Jump to content

Muhammed Yaşamadıysa Kuran'daki, Zeyd Kim?

Recommended Posts

Müslümler bu işe "hüddam ilmi" adını veriyorlar. Bana bu işi öğreten arkadaş ben talep etmememe rağmen epey ayrıntı verdi. Bir kere maddi bir şey getirmelerini isteyemezsin dedi. Örneğin bana para getirin diyemezsin dedi. Ama birisinin sana para getirmesini sağlayabilirlermiş. Peki neler yapabilirlermiş, insanların zihnini okuyabilirlermiş. Sanıldığı gibi öyle gökleri dinleyip de meleklerin konuşmalarına kulak misafiri olarak haber almazlarmış. Ya neymiş, insanların zihnini okuyarak ne niyette olduklarını, neler yapacaklarını görürlermiş. Geleceği bu şekilde bilirlermiş. Buna oldukça şaşırmıştım. Çünkü Kuran'da böyle yazmıyor. Sen Kuran'da yazan cinleri semadan kovduk ayetlerine inanmıyor musun dedim. O zaman daha müslümüz ya! :D

Onu yanlış anlıyorlar dedi. O ne zaman peygamber ve vahiy gelecek diye dinlemeleri, melekler insanların gelecekleri hakkında konuşmazlar dedi. Aslında zeki biriydi, her şeye bir açıklama buluyor ve açıklamaları birbiri ile çelişmiyordu. Yani melekler filanca kişinin iş başvurusu kabul edilecek işe girecek diye bir mevzuyu hiç bir zaman konuşmazlarmış. Cinin bunun için işverenin zihnini okuması gerekiyor.

İkinci prensip olarak cinlerin getirdiği bir haberi önce yalan olarak kabul edeceksin dedi. İnsanlarla ters. İnsanların söyledikleri önce doğru farzedilir. Yalan olabileceği sonra araştırılır. Cinler için tam tersiymiş. Cinin söylediği önce yalan kabul edilir. Doğru olabileceği sonra araştırılır.

Üçüncü prensip cinler hüddamın zihnine girmeye çok korkarlar ama girebileceklerini aklından çıkarmamalısın. Bir boş anını mutlaka denk getirebilirler. Sana karşı koz olarak kullanabilecekleri bir zaafını bulurlarsa yandığının resmidir. Senin köleliğinden kurtulup özgür kalmak ve sana hizmetten kurtulmak için yapmayacakları cinlik yoktur. Son derece uyanık ve dikkatli olmalısın dedi. Olum bu zor iş dedim. Eee öyle dedi.

Bir de öğrettiği cin çağırma yöntemi bayağı uzun ve zor. Her seferinde bunu yapacaksam işim var benim dedim. Yok, o sadece bir kerelik. Onu bir kere yapınca artık tekrar çağırmak için parmağını bile şıklatsan gelirler dedi. Çok kalabalıklarmış ve hiç bir zaman bir cin asla yalnız gelmezmiş. Sen birini bile çağırsan yüzlercesi binlercesi doluşur, seni panikletmek için ellerinden geleni yaparlar, böyle kalabalık gelmeyin desen de dinlemeyecekleri emirlerden biri budur, bu emre asla uymazlar dedi.

Cin yakmanın zorluğu buradaymış. Bir cini spesifik olarak hedef alıp onu yakamazsın, birbirlerini desteklerler, hepsini yakmaya da kalkışamazsın zaten dedi. Cin yakmak hüddam ilminin son aşamasıymış, bunu ancak çok güçlü hüddamlar yapabilirmiş. Bunu yapamayan aslında çömez sayılırmış. Gerçek bir hüddam bir cini hedefleyip onu yakabilen bir hüddammış. Fakat akıllı hüddam bunu yapabilirse de asla yapmayanmış. Cin yakandan mutlaka intikam alırlarmış. Çünkü cinler çok uzun yaşadıklarından dolayı bir cinin hayatını kaybetmesi çok çok büyük bir olaymış, yer yerinden oynarmış yani bir cin nasıl ölür diye! Çünkü bıraksa binlerce sene yaşayacaktı! O bakımdan çok büyük olaymış!

Cinler son derece ırkçılarmış, cini yaktı ama kafir cindi zaten demezlermiş. Cin olmasıymış önemli olan, kafir Müslüm olması önemli değilmiş. Aferin lan cinlere! :D Salak insanlar gibi inanç ayrımı yapmıyorlarmış bak! Tabii o zaman ateist değiliz ya, dinliyoruz. Ballandıra ballandıra da anlatıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

20 saat önce, Desert Wind yazdı:

Zayd kitabından bilgiler paylaşır mısın çok güzel konu. 

