Jump to content

Bilgisayarın kısa süreli yavaşlaması

Recommended Posts

Bende İnternet radyosu genellikle açıktır. Ondan olduğunu sanıyorum.

Şöyle bir şey oluyor: 1-2 saneyeliğine donma yaşanıyor. Daha doğrusu klavye donuyor. "Dı-Dıt" diye de bir ses geliyor. Sonra normalleşiyor. Arada 5-6 karakteri atlamış oluyorum. 

Sanki internetten bir şey indiriyor ve o anda bilgisayar kısa süreliğine donuyor. Sizde de oluyor mu? 

Sitelerde Paylaş
41 minutes ago, Donatello23 said:

Şöyle bir şey oluyor: 1-2 saneyeliğine donma yaşanıyor. Daha doğrusu klavye donuyor. "Dı-Dıt" diye de bir ses geliyor. Sonra normalleşiyor. Arada 5-6 karakteri atlamış oluyorum. 

Sanki internetten bir şey indiriyor ve o anda bilgisayar kısa süreliğine donuyor. Sizde de oluyor mu? 

Bende olmuyor, ama eminim olan çok vardır.

Buna en çok sebep olan şey, tarayıcıdaki bir takım javascriptler. Tarayıcıyı bloke edebiliyor böyle. Açık pencerelerinizi falan kapatın, hatta tarayıcıyı baştan, tertemiz kapatın. Flash eklentilerini bloke edin. 

Sitelerde Paylaş

Benimde bir sorunum var  VPN kuruyorum  aktif çalışmıyor pasif durumda ne yapıyorum  çalışmıyor geçen twiterden birisi paylaamıştı linkini  kopyaladım yapışrdım çalışmaya başladı oline oldu aradan bir süre geçti yine çelişmiyor 5-6 uğraşıyorum çalışmıyor ayarlara bakıyorum kaldırp yeniden yüklüyorum  kısca aoline çalışmıyor.google chrome kaldırıp yine yüklüyorum tıklıyorum beni ücret ödeme noktasına götürüyor.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, güven yazdı:

Benimde bir sorunum var  VPN kuruyorum  aktif çalışmıyor pasif durumda ne yapıyorum  çalışmıyor geçen twiterden birisi paylaamıştı linkini  kopyaladım yapışrdım çalışmaya başladı oline oldu aradan bir süre geçti yine çelişmiyor 5-6 uğraşıyorum çalışmıyor ayarlara bakıyorum kaldırp yeniden yüklüyorum  kısca aoline çalışmıyor.google chrome kaldırıp yine yüklüyorum tıklıyorum beni ücret ödeme noktasına götürüyor.

Sorununu dogru duzgun anlatmayi bile beceremiyorsun. Muhtemelen ucret odemeni istiyor.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, güven yazdı:

Geçici bir süre (mesela bir ay) bedavadır, süreyi doldurduğun için ödeme yapman gerektiğini söylüyordur. Programı tümden silip yenisini de indirsen, bilgisayarını tanıdığı için çalışmıyor, parayla satın alman gerektiğini söyleyip ilgili yere götürüyordur.

En güvenli, hızlı ve temiz VPN'ler paralı olanlar sevgili Güven. Ben 7-8 yıldır, bizim teknik admin ItMaster'ın o vakitler tavsiye ettiği VpnTunnel'i kullanıyorum. Yıllık alıyorum ve rahat ediyorum. Foruma girerken değil de daha çok sözlükte filan kullanıyorum. Aylığı 10, altı aylığı 20, yıllığı da 36 dolar şu anda. Onu almak zorunda değilsin tabii, daha pahalı ve daha ucuzları da var.

Eğer memnun kaldıysan senden şimdi satın alman gerektiğini söyleyen o programı da alabilirsin. Memnun kaldıysan ve alıştıysan en iyisi odur.

Sitelerde Paylaş

Benim şüphelendiğim durum network kartının sürücüleri ile alakalı olabilir. Veri akışında peryodik kesintiler veya sorunlar olabilir.

Bahsettiğin durum peryodik mi? Diyelim 10 s'de bir gibi bir tekrar düzeni var mı?

Aynı modeme bağlı başka bir bilgisayarda da aynı sorun oluyor mu?

Oluyorsa modemle alakalı bir duruma işaret eden, firmware güncellemesi ile düzelebilir.

Sadece senin bilgisayarında oluyorsa öncelikle network kartının sürücülerini kaldır yeniden yükle. Düzelmezse çok detaylı işlere girişmeye gerek yok Windows'u yeniden kur.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Donatello23 yazdı:

Klavyen bluetoothe klavye mi?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

Ses nerden geliyor?

