Jump to content

Türkiyenin gidişatı, beni çok korkutuyor..

Recommended Posts

İsrail, Golan bölgesinin bir kısmını Suriye'den aldı, tamamını almak çok işine gelir. Türkiye ile komşu olmaya bayılacaktır! :D Ama bu olmayacak. Tabii tek İsrail'le olmaz bu işler. Üçlü sacayak lazım: Genişleyen İsrail, kurulması ve genişlemesi muhtemel Kürt devleti ve genişleyen Ermenistan. Planlanan sacayak bu. Eklemek lazım ki güney Hazar henüz İran petrolünü Basra'dan çıkardığı için el değmemiş bir petrol havzası. Kuzeyini Azeriler çıkarıyor ve dev bir boru hattı ile bu petrol Moskova'ya akıyor. Güneyinde daha tık sondaj yok! Yakın geleceğin petrol havzası burası. Biraz daha uzak geleceğin ise Kuzey Buz Denizi. Petrol evet yakında Basra'da bitme çizgisine gelecek ama dünyada petrol daha çok uzun süre önemli olacak ve kullanılacak. Yer altı petrol bakımından oldukça zengin. Çok muazzam canlı katmanı çökelmeleri oldu, ani küresel iklim değişimleriyle ve canlılar tükenme sınırına geldi. Petrol bu büyük toplu tür tükenişlerinin ürünü fosiller. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 128
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

16 dakika önce, anibal yazdı:

Türkiye de millet denen şey, bölünmüş durumda, bu büyük sıkıntı.

Eğer, bu millet tekrar biraraya getirilemezse, ki bu çok zor, ama imkansız değil, Türkiye'nin bölünmesi kaçınılmaz. 

Ama ikiye bölüneceğini hiç sanmıyorum, en az üçe, büyük ihtimalle 4'e bölünecektir. Sonra da birbirlerine gireceklerdir. 

Olaya şu açıdan bakmak lazım:

Büyük kuvvetleri dışardan yapılacak bir saldırı ile parçalamak mümkün değildir. Onlar ancak içerden gelecek saldırılara duyarlıdırlar.

Türkiye büyük bir kuvvet sayılır. Bu kuvvet ancak içerden bir saldırıya uğrarsa yıkılır veya parçalanır. Ben şu anda böyle bir parçalanmanın mümkün olacağını sanmıyorum.

Henüz içerden kaynak alması olası bir düzensizlik yok. Politik yapı oldukça dengeli. Yürüyüşler ve protestolar yok. İsyanlar yok. Asayiş bozuk değil.

Türkiye'nin ikiye, üçe, dörde, ona bölüneceğinin en ufak bir delili, belirtisi yok. Osmanlı imparatorluğu Timur tarafından fethedildiği halde parçalanmadı. Sevr bile Osmanlıyı parçalayamadı. Osmanlı içerden yıkıldı ve küllerinden şu anda oldukça kuvvetli bir ülke olan TC çıktı..

Türkiye bu haliyle parçalanamaz arkadaşlar.. Bunu böyle bilin. Don't worry, be happy....

Sitelerde Paylaş

Suriye rejimi de çok güçlüydü, Hama Humus kalkışmalarını böcek gibi ezdiydi. Suriye'de gösteri yapmak, talepte bulunmak filan rüyaydı, rejim ezer geçerdi. İnanılmazdı Suriye bu hale düşecek diye. Ama ne hale geldi. Kaddafi de öyle, kaya gibiydi ama devirdiler. Salak bir halk varsa işler kolaydır. Salaklığın ilacı bulunmuyor. Libya'da eğitim, sağlık, konut bedava, kalkışacak bir şey var mı, yok. Ama ayaklanın deyince yurraaa! salaklık yani doğa vergisi bir şey, uğraşsan salak olunamıyor, doğuştan gelecek!

Sitelerde Paylaş
Just now, haci said:

Büyük kuvvetleri dışardan yapılacak bir saldırı ile parçalamak mümkün değildir. Onlar ancak içerden gelecek saldırılara duyarlıdırlar.