Kitapta özet olarak:Zeyd'in,diğer efsane yahudi karakterlerle benzerliği vurgulanmaya çalışıyor.Tabi bu benzerlikler kitap yazmaya değecek kadar fazla..

Ana fikir olarak,Zeyd'in çeşitli yahudi masal karakterlerinden adapte edilerek yaratıldığı,böyle bir karakterin aslında var olmadığı,amacında bu hayali karakter üzerinden politik ve teolojik mesajlar vermek olduğu belirtiliyor.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Beelzebub yazdı:

Kitapta özet olarak:Zeyd'in,diğer efsane yahudi karakterlerle benzerliği vurgulanmaya çalışıyor.Tabi bu benzerlikler kitap yazmaya değecek kadar fazla..

Ana fikir olarak,Zeyd'in çeşitli yahudi masal karakterlerinden adapte edilerek yaratıldığı,böyle bir karakterin aslında var olmadığı,amacında bu hayali karakter üzerinden politik ve teolojik mesajlar vermek olduğu belirtiliyor.

Kitabı nasıl okuyabiliriz epub pdf v.b

Sitelerde Paylaş
On 09.09.2017 at 20:52, democrossian yazdı:

Fakat bu tip örnekleri alabildiğine çoğaltmaya gerek var mı ben de emin değilim. Ama akademik çalışma alışkanlığı ile Tevrat ile Kuran arasındaki farklılıkların listelenmesi de bir çalışmadır, yapılabilir. Bu arada ilginç çelişkiler de bulunabilir. O bakımdan Desert'in gereksiz bir iş yaptığını düşünmüyorum.

Yok ben bu tip çalışmalara asla karşı değilim tabii ki. Nasıl olabilirim? Çok da sağlam şekilde yapılmışları var, hepimiz yararlanıyoruz. Birileri akademik düzeyde incelemezse biz nereden öğreneceğiz?

İlişkilendirildiği yer ve ilişkilendirilme biçimine ilişkin yazdım. Boş, saçma çaba. Çocukça. Zeyd'in kim olduğuyla Muhammed'in yaşayıp yaşamamasının en ufak bir ilgisi olmadığı gibi, Zeyd 'in gerçek bir karakter olması bir şeye etki etmez. Çok alakasız yani, o yüzden başlık büsbütün hatalı.

Anlatmaya çalıştığım buydu.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Zeyd'in kim olduğuyla Muhammed'in yaşayıp yaşamamasının en ufak bir ilgisi olmadığı 

Ben de öyle düşünüyorum. Fakat insanlarda şöyle bir düşünce uyanıyor: Bu kadar da ayrıntılı uydurmuşlar mı gerçekten, bir sürü ayrıntı, eşleri, cariyeleri, ölen çocukları, savaşları, antlaşmaları, mektupları... Konu sadece Zeyd konusuyla kalmıyor. İstisnasız herkesin ilk tepkisi "nasıl ya? Nasıl yaşamadı? Yaşamaz olur mu yahu!" Evet basbayağı bildiğin yaşamadı, yok öyle biri, uydurma dediğinde aşırı şaşırıyorlar, "bunu da mı iddia edecektiniz" diye tepki gösteriyorlar. "Tamam allahı inkar ettiniz, yok dediniz. Kuranı inkar ettiniz uydurma dediniz. Ama Muhammed de mi uydurma yahu! Bunu da yapmayın artık!" :D 

Ben sadece forumda değil, konuştuğum kişilerle de tartışırım. Bundan başka bir tepkiye tanık olmadım. Tabii üzerine gidiyorum, ne sanmıştın kabeniz de uydurma, eski kiliseden bozma yamuk yumuk hiç bir kenarının ölçüsü birbirini tutmayan ucube bir bina diyorum. Ateistler iyice gemi azıya aldı zıvanadan çıktınız artık siz diye tepki veriyorlar.

Yahu ne yapalım, gerçek böyle! Apaçık! Bu din baştan sona uydurma! Emevilerin emperyalist politikaları için bütün bunları uydurduğunu uzun uzun anlatacak oluyorum, dinlemek de istemiyorlar. İster istemez uzun gidiyor anlatım yani, öyle kısaca açıklanacak bir konu değil ki! O yüzden çoğu kez o konuya girmeyeyim diyorum. Daha ateistlerin fikir birliği edemediği bir konu. Müslümlere hiç anlatılmıyor.

