Jump to content

Insanlar olmezse...

Recommended Posts

52 dakika önce, tonymvelli yazdı:

Gelişen teknoloji ile zaten insan ömrü uzuyor. 

Bundan 50 60 yıl sonra bütün hücrelerimizin tamamen yenilenebildiğini düşün . Veyahut insan zihnini dijital ortama aktarmak. Yaslanmak için daha kesin çözüm . tabiki eninde sonunda herşey yok olacak ama çok uzun yaşamak hayal değil.

Hiç kuşkusuz teknoloji, özellikle biyoteknoloji, ömrü uzatıyor.. Ama hepsi o kadar.. Entropi yasası ölümsüzlüğün önündeki en büyük engeldir.. Bu yasadan kurtulmadan ölümsüzlük mümkün değildir.. Entropi olmasaydı ölümsüzlük mümkündü... Sana sorduğum sorunun cevabı entropidir.

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, haci yazdı:

Hiç kuşkusuz teknoloji, özellikle biyoteknoloji, ömrü uzatıyor.. Ama hepsi o kadar.. Entropi yasası ölümsüzlüğün önündeki en büyük engeldir.. Bu yasadan kurtulmadan ölümsüzlük mümkün değildir.. Entropi olmasaydı ölümsüzlük mümkündü... Sana sorduğum sorunun cevabı entropidir.

Bende öyle dedim zaten ölümsüzlük diye birşey yok ancak evrendeki son enerjiye kadar kullanıp yaşamak teorik olarak mümkün. 

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
On 08.10.2017 at 18:29, haci yazdı:

Önce ölümsüzlüüğün tanımını yapalım..

Evrende hiç bir şey değişikliğe uğramadan varlığını sürdüremez. Ölümsüzlük sonsuza kadar değişmeden kalmak ise, mümkün değildir.

Ama değişerek sürekliliği idame ettirmekse, hem mümkündür, hem de gözlemlenen bir olgudur.

Bir bilgisayar içinde yaşamak ve bu bilgisayarı bir güce bağlamak en minimumdan 1 milyon yıl kadar yaşamayı sağlar. Yada tüm organlarımız robotik olursa 500 yıl yaşarız. 

Sitelerde Paylaş
On 02.03.2019 at 06:27, Dontcryforme said:

Bir bilgisayar içinde yaşamak ve bu bilgisayarı bir güce bağlamak en minimumdan 1 milyon yıl kadar yaşamayı sağlar. Yada tüm organlarımız robotik olursa 500 yıl yaşarız. 

Bilgasayarın içinde yaşayamazsın. En fazla senin bir simülasyonun yaşayabilir.

Sen, dokularından ibaretsin. İndirilebileceğin minimum, tahmin ettiğimiz kadarıyla, beyninin önemli bir kısmı sadece. Yani, sen, sadece beynin var oldukça var olabilirsin, yaşıyor olursun.

Sitelerde Paylaş
On 09.10.2017 at 16:53, haci said:

On 09.10.2017 at 17:47, tonymvelli said:

Bende öyle dedim zaten ölümsüzlük diye birşey yok ancak evrendeki son enerjiye kadar kullanıp yaşamak teorik olarak mümkün. 

Entropi, yaşamın varlık sebebidir. 

Yani, entropiyi tam tersine ölümsüzlük için kullanmamız gayet mümkündür. 

Evrende son enerji olmayacak, çünkü enerji yok olmaz. Entropi ile, dağılan enerjiyi, bir şekilde gene entropi ile geri toplamak mümkün olabilir. 

İnsanı çok zaman çok büyütmek huyundayız, aha bilinç, ruh falan gibi gibi. Ama İnsanı da fazla küçümsemeyelim, kainatın gidişi sonsuz entropiye doğru olsa da, insan bunu durduracak veya bu etkiden bir kurtuluş bulacak bir yol bulabilir. 

Sitelerde Paylaş
On 03.03.2019 at 12:40, anibal yazdı:

Bilgasayarın içinde yaşayamazsın. En fazla senin bir simülasyonun yaşayabilir.

Sen, dokularından ibaretsin. İndirilebileceğin minimum, tahmin ettiğimiz kadarıyla, beyninin önemli bir kısmı sadece. Yani, sen, sadece beynin var oldukça var olabilirsin, yaşıyor olursun.

O kimlik yani ID yı oluşturan şey nedir peki?  Benlik indexini ne oluşturuyor. Doğru söylediniz aslında beynimi bilgisayara sokarsam mantıken 2 tane ben olması lazım ama 2 sinide nasıl yöneticem? Ben yine ben olarak kalıcam fakat o benim kopyam olup kendi bilincine sahip olacak. Sadece benim varlığımı sürdürecek ama ben ölücem.bu aslında şeye benziyor bilgisayar da dosyayı kes yapıştır yapamayıp kopyala yapıştır yapmaya benziyor .bizim bunu kes yapıştır yapmamız lazım...

tarihinde Dontcryforme tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...