Jump to content

Bir şikayet, iki öneri...

Recommended Posts

Sabah 4-5 sularında hayyamomer rumuzlu arkadaş forumu konu bombardımanına tuttu. Açtığı başlıkların tamamı büyük harfli ve içerikleri de 1-2 cümle (kolayca ayırdedilebilir). Müdahale edebildiğim ölçüde müdahale ettim. (Eski konulara zorlama cevaplar yazarak, hayyamomer'in başlıklarını ikinci plana atmaya çalıştım. Kendisini de yaptığının yakışıksız olduğu konusunda uyardım (bkz. şu başlık) lakin fayda etmedi... <_<

Bu türden forum kirletme çabalarını önlemek için başlık yazabilme koşulunu biraz daha güçleştirmek faydalı olabilir. Sözgelimi 100 cevap yazmadan konu açamasın üyeler. Bir de sanırım foruma bir adet "yöneticiye şikayet et" bileşeni gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
100 tane çok fazla.. Biz onu 20 yaptık.. Forumumuzda 20 ileti yazmadan başlık açılamıyor..

Sözünü ettiğiniz başlıkları ise tarar tavanarasına atarız..

20 tane iletiyi 3-5 saatte dolduranlar var bu tür pravakötörleri

anlayabilmemiz için mümkünse başlık açma sayını 50 ile 100 arası

yapılmalı ki bu sürede niyetlerini anlatıp forumdan şutlanabilsin

ayrıca ÖM atmayıda bu mesaj sayısı katagorisinde sınırlandırmanızda

fayda olduğunu düşünüyorum.saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Sabah 4-5 sularında hayyamomer rumuzlu arkadaş forumu konu bombardımanına tuttu. Açtığı başlıkların tamamı büyük harfli ve içerikleri de 1-2 cümle (kolayca ayırdedilebilir). Müdahale edebildiğim ölçüde müdahale ettim. (Eski konulara zorlama cevaplar yazarak, hayyamomer'in başlıklarını ikinci plana atmaya çalıştım. Kendisini de yaptığının yakışıksız olduğu konusunda uyardım (bkz. şu başlık) lakin fayda etmedi... <_<

Bu türden forum kirletme çabalarını önlemek için başlık yazabilme koşulunu biraz daha güçleştirmek faydalı olabilir. Sözgelimi 100 cevap yazmadan konu açamasın üyeler. Bir de sanırım foruma bir adet "yöneticiye şikayet et" bileşeni gerekiyor.

adam gereksiz topic açmaktan yorulmadı oğuz tavan arasına almaktan yoruldu.

Sitelerde Paylaş

Bence bu sınırlamayı yapmayalım, böyle ufak tefek sıkıntılar çıkar, adamın iletilerini silersiniz forumdan da uzaklaştırırsınız olur biter.

Bazı forumlarda bu uygulama var, belli sayıda mesaj atmayanların konu açmasına izin vermiyorlar gibi, ama forum amacından sapıyor. Negatif etkileri de var. Yanlış örnekler adına özgürlükleri kısıtlamak yanlış olur. Neden, görelim?

1. Adam foruma yeni gelmiştir, iyi niyetli soruları vardır, engellersin.

2. Bu foruma gelenlerin çoğundan ateist olmalarını beklemeyin, çoğu müslüman, değişime açlar, karşı fikri duymak, verebildiği kadar cevap vermek için burdalar, konu açamazsa şişebilir, vazgeçebilir, kaybedersin...

Özgürlükleri tanımak zor, kısıtlamak kolaydır...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...