Türkiye büyük bir kuvvet sayılır. Bu kuvvet ancak içerden bir saldırıya uğrarsa yıkılır veya parçalanır. Ben şu anda böyle bir parçalanmanın mümkün olacağını sanmıyorum.

Henüz içerden kaynak alması olası bir düzensizlik yok. Politik yapı oldukça dengeli. Yürüyüşler ve protestolar yok. İsyanlar yok. Asayiş bozuk değil.

Türkiye'nin ikiye, üçe, dörde, ona bölüneceğinin en ufak bir delili, belirtisi yok. Osmanlı imparatorluğu Timur tarafından fethedildiği halde parçalanmadı. Sevr bile Osmanlıyı parçalayamadı. Osmanlı içerden yıkıldı ve küllerinden şu anda oldukça kuvvetli bir ülke olan TC çıktı..

Türkiye bu haliyle parçalanamaz arkadaşlar.. Bunu böyle bilin. Don't worry, be happy....

Asayiş foseptik gibi, eline tüfeği alıp kızı ve anasını sokak ortasında vuranlar, koca milli takım teknik direktöründen restoran basmaya çıkmalar, şehrin göbeğinde kızı kaçırıp tecavüz eden, 4 yıl hapis cezasından aranan adamlar falan... Saymakla bitmez.

İsyan mı yok, güldürme hacı, darbe denen tiyatro, isyan değilse neydi? 

Yürüyüş, protesto mu yok, belki, ama bir yapmaya çık bakalım ne oluyor, 5 kişi yolda yürüsen gözünü nezarette açıyorsun.

Politk yapı evet, dengeli, bir yanda diktatör ve koltuk değneği, öte yanda sünepe, gayet dengeli şekilde sürüyor. 

Türkiye artık kuvvetli bir ülke falan değil. Ordusu bitik. Bir ordu, piyadesinin çokluğu değil, subaylarının kalitesiyle güçlü olur. Subay mı kaldı TSK'da? Olanı fetö süpürdü, kalanı da fetöcü diye bunlar. 

Ve ekonomi artık denizin bittiği yerde. Araplardan eskisi gibi açıktan para gelmiyor. Son vergiler ortada, adamlar kendi seçmeninin en az olduğu gelir grubunun vergilerine dayadılar. Ama gene kurtarmayacak görünüyor. 

Bunlar iktidarı zorlar ve yeni bir iktidar çıkarabilir mi? Pek olası değil. Arap kıçı yalayıcılar, artık iktidarda olmamayı göze alamaz. Bu yüzden, kendi göt kıllarına dokunmyacak şekilde, öbür kesime yükelenecekler ki, başladılar bile.  

Kısaca, çanlar çalmaya başladı artık. 

Sitelerde Paylaş

Türkiye'yi laf kalabalığı ile parçalıyorsunuz... Laf ebeliği yapıyorsunuz yani. Olmaz. Diğer batı ülkeleri ile karşılaştırırsanız Türkiye'de suç oranının bile oldukça düşük olduğunu görürsünüz.

Türkiye'nin parçalanması hem maddi hem de manevi olarak, mümkün değil. Sizler bir fantezi aleminde yaşıyorsunuz..

Sitelerde Paylaş

Bu ülkeyi sadece doğal gaz vanasını kapatmak gümbür gümbür çökertir, tek hareket! Biter. Elektriğinin yarısını doğalgazdan üreten bir ülkeden bahsediyoruz. Daha doğalgazın ısı olarak sanayi tüketimini saymıyorum bile.

Bu güne kadar allah ile aldatılmayın, din ile uyuşturulmayın diye çok uyarıldı. Fakat dinleyesileri gelmedi. Artık bu planların taşeronlarını baştan uzaklaştırmanın da bir yarar sağlamayacağı noktadayız.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

Bölgedeki Kürtler dahil herkese zararı olur. Sadece Batılılara yararı olur. Petrol açısından. Bu devlete Akdeniz çıkışı lazım. Suriye bunun için karıştırıldı. Hedef İskenderun limanı. Sonraki hedef İran'ı da parçalayıp sınırları Hazar'ın güney kıyılarına uzatmak. Bu, Kürt devletinin yapabileceği bir iş değil. Burada Ermenistan devreye girer. Hazar- Akdeniz arasındaki bölgeyi kontrol etmek BOP'un son hedefidir.

