Jump to content

isim bilen falcı / altınların yerini bilen hoca

Recommended Posts

merhabalar.

baştan söyleyeyim; obsesif kompulsifim niye bu kadar kurcaladın demeyin.

ben agnostik/ateist arası gidip geliyorum bikaç yıldır ve kolay kolay böyle şeylere/doğa üstü şeylere inanmam. Daha önce ateist bi arkadaşım ve eşi bi falcıya gitmişler, falcı arkadaşımın babasının ismini falan bilmiş, şaşırmış bana anlatmıştı ama önemsememiştim. Daha sonra ekşi sözlükte rastgele gezerken o günkü başlıklardan "bir ateistin büyü ile imtihanı" başlığına denk geldim ve bakalım ne saçmaladılar acaba diye başlğı açtım. Orda da şu entry'ye denk geldim; https://eksisozluk.com/entry/59947518  sonra da söz konusu altınların yerini bilen hoca olayının geçtiği entry'yi;  https://eksisozluk.com/entry/58471890  okudum. Normalde olayı anlatan kişi müslüman olsa okumazdım bile. Sonuçta böyle hikayelerden müslümanlarda çok var ama entry'yi yazan kişi entry'nin sonunda ve diğer entry'de "ateisttim deist oldum" demiş. Şimdi ne var bunda rasgele internetten birisi sallamış olamaz mı? Evet ben de düşündüm ama bu entry yi yazan kişinin diğer entrylerine de baktım öyle pek trol bi hesap gibi gözükmüyordu hatta diğer bazı entrylerde dinleri falan eleştirmiş, bir de connected.me sayfasını paylaşmıştı bi entry'sinde. Yani bana biraz gerçek bi kişi gibi gözüktü hatta şimdi baktım youtube sayfasını da paylaşmış; https://eksisozluk.com/entry/70678540

ekşi sözlükten bi arakadaşıma mesaj attırdım, pek bi şey dememiş işte hocaya altınların yerini güya cinler söylemiş demiş pek bi şey dememiş.

bi arkadaşım da kozmik enerji ilefalan ilgileniyor, o da enerji ile ilgili bişeyler olabilir dedi.

dediğim gibi obsesif kompülsifim ve bu entry bikaç aydır aklımda.

sizin de varsa yorumlarınızı ya da benzer hikayeleri bekliyorum...

tarihinde SpaceOdyssey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnsan algısı kadar kolay kanabilen bir şey yoktur. İşin en acı tarafı ise, o algının en çokta insanın kendisi tarafından kandırılmasıdır. 

Hiç bir şeyinizi kaybedip aradınız mı? Farkettiniz mi, öyle yaparken nereye baksanız hemen aradığınız şeyi görürsünüz evvela. 

Neyse, olay bu sadece, görmek istediğinizi, daha doğrusu görmeyi beklediğinizi görürsünüz. 

Sitelerde Paylaş

Büyü ve fal da gerçekliğimizin bir parçası. Bunların elbette şarlatanları var ama gerçek olanları da var. Ben de bir büyü olayına şahit oldum. O zamanlar ben de ateisttim ve şahit olduktan sonra da ateist kalmaya devam etmiştim.

Ayrıca çevremde duyduklarım var. Klasik bilimsel açıklamalar bize bu tür olayların mantıklı bir izahını sunamaz. Olayın bilinen maddî-fizik evrenimizin ötesinde, metafizik boyutu  var.

Sitelerde Paylaş

altınların yerini biliyorsa niye gidip onları almıyor ve zengin olmuyor...

bence bu büyücüler ve falcılar gerçek hazinenin yerini bulmuşlar...

onlara inananların ceplerinde bu hazine...

onlar kendi elleriyle getirip verirlerken niye gidip de altın kazayım diye uğraşsın...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Huuu yazdı:

"Savulun" değil, "kaçın" demeliydin. :)

Aslında savulun da değil, savRulun olmalı, R harfini söyleyemeyen bir çocuğun  sözü aklıma gelmişti:)

Bu arada sayın Huuu, sen şu Adnan Oktar'a benziyon yoksa omusun?

