Jump to content

Türkiyenin gidişatı, beni çok korkutuyor..

Recommended Posts

Celal Şengör: Türkiye'yi parçalayacaklar Kürdistan'a katacaklar

YouTube'da bir canlı yayına katılan Prof. Dr. Celal Şengör Türkiye'yle ilgili şok iddialarda bulundu. Türkiye'nin gidişatının kendisini korkuttuğu söyleyen Şengör 'Türkiye'yi parçalayacaklar. Batı'yı Avrupa'ya verecekler, Doğu'yu Kürdistan'a katacaklar' dedi.

Türkiye'nin parçalanacağını söyleyen Celal Şengör, Batı'nın Avrupalılara Doğu'nun da Kürtlere verileceğini savundu.

YouTube'da bir canlı yayına katılan Prof. Dr. Celal Şengör, evrim teorisi tartışmalarına yeniden alevlendirmek istedi.

TÜRKİYE'NİN GİDİŞATI KORKUTUYOR

Bu tartışmaların 'aptallık' ve 'cahillik' nedeniyle çıktığını savunan Şengör, Türkiye'nin gidişatının kendisini korkuttuğu belirtti.

"TÜRKİYE'Yİ PARÇALAYACAKLAR"

"Ben Türkiye'nin yaşayabileceğini sanmıyorum" diyen Celal Şengör, "Türkiye'yi parçalayacaklar. Batı'yı Avrupa'ya verecekler, Doğu'yu Kürdistan'a katacaklar." şeklinde konuştu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 128
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Turkiye bir ic savas neticesinde parcalanacaktir.

Zaten 15 Temmuz darbe girisimi bu ic savasin bir provasiydi.

Gerci 15 Temmuz a darbe girisimi demek siyasi terminolojiye gore yanlis olur.

Bir kalkisma idi desek daha yerinde olur. Cunku darbenin basarisiz olmasi planin bir parcasini teskil etmektedir.

Dogu dan bir parcanin Kurdistan a katilacagi kuvvetle ongorulmektedir.

Fikirlerine cok guvendigim siyasi analistler bu parcalanma ongosurusunu onaylamaktadirlar.

Yine de beni irgalayan bir mevzuat degil bu. Vatanin bolunmez butunlugunu koru korune mudafaa eden biri degilim,

gunumuz konjonkturunde toprak parcasinin buyuklugu degil, yasayan nufusun refahi ve teknolojik ve sinai uretim devletin gucunu belirlemektedir.

Ayrica kendini Turk addeden bir etnik butunluk saglanacaksa, yine bolunme taraftari olurum.

Kimse birbirini kandirmasin, bu ulkede millet ekonomik kiskac ve bunalim altinda surunerek yasiyor. Bu sartlarda kimin umrunda olur ki bolunmez butunluk.

Sitelerde Paylaş

Celal hoca zırvalamış.. Türkiye'yi kimse ikiye bölemez..

Hadi Türkiye doğu ve batı olarak ikiye bölündü diyelinm. Batı Türkiye'yi Avrupa'nın hangi ülkesine verecekler? Yoksa batı bağımsız ve yeni bir Türkiye mi olacak? Ne kadar saçma.

Doğunun Kürt olması daha da saçma.. Binlerce yıl bir millet olamayan ve aralarında kedi-köpek gibi kavga eden Kürtler mi Türkiye'yi bölecek ve doğuyu işgal edecek?

Bu zırvadan da öte bir saçmalık.

Celal hocaya neler oluyor öyle..

Sitelerde Paylaş

Kürt referandumu için diyorsanız ben olumsuz yaklaşmıyorum. Suriye bile bunlara toprak vermeyi kabul etti. İran ve Türkiye de bir şeyler verse, gayet de iyi olur.

Tek sorunları: Denize erişimleri yok. Zor bir proje zaten. BU kadar köstek olunmasını anlamıyorum. Hele bir durun. Bakalım K.Irakta gerçekten devlet olabiliyorlar mı?

