Jump to content

Insanlar olmezse...

Recommended Posts

20, 30 veya 50 yasindakiler genellikle benzer dusuncelere sahip oluyorlar.

Yani yasitlarimizla benzer dusuncelere, davranislara sahibiz. Tabi arada farklar olsa da.

Ornegin 20'lerin baslarinda siyaset ile ilgilenen gencler, 50'li yaslarda depresyona giren erkekler, 35 yaslarinda depresyona giren kadinlar filan.

Peki insanlar olmezse, 200 yasindakiler veya 500 yasindakiler ne hissedecek? Endokrin sistemimize ne olacak?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, haci yazdı:

Ölümsüzlük diye bir şey yok... Kimse 130 yaşına kadar yaşayamaz.

anibal, 100 yil sonra insanlar olmeyecek dedi. Kendisi bilimin icinde biri oldugu icin, ciddiye alip bu konuyu actim. 

Insanlar olumsuzlugu bulamaz mi?

Sitelerde Paylaş

Çok yaşamak değil önemli olan sağlıklı yaşamak.Birilerine muhtaç olmamak.

Teknoloji bazen zararda veriyor.

Ben mesela çocukluğumda diş macunu kullandım  erken yaşta dişsiz kaldım.

Diş macunları dişleri temizliyor ama cam gibi kırılgan yapıyor.

Türkiye de ortalama 35 - 40 yaşında  dişlerini tamamen kaybediyor yeni nesil.

Eski insanların dişleri şahin atmaca tırnakları gibi kan damarları var.Ufak tefek hasarları onarıyor ve kolay kırılmıyor.

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Ten Ten yazdı:

Çok yaşamak değil önemli olan sağlıklı yaşamak.Birilerine muhtaç olmamak.

Teknoloji bazen zararda veriyor.

Ben mesela çocukluğumda diş macunu kullandım  erken yaşta dişsiz kaldım.

Diş macunları dişleri temizliyor ama cam gibi kırılgan yapıyor.

Türkiye de ortalama 35 - 40 yaşında  dişlerini tamamen kaybediyor yeni nesil.

Eski insanların dişleri şahin atmaca tırnakları gibi kan damarları var.Ufak tefek hasarları onarıyor ve kolay kırılmıyor.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Dedem 130 yaşında öldü.

Genetik olabilir.

@Hacı  ile forumun dedelerisiniz. 

Forumun devamı için uzun  sağlıklı ömür diliyorum ikinize. :)

Sizlerin yaşındakiler teknolojiye kolay uyum sağlayamıyor.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, investor said:

anibal, 100 yil sonra insanlar olmeyecek dedi. Kendisi bilimin icinde biri oldugu icin, ciddiye alip bu konuyu actim. 

Ölümsüzlüğün çok fazla bir tribi yok. Bunu yapacak olanlar da, maalesef tıp değil, nanoteknoloji uzmanları olacak. Vücudun doğal kendini tamir ve yenileme işlevini, nanoteknoloji ile yapamamak için çok bir sebep yok. Benzer şekilde, vücuttaki virüsleri, bakterileri falan tıpkı bağışıklık sistemi gibi yokedebilen nanrobotlar vs. hepsi yapılabilecek ve de yapılacak olan şeyler.

Yanıp kül olmak, asflat silindirinin altında kalmak gibi ekstrem durumları saymazsak,  ölümsüzlük çok çok matah bir mevzu değil, ulaşılması da çok fazla sürmez.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Ölümsüzlüğün çok fazla bir tribi yok. Bunu yapacak olanlar da, maalesef tıp değil, nanoteknoloji uzmanları olacak. Vücudun doğal kendini tamir ve yenileme işlevini, nanoteknoloji ile yapamamak için çok bir sebep yok. Benzer şekilde, vücuttaki virüsleri, bakterileri falan tıpkı bağışıklık sistemi gibi yokedebilen nanrobotlar vs. hepsi yapılabilecek ve de yapılacak olan şeyler.

Yanıp kül olmak, asflat silindirinin altında kalmak gibi ekstrem durumları saymazsak,  ölümsüzlük çok çok matah bir mevzu değil, ulaşılması da çok fazla sürmez.

Benim sorum bu degil.

Sitelerde Paylaş

Önce ölümsüzlüüğün tanımını yapalım..

Evrende hiç bir şey değişikliğe uğramadan varlığını sürdüremez. Ölümsüzlük sonsuza kadar değişmeden kalmak ise, mümkün değildir.

Ama değişerek sürekliliği idame ettirmekse, hem mümkündür, hem de gözlemlenen bir olgudur.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, investor yazdı:

Bizde Yogi kazım gürbüz var.

Hedefi 120 yaşına kadar yaşamak. :)

http://www.yogikazim.com

Adamın başına gelmedik kalmamış.

Hala yoga ile uğraşıyor.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Ten Ten yazdı:

Genetik olabilir.

@Hacı  ile forumun dedelerisiniz. 

Forumun devamı için uzun  sağlıklı ömür diliyorum ikinize. :)

Sizlerin yaşındakiler teknolojiye kolay uyum sağlayamıyor.

Teşekkürler, sana da uzun ömürler:)

Bizim yaştakiler teknolojiye değil, uygunsuz, zararlı, hatalı gördüklerine uyum sağlayamıyor.

Ayrıca eski elektronik teknisyeni olduğumu hatırlatayım...

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, haci yazdı:

Nasıl olacağını da söyle bari.. 

Gelişen teknoloji ile zaten insan ömrü uzuyor. 

Bundan 50 60 yıl sonra bütün hücrelerimizin tamamen yenilenebildiğini düşün . Veyahut insan zihnini dijital ortama aktarmak. Yaslanmak için daha kesin çözüm . tabiki eninde sonunda herşey yok olacak ama çok uzun yaşamak hayal değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...