- Hazar'da Kürt yok. İran'In çok küçük bir bölümünde kürtler var. Tabi ki de vermek istemiyorlar.

İskenderun'da da Kürt yok. Suriye'den bir koridor açmaları ve Türkiye'Nin Suriye ile sınırı kalmaması gerekecek. 

Büyük olasılıkla da Türkiye ile anlaşılıp dediğin gibi iskenderun'a boru hattı çekilecek. Daha kuvvetli ihtimal: Bağdat ile anlaşılacak ve Bağdat petrol gelirinin %40'ına filan çökecek.

Çok korkuyorsunuz. hemen de heyecanlanıyorsunuz. Biraz soğuk kanlı olmayı deneyin.

Bir saat önce, anibal yazdı:

Türkiye de millet denen şey, bölünmüş durumda, bu büyük sıkıntı.

Eğer, bu millet tekrar biraraya getirilemezse, ki bu çok zor, ama imkansız değil, Türkiye'nin bölünmesi kaçınılmaz. 

Ama ikiye bölüneceğini hiç sanmıyorum, en az üçe, büyük ihtimalle 4'e bölünecektir. Sonra da birbirlerine gireceklerdir. 

- Evet. Asıl bölünme Salafizm'den kaynaklanıyor. Korkuyorsanız ondan korkun. Doğuda kocaman ama yarısı dağ-taş olan araziyi sahibine verdin diye devlet çökmez. Tam tersine yükün azalır. Rahat edersin.

59 dakika önce, democrossian yazdı:

Terörün amacı bir halkı yıldırmak ve verelim kurtulalım noktasına getirmektir. İsrail de böyle kurulmuştur. Verelim kurtulalım düşüncesine gelmeden olmuyor. "Artık analar ağlamasın" diye bu yüzden denmiştir. Artık bölünmezliği savunmayalım demek istenmiştir. İş kıvama getirildikten sonra bundan cayılmış gibi yapılması stratejik geri çekilme, hiç kıymeti yok. Kerizler keklenir buna sadece. Sen yapacağını yap, sonra iyi yapmamışız meğer de! Her konuda böyle yapıp sazan kekliyorlar.

Halk yıldırılma kıvamına getirilmiş, ordu budanmış, gençler ne savaşı bana ne noktasına getirilmiş. Eee? Un hazır şeker hazır yağ hazır. Ne yapılır? En önemlisi genç nesil ne savaşı bana ne savaştan kıvamına geldi. Aynen Ermeniler Karabağ'ı işgal ederken Bakü'de son gaz eğlenceye devam gibi olacak, bunu bir kenara yazın ve unutmayın. Demo diye biri dediydi diyeceksiniz. Milliyetçilik boşuna ayaklar altına alınmadı. Bunlar hepsi inceden inceye tek tek planlandı ve uygulatıldı.

- büyük laflar ediyorsun ama israil öyle olmadı. Araplar İsrail'İn kurulduğu gün İsrail'e savaş açtılar. 3 tane İsrail savaşı oldu. Araplar (ki o zaman hepsi laikti) 3 kere feci şekilde yenildiler. Sonra Bunun Osmanlı'dan kopmaya benzemediğini fark edip masaya oturdular. 

Bugün de Hile ile, salafizm ile, Yok İran'ın Atom bombası ile, Hatta Recep'İn "van minut" şovları ile, terör ile elde etmeye çalışıyorlar. 

Gerçek: Rusya Kırım'ı nasıl göstere göstere aldıysa, Bunlar da (Filistin'in tamamı dahil) o toprakları aldılar. Tersini iddia edecek var mı? -Yok. O zaman geçelim.

