Jump to content

Ateizmin temel çelişkisi

Recommended Posts

• İleti 412
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateizm abartılacak bir şey değildir.

Ateist,

ahmaklar tanrı iddiasında bulunduğunda,

tanrın varsa kanıtla,kanıtlayamıyorsan siktir git lan der çeker gider.

Palavralar, bilimin ilgisi dışındadır.

Bu yüzden, açtığın başlık da,anlamsız. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Ten Ten yazdı:

Ruh çağıran kişiler yaşıyorsa yeniden çağırsınlar. :)

Benim olduğum ortamda nedense ruh çağıramıyorlar.

9 dakika önce, democrossian yazdı:

Hayır böyle bir şey olsa yer yerinden oynar yahu! Dünyaya uzaydan UFO inmesiyle fincanın fıldır fıldır hiç bir etki olmadan dönmesi arasında ne fark var! Dünya ayağa kalkar, her şey baştan yazılır, ikinci milat kabul edilir eski milat iptal edilir yahu!

İnsan nasıl bu kadar yalancı olur hayret! Yüzsüzlüğün bu kadarını her zaman göremeyiz! 

Daha geçen gün bir belgesel kanalında ruh çağırma seansı inceleniyordu. Ouija tablası (fincan yerine kullanılan alet) parmaklar değemeden kendiliğinden hareket ediyordu. Bununla ilgili filmler, kayıtlar var yâni. Siz biraz geride kalmışsınız. :)

tarihinde Huuu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, strong yazdı:

Ateizm abartılacak bir şey değildir.

Ateist,

ahmaklar tanrı iddiasında bulunduğunda,

tanrın varsa kanıtla,kanıtlayamıyorsan siktir git lan der çeker gider.

Palavralar, bilimin ilgisi dışındadır.

Bu yüzden, açtığın başlık da,anlamsız. 

Sen başlığın konusunu anlamamışsın, burada tanrının olup olmadığını değil, ateizmin iç çelişkisini konuşacağız.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Huuu yazdı:

Daha geçen gün bir belgesel kanalında ruh çağırma seansı inceleniyordu. Ouji tablası (fincan yerine kullanılan alet) parmaklar değemeden kendiliğinden hareket ediyordu. Bununla ilgili filmler, kayıtlar var yâni. Siz biraz geride kalmışsınız. :)

Ben kendim gözlemlemediğim şeyi kabul etmiyorum.

Labaratuvar koşullarında yapılırsa inanabilirim.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Huuu yazdı:

Sen başlığın konusunu anlamamışsın, burada tanrının olup olmadığını değil, ateizmin iç çelişkisini konuşacağız.

Ateizmin çelişkisi yoktur.

Ateizm sadece palavraları reddeder,

başka hiç bir  şey ateizmi bağlamaz.

Çelişki var diyorsan,çelişkiye düştüğü şeyin doğru bir şey olması lazım.

Anlayacağını sanmıyorum ama yine de yazdım.

Zaten anlayacak kapasiten olsa,ahmaklığa devam etmezdin,bu mesajı yazmazdın.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Ten Ten yazdı:

Ben kendim gözlemlemediğim şeyi kabul etmiyorum.

Labaratuvar koşullarında yapılırsa inanabilirim.

Bir ruh çağırma celsesine katılıp rahatlıkla gözlemleyebilirsin.  Ama sabırlı olmak gerekir. Benim katıldığım celsede 40-50 dakika hiç hareket olmadı. Sürekli "ey ruh geldinse ses ver" diye söyleyip durdular. Sıkılmıştık ki sonunda hafiften hareket başladı.

Sonra tutabilene aşkolsun. :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Huuu yazdı:

Bir ruh çağırma celsesine katılıp rahatlıkla gözlemleyebilirsin.  Ama sabırlı olmak gerekir. Benim katıldığım celsede 40-50 dakika hiç hareket olmadı. Sürekli "ey ruh geldinse ses ver" diye söyleyip durdular. Sıkılmıştık ki sonunda hafiften hareket başladı.

Sonra tutabilene aşkolsun. :)

Ben sabırlı biriyim bir sene bile beklerim. :)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, strong yazdı:

Ateizmin çelişkisi yoktur.