Nüfusun ezici bir çoğunluğunun böyle bir mevzunun olduğundan bile haberi olmaması, ilk kez duyunca aşırı şaşırması çok vahim bir durum. Tamam yahu allahı da inkar et inanma ama Muhammed zeki birisiydi, allahı insanlara kabul ettirdi bari bunu itiraf et diye bekliyorlar. Bırak Muhammed zeki adamdıyı, öyle biri yok deyince şok oluyorlar. Allah yok demenden daha acı koyuyor, benim teşhisim bu.  

Sitelerde Paylaş
On 10.09.2017 at 10:55, democrossian yazdı:

Müslümler bu işe "hüddam ilmi" adını veriyorlar. Bana bu işi öğreten arkadaş ben talep etmememe rağmen epey ayrıntı verdi. Bir kere maddi bir şey getirmelerini isteyemezsin dedi. Örneğin bana para getirin diyemezsin dedi. Ama birisinin sana para getirmesini sağlayabilirlermiş. Peki neler yapabilirlermiş, insanların zihnini okuyabilirlermiş. Sanıldığı gibi öyle gökleri dinleyip de meleklerin konuşmalarına kulak misafiri olarak haber almazlarmış. Ya neymiş, insanların zihnini okuyarak ne niyette olduklarını, neler yapacaklarını görürlermiş. Geleceği bu şekilde bilirlermiş. Buna oldukça şaşırmıştım. Çünkü Kuran'da böyle yazmıyor. Sen Kuran'da yazan cinleri semadan kovduk ayetlerine inanmıyor musun dedim. O zaman daha müslümüz ya! :D

Onu yanlış anlıyorlar dedi. O ne zaman peygamber ve vahiy gelecek diye dinlemeleri, melekler insanların gelecekleri hakkında konuşmazlar dedi. Aslında zeki biriydi, her şeye bir açıklama buluyor ve açıklamaları birbiri ile çelişmiyordu. Yani melekler filanca kişinin iş başvurusu kabul edilecek işe girecek diye bir mevzuyu hiç bir zaman konuşmazlarmış. Cinin bunun için işverenin zihnini okuması gerekiyor.

İkinci prensip olarak cinlerin getirdiği bir haberi önce yalan olarak kabul edeceksin dedi. İnsanlarla ters. İnsanların söyledikleri önce doğru farzedilir. Yalan olabileceği sonra araştırılır. Cinler için tam tersiymiş. Cinin söylediği önce yalan kabul edilir. Doğru olabileceği sonra araştırılır.

Üçüncü prensip cinler hüddamın zihnine girmeye çok korkarlar ama girebileceklerini aklından çıkarmamalısın. Bir boş anını mutlaka denk getirebilirler. Sana karşı koz olarak kullanabilecekleri bir zaafını bulurlarsa yandığının resmidir. Senin köleliğinden kurtulup özgür kalmak ve sana hizmetten kurtulmak için yapmayacakları cinlik yoktur. Son derece uyanık ve dikkatli olmalısın dedi. Olum bu zor iş dedim. Eee öyle dedi.

Bir de öğrettiği cin çağırma yöntemi bayağı uzun ve zor. Her seferinde bunu yapacaksam işim var benim dedim. Yok, o sadece bir kerelik. Onu bir kere yapınca artık tekrar çağırmak için parmağını bile şıklatsan gelirler dedi. Çok kalabalıklarmış ve hiç bir zaman bir cin asla yalnız gelmezmiş. Sen birini bile çağırsan yüzlercesi binlercesi doluşur, seni panikletmek için ellerinden geleni yaparlar, böyle kalabalık gelmeyin desen de dinlemeyecekleri emirlerden biri budur, bu emre asla uymazlar dedi.

Cin yakmanın zorluğu buradaymış. Bir cini spesifik olarak hedef alıp onu yakamazsın, birbirlerini desteklerler, hepsini yakmaya da kalkışamazsın zaten dedi. Cin yakmak hüddam ilminin son aşamasıymış, bunu ancak çok güçlü hüddamlar yapabilirmiş. Bunu yapamayan aslında çömez sayılırmış. Gerçek bir hüddam bir cini hedefleyip onu yakabilen bir hüddammış. Fakat akıllı hüddam bunu yapabilirse de asla yapmayanmış. Cin yakandan mutlaka intikam alırlarmış. Çünkü cinler çok uzun yaşadıklarından dolayı bir cinin hayatını kaybetmesi çok çok büyük bir olaymış, yer yerinden oynarmış yani bir cin nasıl ölür diye! Çünkü bıraksa binlerce sene yaşayacaktı! O bakımdan çok büyük olaymış!

