Jump to content

İşleri güçleri kızlar ve kızların giydiği pantolonlar

Recommended Posts

http://www.hurriyet.com.tr/amp/yazarlar/ahmet-hakan/isleri-gucleri-kizlar-ve-kizlarin-giydigi-pantolonlar-40589207

Bu adamlar neden boyle? Kim ne giymek istiyorsa giysin sanane, degil mi? Neden acik giyen kizlara filan karisiyorlar? Bunun altinda yatan sebep, kendisi o kizlara ulasamadigi icin, kimsenin ulasmasini istememesi mi?

Ayrica kadinlara acik giymek cok yakisiyor bence. Ornegin, boyle giyinen bir kiz, gayet hos ve şık duruyor.

bayan-kot-%C5%9Fort-modelleri-yazl%C4%B1

Sitelerde Paylaş

Bu ciddi bir mesele aslında. 

Altında yatan ise, çok daha farklı bir durum. Malum din cehaletten beslenir ve cahil insan ilkel insandır. Bu durumda, kadınların özgür olması, çok büyük bir tehdittir. Zira kadın biyolojik hakkı olan seçme hakkını kullanmaya çıkarsa, erkekler seçilmek için alfa birey olmaya, mücadeleci olmaya ve de haliyle akıllı olmaya güdülenirler. Bu da din denen şeyi de, ondan nemalananları da bitirir. 

Özellikle batı'daki dinin çöküşünün asıl sebeplerinden biri, hatta en önemlisi, kadınların seçme haklarını kullanmaya başlamış olmasıdır. Özellikle asil kadınların seçme hakkını Medici'lerden itibaren ele alması, rönesans hareketinin de başlangıcı olmuştur. İronik olan ise, aslen rönesansın etkilerindne kaçan, aşırı tutucu dincilerin, amerika'da bir sür sonra aynı akıbete çok daha yüksek dozda maruz kalmasıdır. 

Başta Massachusetts olmak üzere, çalışan ve özgürleşen kadınların varlığı, ABD'yi süratle dinin egemen olduğu bir toplum olmaktan çıkarmıştır. Bunun ABD'de daha hızlı gerçekleşme sebebi elbette, en başında dini yok sayan bir yönetim modeli ile kurulmuş olmasıdır. Fakat, halkın hayatından dinin alıp başını gitmesi, kadınların özgürleşmesi ile başlar. 

Din için en büyük tehdit, erkeklerin kadınları elde edebilmek için alfa birey olmaya meyletmeleridir. 

Avam içinse, alfa birey olmadan, bir kadını elde edip elde tutabilmenin tek yolunun, onun başka erkeklerle irtibatının kesilmesi olduğu gerçeğidir. Hoş, bu da bir yanılgıdır, kadın işini bilir. 

Sitelerde Paylaş
56 minutes ago, anibal said:

Bu ciddi bir mesele aslında. 

Altında yatan ise, çok daha farklı bir durum. Malum din cehaletten beslenir ve cahil insan ilkel insandır. Bu durumda, kadınların özgür olması, çok büyük bir tehdittir. Zira kadın biyolojik hakkı olan seçme hakkını kullanmaya çıkarsa, erkekler seçilmek için alfa birey olmaya, mücadeleci olmaya ve de haliyle akıllı olmaya güdülenirler. Bu da din denen şeyi de, ondan nemalananları da bitirir. 

Özellikle batı'daki dinin çöküşünün asıl sebeplerinden biri, hatta en önemlisi, kadınların seçme haklarını kullanmaya başlamış olmasıdır. Özellikle asil kadınların seçme hakkını Medici'lerden itibaren ele alması, rönesans hareketinin de başlangıcı olmuştur. İronik olan ise, aslen rönesansın etkilerindne kaçan, aşırı tutucu dincilerin, amerika'da bir sür sonra aynı akıbete çok daha yüksek dozda maruz kalmasıdır. 

Başta Massachusetts olmak üzere, çalışan ve özgürleşen kadınların varlığı, ABD'yi süratle dinin egemen olduğu bir toplum olmaktan çıkarmıştır. Bunun ABD'de daha hızlı gerçekleşme sebebi elbette, en başında dini yok sayan bir yönetim modeli ile kurulmuş olmasıdır. Fakat, halkın hayatından dinin alıp başını gitmesi, kadınların özgürleşmesi ile başlar. 

Din için en büyük tehdit, erkeklerin kadınları elde edebilmek için alfa birey olmaya meyletmeleridir. 

Avam içinse, alfa birey olmadan, bir kadını elde edip elde tutabilmenin tek yolunun, onun başka erkeklerle irtibatının kesilmesi olduğu gerçeğidir. Hoş, bu da bir yanılgıdır, kadın işini bilir. 

Olabilir ancak Şu Adnan Oktar belası incelendiğinde  dahada farklı bir görünüm var. Adam Felsefeden ayrılmış fazla bir din bilgisi dahi yok ama etrafında Yüksek tahsilliler ve sosyeteyi toplamış.Koskoca Beyin cerrahı olmuş insanlar bütün servetlerini verdikleri gibi yetmiyor birde mesleğini bıraktırabiliyor.Etrafındaki kadınlarında hali ortada.