Eğer masaüstü kullanıyorsan, kasadan mı geliyor hoparlörden mi bakmalısın.

Eğer dizüstüyse, ses normal bilgisayarın sesi gibi mi geliyor yoksa biraz daha derinden ve daha düz bir ses mi?

- Hoparlörden geliyor. 

MP3 programı şarkı indirmeyi bitirmiş gibi bir ses veriyor.

51 dakika önce, Ten Ten yazdı:

Klavyen bluetoothe klavye mi?

- Hayır normal klavye.

Yani bilgisayar bir şey yapıyor. Ki her tarafı temiz (paralı Anti virüs kullanıyorum). Da benim bilmediğim bir program internet ile çalışıyormuş gibi oluyor. 

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Donatello23 said:

Benim bilgisayar ekranında arada bir adam kafası görünüyor. Ordan bu tarafa bakıyorlar, ben gözümü klavyeden ekrana çevirince hemen kafayı aşağı indirip kayboluyorlar. Bazen de mesajların arasına İngilizce bazı kelimeler karışıyor. Onları ben yazmıyorum. İmleç hareket ediyor, bazı yazılar görünüyor sonra hemen kayboluyor. Bazen de kulaklığımdan bazı şarkılar, konuşmalar falan duyuyorum.

Siyasi konularda yazdığımız için, bütün yazdıklarımız birkaç güvenlik server'ına kaydediliyor. Sanırım o esnada böyle karışıklıklar yaşanıyor.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, anibal yazdı:

Bende olmuyor, ama eminim olan çok vardır.

Buna en çok sebep olan şey, tarayıcıdaki bir takım javascriptler. Tarayıcıyı bloke edebiliyor böyle. Açık pencerelerinizi falan kapatın, hatta tarayıcıyı baştan, tertemiz kapatın. Flash eklentilerini bloke edin. 

Sen bilgisayar muhendisligi mi okudun, anibal?

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, investor yazdı:

Sorununu dogru duzgun anlatmayi bile beceremiyorsun. Muhtemelen ucret odemeni istiyor.

sornumu anlatamıyorsam anlamdıysan cevap yazman gerekmiyor. anlayan arkadaşlar ne güzel anlamış istediyim cevabı aldım

Sitelerde Paylaş
On 17.09.2017 at 23:18, investor yazdı:

Sen bilgisayar muhendisligi mi okudun, anibal?

- En mantıklı cevabı Anibal yazmış. Kendisine teşekkür ediyorum.

On 17.09.2017 at 22:49, Robespierre yazdı:

Benim bilgisayar ekranında arada bir adam kafası görünüyor. Ordan bu tarafa bakıyorlar, ben gözümü klavyeden ekrana çevirince hemen kafayı aşağı indirip kayboluyorlar. Bazen de mesajların arasına İngilizce bazı kelimeler karışıyor. Onları ben yazmıyorum. İmleç hareket ediyor, bazı yazılar görünüyor sonra hemen kayboluyor. Bazen de kulaklığımdan bazı şarkılar, konuşmalar falan duyuyorum.

Siyasi konularda yazdığımız için, bütün yazdıklarımız birkaç güvenlik server'ına kaydediliyor. Sanırım o esnada böyle karışıklıklar yaşanıyor.

- O muhabbet İnternet ilk çıktığından beri var. Da ben bugüne kadar sorguya çekilmediysem kimse çekilmez.

Gezi olayları gibi dönemlerde gerçek kimlikle Tweet filan atıyorsanız ona dikkat edin. birkaç genci öyle tutukladılar.

1 saat önce, Ten Ten yazdı:

Adamın hobisi bu.Evinde radar bile var. 

Adam filmlerdeki çatlak profesör gibi birşey. :)

Demek tanışıyorsunuz :) 

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, investor said:

Bu nasil bir cevap? Bilgisayar muhendisligini kazanip, universitede 4 sene okudun mu?

Bilgisayar mühendisliğini kazanmadım, ama kabul edildim ve iki kere, bir yazılım, bir donanım olmak üzere, iki kere okumuştum bir zamanlar. Ama sıkıldım, gittim biyoloji okudum bende, misler gibi...

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, anibal yazdı:

Bilgisayar mühendisliğini kazanmadım, ama kabul edildim ve iki kere, bir yazılım, bir donanım olmak üzere, iki kere okumuştum bir zamanlar. Ama sıkıldım, gittim biyoloji okudum bende, misler gibi...

Biyolojiyi Turkiye'de mi okudun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...