Cinler son derece ırkçılarmış, cini yaktı ama kafir cindi zaten demezlermiş. Cin olmasıymış önemli olan, kafir Müslüm olması önemli değilmiş. Aferin lan cinlere! :D Salak insanlar gibi inanç ayrımı yapmıyorlarmış bak! Tabii o zaman ateist değiliz ya, dinliyoruz. Ballandıra ballandıra da anlatıyor.

Senin o arkadaşın daha islamdan haberi yok.İslama göre büyücüler ve hüddamlar kafirdir ve ebedi cehennemliktir.Daha kendi dinini bilmiyor.

Sitelerde Paylaş

Zeyd değil de ifk olayı sanki insana inandırıcı gibi geliyor. Koskoca Ebubekirin kızı Muhammedin karısı Ayşe şimdi taşlanarak öldürülecek mi, bu tam bir rezalet olur diye telaşla zina cezasını recimden sopaya çevirmişler gibi görünüyor. Böyle bir telaşa gerek var mı, örtbas ederler ayet indirirler yok öyle zina mina derler denirse, gerek var. Çünkü itiraf olabilir. Safvan diye nakledilen adam veya Ayşe'nin kendisi itiraf edebilir. Bu risk var. Telaş bu yüzden.

Bu nedenle anlatım inandırıcı geliyor. Ayşe vardı, yaşadı, çölde de Safvan ile birlikte oldu, niye olmasın, yaşlı bir herife çocuk yaşta verilen bir kadın bunu yapar mı yapar diye düşünüyor insan. Bu büyük bir şok oldu ve Muhammed hemen ayetler "indirerek" durumu kurtardı diye düşünesi geliyor insanın. Ayşe zina etti diyeni hemen sopaya yatır, öldürünceye kadar sopala. Kimsenin gıkı çıkmaz, Ayşe bile Safvan bile itiraf edeceklerse dilleri boğazlarına kaçar diye düşünüyor insan. Sopa taşlamadan beterdir. Bildiğin işkence. Sopayı yedikten sonra günlerce acı çekip öyle de ölebilir.

Bu işin takdir edilecek bir yönü varsa bir tek şu: İyi uydurmuşlar. Öyle uydurmuşlar ki, basbayağı bir hayat öyküsü oluşturmuşlar. Yani kafanda canlanıyor, Ayşe Safvan ile buluşmak için kolyeyi bahane eder, çölde develerin izleri boyunca yürüyen Ayşe kafanda canlanıyor. Artçı Safvan da izleri takip edeceğinden karşılaşma kaçınılmaz. Bomboş çöl. Adı bile "Boş Çeyrek" anlamına gelen bomboş ıpıssız bir çöl. Yıldızlardan başka kimse görmez. Hikaye iyi yani, hayal gücüne iyi hitap ediyor. Ayşe'nin Muhammedin işi bitince onu zehirleyip öldürerek intikamını aldığı, Ali ile savaştığı, "allah da senin keyfine göre hemen ayeti gönderiyor" dediği filan insanın inanası geldiği konular. Ayşe böyle kafanda canlanıyor yani, sempati bile duyuyorsun! :D 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Zerkavi yazdı:

Senin o arkadaşın daha islamdan haberi yok.İslama göre büyücüler ve hüddamlar kafirdir ve ebedi cehennemliktir.Daha kendi dinini bilmiyor.

Bunu sormadım mı sanıyorsun. Öyle bir kafada kurmuş ki, her soruya bir yanıtı vardı. Cinleri büyü yapmak için kullanmak şirk ama yapılmış büyüyü bozmak için kullanmak caizdir deyiverdi. Örnek olarak da Muhammede büyü yapan Yahudi kocakarının okuyup üfleyip sardığı düğümlediği ve bir kuyuya attığı saç ve ipten oluşan büyü aletinin yerini cinlerin haber verdiğini söyledi.  

Kuyudan çıkarılmış ve her bir düğüm açıldıkça Muhammed kendine gelmiş. Adamlarda hikaye gani... Uydurup uydurup ballandıra ballandıra da anlatıyorlar. 

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, democrossian yazdı:

Bunu sormadım mı sanıyorsun. Öyle bir kafada kurmuş ki, her soruya bir yanıtı vardı. Cinleri büyü yapmak için kullanmak şirk ama yapılmış büyüyü bozmak için kullanmak caizdir deyiverdi. Örnek olarak da Muhammede büyü yapan Yahudi kocakarının okuyup üfleyip sardığı düğümlediği ve bir kuyuya attığı saç ve ipten oluşan büyü aletinin yerini cinlerin haber verdiğini söyledi.  

