Jump to content

Türkiyenin gidişatı, beni çok korkutuyor..

Recommended Posts

3 saat önce, yeniçeri53 yazdı:

Karşımızda sadece Rum milli muhafızları olmazdı İngiltere ve Yunanistanlada çatışmak zorunda kalabilirdik.

Yunanistan zaten başarısız bir çıkarma girişiminde bulundu ve eline yüzüne bulaştırınca cunta devrildi Yunanistan'da. İngilizlere gelince üslerine hiç bir şey olmayacağından son derece emin oldukları için kurşun değil çakıl taşı bile atmaları gereksiz. Ne çatışması? 

TSK nın eski gücünde olmadığı ise yerinde belirlemen. Onda son derece haklısın. Kıbrıs'ı Beşparmak dağlarını yıldırım gibi geçerek almış ordudan eser bile yok. Ordu aşırı şekilde hırpalandı ve yıpratıldı. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 128
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 saat önce, yeniçeri53 yazdı:

ABD nin yaptığı Celencer tatbikatınında Türkiye ile olası bir sıcak çatışma için yapıldığı malumdur.

Sadece o değil, İngiltere de Türkiye'de bir iç savaş çıkması olasılığına karşı vatandaşlarını kurtarıp çıkarmak amacı altında Kıbrıs'taki üslerinde komando birlikleri konuşladı.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, democrossian yazdı:

Kıbrıs'ı Beşparmak dağlarını yıldırım gibi geçerek almış ordudan eser bile yok. Ordu aşırı şekilde hırpalandı ve yıpratıldı. 

Düşman bir ülkeyi hedeflemişse önce ordusunu zayıflatır, halkın gözünde rencide eder diyor Atatürk.

Dünyanın en güçlü ordularından biri bu hale düşürülüyor ama halen bu forumda ülkenin süper güç olacağından, bölünmeyeceğinden bahsedilebiliyor.

BOP yok sayılıyor, eyalet sistemi savunuluyor, sonra da dinci iktidara karşıyım deniyor.

Üstelik bu iddialarda bulunanlar ateist veya entel görünümlü olanların olması daha da işi garip hale getiriyor.

Daha da ötesi bunları söylediğimiz ve kanıtlar sunduğumuz zaman da bizimle tartışılmanın gereksiz olduğundan bahsediliyor.

İşte bu forumda yazılacak çok şey var ama kime yazarsın, sürekli gerçekler çarpıtılıyor, bu yüzden de genelde ya yazmıyorum ya da çok kısa geçiştiriyorum.

Çünkü gerçeklerin çarpıtılması bildiğimiz troller tarafından yapılmıyor, bizzat forumun ağır abileri tarafından olması gerçekten içler acısı...

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, bilgivehis yazdı:

BOP yok sayılıyor, eyalet sistemi savunuluyor

Uyandırmayın kerizi bulandırmayın denizi de bölünsün diye bir anlayış mı var nedir ben de şüphelendim şimdi! Ama Misakı Milli bize Atatürk'ün emaneti. Neyse bakalım... Bilmiyorum, ortalık çok bulanık, göz gözü görmüyor aslında. Gidişatın çok kötü olduğundan başka bir şey bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, democrossian yazdı:

Uyandırmayın kerizi bulandırmayın denizi de bölünsün diye bir anlayış mı var nedir ben de şüphelendim şimdi! Ama Misakı Milli bize Atatürk'ün emaneti. Neyse bakalım... Bilmiyorum, ortalık çok bulanık, göz gözü görmüyor aslında. Gidişatın çok kötü olduğundan başka bir şey bilmiyorum.

Zaten amaç da buydu, ortalığı bulandırmak, kafaları karıştırmak.

Oysa gerçekler oldukça keskin biçimde karşımızda duruyor...

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, democrossian said:

Hayır. BM nin bir birleşimde alacağı Türkiye'de iç savaş vardır kararına bakar. Barış Gücünün girmesini önleyecek güçte ne halk var ne ordu.