Bu olay ise bir yobazın aşağılık duyguları içindeki hezeyanları yarın erkeklerinde müsbet ilimle uğracaklarına zamanlarını din bilgisi öğrenmeye harcamalarınıda  ister.ve gel görki bu hezeyanlar maalesef ciddiyet içinde dinleniyor.Yarın Emine hanımda kaşlarını uzatırsa hiç şaşmam.Yobazlık sanki bu insanlar için baldan tatlı.:))"Ben bunları siz kafirlere deel beni dinleyen möminlere gonuşuyom ve allahu taaalanın İslam alimi olarak bağa yöklediği gorevleri yapayom gardaaaşım:Yohusam yazık yani o hader gıldıınız nemazlar boşa gidiverir alimallah!:))

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok önemli bir belirleme olmuş. Kadın özgürlüğü, direk olarak toplumun özgürlüğü ve zeka olarak, buna bağlı olarak da her açıdan gelişmesi ile direk eş anlamlıdır. Kadının hiç fikri sorulmadan babası tarafından satıldığı toplumlar en geri, en yobaz en geri zekalı toplumlardır.

Sitelerde Paylaş

İslami pavyon tv mevzusu hiç öyle görünüyor olmasa da aslında ciddi bir mevzu.

Sadece Kuran ayağından gidersen kadın mini etek dekolte giyemez diye bir mevzu olmaz. Bir başörtülerini yakalarına koysunlar :D var, o da ne yana çekileceği belirsiz saçma sapan bir laf. Başörtüsünü yakasına koydu, mini etek giydi, ne olacak? Saçma sapan bu kitabımız diye sattıkları şeyin ardından nasıl giderler ben anlamıyorum.

Bu pavyon tv de hiç olmazsa böyle bir riyakarlık yapmıyor kadınlar, baş da açık bacak da... Başını örtüp bacağını da açabilirdi, ne diyeceksin? Kuran'da bacağını açma yazıyor mu, yazmıyor! Saçma tabii, başını niye örteceksin bacağını açacaksan ama, bana ne kardeşim yasaksa açmak yazsaydı derse ne diyeceksin? Başının örtüsünü yazmayı biliyor da yakasına koyacağını, bacağını niye yazmıyor? Yazsaydı! Neymiş süsleri belli olsun diye ayaklarını yere vurmasınlarmış! Yahu lafı niye dolandırıyorsun, açıkça ne demeye çalıştığını yazsana! Ben bundan uzun etek anlamak zorunda mıyım, kalçalarını sallamasınlar diyor diye anlarsam ne olacak?

Kuran öyle saçmadır ki kepaze etmek işten değildir. Pavyon tv de de yapılan bu aslında. Bu işte bir takım ince işler dönüyor ama önemli değil. Bu işe ciddi bir tepki olmaması enteresan. Daha ne dümenler dönüyor, bu da dümenin bir parçası olsun, ne olacak... Bakın şimdi; Yahudi cesaret madalyası alanla, hahamlarla sarılıp öpüşen İslami pavyon işletmecisinin bir bağlantısı olabilir mi sizce?

O değil de tüm bunlar göz önünde dönerken birtakım sazanlar allah kuran islam diye dolanmıyorlar mı... Ne salaklık yahu... Ben ömrümde böyle salaklık ne gördüm ne duydum. Batılılar zeki arkadaş... Ne dersen de. Kedi fareyle oynar gibi oynuyorlar resmen Müslümlerle.

Sitelerde Paylaş

Yok şimdi bunlar zaten bu milletin damına kiremit koyacağız zihniyetinde adamlar. Bunu da aklı olan biliyor. Müslümlerin bir kısmı da mevzuya uyanmamış değil. Ama büyük bir çoğunluk cumaya giden allah diyen bismillah diyen oruç tutan başörtüsüne özgürlük veren... cart curt diye bakıyor mevzuya. İnanılır bir enayilik değil!

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, anibal yazdı:

Son derece doğru. Din esareti altında olmayan, özgür toplumlarda rekabet en üst düzeye çıkar. Böylece en iyiler kazanır. Böyle özgür toplumlara baktığınızda güzel kadınların ve yakışıklı adamların sayısının fazla olduğunu görürsünüz. Çünkü bunlar hep aşk çocuğudur. Görücü çocuğu, akraba çocuğu değil.

Bir fotoğraf vardı, şimdi bulamıyorum nette. O sırada boğazlardan Suriye'ye Rus gemileri geçiyordu. Güvertede subaylar eğleniyorlar. Adamlar çalıyor kadınlar oynuyor. Yahu kadınlar bir güzel, sanırsın subay mubay değil, manken! Boy, yüz, fizik, hepsi mükemmel. Şu resmi ibret için saklamak lazım demiştim ama bulamıyorum.

İslam ülkelerinde başı açık, modern, güzel, zarif hanımefendi bir Esma Esad kaldı, başka hiç yok, onu da devirmek için herkes kudurdu. Kaldı mı şöyle zarif bir hanımefendi:

esma_esad_ilk_kez_konustu_h4511.jpg

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Özünde bu bütün dinlerde olan ruhsal bir uygulamadır. Tanrı'ya / Gerçeğe yaklaşmak isteyen kişiler yöntem olarak kızlara / erkeklere bakmazlar, Oruç tutarlar, Aylarca kendilerini bir yere kapatıp dışarı çıkmazlar, Çay içmeyen, Tatlı yemeyen insanlar bile vardır. En çok da Hıristiyanlıkta vardır ama bilinmez. Bazı inançlarda böyle bir çile anlayışı da vardır. Geçmişte böyleymiş.

Günümüzde bu tür şeylerin sebebi daha çok:

1) kadının mal / sahip olunan eşya gibi düşünülmesi.

2) Kara cehalet, "gelenek" denen şeye körü körüne tutunulması

3) Gösteriş (bakın oruç tutuyorum, bakın karımı örtüyorum)

4) İslam dünyasında dini liderlerin bilgilerinin yanlış ve az olması (Ben rahatlıkla cami imamlarının çoğundan fazla dini bilgim olduğunu ifade ederim)

5) Tabi ki siyaset. Ümmetçi anlayış, dinin siyasal silah olarak kullanılması.  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...