57 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu şuna benzer. Bir sülale bir diğer sülalenin kızını ister. Vermezler. Düşmanlık başlar. Sürekli taciz etme, sürekli huzursuzluk çıkarma, sürekli gerilim, her konuda anlaşmazlık, yıldırma politikası. Sorunda sülale kızı verelim kurtulalım noktasına gelir. Verelim, düğün dernek, çalgı oyun, yeme içme, hısımlık kayınlık derken bu düşmanlık unutulsun denir.

Aynısı... İlla ki tuttuğunu koparma kararlılığı olsun. Olur. Bal gibi olur. 

- Tam tersine. Osmanlı taktiği o. Tayyibin şu anki amacı yıldırmak. "Aman peki şeriat olsun be yaw" dedirtmek. 

Ama biz öyle bir şey diyemeyiz çünkü şeriat diye bir şey yok. Yani İran gibi kendini ayetullah ilan etse de eğitimli-mantıklı her insan "Ders kitaplarında niye evrim yok?" sorusunu soracaktır.

59 dakika önce, anibal yazdı:

İyide, petrol artık bu kadar masraf etmeye değecek bir şey değil. Suriye bunun için karıştırılmadı zaten, Suriye, açlık tehdidi yüzünden karıştı. Tabi karışınca kepçesini alan koştu, o ayrı mesele. 

Çok fazla komplo teorisi okumuşsunuz. Irak (Kürtler dahil) zaten petrolü çıkarıyor, Türkiye üzerinden de güzelce isteyene veriyordu. Bu kadar toz dumandan sonra değişecek bir şey olmayacak o hususta. Ver doları, al petrolü, al geri doları, ver iphone'u hesabı mutlu mesut sürüp gidiyordu zaten mesele.

- O da doğru. 

Benim dediğim 50 milyonluk millet bunlar. Hele bir görelim. Şeriata - Diktatörlüğe dönmezse, gelecekte tüm bölgeye faydalı ülke olabilirler. Bu konuda Arapların ivmesi 60'Lı yıllarda kırılmıştır. TC'de maalesef ümmet zihniyetine dönme yolunda. 

O yüzden, şu sıralar kim ne planlıyor o önemli. Ben Türk olarak destekliyorum. (Kursunlar bakalım nasıl kuracaklar)

53 dakika önce, democrossian yazdı:

İsrail, Golan bölgesinin bir kısmını Suriye'den aldı, tamamını almak çok işine gelir. Türkiye ile komşu olmaya bayılacaktır! :D Ama bu olmayacak. Tabii tek İsrail'le olmaz bu işler. Üçlü sacayak lazım: Genişleyen İsrail, kurulması ve genişlemesi muhtemel Kürt devleti ve genişleyen Ermenistan. Planlanan sacayak bu. Eklemek lazım ki güney Hazar henüz İran petrolünü Basra'dan çıkardığı için el değmemiş bir petrol havzası. Kuzeyini Azeriler çıkarıyor ve dev bir boru hattı ile bu petrol Moskova'ya akıyor. Güneyinde daha tık sondaj yok! Yakın geleceğin petrol havzası burası. Biraz daha uzak geleceğin ise Kuzey Buz Denizi. Petrol evet yakında Basra'da bitme çizgisine gelecek ama dünyada petrol daha çok uzun süre önemli olacak ve kullanılacak. Yer altı petrol bakımından oldukça zengin. Çok muazzam canlı katmanı çökelmeleri oldu, ani küresel iklim değişimleriyle ve canlılar tükenme sınırına geldi. Petrol bu büyük toplu tür tükenişlerinin ürünü fosiller. 

- Sizi milliyetçi yetiştiriyorlar. anladık. ama Petrol yerine eğitim deyin, sanayi deyin, siyaset deyin, ekonomi deyin, yaşam düzeyi deyin, hukuk devleti / basın özgürlüğü deyin.

Petrol de petrol. Almanya'da / Fransa'da petrol yok. Peki siz Shell misiniz? BP'misiniz?

/Kürtlerin petrolü, İsrail'İn Türkiye ile komşu olması. Git sor İsrail'e Türklerle komşu olmak istiyor musunuz? de. "İranla da komşu olacaz" derler.