Türkiye Irak'ın kuzeyine filan müdahale edecek güçte bile değil. Suriye'ye girmesi, orada ABD ve Rusya da olduğu için. Üstelik girdi de ne yaptı, bir kasabada çakıldı kaldı. Bir askeri birliğin sabit beklemesi kadar tehlikeli bir durum yoktur. Bunu bütün alt rütbeli de olsa kurmaylar bilir. Siz anlaşılan genelkurmay başkanının sivil giymesini Özal'ın şortla asker denetlemesi gibi bir devrim filan sanacak kadar safsınız. Sizi kerizlemek ne kolaymış böyle! Şaşırdım doğrusu! Ben sade Müslümleri kekstra sanırdım.

Başına çuval geçirilmesi ile başlayan süreç sonucunda TSK nın itibarı bitirilmiştir. Rusya'dan filan hiç medet ummayın. Rusya ABD ile hemen anlaşır. Rusya Nâsır'ı sattı be! Sizi mi satmayacak!

Kahvehane sohbeti kıvamında yazıyor ve kusura bakmayın ama olup biteni magazin düzeyinde anlıyorsunuz. Her ne ise ise size ne desem boş. Yaşıyor olursak bir iki yıl sonra konuya döneriz yine.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, albastı yazdı:

Kahvehane sohbeti kıvamında

:D Hayret niye ben de senin hakkında aynısını düşünüyorum acaba?

Hayırdır vadeyi niye iki yıl gibi kısa tuttun? İlerisi sana da mı belirsiz geldi? ABD think - tank'ı on yıl dedi yalnız hatırlatırım. Üstelik benim belirttiğim şekliyle Basra petrol üretim düzeyinin pik değerini yitirmesi iki yıl içinde olmayacak bir şey.

O da değil de, "fikirlerinize katılmıyorum" demek varken niye böyle bir panik ve öfke havası oluşuverdi aniden anlamadım! Neyin telaşı bu? Çok mu korktunuz çizilen tablodan?

Kahvehane sohbeti olmasın diye "filhakika, mameafih, netekim" filan diye mi konuşsaydık, ne istiyorsun? :lol:  

Sitelerde Paylaş

Hayır şimdi ben lafa değil haritaya bakıyorum. Harita gerçekleri söylüyor.

Reuters ajansının 16/08/2017 tarihi itibariyle yayınladığı haritaya göre Kürtler Suriye'nin en doğu ucundan Cerablus'a kadar tüm Türkiye sınırını ele geçirmişler. Bir tek Nusaybin'i nasılsa Esad güçleri tutabiliyor. Kürtler bir kere Fırat'ın batısına geçmiş. El Bab'da son derece tehlikeli bir durum mevcut. Kasabanın güneyini Esad ordusu, kuzeyini Türk ordusu ve doğusu ile batısını Kürtler kontrol ediyor. Kürtler Fırat'ın doğusuna geçmekle kalmamış, İskenderun sınırını da ele geçirmişler. Türkiye mecburen bu koridoru kesmek için El Bab'a ilerlemiş ama kontrol ettiği alan son derece dar. Karşısında Esad ordusu var. Esad ordusunu uçağını düşürerek düşman olduğu Rusya destekliyor. İki tarafında Kürt güçleri. Onu da ABD destekliyor. Bu durumun son derece tehlikeli olduğunu görmemek için kör olmak lazım.

Hayır bu tabloda bir şey yok bir şey yok, uyuyun uyuyun diye bir tablo nerden nasıl görünüyor ben anlamadım! Türkiye İskenderun'u koruma refleksiyle koridorun arasına girmiş, referandum yapılıyor bağımsızlık diye... Bunun uyuyun uyuyun yatın uyuyun neresinde yahu? Bir insan evladı varsa açıklayacak açıklasın da biz de boşuna diken üstünde oturmayalım! Hayır bu haritanın nesini neyle nasıl açıklıyorsunuz yahu?

