Jump to content

İstanbul depreminde yıkımları önleme yöntemi!

Recommended Posts

On 25.09.2017 at 17:28, haci said:

Evet. Deprem dalgalarına karşı dalga üretebilirsen, onlarla deprem dalgalarını nötralize edebilirsin. Bu ses dalgalarında başarı ile kullanılan bir teknoloji..

hacı bari bu proje için neleri öğrenmeliyim ingilizce de olsa bana bir site önerir misin?

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, bilgix yazdı:

neden olmasın nedenini açıklayın o zaman? ben de bileyim?

Deprem dalgası toprak yolu ile gelir.

Deprem dalgasının şehire gelmesini engellemek için şehiri komple havaya kaldırman gerekir.

images?q=tbn:ANd9GcQS9c2lc1slnDCuJr49VqR

Şehiri su üstüne inşa edebilirsin.Sallansa bile binalar zarar görmez.:)

tarihinde Ten Ten tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 09.10.2017 at 18:23, Ten Ten said:

Deprem dalgası toprak yolu ile gelir.

Deprem dalgasının şehire gelmesini engellemek için şehiri komple havaya kaldırman gerekir.

images?q=tbn:ANd9GcQS9c2lc1slnDCuJr49VqR

Şehiri su üstüne inşa edebilirsin.Sallansa bile binalar zarar görmez.:)

o halde ben de deprem dalgasının yukarıya çıkmasını engelleyecek bir karşı sistem geliştiririm. buna ne dersiniz hayalgücü karşıtları?

Sitelerde Paylaş
  • 5 weeks later...
On 11.10.2017 at 20:03, Ten Ten said:

Yap o zaman. :)

Yapamıyorsan susacaksın.

ben burda sınırları zorlayan insanları arıyorum onlarla yapılabilecek bir şey çünkü senin gibi sınırlara takılmış insanlarla zaten olmaz lütfen bu konuda bilgili arkadaşlar fikirlerini yazsın jeolog bulamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım.

hacı sence yeryüzünden karşı dalga göndererek alttan gelecek dalgayı nötralize etme teknolojisi çok iyi düşünülürse mümkün değil mi?

tarihinde bilgix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, bilgix yazdı:

ben burda sınırları zorlayan insanları arıyorum onlarla yapılailecek bir şey çünkü senin gibi sınırlara takılmış insanlarla zaten olmaz lütfen bu konuda bilgili arkadaşlar fiirlerini yazsın jeolog bulamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım.

Bu tür videoları izle  deprem dalgası hakkında birşey bilmiyorsun.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, deney said:

Bu tür videoları izle  deprem dalgası hakkında birşey bilmiyorsun.

arkadaşım ben de bunu diyorum zaten alttan gelen dalgayı hacının da dediği gibi üstten verilecek aynı frekansta dalgayla nötralize etmek teoride mümkün değilse bilimsel açıklamanı koy çocuk azarlar gibi konuşma bilgilendir!

Sitelerde Paylaş

Şimdi, bilgix yazdı:

bilimsel açıklama için teşekkür ederim karşı tezine saygım var ama bence bu dalgaları durdurma azaltma veya yönlendirme gibi yöntemler ileri de olsa uygulanabilir.

https://iujfk.files.wordpress.com/2013/04/giric59fim5-ders-1213.pdf

Bu pdfte dalga genliklerinin nasıl toplanıp çıkarıldığına dair bilgiler var.

Yazdırıp oku bunları.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, deney said:

https://iujfk.files.wordpress.com/2013/04/giric59fim5-ders-1213.pdf

Bu pdfte dalga genliklerinin nasıl toplanıp çıkarıldığına dair bilgiler var.

Yazdırıp oku bunları.

çok teşekkür ederim bunları inceleyeceğim işte böyle yapıcı olalım yeter sağ olun.

ayrıca deprem ve çevresinde şekillenen diğer dallar kısaca bu fikrimin temeli üzerine türkçe kaynaklar da önerirseniz sevinirim .

tarihinde bilgix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...