Ateizm sadece palavraları reddeder,

başka hiç bir  şey ateizmi bağlamaz.

Çelişki var diyorsan,çelişkiye düştüğü şeyin doğru bir şey olması lazım.

Anlayacağını sanmıyorum ama yine de yazdım.

Zaten anlayacak kapasiten olsa,ahmaklığa devam etmezdin,bu mesajı yazmazdın.

Senin gibi zeki(!) çocuklarla uğraşmak benim için ayrı bir zevk. Sana çelişkiyi göstereceğimi umuyorum.

Çelişkisi olmayan bir şey var mıdır, bu sana ilk ödevim olsun. Çalış, gel. :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ten Ten yazdı:

Ben sabırlı biriyim bir sene bile beklerim. :)

O kadar gerekmez. :) 

Ruh çağırma ve diğer spritüel denemeler eskiden beri yapılıyor ve sonuç alınıyor. Sizlerin ilk kez duymasına ve bu kadar şaşırmasına şaşırdım.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, strong yazdı:

Ruh çağırma seansına inanan ahmaklar,

1 milyon dolar sizi bekliyor

Yüzlerce ahmak baş vurdu ama ödülü alan yok henüz.

Sen de şansını dene

http://web.randi.org/the-million-dollar-challenge.html

James randi herkesi kabul etmiyor.

Uri gellerin hilelerini açıklarken ingo swan ı hiç eleştirdiğini duymadım.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Huuu yazdı:

Senin gibi zeki(!) çocuklarla uğraşmak benim için ayrı bir zevk. Sana çelişkiyi göstereceğimi umuyorum.

Çelişkisi olmayan bir şey var mıdır, bu sana ilk ödevim olsun. Çalış, gel. :)

Göster çelişkiyi,gösteremiyorsan siktir  git,

öyle ummakla yürümüyor bu işler.

Mesela sende çelişki yok

Ahmaksan palavralara inanırsın,

palavralara inanıyorsan,ahmaksındır.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, strong yazdı:

Göster çelişkiyi,gösteremiyorsan siktir  git,

öyle ummakla yürümüyor bu işler.

Mesela sende çelişki yok

Ahmaksan palavralara inanırsın,

palavralara inanıyorsan,ahmaksındır.

Anibal'den sonra bir sivilceli, küfürbaz ergen daha!.. :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Huuu yazdı:

O kadar gerekmez. :) 

Ruh çağırma ve diğer spritüel denemeler eskiden beri yapılıyor ve sonuç alınıyor. Sizlerin ilk kez duymasına ve bu kadar şaşırmasına şaşırdım.

Çok duydum.

Ama beni kabul etmiyorlar aralarına. :)

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Huuu yazdı:

Anibal'den sonra bir sivilceli, küfürbaz ergen daha!.. :)

Sivilceli mi,

Zeka seviyen bu kadar,şaşırmadım.

sivilceli durumları geçeli 40 sene oldu a.k. ahmağı.

Senin sivilceli olup olmadığın konusunda yorum yapamam,

yaşın kaç bilmiyorum ama.

ahmak olduğunu çok iyi biliyorum.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, strong yazdı:

Sivilceli mi,

Zeka seviyen bu kadar,şaşırmadım.

sivilceli durumları geçeli 40 sene oldu a.k. ahmağı.

Senin sivilceli olup olmadığın konusunda yorum yapamam,

yaşın kaç bilmiyorum ama.

ahmak olduğunu çok iyi biliyorum.

Çok biliyorsun, .ok biliyorsun! Siz zamane zibidileri her şeyi çok iyi biliyorsunuz, maaşallah! Ama sizlere bildiklerinizi unutturacağım!.. :)

Sitelerde Paylaş

İslam nedir?

İslam,Adem ile Havva masalına,şeytanlara,cinlere,meleklere,Allaha,yıldızlarla şeytanların taşlandığına,göğün oturulabilir yerlerine oturup melekleri dinleyen cinlerin alev toplarıyla vurulduğuna,göğün bekçilerce korunduğuna,yarılan denize,yılana dönüşen asaya,balığın içinde yaşayan birine,yıldırımlarla kafirlerin çarpıldığına,taşların allah korkusundan yuvarlandığına vb fantastik,mitolojik anlatılara inanmayanlara,ortada üstü örtülen,yalanlanan bir gerçek olmadığı halde ilgisiz bir yaftalama yaparak kafir diyen bir dindir.