Diğer yanda Deylezzor düşerse İşit bitecek ve Esad muzaffer olacak. O da sanırsam bugün yarın olabilecek bir durum. Zorda kalan İşit savaş erkeklerin işidir derken çark edip mümineler savaşa çağrısı yaptı! :lol: Muhalifler kırk parçalı bohça gibi, arkalarında Türkiye olmasa hiçler. Suriye açıkça Kürt ve Arap diye ikiye bölündü. Rusya İşit'e çok sert darbeler vuruyor, iflahını kesiyor onların. Acımıyor basıyor füzeyi. Toplu katliam yapıyor. İşit tabii yok olsun da... Asıl mesele siz yanlış ata da oynamışsınız! Eee? Bu tabloda neresi pembe, bu tabloda pembe olan ne görüyorsunuz siz yahu?

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, democrossian said:

Hayır şimdi ben lafa değil haritaya bakıyorum. Harita gerçekleri söylüyor.

Reuters ajansının 16/08/2017 tarihi itibariyle yayınladığı haritaya göre Kürtler Suriye'nin en doğu ucundan Cerablus'a kadar tüm Türkiye sınırını ele geçirmişler. Bir tek Nusaybin'i nasılsa Esad güçleri tutabiliyor. Kürtler bir kere Fırat'ın batısına geçmiş. El Bab'da son derece tehlikeli bir durum mevcut. Kasabanın güneyini Esad ordusu, kuzeyini Türk ordusu ve doğusu ile batısını Kürtler kontrol ediyor. Kürtler Fırat'ın doğusuna geçmekle kalmamış, İskenderun sınırını da ele geçirmişler. Türkiye mecburen bu koridoru kesmek için El Bab'a ilerlemiş ama kontrol ettiği alan son derece dar. Karşısında Esad ordusu var. Esad ordusunu uçağını düşürerek düşman olduğu Rusya destekliyor. İki tarafında Kürt güçleri. Onu da ABD destekliyor. Bu durumun son derece tehlikeli olduğunu görmemek için kör olmak lazım.

Hayır bu tabloda bir şey yok bir şey yok, uyuyun uyuyun diye bir tablo nerden nasıl görünüyor ben anlamadım! Türkiye İskenderun'u koruma refleksiyle koridorun arasına girmiş, referandum yapılıyor bağımsızlık diye... Bunun uyuyun uyuyun yatın uyuyun neresinde yahu? Bir insan evladı varsa açıklayacak açıklasın da biz de boşuna diken üstünde oturmayalım! Hayır bu haritanın nesini neyle nasıl açıklıyorsunuz yahu?

Diğer yanda Deylezzor düşerse İşit bitecek ve Esad muzaffer olacak. O da sanırsam bugün yarın olabilecek bir durum. Zorda kalan İşit savaş erkeklerin işidir derken çark edip mümineler savaşa çağrısı yaptı! :lol: Muhalifler kırk parçalı bohça gibi, arkalarında Türkiye olmasa hiçler. Suriye açıkça Kürt ve Arap diye ikiye bölündü. Rusya İşit'e çok sert darbeler vuruyor, iflahını kesiyor onların. Acımıyor basıyor füzeyi. Toplu katliam yapıyor. İşit tabii yok olsun da... Asıl mesele siz yanlış ata da oynamışsınız! Eee? Bu tabloda neresi pembe, bu tabloda pembe olan ne görüyorsunuz siz yahu?