Çünkü yazımdaki davranış dilin ve fikir yapın ona benziyor, ya da onun müridi de olabilirsin...

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Huuu yazdı:

Büyü ve fal da gerçekliğimizin bir parçası. Bunların elbette şarlatanları var ama gerçek olanları da var. Ben de bir büyü olayına şahit oldum. O zamanlar ben de ateisttim ve şahit olduktan sonra da ateist kalmaya devam etmiştim.

Ayrıca çevremde duyduklarım var. Klasik bilimsel açıklamalar bize bu tür olayların mantıklı bir izahını sunamaz. Olayın bilinen maddî-fizik evrenimizin ötesinde, metafizik boyutu  var.

Det! Bi de ateisttim demiş...

Büyüye, fala, reenkarnasyona, çağırınca gelip harf yazan ruhlara, metafizik denen saçmalığa inanan ateist mi olur? Bir ateist asla ve asla böyle şeylere inanmaz, olmadıklarını çok iyi bilir ve oturup bir saniye bile düşünmez. Kafası bulanıp da inanmaya başlayan ateist değil, kendini ateist sanan bir kafası karışıktır olsa olsa. Bu tipler dine falan da döner, az sayıda da olsa örneklerini gördük.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, bilgivehis yazdı:

Aslında savulun da değil, savRulun olmalı, R harfini söyleyemeyen bir çocuğun  sözü aklıma gelmişti:)

Bu arada sayın Huuu, sen şu Adnan Oktar'a benziyon yoksa omusun?

Çünkü yazımdaki davranış dilin ve fikir yapın ona benziyor, ya da onun müridi de olabilirsin...

Nee!!!.. Sen de amma adama benzettin ha!.. :)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Det! Bi de ateisttim demiş...

Büyüye, fala, reenkarnasyona, çağırınca gelip harf yazan ruhlara, metafizik denen saçmalığa inanan ateist mi olur? Bir ateist asla ve asla böyle şeylere inanmaz, olmadıklarını çok iyi bilir ve oturup bir saniye bile düşünmez. Kafası bulanıp da inanmaya başlayan ateist değil, kendini ateist sanan bir kafası karışıktır olsa olsa. Bu tipler dine falan da döner, az sayıda da olsa örneklerini gördük.

İnandığımı söylemedim, dikkat et!..

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Huuu yazdı:

Nee!!!.. Sen de amma adama benzettin ha!.. :)

Niye, en azından bilgili ve oldukça zeki biridir, kendini bu tanıma yakıştıramadın mı?

Öyle doktorları, dünyanın en güzel kızlarını masanda oynatmak ve bunu da ekran karşısında yapmak her baba yiğitin harcı değil.

Ha, dinci, soytarı, her devrin adamı, birilerinden besleniyor tarafını saymazsak pek de yabana atılacak biri değil.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Niye, en azından bilgili ve oldukça zeki biridir, kendini bu tanıma yakıştıramadın mı?

Öyle doktorları, dünyanın en güzel kızlarını masanda oynatmak ve bunu da ekran karşısında yapmak her baba yiğitin harcı değil.

Ha, dinci, soytarı, her devrin adamı, birilerinden besleniyor tarafını saymazsak pek de yabana atılacak biri değil.

Bu durumda beni bu "bilgili ve oldukça zeki" insana benzettiğin için sana teşekkür ederim. :)

Ama ben hem o kızları güzel bulmuyorum, çok rüküş buluyorum, hem de onlar gibilerini masamda oynatmak gibi bir estetik anlayışım yok. 

Sitelerde Paylaş
On 28.09.2017 at 22:15, Huuu yazdı:

İnandığımı söylemedim, dikkat et!..

Okudum okudum. Büyüye tanıklık ettiğinde de fincan yürüdüğünde de atesittin ve ateist kalmaya devam ettin, hatta bizim gibi maddi temelde açıkladın, yanılgı, şu bu dedin.