Yok yani. Ciddi konuşma imkanı yok.

56 dakika önce, haci yazdı:

- Evet. Kürt devleti hakkında ne düşünüyorsam aynen yazdım. Bölünme konusu halen çok mantıklı gelmiyor. Hatta böyle düşünmek için sebebim de yok. Bunu söylerken düşündüğümün tam tersini söylüyorum, Ama salafistlerin bir noktadan sonra gideceklerini düşünenler de var. Bence gitmezler. TC İran olmadan da pes etmezler. Ama AB ülkelerinde nedense böyle bir beklenti var.

50 dakika önce, democrossian yazdı:

Suriye rejimi de çok güçlüydü, Hama Humus kalkışmalarını böcek gibi ezdiydi. Suriye'de gösteri yapmak, talepte bulunmak filan rüyaydı, rejim ezer geçerdi. İnanılmazdı Suriye bu hale düşecek diye. Ama ne hale geldi. Kaddafi de öyle, kaya gibiydi ama devirdiler. Salak bir halk varsa işler kolaydır. Salaklığın ilacı bulunmuyor. Libya'da eğitim, sağlık, konut bedava, kalkışacak bir şey var mı, yok. Ama ayaklanın deyince yurraaa! salaklık yani doğa vergisi bir şey, uğraşsan salak olunamıyor, doğuştan gelecek!

60'lı yıllarda İsrail'İn kuruluşu ve sonraki üç savaş ile ilgili youtube videolarını izle. El-Cezire'de geçen sene öyle bir belgesel vardı. Sen 1980'leri anlatıyorsun. 1960'larda filan 3-4 ülke olup saldırdılar. Ve o zamanlar Baas partileri bile yoktu. Hava kuvetleri ile filan girdiler, rezil-kephaze olup döndüler, barış anlaşmasını da imzaladılar. 

İsrail o toprakları 50 sene önce işgal etti. Bitti.

51 dakika önce, anibal yazdı:

Asayiş foseptik gibi, eline tüfeği alıp kızı ve anasını sokak ortasında vuranlar, koca milli takım teknik direktöründen restoran basmaya çıkmalar, şehrin göbeğinde kızı kaçırıp tecavüz eden, 4 yıl hapis cezasından aranan adamlar falan... Saymakla bitmez.

İsyan mı yok, güldürme hacı, darbe denen tiyatro, isyan değilse neydi? 

Yürüyüş, protesto mu yok, belki, ama bir yapmaya çık bakalım ne oluyor, 5 kişi yolda yürüsen gözünü nezarette açıyorsun.

Politk yapı evet, dengeli, bir yanda diktatör ve koltuk değneği, öte yanda sünepe, gayet dengeli şekilde sürüyor. 

Türkiye artık kuvvetli bir ülke falan değil. Ordusu bitik. Bir ordu, piyadesinin çokluğu değil, subaylarının kalitesiyle güçlü olur. Subay mı kaldı TSK'da? Olanı fetö süpürdü, kalanı da fetöcü diye bunlar. 

Ve ekonomi artık denizin bittiği yerde. Araplardan eskisi gibi açıktan para gelmiyor. Son vergiler ortada, adamlar kendi seçmeninin en az olduğu gelir grubunun vergilerine dayadılar. Ama gene kurtarmayacak görünüyor. 

Bunlar iktidarı zorlar ve yeni bir iktidar çıkarabilir mi? Pek olası değil. Arap kıçı yalayıcılar, artık iktidarda olmamayı göze alamaz. Bu yüzden, kendi göt kıllarına dokunmyacak şekilde, öbür kesime yükelenecekler ki, başladılar bile.  

Kısaca, çanlar çalmaya başladı artık. 

- Batılılar o yüzden AKP'Nin gideceğini düşünüyor.

Ben TC'Yi İran gibi yapacaklarını düşünüyorum. Hatta bunu istiyorum. Yarı yarıya AKP'ye oy veren bir halk batılı olmak istemiyordur. O bir Asya halkıdır, İran gibi, Hindistan gibi takılmak istiyordur (Benim görüşüm).