Türk ordusu, şuanda Amerikaya karşi direniyor. Evet gecmiste yapilan cok hata var ama bugün Turk ordusu,bu hataları telafi etmektedir. Bugün idlibe girildi ve böylece Pyd nin afrin kantonu Türkiye tarafindan kuşatılmıs oldu. Ayrıca orgütün dogu akdenize cıkısı da engellendi. Idlibte Turk ve Rus askeri hem ateşkesi sağlayacak, hemde bu ateşkese dahil olmayan El Nusra ve El Kaide gibi gruplarla mücadele edecek. Firat kalkani operasyonu gayet yerinde bir operasyondur. Güneyinde esadin olmasi artik hicbir sorun teskil etmez. Türkiye artik Esad düsmanligi yapamaz. Zaten Esadı yıllarca devirmeye çalışan Suudi arabistan ve katar gibi ülkeler muhaliflere verdigi destegi yavas yavas cekmekteler. Kral Selmanin Rusya ziyareti artık bolgede yeni bir dönemin basladigini gösteriyor. Artık, absnin bölgede söz sahibi olduğu dönem bitmiştir, bitmektedir. 

Sitelerde Paylaş

Arabın /Rusun ne yapıp yapmadığı o kadar da önemli değil bence.

Suriye / İran / Irak da önemli değil.

Hatta onların ülkesinde Kürt devleti kurulması da benim için sorun değil. 

En fazla ne olur? - Başarılı olurlar, 20-30 sene sonra biz de bunlara toprak vermek zorunda kalırız.

Katalonya referandumu gibi biraz. Ne var? Kurulursa kurulsun işte. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Kuranınizinde yazdı:

Bugün idlibe girildi

Bugünkü basın toplantısında "Türk askeri İdlib'de mi?" sorusuna verilen yanıt: "Şu anda öso yürütüyor, henüz askerimiz orada değil."

İdlib elbette çok önemli ve stratejik bir bölge. Bölgede Rusya Nusra'ya şiddetli şekilde saldırıyor. 12 komutanını öldürdü ve liderleri Culani'yi ağır yaraladı, kolu filan koptu adamın, durumu kritik. Bölge çok sıcak. Yapılan hataları telafi etmek olanaksız. Öso ile birlikte hareket ederken nasıl Esad düşmanlığı yapılmıyor? 

Rus Savunma Bakanlığının yayınladığı İdlib operasyonu görüntüsü:

Rus Savunma Bakanlığı'nın İdlib'e yönelik hava saldırılarıyla ilgili yayınladığı bir fotoğraf.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, democrossian said:

Bugünkü basın toplantısında "Türk askeri İdlib'de mi?" sorusuna verilen yanıt: "Şu anda öso yürütüyor, henüz askerimiz orada değil."

İdlib elbette çok önemli ve stratejik bir bölge. Bölgede Rusya Nusra'ya şiddetli şekilde saldırıyor. 12 komutanını öldürdü ve liderleri Culani'yi ağır yaraladı, kolu filan koptu adamın, durumu kritik. Bölge çok sıcak. Yapılan hataları telafi etmek olanaksız. Öso ile birlikte hareket ederken nasıl Esad düşmanlığı yapılmıyor? 

Rus Savunma Bakanlığının yayınladığı İdlib operasyonu görüntüsü:

Rus Savunma Bakanlığı'nın İdlib'e yönelik hava saldırılarıyla ilgili yayınladığı bir fotoğraf.

Ölen korgeneralin acısını fena çıkarmış ruslar :)

Rusya Suriyede gercekten basarili operasyonlar yürüttü. Rusya olmasaydı ışid bugün hala suriyenin büyük bolümünü kontrol ediyor olurdu. Putin terörizmle mücadele konusunda samimi bir adam. Bir kaç hafta once 800 fetih el şam militanını öldürdüler idlibte. Abd den böyle birşey duyuyormusunuz? Türkiye ve rusya elele vermiş ışide karşı savaşıyor. Türkiye çatışmasızlık bölgesi ile dolaylı olarak esada destek vermiş bulunuyor zaten. Astana süreci ile silahlar susturuldu ve bu sayede suriye ordusu savaşı doğuya kaydırma firsatı kazandı. 