Bunları biliyorum.

Ama işte bir yerde bu durum kırılmaya uğramış ve ateistliği terkedip inanmayı yeğlemişsin, değil mi? Hemen o anlarda değilse de sonrasında inanmışsın işte.

Ben de diyorum ki bir ateist böyle şeylerden hiçbir şekilde etkilenmez, inanmaz, olanaklı bulmaz. O yüzden sen ateist filan değildin, kendini ateist sanıyordun, dini inancın olmadığı için öyle tanımlıyordun vs... Bunu, ateizmi ve ateistliği savunmak için söylemiyorum. Umurumda bile değil...

Ama işte gerçek de bu. 

Sitelerde Paylaş

Namaz kılmayana, mini etek giyene ateist denen bir ülke burası! Bazen inanamıyorum, nasıl bir gerilik, nasıl bir vahşet, nasıl bir ilkellik? Tabii Bangladeş'te filan olmak da vardı ama bazen emin olun aratmaz mı aratmaz! Her yer Bangladeş değil ama aratmayan ortamları içine düşersen olur mu olur. Korkunç bu İslam ülkeleri yahu! Cehennem he var Müslümler! Sizin çoğunlukta olduğunuz yerler! Var he cehennem, iman ediyoruz. Siz nerde çoğunluktaysanız, işte orası cehennem.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Okudum okudum. Büyüye tanıklık ettiğinde de fincan yürüdüğünde de atesittin ve ateist kalmaya devam ettin, hatta bizim gibi maddi temelde açıkladın, yanılgı, şu bu dedin.

Bunları biliyorum.

Ama işte bir yerde bu durum kırılmaya uğramış ve ateistliği terkedip inanmayı yeğlemişsin, değil mi? Hemen o anlarda değilse de sonrasında inanmışsın işte.

Ben de diyorum ki bir ateist böyle şeylerden hiçbir şekilde etkilenmez, inanmaz, olanaklı bulmaz. O yüzden sen ateist filan değildin, kendini ateist sanıyordun, dini inancın olmadığı için öyle tanımlıyordun vs... Bunu, ateizmi ve ateistliği savunmak için söylemiyorum. Umurumda bile değil...

Ama işte gerçek de bu. 

Ben bu fincan olayı olduktan sonra ben 30 yıl daha ateist kaldim. :)

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Huuu yazdı:

Ben bu fincan olayı olduktan sonra ben 30 yıl daha ateist kaldim. :)

Valla bu cevap daha da üzdü.

Çok özel olmazsa bir şey sorabilir miyim?

Ne oldu da 30 küsur seneden sonra birden ruhlar alemine filan daldın, bu kadar köklü bir değişim ne sebebiyle oldu?

Çok özelse ve yazmak istemezsen yazma. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Valla bu cevap daha da üzdü.

Çok özel olmazsa bir şey sorabilir miyim?

Ne oldu da 30 küsur seneden sonra birden ruhlar alemine filan daldın, bu kadar köklü bir değişim ne sebebiyle oldu?

Çok özelse ve yazmak istemezsen yazma. 

Böyle şeyleri hep kafadan reddederdim. Kitapçıda görürdüm, Ra Bilgileri, spiritüalizm, vb... ilgilenmeden geçerdim. Sonra bir arkadaşın önerdiği bir kitabı okudum. Bu kez önyargısızca okumayı denedim, yine tam aklıma yatmadı.

Ama biraz ilgim artmaya başlamıştı. Sonra Ra, Pleiades ve Kasyopya bilgilerini okumaya başladım ve bunlar epey ilgimi çekti. Bu 7 yoğunluk falan bunlarda var. Tanrı olgusuna da "tanrı biziz" şeklinde farklı bir açıklama getirmeleri ilgimi çekti.

Kısacası, artık kafama yatmayan olguları peşinen reddetme eğilimini terk etmeye karar verince gerisi kendiliğinden geldi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...