Jump to content

Ortak Velayet Davam

Recommended Posts

Eski eşime, çocuklarımla velayeti paylaşabilmek için ortak velayet davası açtım. Ancak karşı taraf benim ateist olduğumu ve çocuklarımı sünnet ettirmek istemediğim savı ile davayı kazandı. Türkiye'nin mevcut durumu ne olursa olsun, Türkiye laik bir devlet. Konuyu AIHM ne kadar taşıyacağım. Bakalım ne olacak?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, democrossian said:

İlginçmiş. Sonuçtan biz de haberdar olalım. Sünnet ettirmez diye velayeti red ha! Bakalım daha neler duyacağız!

Hoş, boşanma olmasa bu kez de kuzu kuzu sünnet ettirirdin! :lol:

Karşı taraf sünnet konusundaki düşüncemi bildiği için bunu bir kanıt olarak sunuyor. Sünnete kesinlikle karşıyım.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, CharlesDarwin said:

Eski eşime, çocuklarımla velayeti paylaşabilmek için ortak velayet davası açtım. Ancak karşı taraf benim ateist olduğumu ve çocuklarımı sünnet ettirmek istemediğim savı ile davayı kazandı. Türkiye'nin mevcut durumu ne olursa olsun, Türkiye laik bir devlet. Konuyu AIHM ne kadar taşıyacağım. Bakalım ne olacak?

Eğer velayet tamamen onda ise, o sünnet ettirmek istiyorsa, senin iş sıkıntılı olacaktır. 

Ama asıl mesele, velayeti paylaşma noktasını, sünnet vs. meselelerinden bağımsız muhakeme etmek gereği. Bu noktada, senin ateist olduğun, yarın öbürgün sünnete falan itiraz edebileceğin iddiası var ve bunu mahkeme kabul ediyorsa, bu anayasaya aykırıdır. 

Ha, anayasa kim, hukuk mu kaldı ki, anayasa falan filan olsun, kalsın...

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, CharlesDarwin said:

Yargıtaya başvurdunuzmu?

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, CharlesDarwin yazdı:

Karın çocukları gayet sorunsuz bir şekilde gösteriyordu, onları istediğin gibi alıyor ve vakit geçiriyordun. Ne oldu da kalkıp velayeti paylaşmak için dava açtın bilmiyorum ama hiç iyi bir şey yapmamışsın. Velayet karında olsa ne olurdu? Paylaşınca ne kazanacaksın? Pratikte sana ne gibi bir yarar sağlayacak? Düşündün mü bunları yoksa kızgınlıktan mı yaptın?

Her neden yaptınsa karını çok kızdırmış ve bel altı çalışmasına neden olmuşsun. Yaptığı zaten çok ayıp, ama sen onu tanıyan adam olarak sınırlarını tahmin edebilmeli ve önlem almalıydın. Gidip velayeti paylaşma davası açarak onu hem kızdırmış hem de korkutmuşsun, o da gidip saçmalamış.

Seni şu anda öncelikli olarak bağlayan Türkiye'nin durumu, hukuksuzluk, laiklik filan değil, çocukların.

Çocuklarına da karına da zarar verirsin böyle devam ederek, vermeye başlamışsın da. Çocuklar, boşanmayı bile beceremeyen siz iki koca yetişkinin, birbirinden intikam alıp güç gösterisi yapabileceği oyuncaklar değil. Konuyu AİHM'ye taşıyacaksın da sana madalya mı takacaklar? Neyin hırsı bu, kime neyi kanıtlıyorsun?

Çocuklarından başkası zarar görmeyecek burada. Ne hakkın var buna?

Sorununu anneleriyle çöz. Sonunda ikinize de güvenmeyecek, muhtemelen en çok seni suçlayacaklar. Haksız ve hatalısın çünkü. Egonu, kişilik ve güç savaşını bir kenara bırak ve çocuklarına ebeveyn ol. Yapman gereken onları korumak ve yıpranmamaları için karınla doğru düzgün iletişim kurmak. O beceremiyorsa sen bir yol bulmak zorundasın.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, anibal said:

Eğer velayet tamamen onda ise, o sünnet ettirmek istiyorsa, senin iş sıkıntılı olacaktır. 

Ama asıl mesele, velayeti paylaşma noktasını, sünnet vs. meselelerinden bağımsız muhakeme etmek gereği. Bu noktada, senin ateist olduğun, yarın öbürgün sünnete falan itiraz edebileceğin iddiası var ve bunu mahkeme kabul ediyorsa, bu anayasaya aykırıdır. 

Ha, anayasa kim, hukuk mu kaldı ki, anayasa falan filan olsun, kalsın...