Uçmuş bu herif İslamı bile yalanlamış.İslama göre o büyünün yerini cinler değil cebrail haber vermiştir.Zaten islama göre büyücü ve hüddamlar kesin olarak kafirdir ve cezalarıda kafalarının kesilmesidir.Senin arkadaş ılımlı tatlı su münafıklarından galiba :)

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Zerkavi yazdı:

Uçmuş bu herif İslamı bile yalanlamış.İslama göre o büyünün yerini cinler değil cebrail haber vermiştir.

Hmmm... İyi numara çekmiş o zaman. :D Bana da mantıklı gelmişti o zaman. Tamam büyü haram ama yapılmış. Cinlerden yardım almak ve büyüyü bozmak neden sakıncalı olsun diye düşünmüş, ikna olmuştum. Öyle ya, biz Cebraili nerden bulalım arkadaş ama değil mi! :D Mecbur cinlerle idare edecez! :D

Fakat o arkadaş benim hüddam olmak yerine ateist olduğumu duysaydı ne yapardı acaba merak ediyorum! Şu anda görüşmem olasılığı tamamen bir mucize olur. Hiç bilmiyorum nerde ne yapıyor. Cinlere de buldurtamadı anlaşılan! :lol:

"Ne? Onu bulmamızı mı istiyorsun! Tövbe haşa o şimdi ateist. Yanına bile yaklaşmayız sümme haşa Yanarız valla! Sen de arayacak adamı bulmuşsun be hüddam efendi! Ateistten başka arayacak adam mı bulamadın!"

Ha, onu da söyledi. Cinler en çok kendilerine inanmayanlara sinir olurlar, yanlarına bile yaklaşmazlar, nefret ederler demişti. :D

Lan ne komik mevzular yahu... Bu manyaklar şunları ciddi ciddi anlatıyor, iddia ediyorlar.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlar'ın " bu uydurma olamaz " demesiyle benim demem aynı değil . Biri duygusal diğeri tarihsel. 

Neyse Zeyd'in Arap bir grup bedevî baskınında kaçırılıp sonra  köle olarak Hatice ve Muhammed' e satılması , Zeyd'in babasının Zeyd'e yaktığı ağıtlar Yusuf'un İsmaillier tarafından alınıp Potifar ve karısına satılması , baba Yakup 'un olay sonrası yas tutup ağıtlar yakmasindan çalıntı bu açık.  Bu işin Siyer kısmı ayette geçen kısım Davut, Uriya, Batşeva  Tevrat öyküsüyle ile ilgili olabilir. Yusuf ile Zeyd'in etimolojik kökeni de benzermiş . Zeyd artan , ilave v.b demek Yusuf da Ibranice ellemek, artırmak demek yani Zeyd eğer mitolojik bir figürse temel olarak Tevrat karakteri Yusuf model alınmış kurgulanırken.  ( sadece o değil temel)

tarihinde Desert Wind tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, Desert Wind yazdı:

Müslümanlar'ın " bu uydurma olamaz " demesiyle benim demem aynı değil . Biri duygusal diğeri tarihsel. 

Neyse Zeyd'in Arap bir grup bedevî baskınında kaçırılıp sonra  köle olarak Hatice ve Muhammed' e satılması , Zeyd'in babasının Zeyd'e yaktığı ağıtlar Yusuf'un İsmaillier tarafından alınıp Potifar ve karısına satılması , baba Yakup 'un olay sonrası yas tutup ağıtlar yakmasindan çalıntı bu açık.  Bu işin Siyer kısmı ayette geçen kısım Davut, Uriya, Batşeva  Tevrat öyküsüyle ile ilgili olabilir. Yusuf ile Zeyd'in etimolojik kökeni de benzermiş . Zeyd artan , ilave v.b demek Yusuf da Ibranice ellemek, artırmak demek yani Zeyd eğer mitolojik bir figürse temel olarak Tevrat karakteri Yusuf model alınmış kurgulanırken.  ( sadece o değil temel)

Eklemek olacak ellemek yazdık. 

Sitelerde Paylaş

Ben Müslümlerin son sığınağı Kuran, ondan artık geri adım atmazlar sanıyordum. Fakat onu da bırakıp kaçıyorlar. Son sığınakları Muhammed. Tamam Allah da yok, tamam Kuranı da Muhammed uydurdu kafasından, hepsini kabul eden Müslüm de var! Tek şunu kabul et yeter: "Muhammed ama zeki adammış değil mi! Nasıl da Allahı Kuranı kabul ettirmiş insanlara! Bu inançla bir devrim yapmış."