Aramızda bu dine inanan var mı?

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Huuu yazdı:

Çok biliyorsun, .ok biliyorsun! Siz zamane zibidileri her şeyi çok iyi biliyorsunuz, maaşallah! Ama sizlere bildiklerinizi unutturacağım!.. :)

Hakikaten gerizekalısın

Okuduğunu bile anlamıyorsun

Sivilceli zamanları geçeli 40 sene olmuş diyorum

40 ile 17 yi toplayamıyorsan geri zekalısındır.:lol:

57 yaşındaki biri nasıl zamane zibidisi oluyor,he a.k ahmağı

tarihinde strong tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Huuu yazdı:

Bilincin gücüne dâir az şey bilmiyoruz. Bu konuda çok büyük bir külliyat var.

Dahası, bilincin gücünü bizler de sınayıp görebiliriz. Mesela ruh çağırma seansı düzenleyip sonucu gözlemleyebiliriz.

Yahut büyü ve duanın gücüyle ilgili deneyimlere göz atabiliriz. Bir de ÖYD (ölüme yakın deneyim) hikayeleri var. Reenkarnasyon anlatımlarını da unutmayalım.

Ben ruh çağırma seansına gözlemci olarak katıldım ve sonucu gördüm. Ayrıca büyü ile ilgili de gözlemim oldu.

Bu iki gözlemime daha önce materyalist kafayla, "beynimizin gücü" falan deyip geçtim. Ama şimdi bunun bilincimizin gücü olduğunu düşünüyorum.

Ateistler böyle şeylere çok kapalı. Çünki onların varsayımlarına aykırı. Oysa bunlar çok fazla gözlenen olgular.

2 saat önce, Huuu yazdı:

Neden? Sana gözlemci olarak katıldığimı söyledim. Ortadaki kahve fincanı hiç bir müdahale olmasan fıldır fıldır dönüyordu. Sorulan sorulara mantıklı cevaplarda verdi. Buna inanmak neden çatlaklık olsun?

Bunların hepsi hikaye. Araştırdıkça saçmalık olduğunu görürsün. "Bİlincin gücü" diye bir şey yok. Modern bilim insanın organize olmuş cansız maddeden ibaret olduğunu gösteriyor güçlü delillerle. Öyle ruhani bir bileşeni falan yok kimsenin. ÖYD de beynin kendini kapatırken gerçekleştirdiği faaliyetler sadece. Kahvenin hareket etmesinden "imana geldiysen" çok da iyi bir "kuşkucu" olmamışsın, ilk iletinde kuşkuya gönderme yapmana rağmen. Herhangi bir falcıya cevabını sadece senin bileceğin sorular sor. Ama uydurup doğru cevap verilecek şeyler olmasın. Ne kadar iyi bir falcıymış, nasıl "özel" güçleri varmış anlarsın.  Aman da bildi dersen bana da söyle kim olduğunu, ben de meydan okuyorum. Parası neyse vereceğim. Ama bilemezse o verecek.

"Ateistler bunlara kapalı oysa bunlar çok fazla gözlenen olgular"mış. Nedense kimse kanıtlayamıyor halbuki. Manyağın biri bağırıp kıvranıp break dans yapıyor, aman da cin girmiş. Aman da sevgilimin adının baş harfini bildi, ay bunun cinleri var. Aklı başında kim niye inansın bunlara?

1 saat önce, Huuu yazdı:

Kuran tabii ki insan ürünü bir kitap değildir. Onda insan dışı varlıkların eli vardır. Bu konulara değineceğim.

"İnsan dışı varlıklar"

Allah değil yani bu, anladığım kadarıyla. Uzaylılar mı? Ya da frekans domaininde yaşayan maddesel formda bulunmayan soyut akıllar, "Geist"lar? Zaman lordları falan mı? Bu hikayeler hep saçmalıklara çıkıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...