Peki İran zayıf mı? Dünyanın en kuvvetli ülkelerinden biri. Kör olmayalım. O kadar yaptırıma rağmen gayet de iyi idare ediyorlar. Şah rejimi yıkılmak yerine demokratik bir yapıya yöneliyseydi belki kuvvetli olmanın da ötesinde "saygın" bir ülke olacaklardı. Ama İran - Türkiye kolay kolay Suriye - Cezayir olmaz. Bu yeni Osmanlıcı zihniyet de, halk seviyorsa, yapar işte bir şeyler. kimse de bir şey diyemez.

53 dakika önce, democrossian yazdı:

Öyleydi, artık değil.

- İŞİD çıkınca herkes bize ve İran'a bakıyordu "şunları niye susturmuyorlar" diye. Girmedik (iyiki de girmedik) o zaman işi Kürtler üstlendi.

ABD'ye de çok yükleniyorlar. Kürtler ABD'ye yardımcı oldular ve bir sürü taviz verdiler. ABD'ye de kızmamanız lazım. Sana iyilik yapana sen geri dönüş yapmaz mısın? - Yaparsın. Şu anda o oluyor. (Büyük israil'İn temeli filan atılmıyor, gerçek, siyasi bir olay yaşanıyor)   

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, haci yazdı:

Diğer batı ülkeleri ile karşılaştırırsanız Türkiye'de suç oranının bile oldukça düşük olduğu

Dünya Sağlık Örgütünün 2015 yılında yayınladığı rapora göre Avrupa bölgesinde cinayet oranlarında Türkiye 41 ülke arasında 13. sırada. Türkiye'nin önüne geçen ülkeler Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Gürcistan, Özbekistan, Arnavutluk.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, democrossian yazdı:

Türk askeri Patagonya'da mı? El Bab'da olmasın sakın? Yanlış harita mı vermişler? İran'da Pejak yok mu?

- Son dönemlerde girip özgür Suriye ordusuna verdiler. Ama ellerinde olsa bizi Mosul'a kadar sokarlardı (kendileri girmek istemedikleri için)

ilk çıktığında Irak / Suriye ordusu İŞİD'e karşı çaresiz kalmıştı. O dönemin kast ediyorum. 

İran nereden çıktı?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

Dünya Sağlık Örgütünün 2015 yılında yayınladığı rapora göre Avrupa bölgesinde cinayet oranlarında Türkiye 41 ülke arasında 13. sırada. Türkiye'nin önüne geçen ülkeler Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Gürcistan, Özbekistan, Arnavutluk.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate

Türkiye'de çoğu suçlar (cinayet, ırza geçmek) ABD ve birçok ülkeye oranla düşük... Ama bu oran yüksek olsa bile Türkiye'nin parçalancağına işaret etmez. Böyle bir sonuç çıkarmak ahmaklıktır. Dünyada parçalanması en zor ülkelerin başında Türkiye gelir.. Şu anda Türkiye'nin parçalanması için gerekli koşulların hiç birisi mevcut değildir. Cinayet oranının yüksek olması onlardan biri değildir..  Cinayet oranı ülkelerin parçalanması için bir neden değildir.

Ahmaklık yapıp bu konuda israr etmeseniz iyi olur.. Türkiye kesin olarak bölünmeyecektir. Bundan emin olabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'yi parçalamak için dünya haritasının değişmesini göze almak lazım. Kıytırık, bizden ayrılma Suriye, Irak, Libya gibi sınırları kağıt üzerinde çizilmiş devlet kültürü, doğru dürüst ordusu olmayan ülkelerle Türkiye'yi karıştırmamak lazım.

Kötüye gidiyor muyuz? Evet. Erdoğan ve AKP'nin geneli dış politikadan anlamadığı için; dünyadaki ülkelere kabadayı veya mafyalar gibi tehditler ve hakaretler savurup başka bir şey yapamadıkları için dışarıda imajımız sıfır. Bunlar ayrı konular Türkiye'nin bölünmesi ile çok ilgili değiller.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, haci yazdı:

oran yüksek olsa bile Türkiye'nin parçalancağına işaret etmez.

