Jump to content

Madde mi bilinci yaratır, bilinç mi maddeyi?..

Recommended Posts

• İleti 209
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 dakika önce, teogoni yazdı:

Öyle olsun bulunca haber verirsin. Samanyolu dışında bir şey görmek isteyen yerdeki adam gibi oldun ama. Şu durum benim örneğimi kanıtladı. :D

Hayır, başa dön, tekrar oku. Ne dedim az önce? "Daha iyisini isteyen oldu mu ki?" :)

Sitelerde Paylaş
On 14.10.2017 at 13:38, Huuu yazdı:

Mesela vücudun normalde sahip olmadığı bir güce, kendini telkin yoluyla ulaşmak. Bu konuda basit bir deneyimim oldu. 3'ü kız, 4 kişi ağır, metal bir masayı parmak uclarimızla havaya tüy gibi kaldırdık. Bu tür olaylar paranormal sınıfına girmez mi?

Niye paranormal olsun yahu. On tonluk taş kaldırmamışsınız sonuçta. Belli durumlarda insanın gücünün normalin üstüne çıktığını düşünüyorum.. Bunun hakkında bir araştırma var mıdır, bilgim yok. Literatür taraması yapmak lazım. Büyük ihtimal vardır. Ben deneyimlerimden yola çıkarak konuşuyorum. Yani telkinle de olabiliyordur belki.

Ama güç sadece gerçek sınırına erişiyor, olabileceğinden fazlasına ulaşmıyor. Kişi başına ne kadar ağırlık düşüyordu bunu yaparken, hiç bunu hesap ettiniz mi?  O kadar da büyük bir rakam ortaya çıkmayacaktır muhtemelen. Yani sen açıklayamadığın her şeyde bir mucize olmasını istiyorsun sayın Huuu.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, skeptikal yazdı:

Niye paranormal olsun yahu. On tonluk taş kaldırmamışsınız sonuçta. Belli durumlarda insanın gücünün normalin üstüne çıktığını düşünüyorum.. Bunun hakkında bir araştırma var mıdır, bilgim yok. Literatür taraması yapmak lazım. Büyük ihtimal vardır. Ben deneyimlerimden yola çıkarak konuşuyorum. Yani telkinle de olabiliyordur belki.

Ama güç sadece gerçek sınırına erişiyor, olabileceğinden fazlasına ulaşmıyor. Kişi başına ne kadar ağırlık düşüyordu bunu yaparken, hiç bunu hesap ettiniz mi?  O kadar da büyük bir rakam ortaya çıkmayacaktır muhtemelen. Yani sen açıklayamadığın her şeyde bir mucize olmasını istiyorsun sayın Huuu.

Bence olaya ağırlık miktarı açısından yaklaşmak hatalı. Kaç kilodan sonrası paranormal olay sınıfına girer diye bir soru sormak gerekir o zaman. Benim ve diğer 3 çelimsiz kızın normalde yapabileceği bir şey değildi o. Zaten daha sonra telkin yokken kaldıramadık masayı.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Huuu yazdı:

Bence olaya ağırlık miktarı açısından yaklaşmak hatalı. Kaç kilodan sonrası paranormal olay sınıfına girer diye bir soru sormak gerekir o zaman. Benim ve diğer 3 çelimsiz kızın normalde yapabileceği bir şey değildi o. Zaten daha sonra telkin yokken kaldıramadık masayı.

Bir masa ne kadar ağır olabilir? Her şeyi geçtim sonuçta masa kaldırıyorsunuz, doğaüstü bir iş yapmıyorsunuz. Çok enteresan şeyler yapsaydınız "tamam süper gücünüz varmış" derdik.

Bundan ziyade sanırım yaptığınız şey şu:
https://www.youtube.com/watch?v=us2xg0PGWAU
Bu çok bilinen bir şey, küçükken benim de yapmışlığım var. Sonradan yaptığınızda muhtemelen hepiniz aynı anda yüklenmemişsinizdir. Hayır her şeyi geçtim, masa kaldırıyorsunuz yahu. Bunda doğaüstü olan ne? Basit makineyle koskoca evi döndüren adam var, sen çelimsizdik kaldıramazdık diyorsun. Olayın arkasındaki fiziği anlamamışsındır o kadar. Bundan süper güç çıkarmak mantıklı bir iş mi şimdi ?

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, skeptikal yazdı:

Bir masa ne kadar ağır olabilir? Her şeyi geçtim sonuçta masa kaldırıyorsunuz, doğaüstü bir iş yapmıyorsunuz. Çok enteresan şeyler yapsaydınız "tamam süper gücünüz varmış" derdik.

Bundan ziyade sanırım yaptığınız şey şu:
https://www.youtube.com/watch?v=us2xg0PGWAU

Evet, ona benzer bir şeydi. Hatta daha once dememistim, buna benzer bir sey daha yapmıştık. Daha ağır birisini kaldırmıştık. Ama dediğin gibi, çok da inanılmaz bir şey değil tabii. 

Ben zaten öyle güçlerim olduğunu söylemedim. Aksine, o tür psişik güçlerim olmadığını belirtmiştim. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...