Sevgili Anibal, zaten İstinaf mahkemesine göndereceğim dilekçede sünnet olayının Türk kanununda yeri olmadığını yazdım ama Türkiye'de dediğin gibi hukuk hikaye.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Türk Ateist said:

Karın çocukları gayet sorunsuz bir şekilde gösteriyordu, onları istediğin gibi alıyor ve vakit geçiriyordun. Ne oldu da kalkıp velayeti paylaşmak için dava açtın bilmiyorum ama hiç iyi bir şey yapmamışsın. Velayet karında olsa ne olurdu? Paylaşınca ne kazanacaksın? Pratikte sana ne gibi bir yarar sağlayacak? Düşündün mü bunları yoksa kızgınlıktan mı yaptın?

Her neden yaptınsa karını çok kızdırmış ve bel altı çalışmasına neden olmuşsun. Yaptığı zaten çok ayıp, ama sen onu tanıyan adam olarak sınırlarını tahmin edebilmeli ve önlem almalıydın. Gidip velayeti paylaşma davası açarak onu hem kızdırmış hem de korkutmuşsun, o da gidip saçmalamış.

Seni şu anda öncelikli olarak bağlayan Türkiye'nin durumu, hukuksuzluk, laiklik filan değil, çocukların.

Çocuklarına da karına da zarar verirsin böyle devam ederek, vermeye başlamışsın da. Çocuklar, boşanmayı bile beceremeyen siz iki koca yetişkinin, birbirinden intikam alıp güç gösterisi yapabileceği oyuncaklar değil. Konuyu AİHM'ye taşıyacaksın da sana madalya mı takacaklar? Neyin hırsı bu, kime neyi kanıtlıyorsun?

Çocuklarından başkası zarar görmeyecek burada. Ne hakkın var buna?

Sorununu anneleriyle çöz. Sonunda ikinize de güvenmeyecek, muhtemelen en çok seni suçlayacaklar. Haksız ve hatalısın çünkü. Egonu, kişilik ve güç savaşını bir kenara bırak ve çocuklarına ebeveyn ol. Yapman gereken onları korumak ve yıpranmamaları için karınla doğru düzgün iletişim kurmak. O beceremiyorsa sen bir yol bulmak zorundasın.

Haklısın. Çocuklarımı görmemde çok büyük sıkıntı yoktu. Ancak davayı açmak zorundaydım. Bu bir çekişme meselesi değil. Çocuklarım üstünde hiçbir yasal hakkım yoktu. Öyle ki onlaın babası olduğum halde, hastalandıkları zaman ameliyat ettirme, eğitimlerinde özel kursa kaydettirme vs aklına ne gelirse hiçbir hakkım yoktu.

Ve çocukları istediğim gibi görebilmem bir lütuf olarak sunulup duruyordu. Ben hakkımı istiyorum sadece. Türkiye dışında tüm batı ülkelerinde var olan ortak velayetin Türkiyede de olması şart. Şu süreç içinde öyle babalarla tanıştım ki, çocuklarını görebilmek için kmlerce gidiyorlar, icra müdürlüğüne bir gün öncesinden icra talebinde bulunuyrlar ve çouklarını ancak haciz yolu ile alabilip vakit geçirebiliyorlar.

Her ne kadar ben bunları yaşamasam da demokritosun kılıçı gibi sütümde sallanıp durdu. Yani herşey süt liman değildi.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Yazının kalanına katılıyorum. Gereksiz bir ego savaşına dönüşmüş ama kadınların sınırı genelde tahmin edilemiyor. Durumlar değişince acımasızlaşabiliyorlar.

8 saat önce, investor yazdı:

Musluman kadinla evlenirsen, boyle olur iste. Mustahak sana.

Bazen sadece konuşmuş olmak için konuştuğunu düşünüyorum. 

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, Bir Buçuk yazdı:

Yazının kalanına katılıyorum. Gereksiz bir ego savaşına dönüşmüş ama kadınların sınırı genelde tahmin edilemiyor. Durumlar değişince acımasızlaşabiliyorlar.

Bazen sadece konuşmuş olmak için konuştuğunu düşünüyorum. 

Hayir. Musluman derken, dinini on planda tutan kisileri demek istedim. Tatli su muslumanlarini degil.

Sitelerde Paylaş
On 03.10.2017 at 14:26, CharlesDarwin yazdı:

Geçmiş olsun benim de 2 çocuğum var. Sizinle aynı durumda olsam ben de çocuklarımın annesinin ortak velayet isteğimi anlayışla karşılamasını beklerdim. 

Umarım davanız olumlu sonuç verir. Çocuğu sünnet ettirmek istememenin değil, sünnet ettirmek istemenin çocuk istismarı sayılacağı yerde böyle bir mahkeme kararı olması asıl mesele. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...