- Olabiliyorlarsa da medenice oturur konuşuruz. Kan dökmeden adamlara ülkelerini veririz.

Türkiye'nin derdi AKP'dir. Ama tarihin tuhaflığı. AKP olmadan o iş katiyen olmaz zaten. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, haci yazdı:

Hadi Türkiye doğu ve batı olarak ikiye bölündü diyelinm. Batı Türkiye'yi Avrupa'nın hangi ülkesine verecekler? Yoksa batı bağımsız ve yeni bir Türkiye mi olacak? Ne kadar saçma.

Doğunun Kürt olması daha da saçma.. Binlerce yıl bir millet olamayan ve aralarında kedi-köpek gibi kavga eden Kürtler mi Türkiye'yi bölecek ve doğuyu işgal edecek?

Sayın haci, iyimser yorumda bulunmuşsunuz ama gerçeği yansıtmıyor.

Türkiye, Irak ve daha bir çok ülkenin bölünmesi için BOP-GKOP projesi, Tayyibin onun eş başkanı olduğu, Irakın Kuzeyinde Kürt devleti kurulması, PKK örgütü, Işid örgütü, Kaddafi'nin öldürülmesi, Suriyeye saldırı bütün bunları yok sayarak böyle yanıltıcı bir yorumda nasıl bulunabiliyorsunuz?

Celal hocayı boş ver en azından bu gerçekler önümüzde duruyor ve hatta içindeyiz.

Ayrıca bölünse dahi bu ülkede kaç kişinin umrunda sanıyorsun, milli bilincini yitirmiş dincilerin kıçına takılmış bu milletle mi vatan bölünmez?

Üstelik bu ülke Doğu, Orta Anadolu, Eğe şeklinde teoride ve biraz da pratikte üçe bölünmüş zaten, bunlar şimdilik alıştırmacadır.

Gemi batmış haci, sen halen rüyadasın...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Sayın haci, iyimser yorumda bulunmuşsunuz ama gerçeği yansıtmıyor.

Türkiye, Irak ve daha bir çok ülkenin bölünmesi için BOP-GKOP projesi, Tayyibin onun eş başkanı olduğu, Irakın Kuzeyinde Kürt devleti kurulması, PKK örgütü, Işid örgütü, Kaddafi'nin öldürülmesi, Suriyeye saldırı bütün bunları yok sayarak böyle yanıltıcı bir yorumda nasıl bulunabiliyorsunuz?

Celal hocayı boş ver en azından bu gerçekler önümüzde duruyor ve hatta içindeyiz.

Ayrıca bölünse dahi bu ülkede kaç kişinin umrunda sanıyorsun, milli bilincini yitirmiş dincilerin kıçına takılmış bu milletle mi vatan bölünmez?

Üstelik bu ülke Doğu, Orta Anadolu, Eğe şeklinde teoride ve biraz da pratikte üçe bölünmüş zaten, bunlar şimdilik alıştırmacadır.

Gemi batmış haci, sen halen rüyadasın...

Bu gerçekleri yansıtmayan bir komplo teorisi.. Cevabı hak etmiyor.

Sitelerde Paylaş

Fantezi aleminde yaşıyorsunuz. Kabuslu bir fantezi... Türkiye bölünemez. Kimse bölemez Türkiye'yi..

Türkiye'nin bölünmesi için çok büyük bir savaşın olması ve bu savaştan Türkiye ve yandaşlarının yenik çıkması gerekir.

Yani yalnız Türkiye'nin değil, Türkiye ile birlikte mücadele eden diğer ülkelerin de yenilmiş olması gerekir.

Ülkeleri parçalamak kolay değil. Türkiye parçalanması en zor ülkelerin başında geliyor.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, bilgivehis yazdı:

BOP, Tayyip, Suriye savaşı, Kuzey Irak referandumu bunlar yok mu?

