Jump to content

Tanrının çalışma prensibi

Recommended Posts

"Çocukken her akşam yatmadan önce tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün tanrının çalışma tarzının bu olmadığı anladım ve ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım. Her akşam yatmadan önce tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim."  Al Capone

Sen bir bisikleti beğenirsin ama almaya paran yoktur ve gider onu çalarsın ardından da tevbe edersin ve tanrı merhamet sinesini açarak ona geleni bekler ve affolursun. 

Sonra tanrı sana şunu söyler; 

Ben zaten o bisikleti senin kaderine yazmıştım yani yine sen kazanmadın ben kazandırdım!

İşte sistem budur...

Sitelerde Paylaş

Kader diye bir şey yoktur.

Her şeyi tanrıya bağlarsan her şeyi kader sayarsın.

Tanrı diye bir şey yoktur.

Her şeyi kadere sayarsan her şeyi tanrıya bağlarsan.

Bu böyle yok olarak sürer gider.

Tanrı sadece parsellenmiş beyinlerdedir.

Bisiklet çaldım öyle ise o benim kaderimdir dersin ve parsellenmiş beyin kategorisinde kalırsın.

Oysa sana o bisikleti çaldıran ve başkalarının hakkına tecavüz ettiren o tanrıyı bir sorğulasana!!!

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, bilgivehis yazdı:

Kader diye bir şey yoktur.

Her şeyi tanrıya bağlarsan her şeyi kader sayarsın.

Her şeyi kadere sayarsan her şeyi tanrıya bağlarsan.

Bu böyle yok olarak sürer gider.

Tanrı sadece parsellenmiş beyinlerdedir.

Bisiklet çaldım öyle ise o benim kaderimdir dersin ve parsellenmiş beyin kategorisinde kalırsın.

Oysa sana o bisikleti çaldıran ve başkalarının hakkına tecavüz ettiren o tanrıyı bir sorğulasana!!!

Tanrı yerine doğa yaz değişen ne?

Tanrı yok denilince sorunu çözmüş olmuyorsun.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Ten Ten yazdı:

Tanrı yerine doğa yaz değişen ne?

Tanrı yok denilince sorunu çözmüş olmuyorsun.

Tanrı yok Tenten var:)

Örneğin Tenten, "Gözlem ve deney ile doğrulanmayan önermeler anlamsızdır" diyor.

Dinlerin tanrısı ise "Sorgulamayı, gözlem ve deneyi yasaklıyorum" diyor.

Kullarının öğrenmesinden korkan bir tanrı:wub:

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Tanrı yok Tenten var:)

Örneğin Tenten, "Gözlem ve deney ile doğrulanmayan önermeler anlamsızdır" diyor.

Dinlerin tanrısı ise "Sorgulamayı, gözlem ve deneyi yasaklıyorum" diyor.

Kullarının öğrenmesinden korkan bir tanrı:wub:

doğa= tanrı diyen dinlere inanana  ne diyecem?

tanrın yok mu diyecem.:)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Ten Ten yazdı:

doğa= tanrı diyen dinlere inanana  ne diyecem?

tanrın yok mu diyecem.:)

Şaman dinleri din diyerek yanılgıyı algılara sokuyorlar.

Oysa onlar gözleriyle gördükleri güçlere sadece boyun eğiyorlar.

Daha doğrusu saygı gösteriyorlar...

tarihinde bilgivehis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanrı itliği, uğursuzluğu hem yasaklar; hem de bir bakıma cevaz verir. Şirk koşmadığı sürece her müslüm cennete gidebilir. Hırsızlık, kumar, zina yapabilir; hatta isterse bebeklere tecavüz edip, öldürebilir. Bunların tümü tanrı tarafından affedilen günahlar. Yeter ki otoritesini kabul edin. Hristiyanlar, günah çıkarma uygulaması yüzünden alaya alınır ama islam da farklı değildir. Detaylar için cubbeli'yi dinleyin. Adam "cennet bedava" diyor. 1000 türlü affedilme, günahlardan arınma yöntemi var. Yeter ki sen "allah ekberdir" de...