Artık amerika ülkelerdeki kontrolünü kaybetti. Türkiye amerika direniyor bugün, Irak direniyor, Suriye direniyor, İran dimdik ayakta, Kuzey Kore amerikaya meydan okuyor, bir taraftan çin yükseliyor.. ve amerikanin borusunun ötmediği bir dunya kuruluyor bugün. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Kuranınizinde yazdı:

Ölen korgeneralin acısını fena çıkarmış ruslar :)

Rusya Suriyede gercekten basarili operasyonlar yürüttü. Rusya olmasaydı ışid bugün hala suriyenin büyük bolümünü kontrol ediyor olurdu. Putin terörizmle mücadele konusunda samimi bir adam. Bir kaç hafta once 800 fetih el şam militanını öldürdüler idlibte. Abd den böyle birşey duyuyormusunuz? Türkiye ve rusya elele vermiş ışide karşı savaşıyor. Türkiye çatışmasızlık bölgesi ile dolaylı olarak esada destek vermiş bulunuyor zaten. Astana süreci ile silahlar susturuldu ve bu sayede suriye ordusu savaşı doğuya kaydırma firsatı kazandı. 

Artık amerika ülkelerdeki kontrolünü kaybetti. Türkiye amerika direniyor bugün, Irak direniyor, Suriye direniyor, İran dimdik ayakta, Kuzey Kore amerikaya meydan okuyor, bir taraftan çin yükseliyor.. ve amerikanin borusunun ötmediği bir dunya kuruluyor bugün. 

- Bende Rus halkı sokaklarda. Moskova'da filan insanlar muhaletin lideri olan Alexy Navalny'nin seçimlerde yer almasını istedikleri için yürüyorlar. Putin'in olmadığı, demokratik bir Rusya istiyorlar diye duydum. 

Türkiye'de biz mesela, Erdoğan gitsin istiyoruz. Bize göre bu Irak Kürdistanından daha önemli bir sorun.

Suriye'de Başar Esat'ı tebrik edenler var. Ben gitmesi gerektiği konusunda ısrarcıyım.

İran'da, Halkın en az 3'te biri şah döneminin özlemini çekiyordur. Talibanın gitmesini istiyorlar.

Irak'In ne olacağı belli değildir. Kürtler de Kürt olmak istemektedir. Bunu isteyebilirler çünkü onlar arap değil, kürt.

Sitelerde Paylaş

Asker son duruma göre hâlâ Hatay sınırları içinde bekliyor. Bu nasıl bir çatışmasızlık bölgesi girişimiyse, Kızılay harıl harıl önlem alıyor. Ne için göç dalgası için! Yahu çatışmasızlık bölgesi kurulacaksa ne göçü? Ortalığın karışacağını Kızılay da anladı galiba!

Şimdi Rusya burayı Nusra'dan temizleyip alın sizin olsun diye ösoya verecek ha? Enayiydi Ruslar! Madem Esad ile artık barışacaksanız öso ile ne işiniz var sorabilir miyim acaba? Esad ile barışmanızın bir yolu yok ki, kan girdi araya, can düşmanısınız artık. Neyi nasıl telafi ediyorsunuz yahu! Suriye yangın yerine, kan gölüne döndü, neyi telafi ediyorsunuz siz be!

Hayır şimdi Rusya bu kadar yükleniyor buraya, ya Putin amca, burayı ösoya verelim ya diyeceksiniz Putin de tabi kanka neden olmasın diyecek! Öso ile ne işiniz var, bu soruyu bir yanıtlayın önce! Zırvalamanın alemi yok.

Sitelerde Paylaş

Kuranınizinde, izinde gittiğin şeyden hiç hoşlanmıyorum ama seninle bir ortak noktamız var. ABD'den hoşlanmamak.

Sen iyi niyetle ABD planlarının başarıya ulaşmayacağını söyleyerek umut vermeye çalışmış olabilirsin. Hatta böyle bir iyi niyetin olduğuna ihtimal vermek bile değil, inanıyorum.