Şimdi ben bu zırvaları Muhammedin yaşadığını kabul etsem bile reddederim. Muhammed eğer yaşadıysa kullanılmış bir adamdır. Kendisine ayet diye söylettirilen şeylerin toplamının neye ulaştığından haberi bile yoktur. Saralı, otistik ve asosyal, sorunlu, bozuk psikolojili bir adamdır. Herif tüm kuzenlerine, evlatlığının karısına bile sarkan bozuk kişilikli biri! İşi bitince, son kullanma tarihi dolunca da zehirlenerek öldürülmüş, cesedi ile de kimse ilgilenmemiş, kokan cesedini gece aceleyle gömmüşlerdir. 

Eğer yaşadıysa da bu yani, Muhammed şöyleydi Muhammed böyleydi zırvalarına her durumda karnım tok. Yemezler. Hele Muhammede devrimci diyenlere iyice bir uyuz oluyorum. Hiç devrimci görmesek yutturacaklar ha! Pabucumun devrimcisi!

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Zerkavi yazdı:

hüddamlar kesin olarak kafirdir ve cezalarıda kafalarının kesilmesidir.

Yani farketmiyor diyorsun. :D Hüddam olsak da gidecekti kelle, ateist olunca yine gidiyor. :lol:

Yalnız ben bu konu açılmışken yine uyarmak istiyorum: Uyanıkken rüya görüyorsanız bu halisünasyondur, zihniniz yaratmaktadır bu imajları ve çok tehlikelidir. Şizofren olursunuz. Sakın cinciye gitmeyin, hemen doktora gidin. Tecrübe konuşuyor, benim bir ara halisünasyon sorunum oldu. Denk gelip okuyan oldu mu bilmiyorum ama bazen anlatırım, benim müslümken jeoloji profesörü bir peri dostum vardı!  Bir zaman bu halisünasyon sorunu ile uğraştım. Fakat hikayesi öyle inandırıcı idi ki bunu kafamda nasıl kurdum diye hayret ediyorum. Üç bin yıldır dünyayı inceliyorum, incelemediğim tek bir kayaç kalmadı demişti. Hatta bana da Nil nehrinin sürüklediği kayaç örneklerinden oluşan bir kum örneğini hediye etmişti. O küçük plastik torbayı nerede diye aramaya kalksaydım hapı yutmuştum. Şizofren olur çıkardım. Beyaz, toz şeker gibi bir kumdu. Kesinlikle bir çekmeceyi bile çekip kum orada mı diye aramaya kalkışmadım. Bunu yaptığım anda şizofreniye adım atacağımı anladım.  

Siyah saçlı, siyah iri gözlü beyaz tenli güzel bir kadındı. Sonra bana bir iki numara daha çekti ama kendini göstermeden. Onu özlememi sağladı ve bunda başarılı oldu. Tabii dışsal bir varlıktan değil, kendi zihnimden bahsediyorum. Onu özlediğimde içime bir kor düşer, ciğerlerimi kavururdu adeta. Fakat onun bir halisünasyon olduğuna kesin karar verdim. Onu görmek istediğimde görürdüm ama hiç görmeyi istemedim. Yıllar geçti görmedim. Halisünasyon sorunum yıllardır yok.

Fakat bazen tuhaf rastlantılar oluyor. Bir kızla tanıştım, üniversiteyi yeni bitirmiş. Nereyi bitirdin deyince jeoloji okudum deyince bana bir kal geldi. Bir iki saniye duraklayıp kızın yüzüne tuhaf tuhaf baktım. Ama hayır, onu nerde görsem tanırım, bu o değildi. Nerden tanırım ulan, kadın binbir surattı. Laf olsun işte benimki de. Kılıktan kılığa giriyordu! Neyse onu savuşturdum, bir kadınla tanıştım. Oturduk, sohbet ediyoruz. Adınız? Ne! Onun adı! Ya ama yeter artık! Bakıyorum kadının yüzüne, o değil. Yahu boru değil bakın, o olduğunu düşünsem çok büyük sorun yaşarım yani, bu halisünasyon oyuncak değildir. Şizofreni ile kalsa iyi, paranoid şizofrene de gider! Son derece tehlikelidir. Uyanıkken rüya görüyorsanız ve daha kötüsü gerçek olduğuna inanıyorsanız derhal hemen acil doktora gidin. Yoksa başınıza çok büyük bela alırsınız. Kanser olsan yatar ölürsün. Ama şizofren olursan ne yapacağını hiç kimse bilemez.

Geçenlerde bir psikoloji makalesi okudum, zihnimizin bize oynayabileceği oyunların bir sınırı olmadığını anlatıyordu. Bunu yaşamış olduğum için makalenin değerini tam anlamıyla takdir ettim. Bilinçaltımızın bu amansızlığına rağmen, çok basit bir ilacın çok etkili olabilmesinin şaşırtıcı olduğunu yazıyordu.