- Mutlaka isim bulmak gerekmiyor. İsim bulmak demek olayı gizemli hale getirmektir. Basit yaklaşım her zaman daha iyidir. Kürtler çok geniş alanlara dağılmış değişik bir millettir.

Barzani Kürdistan'ı da hem TC ile iyi geçinmiş hem de İŞİD krizi sırasında Batı'Nın doğal müttefiki olarak öne çıkmıştır.

Irak/Suriye Kürtleri, bölgedeki Araplara göre daha medeni bir gruptur. TC'ye göre bile, ABD açısından daha iyi bir müttefik olarak öne çıktılar.

Kitleler açısından da, şeriat istememeleri, Batı düşmanlığı yapmamaları, ve Laik / Seküler insanlar olmaları nedeniyle (ve diğer bir çok nedenle) Batılıların Hatta Rus ve Asyalıların daha çok beğendikleri, onlarla daha kolay iş yapabildikleri bir gruptur.

+ Kriz sırasında milyonun üzerinde Arap / Yezidi ve diğer etnik grupları topraklarına alıp İŞİD'den korudular. 

Yani BOP'ye gerek yok. Akıllı oynuyorlar ve bunun sonucunu alıyorlar. Bu kadar. + İlke olarak devlet sahibi olmak onların da hakkı. 

Siz hala Harun Yahya'nın "Nilden Fırata" gibi fantastik önerilerine inanıyorsanız o sizin sorununuz. Ben bu yazdıklarıma inanıyorum. BOP gibi kavramlarla uğraşmıyorum.

10 saat önce, haci yazdı:

Fantezi aleminde yaşıyorsunuz. Kabuslu bir fantezi... Türkiye bölünemez. Kimse bölemez Türkiye'yi..

Türkiye'nin bölünmesi için çok büyük bir savaşın olması ve bu savaştan Türkiye ve yandaşlarının yenik çıkması gerekir.

Yani yalnız Türkiye'nin değil, Türkiye ile birlikte mücadele eden diğer ülkelerin de yenilmiş olması gerekir.

Ülkeleri parçalamak kolay değil. Türkiye parçalanması en zor ülkelerin başında geliyor.

- Orta Doğulu olduğumuz da buradan anlaşılıyor. Kuru inat bence saçma bir şey. Ülkeyi ben yönetseydim. Tayyip + İran gibi parlamazdım. Önce biraz sakin olurdum. Hele bir görelim. Kuzey Irak'ta bir sürü petrol var. Bakalım o petrolü filan nasıl idare ediyorlar. Bazıları bu petrolün Türkiye üzerinden satılacağını düşünüyorlar örneğin. Yani hem Irakla, hem bizimle anlaşmak zorundalar.

2) Mesela bunlar da salafizm'e yönelecekler mi? Salafizm'den uzak duran medeni bir ülke olurlarsa ben kendi açımdan bunları desteklerim. "Bölünme" olarak da görmem. Mesela 20 sene içinde biz laikliğe geri dönebilirsek, Bunlar da başarılı olurlarsa, Belki bu bölgedeki en iyi müttefiğimiz bile olabilirler. Belki İran'da reform olur. Belki Ayetullah anlayışı onlarda da biter. Biz de zaten istediklerinin tamamını veremeyiz, Ama mesela Kürtlerin %100'e yakın olduğu bölgeleri verip anlaşırız.

Bütün bunlar tartışma / diplomasi biraz da spekülasyon. 

Yani korkacak bir şey yine yok. Ama gayet iyi bir şey oluyor bence. Arapları yeterince gördük. Bir de Kürtleri görelim, bakalım nasıl yapacaklar. 

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, Donatello23 yazdı:

Yani korkacak bir şey yine yok. Ama gayet iyi bir şey oluyor bence. Arapları yeterince gördük. Bir de Kürtleri görelim, bakalım nasıl yapacaklar. 

Türkiye diye bir ülke kalacağını sanıyorsunuz, bütün yanılgınız burdan kaynaklanıyor.