Haci sen niye böylesin hiç anlamıyorum. Ahmaklığı mahmaklığı şimdi karıştırıp densizlik terbiyesizlik yapmanın ne alemi var. Sana cinayet oranı yüksek diye bölünecek diyen olmadı. Sen düşük dedin ben düşük değil dedim. Sadece bu kadar! Ne kadar tatsız bir adamsın yahu!

Sitelerde Paylaş

Celal Şengör zeki bir adamdır. Zeki insanların benimle aynı fikirde olmasından kıvanç duyuyorum diyeceğim ama konu öyle bir konu değil. Konu son derece vahim bir konu. O yüzden diyemiyorum. Celal Şengör'ün zekasından hiç şüphe duymam. Hatta ender bulunacak zeki bir adamdır.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Donatello23 yazdı:

İran nereden çıktı?

Ne bileyim nerden çıkardın! İran'da Kürt çok az dedin ya! "Hemen de korkuyor heyecanlanıyorsunuz" gibi saçma sapan laflar ettiğin için sana aslında ciddi ciddi cevap vermeye gerek yok. Bunun korkuyla heyecanla ne alakası var? Gidişat endişe verici, ne korkusu ne heyecanı yahu! Ha yani gidişat güllük gülistanlık, çal oyna dön oyna öyle mi?

Sana daha cevap vereyim desem, kafana girmez. İsrail'in devleti kurmak için evet terör uyguladığını, bunun başka yolunun olmadığını açıklarım ama anlamayacaksın. Çünkü petrol yerine eğitim deyin filan diye saçma sapan öneriler yapan birisin. Arabanın deposuna eğitim doldurunca gidiyor mu!  

Sitelerde Paylaş

Hayır şimdi siz kör aptal filan mısınız anlamıyorum. Kısa süre önce AB ye girmekte kararlı olan ve görüşmelerde ilerleme sağlandı diye havai fişekli kutlamalar yapan bir halk "eyyyyy Avrupa" diye avutulur olmuş... İleri demokrasiye geçtik diye uyutulurken darbe girişimiyle dünyada en geri ülkeler ligine düşürülmüş... Komşularla sıfır sorun diye uyutulurken sorunlu olmadığı kimse kalmayan bir konuma itilmiş...

Bütün bunlar ve daha başka olumsuz gidişat olmuş, siz diyorsunuz ki uyu uyu yat uyu yok bir şey yok bir şey! Tamam anladık uyandırma kerizi bulandırma denizi diyorsunuz layık müstahak olacak olsun diyorsunuz içten içe ama biz uyardık diye halk uyanmayacak, korkmayın. Zamanında çok uyardık uyanmadı, şimdi mi uyanacak? Uyansa da yararı olmayacağı aşamaya girdi zaten, bu kadar aman uyanır tezgah bozulur diye korkmayın! 

Sitelerde Paylaş

- Bir Türk'ün Doğu'da yaşayamaması veya etnik kökenini gizleyerek korku içinde yaşaması.

- Alevilerin kendilerini gizlemek zorunda kalmaları ve bilinenlerin sürekli rahatsız edilmesi.

- Laiklerin protestoya kalkışamamaları, kalkışanların içeri atılması.

- Ateistlerin eskisinden daha çok gizlenmek zorunda kalması.

- Sıcak para ekonomisinin sonuna gelinmesi.

- Artık satacak bir şeyin kalmaması.

- İşçilerin taşeron şirketlere daha çok bağlanmaya itilmesi.

- PKK'nin bizzat devlet tarafından varlığının sürdürülmesi.

- Din baskısının artması.

- Dinci tarikatların zirve yapması.

- Eğe, Orta Anadolu ve Doğu bölgelerinde hissedilir ayrışmalar oluşması.

- ...

Bütün bunlar bölünmenin sessiz dalgalarıdır...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...