Jump to content

isim bilen falcı / altınların yerini bilen hoca

Recommended Posts

2 saat önce, Zerkavi yazdı:

Tanrıyla alakalı diyen yok.Bazıları hala yok cin diye bişey yok vay efendim büyü nazar gerçek değil diye zırlıyor ondan diyorum.Yoksa sen neye inanırsan inan bana ne.

- Anlatıldığı kadar gerçek değil evet. Halk batıl inançlı olduğu için çoğu şey abartılıyor. 

Mesela kızlar fal baktırmaya gidiyor (Birçok kadın açısından bu tam bir saplantı) - Yok efendim onun cinleri var. Yok o böyle bir şey dedi. Yok bana böyle böyle dedi gerçek oldu.

Bu bir çeşit heyecan arayışıdır. 

- Ne olmuş? diyelim ki adam Nostradamus gibi olacakları tahmin ediyor. Piyango bileti alıp zengin olabiliyor musun (çalışmadan)? - yok. 

- Nazar ya da negatif enerji konusu ayrı. Benim bilgime göre böyle zararlı enerjiler bazen olabilir. Özellikle olumsuz duyguların, yoğun olduğu yerlerden / insanlardan, karışık enerjilerden etkilenebilirsin. Bilim doğrulamaz ama ben inanırım. Ama bunlardan korunmak da oldukça basittir. İnançlıysan "ayet-el-Kursi" oku derler. İnançsızsan, biraz doğada yürüyüş yap, duş al geçer derler. Ama sadece bakışları ile bir hayvanı öldürmek / insanları hasta etmek öyle sık rastlanan bir şey değildir. O işin efsane kısmı.

Tabi ciddi Vudu büyücüsü, şeytana tapan değilsen kolay kolay böyle bir şey pek olmaz. 

Olsa bile, mesela azizlere inanıyorsan, o azizin ikonası filan korur derler.

tarihinde Donatello23 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...