Türkiyenin kalması için bir neden kalmadı, onu var eden bütün nedenler artık bitirildi.

Türkiyede Türküm diyemezsin ama müslümanım, Kürdüm, Suriyeliyim diyebilirsin.

Asıl rüyada olan sizsiniz, gerçekleri fantazi ve komplo ile değerlendirecek kadar düşlere batmışsınız.

BOP projesini değerlendirmeden olayları değerlendirme gafletine düşmüşsünüz.

Oysa olayların temelinde yatan BOP projesidir ama siz rüyaya devam edin, çünkü gerçek acıdır...

Sitelerde Paylaş

- İşte TV'de ne olduğunu bilmediğiniz adamları dinlemeyin diyorum. 

Türkiye Nasıl Biter? Her beraber Almanya'ya mı yerleşeceğiz.

Yanlız şu var: Halkımız ve yöneticilerimiz bu Kürt meselesini saplantı haline getirmişler. 

Ben "İlla ki olsun" da demiyorum. Ben "biraz soğuk kanlı olalım, düşünerek hareket edelim" diyorum.

- AKP ve şeriat olayı tam bir illettir. Ama benim okuduklarıma göre, Batılı liderler Türkiye'nin AB sürecini "askıya almak" istiyorlar. "Tamamen durdurma" yanlısı değiller. Çünkü onlarda da Tayyip sonrası döneme ilişkin beklentiler var.

- BOP'nin ne olduğunu ben anlamadım. "Nil'den Fırata" İsrail mi olacak yani? Onu mu demek istiyorsunuz? (+keşke olsa öyle bir şey, şimdiki durumdan 10 kat iyi bir şey olurdu. Osmanlı gibi, ne güzel)  

Sitelerde Paylaş

Bir de tarih dersi yapalım. 1960'larda Cezayir'deki FLN silahlı milisleri Fransızları kovarak ülkenin bağımsızlığını ilan etti. Başlarda her şey yolunda gidiyordu. Sonra FLN iktidarı gitgide diktatörleşti. Ardından ülke gitgide yozlaşmaya, bürokrakikleşmeye başladı. İşsizlik filan tavan yapmaya başladı (90'ların Türkiye'si gibi). Sonra 90'larda şeriatçı silahlı gruplar türedi. 2000'lerin başında ülkeyi ele beçirdiler. Şimdi Algiers kentinin ünlü / tarihi bar sokağında barlar kapatılıyor, kadınların hepsi baş örtülü, Ekonomi ve yaşam koşulları Afganistan'In eski hali olmaya doğru gidiyor.

Biraz da abartacağım: Türkiye önce kendini salafistlerden kurtarmalı, Sonra da köstek olmak yerine bunlara destek olmalıdır (Batılı güçlerle beraber). 

Çünkü Beterin beteri: 2037-2047 yıllarında Nükleer kapasiteli İran'ın yanı sıra orada bir Kürt-İslam Devleti filan da olabilir (Trump bezeri birisi Amerika'da iktidarda olup, O zaman BOP'Nin alası oyunlar oynayıp ciddi kimyasal savaş filan da başlatabilir). 

/Bilim kurgu'ya düşmeden. Laik / demokratik yapıda bir Kürdistan'In herkese yararı olur / zararı dokunmaz. Irak yerine bunların komşunu olmak da her açıdan daha iyi. Tabi acele etmeden. Bekleyerek ve görerek. 

Sitelerde Paylaş
On ‎28‎.‎9‎.‎2017 at 16:25, Donatello23 yazdı:

Kürdistan'In herkese yararı olur / zararı dokunmaz.

Bölgedeki Kürtler dahil herkese zararı olur. Sadece Batılılara yararı olur. Petrol açısından. Bu devlete Akdeniz çıkışı lazım. Suriye bunun için karıştırıldı. Hedef İskenderun limanı. Sonraki hedef İran'ı da parçalayıp sınırları Hazar'ın güney kıyılarına uzatmak. Bu, Kürt devletinin yapabileceği bir iş değil. Burada Ermenistan devreye girer. Hazar- Akdeniz arasındaki bölgeyi kontrol etmek BOP'un son hedefidir.