Sitelerde Paylaş

Zeyd hikayesi yaşamdaki herhangi bir uğraşa karşı sevgimizin zamanla aşka dönüşümüdür.Misal Müzikle hobi olarak uğraşan bir tabibin zamanla Müziğe olan sevgisinin aşka dönüşüp sırf müzikle uğraşması gibi.Zeyd sevgidir Muhammed aşktır.Zeynep ise yaşamdaki herhangi bir uğraşımızdır.Tevrattaki Davut hikayesinin bir versiyonu.

Diğer taraftan Muhammedin Ayşe tarafından boynuzlanması ve Onu yanından uzaklaştırması :Beynin herhangi bir uğraşta aşırı tutku yani aşk yüzünden Ters çaba yapması,belli bir süre o uğraştan vazgeçme olarak düşünülebilinir.

Muhammed:Seçilmiş övülmüş olandır. Oda aşktır.Bu işi yaparken ona aşkımıda kattım denir ya hani.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, democrossian yazdı:

"Şimdi ben bu zırvaları Muhammedin yaşadığını kabul etsem bile reddederim. Muhammed eğer yaşadıysa kullanılmış bir adamdır. Kendisine ayet diye söylettirilen şeylerin toplamının neye ulaştığından haberi bile yoktur. Saralı, otistik ve asosyal, sorunlu, bozuk psikolojili bir adamdır. Herif tüm kuzenlerine, evlatlığının karısına bile sarkan bozuk kişilikli biri! İşi bitince, son kullanma tarihi dolunca da zehirlenerek öldürülmüş, cesedi ile de kimse ilgilenmemiş, kokan cesedini gece aceleyle gömmüşlerdir."

Yaşadığını kabul etmediğin birisiyle ilgili epey ayrıntılı bilgiye sahipsin. Hem yaşadığına inanmıyorsun, hem de saralı, otistik, asosyal vb olduğunu biliyorsun. Bu nasıl bir çelişki yarabbi!.. :)

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, democrossian yazdı:

Ben de öyle düşünüyorum. Fakat insanlarda şöyle bir düşünce uyanıyor: Bu kadar da ayrıntılı uydurmuşlar mı gerçekten, bir sürü ayrıntı, eşleri, cariyeleri, ölen çocukları, savaşları, antlaşmaları, mektupları... Konu sadece Zeyd konusuyla kalmıyor. İstisnasız herkesin ilk tepkisi "nasıl ya? Nasıl yaşamadı? Yaşamaz olur mu yahu!" Evet basbayağı bildiğin yaşamadı, yok öyle biri, uydurma dediğinde aşırı şaşırıyorlar, "bunu da mı iddia edecektiniz" diye tepki gösteriyorlar. "Tamam allahı inkar ettiniz, yok dediniz. Kuranı inkar ettiniz uydurma dediniz. Ama Muhammed de mi uydurma yahu! Bunu da yapmayın artık!" :D 

Ben sadece forumda değil, konuştuğum kişilerle de tartışırım. Bundan başka bir tepkiye tanık olmadım. Tabii üzerine gidiyorum, ne sanmıştın kabeniz de uydurma, eski kiliseden bozma yamuk yumuk hiç bir kenarının ölçüsü birbirini tutmayan ucube bir bina diyorum. Ateistler iyice gemi azıya aldı zıvanadan çıktınız artık siz diye tepki veriyorlar.

Yahu ne yapalım, gerçek böyle! Apaçık! Bu din baştan sona uydurma! Emevilerin emperyalist politikaları için bütün bunları uydurduğunu uzun uzun anlatacak oluyorum, dinlemek de istemiyorlar. İster istemez uzun gidiyor anlatım yani, öyle kısaca açıklanacak bir konu değil ki! O yüzden çoğu kez o konuya girmeyeyim diyorum. Daha ateistlerin fikir birliği edemediği bir konu. Müslümlere hiç anlatılmıyor.

Nüfusun ezici bir çoğunluğunun böyle bir mevzunun olduğundan bile haberi olmaması, ilk kez duyunca aşırı şaşırması çok vahim bir durum. Tamam yahu allahı da inkar et inanma ama Muhammed zeki birisiydi, allahı insanlara kabul ettirdi bari bunu itiraf et diye bekliyorlar. Bırak Muhammed zeki adamdıyı, öyle biri yok deyince şok oluyorlar. Allah yok demenden daha acı koyuyor, benim teşhisim bu.  