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, tonymvelli yazdı:

doğa tanrı değildir işte . doğa sadece kendisidir senin dediğin o adamlar doğa olaylarına yanlış yönden bakarlar .

neden değildir   istediği şeye tanrı der.

dünyada bu şekilde bir sürü din var.

Taoizmde herşey taodur.

Doğada herşeye verilen bir isimdir.

taoist birine tao yok diyemezsin.

tarihinde Ten Ten tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, Ten Ten said:

neden değildir   istediği şeye tanrı der.

dünyada bu şekilde bir sürü din var.

Taoizmde herşey taodur.

Doğada herşeye verilen bir isimdir.

taoist birine tao yok diyemezsin.

Doğa tanrıdır demekle, tanrı yoktur demek arasındaki fark nedir?

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, malta erigi yazdı:

Tanrı itliği, uğursuzluğu hem yasaklar; hem de bir bakıma cevaz verir. Şirk koşmadığı sürece her müslüm cennete gidebilir. Hırsızlık, kumar, zina yapabilir; hatta isterse bebeklere tecavüz edip, öldürebilir. Bunların tümü tanrı tarafından affedilen günahlar. Yeter ki otoritesini kabul edin. Hristiyanlar, günah çıkarma uygulaması yüzünden alaya alınır ama islam da farklı değildir. Detaylar için cubbeli'yi dinleyin. Adam "cennet bedava" diyor. 1000 türlü affedilme, günahlardan arınma yöntemi var. Yeter ki sen "allah ekberdir" de...

Gördüğüm en etkili yorumlardan birisi. :ders:

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, malta erigi yazdı:

Tansu "taocu muhalefet" derken, muhalefete panteist mi diyordu acaba?

Bir de kitap evlerinde çalıştığım dönem "taocu sevişme ve seks" diye bir kitap vardı. Faydalı bilgiler içeriyor, tavsiye ederim.

Tansu çillerin kocası özer uçuran çiller infoteizm diye bir din ortaya çıkarmış.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Ten Ten yazdı:

Tansu çillerin kocası özer uçuran çiller infoteizm diye bir din ortaya çıkarmış.

Teniten ben de bir din çıkaracağım, ismi "bilgi ve his" bilgi ve his'in her şeye muktedir olma özelliği ve potansiyeli olması temeli olacak.

Sen ne dersin böyle bir din olsa nasıl görürsün?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Teniten ben de bir din çıkaracağım, ismi "bilgi ve his" bilgi ve his'in her şeye muktedir olma özelliği ve potansiyeli olması temeli olacak.

Sen ne dersin böyle bir din olsa nasıl görürsün?

Kabul ederim. :)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Ten Ten yazdı:

Kabul ederim. :)

Güzel:)

O halde bu dinin kurucusu olarak, bu dini yaymak ve insanları diğer insanlara boyun eğme cehaletinden kurtarmak için ilk müridimiz tenteni mükellef ilan ediyorum.

Göndereceğim ayetler 23 yıl gibi saçma bir süreyi kapsamayacak ama bir kaç gün sürebilir.

İlk göndereceğim ayet, bilgi ve his dininin temelini anlatan bir cümleden ibarettir.

"Ey insanlar! hissiz bilgiler ve bilgisiz hisler peşinden gitmeyin, ikisini birleştirin, iyi-kötü herkesi bilgilendirmeye çalışın, sizlerin zaaflarınızdan yararlanacak olanlara fırsat vermeyin, onları bilgi ile ödüllendirin, canlı-cansız bütün varlıkların yaşam hakkı olduğu gerçeğini görmezden gelmeyin, bilgi ve his yıldızlardan kolye yapmayı bilendir" (his1)...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...