Sitelerde Paylaş
On 9/27/2017 at 23:54, haci said:

Türkiye de millet denen şey, bölünmüş durumda, bu büyük sıkıntı.

Eğer, bu millet tekrar biraraya getirilemezse, ki bu çok zor, ama imkansız değil, Türkiye'nin bölünmesi kaçınılmaz. 

Ama ikiye bölüneceğini hiç sanmıyorum, en az üçe, büyük ihtimalle 4'e bölünecektir. Sonra da birbirlerine gireceklerdir. 

Sitelerde Paylaş

Terörün amacı bir halkı yıldırmak ve verelim kurtulalım noktasına getirmektir. İsrail de böyle kurulmuştur. Verelim kurtulalım düşüncesine gelmeden olmuyor. "Artık analar ağlamasın" diye bu yüzden denmiştir. Artık bölünmezliği savunmayalım demek istenmiştir. İş kıvama getirildikten sonra bundan cayılmış gibi yapılması stratejik geri çekilme, hiç kıymeti yok. Kerizler keklenir buna sadece. Sen yapacağını yap, sonra iyi yapmamışız meğer de! Her konuda böyle yapıp sazan kekliyorlar.

Halk yıldırılma kıvamına getirilmiş, ordu budanmış, gençler ne savaşı bana ne noktasına getirilmiş. Eee? Un hazır şeker hazır yağ hazır. Ne yapılır? En önemlisi genç nesil ne savaşı bana ne savaştan kıvamına geldi. Aynen Ermeniler Karabağ'ı işgal ederken Bakü'de son gaz eğlenceye devam gibi olacak, bunu bir kenara yazın ve unutmayın. Demo diye biri dediydi diyeceksiniz. Milliyetçilik boşuna ayaklar altına alınmadı. Bunlar hepsi inceden inceye tek tek planlandı ve uygulatıldı.

Sitelerde Paylaş

Bu şuna benzer. Bir sülale bir diğer sülalenin kızını ister. Vermezler. Düşmanlık başlar. Sürekli taciz etme, sürekli huzursuzluk çıkarma, sürekli gerilim, her konuda anlaşmazlık, yıldırma politikası. Sorunda sülale kızı verelim kurtulalım noktasına gelir. Verelim, düğün dernek, çalgı oyun, yeme içme, hısımlık kayınlık derken bu düşmanlık unutulsun denir.

Aynısı... İlla ki tuttuğunu koparma kararlılığı olsun. Olur. Bal gibi olur. 

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, democrossian said:

Bölgedeki Kürtler dahil herkese zararı olur. Sadece Batılılara yararı olur. Petrol açısından. Bu devlete Akdeniz çıkışı lazım. Suriye bunun için karıştırıldı. Hedef İskenderun limanı. Sonraki hedef İran'ı da parçalayıp sınırları Hazar'ın güney kıyılarına uzatmak. Bu, Kürt devletinin yapabileceği bir iş değil. Burada Ermenistan devreye girer. Hazar- Akdeniz arasındaki bölgeyi kontrol etmek BOP'un son hedefidir.

İyide, petrol artık bu kadar masraf etmeye değecek bir şey değil. Suriye bunun için karıştırılmadı zaten, Suriye, açlık tehdidi yüzünden karıştı. Tabi karışınca kepçesini alan koştu, o ayrı mesele. 

Çok fazla komplo teorisi okumuşsunuz. Irak (Kürtler dahil) zaten petrolü çıkarıyor, Türkiye üzerinden de güzelce isteyene veriyordu. Bu kadar toz dumandan sonra değişecek bir şey olmayacak o hususta. Ver doları, al petrolü, al geri doları, ver iphone'u hesabı mutlu mesut sürüp gidiyordu zaten mesele.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...