Evet de biz bu kadar abuk sabuk ayrıntıyı hadisler sayesinde öğreniyoruz. Kur'an ayrıntı vermez, Muhammed'in eşlerini hangi sırayla ziyaret ettiği, aralarında geçen kavgalar, kimin kimi nasıl boynuzladığı vb ile ilgili her ayrıntıyı hadislerden öğreniriz. Bunların senetli sepetli olanları var, siyer adı altında toplanmışları var. Var da var...

Ve hepsi de İslam ortaya çıktıktan birkaç yüz yıl sonra yazılmaya başlanmış, önüne gelen rivayet eklemiş, birilerinin ağzından yazıp durmuşlar.

Yani Muhammed'in yatak odası, eşi dostu denen insanlarla ilişkileri, çoluğu çocuğu hakkında bilinenler ve benzeri her şey gerçekten de ilgi çekecek kadar renkli. Daha önemlisi fazlaca detaylı. Bu kadar detayın bilinmesi imkansız olduğu kadar uyarıcı da. 

Muhammed diye birinin yaşayıp yaşamamasının aslında hiç önemi yok, aslolan İslam tarihinin gerçekte ne olduğu. Muhtemelen bunu hiçbir zaman tam olarak öğrenemeyeceğiz. Ne olmadığını anlıyoruz ama ne olduğunu öğrenmek çok zor. 

Sonuç olarak bir lider kesin vardı, olmaması imkansız. Bedevileri toplayan, motive eden, savaşlara süren ve imparatorluğun kurulmasına öyle veya böyle önayak olmuş bir liderin olmaması imkansız. O lider Muhammed adlı biri değildi ise bile vardı muhakkak. Belki ona sonradan Muhammed dedi ve yazdı da yazdılar. Malum, şeyh uçmaz, mürid uçurur. Aslında bildiğimiz, bize anlatılan Muhammed hiçbir şekilde yoktu böyle bakınca.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Evet de biz bu kadar abuk sabuk ayrıntıyı hadisler sayesinde öğreniyoruz. Kur'an ayrıntı vermez, Muhammed'in eşlerini hangi sırayla ziyaret ettiği, aralarında geçen kavgalar, kimin kimi nasıl boynuzladığı vb ile ilgili her ayrıntıyı hadislerden öğreniriz. Bunların senetli sepetli olanları var, siyer adı altında toplanmışları var. Var da var...

Ve hepsi de İslam ortaya çıktıktan birkaç yüz yıl sonra yazılmaya başlanmış, önüne gelen rivayet eklemiş, birilerinin ağzından yazıp durmuşlar.

Yani Muhammed'in yatak odası, eşi dostu denen insanlarla ilişkileri, çoluğu çocuğu hakkında bilinenler ve benzeri her şey gerçekten de ilgi çekecek kadar renkli. Daha önemlisi fazlaca detaylı. Bu kadar detayın bilinmesi imkansız olduğu kadar uyarıcı da. 

Muhammed diye birinin yaşayıp yaşamamasının aslında hiç önemi yok, aslolan İslam tarihinin gerçekte ne olduğu. Muhtemelen bunu hiçbir zaman tam olarak öğrenemeyeceğiz. Ne olmadığını anlıyoruz ama ne olduğunu öğrenmek çok zor. 

Sonuç olarak bir lider kesin vardı, olmaması imkansız. Bedevileri toplayan, motive eden, savaşlara süren ve imparatorluğun kurulmasına öyle veya böyle önayak olmuş bir liderin olmaması imkansız. O lider Muhammed adlı biri değildi ise bile vardı muhakkak. Belki ona sonradan Muhammed dedi ve yazdı da yazdılar. Malum, şeyh uçmaz, mürid uçurur. Aslında bildiğimiz, bize anlatılan Muhammed hiçbir şekilde yoktu böyle bakınca.

Muhammad Ömer olabilir. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Desert Wind yazdı:

Muhammad Ömer olabilir. 

Pek mümkün değil. Ömer de çok şişirilmiş bir karakter, büyük önem atfedilmiş. Kızı Hafsa Muhammed'le evlenmiş güya. Sonra Muhammed Mariye yüzünden bunu başından savınca olaylar büyümüş, Tahrim 10-11ve Nur 5. ayetler inmiş güzel güzel. 

Muhammed'in kim olmadığı kesin, yani Muhammed diye anlatılan kişi hiçbir zaman var olmamış. Kur'an'da adı geçen karakterlerin hiçbiri o değil, hepsi de uydurulmuş karakterler. Zeyd bile ne güzel kitaba uydurulmuş, ben bilmiyordum. Sağolsun Beelzebub sayesinde onu da öğrenmiş olduk.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...