ABD den farklı nedenlerle hoşlanmıyoruz, seninki malum, benimki ise Atatürk düşmanlığı başlatmış olması yüzünden. Ama olsun, ortak nokta ortak noktadır. Bu iyi niyetine inancım nedeniyle eğer seni kırdıysam özür dilerim. Ortam çok gergin ve endişe yüksek. O yüzden bu tür gerginlikleri normal karşılamalısın.

O değil de emperyalistlere karşı bir kez daha Misakı milliyi Müslümlerle omuz omuza çarpışarak korumak zorunda kalacağız, ben ona yanıyorum. Hiç hoşlanmadığım bu tiplerle nasıl omuz omuza savaşacağım ben de bilmiyorum ama  mecbur yapacağız, başka çıkarı yok. İskenderun bize Atatürk'ün hediyesi. Atatürk'ün hediyesini ölürüm de alın sizin olsun diye vermem. Ben Atatürk için ölürüm!

Şu topraklarda doğduğum güne lanet ediyorum. Niye İslamın i'sinin duyulmadığı bir yerde doğmadım ki? Hayır şu Atatürk de nerden çıktı bilmem ki? Bu dogmatik halk bir insan olur umudunu nerden aşıladı beynimize? Şu umudu vermese koyar çeker giderdik yahu!

Sitelerde Paylaş

Çok zor olacak. Sevdiklerimle vedalaşmak, kedimi son kez öpüp koklamak ve savaşa gitmek son derece zor olacak. Ama Atatürk'ümüzün emaneti gittiği zaman ben zaten ölürüm, o acı ile yaşayamam. Geri dönmeyecek, İskenderun savunmasında can vereceğim. Cesedimi Hatay dağlarında çakallar parçalayabilir, razıyım. Kimler geldiii, kimler geçti... Kimse kazık çakamadı.

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Ateist Türk yazdı:

Kuranınizinde yi ciddiye almayın bence. Şakirdin biri kendisi.

"Sohbete bekleriz mübarek" mi! :lol:

Yok ama ne olursa olsun bir iyi niyet, "endişe etme ABD başarılı olamayacak" tesellisi, iyi niyeti sezdim de ondan. Sezgilerime biraz güvenirim. Konuştuğum bir insanın gözünün kenarında zor fark edilecek bir kırışık oluşur, gözbebeklerinde hafif bir büyüyüp küçülme olur, dudağının kenarı belli belirsiz kıvrılır, hemen şıp diye anlarım aklından ne geçtiğini. Çok güvenmemek lazım tabii. Bu tür şeyler riskli biçimde sübjektiftir.

Yani, her ne kadar BOP, CIA tarihinin en başarılı yürüttüğü operasyon olsa da ABD nin başarısızlıkları da yok değil. Bilmiyorum bunlar gerçekte başarısızlık mı ama Ekim Devrimi'nde ABD'nin Rusya'ya asker çıkardığı bile olmuş, okuyunca yok yahu bu uydurma, olamaz dedim ama doğru olduğunu öğrenince afalladım. Çok şaşırdım, böyle bir aptallığı nasıl yapar ABD yahu? İnanılır gibi değil. Mutlaka vardır bunda bir bit yeniği, dostlar alışverişte görsün filandır. ABD nin böyle bir aptallık yapması olanaksız. Başarısız dedikleri operasyonların başarısız olduğuna inanmıyorum. Ya dediğim gibi dostlar alışverişte görsün babındandır, ya oyalama babındandır, ya göz boyama filandır. Hiç bir şey değilse bir hareketlilik olsun, asker kıçını kaldırsın, tatbikat niyetinedir. Bunlar son derece malın gözüler, bu kesin. Halk öyle değil ama elit, entelijansiya öyle.

ABD ile Avrupa arasında böyle bir fark var. ABD sipsivri bir piramit yapısında. Avrupa öyle değil, değerler, yani kültür, bilgi, halka daha yayılmış durumda.  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...