Jump to content

Durugörü (remote viewing)

Recommended Posts

1 dakika önce, Sundance yazdı:

https://tr.m.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9TJUMzJUI2emRlYmlsaW0

Gerçekler, meraklı olduğunuz ıvır zıvıra göre çok daha görkemli

Bende sözde bilim diyorum.

Ama  amerika ve rusya bu konularda araştırma yapmak için milyonlarca dolar harcıyorlar.

Bu  beni şüpheye düşürüyor.

Sitelerde Paylaş

1- Nereden biliyorsunuz amerika ve rusyanın bunları araştırmak için milyonlarca dolar harcadığını? Resmi olarak var mı yayınlanan bir araştırma? Hiç bir saygın üniversitenin böyle bir araştırması olduğunu sanmam.

2- Hükümet mi harcıyor yoksa finansal kaynağa ulaşma sıkıntısı olmayan tarikat, dini grup vs oluşumlar mı? Özelinde insanların parasını neye çarçur ettiğinin hesabını soramaz kimse ama bu hükümetin halkın vergisini çarçur etmesi ile bir tutulamaz.

3- Saçma bile olsa deneme yapabilir hükümetler ancak bu uzay araştırması gibi hummalı bir araştırma var ortada manasına gelmez. CIA vs gibi yerlerde medyumlar ile ilgili çalışmalar yapıldı bildiğim kadarıyla ama milyonlarca dolar tutacak çalışmalar olduğunu sanmam. 

Bilim ile sözdebilimin en büyük farkı bilimin realiteden veri elde etmesi, bu verileri olabildiğince net olarak ortaya koymaya çalışması, bu verilerin konuyla ilgili bilim insanlarınca değerlendirilmesi ve verilerin doğruluğunun teyit edilmesi iken sözde bilimde hikayelerden veri elde ederek bunu o öyleymiş, bu böyleymiş şeklinde teyit edilemez bir şekilde kabul edilmeyi beklemesidir.

Bir insanın geleceği görmesi veya kapalı bir kutunun içini görmesi veya bir yerden bir yere ışınlanması veya bir cismi düşünerek hareket ettirmesi ilginç gelebilir. Ancak bunların ilginç gelmesi ile gerçek olması arasında dünyalar kadar fark var.

İnsan beyni fantazya üretmek söz konusu olduğunda dağlarda yaşayan tanrılardan tut da, ateş püskürten ejderhalara kadar sınırsız fantazi ürünü yaratabilir. Fantazi yaratmak çok özel bir şey değil.

Jüpiter’in uydusu Europa’da içinde yaşam olasılığı bulunan okyanuslar olması çok daha ilginç geliyor bana.

Ama çoğunluk “Adem’in boyu 5 metreymiş, bilmem nerde kemikleri bulunmuş, bütün bilim insanları şaşkınmış” diye realiteyle hiç bir alakası olmayan -mişli, -muşlu hikayelere yöneliyor.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Sundance yazdı:

1- Nereden biliyorsunuz amerika ve rusyanın bunları araştırmak için milyonlarca dolar harcadığını? Resmi olarak var mı yayınlanan bir araştırma? Hiç bir saygın üniversitenin böyle bir araştırması olduğunu sanmam.

2- Hükümet mi harcıyor yoksa finansal kaynağa ulaşma sıkıntısı olmayan tarikat, dini grup vs oluşumlar mı? Özelinde insanların parasını neye çarçur ettiğinin hesabını soramaz kimse ama bu hükümetin halkın vergisini çarçur etmesi ile bir tutulamaz.

3- Saçma bile olsa deneme yapabilir hükümetler ancak bu uzay araştırması gibi hummalı bir araştırma var ortada manasına gelmez. CIA vs gibi yerlerde medyumlar ile ilgili çalışmalar yapıldı bildiğim kadarıyla ama milyonlarca dolar tutacak çalışmalar olduğunu sanmam. 

Bilim ile sözdebilimin en büyük farkı bilimin realiteden veri elde etmesi, bu verileri olabildiğince net olarak ortaya koymaya çalışması, bu verilerin konuyla ilgili bilim insanlarınca değerlendirilmesi ve verilerin doğruluğunun teyit edilmesi iken sözde bilimde hikayelerden veri elde ederek bunu o öyleymiş, bu böyleymiş şeklinde teyit edilemez bir şekilde kabul edilmeyi beklemesidir.

Bir insanın geleceği görmesi veya kapalı bir kutunun içini görmesi veya bir yerden bir yere ışınlanması veya bir cismi düşünerek hareket ettirmesi ilginç gelebilir. Ancak bunların ilginç gelmesi ile gerçek olması arasında dünyalar kadar fark var.

İnsan beyni fantazya üretmek söz konusu olduğunda dağlarda yaşayan tanrılardan tut da, ateş püskürten ejderhalara kadar sınırsız fantazi ürünü yaratabilir. Fantazi yaratmak çok özel bir şey değil.

Jüpiter’in uydusu Europa’da içinde yaşam olasılığı bulunan okyanuslar olması çok daha ilginç geliyor bana.

Ama çoğunluk “Adem’in boyu 5 metreymiş, bilmem nerde kemikleri bulunmuş, bütün bilim insanları şaşkınmış” diye realiteyle hiç bir alakası olmayan -mişli, -muşlu hikayelere yöneliyor.

https://www.cia.gov/library/readingroom/search/site/remote viewer?page=2

Fazla bilgi vermiyor.Cianın sitesi..

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Sundance yazdı:

Olabilir. Ne manaya geliyor bu link? Bu linkte doğaüstü bir durumla ilgili bir kanıt var mı? CIA’nın ortaya koyduğu bu link teyit edilebiliyor mu?

Cernde yapılan deney sonuçlarınıda bilmiyorum.

Bilmiyorum o halde yok mu diyeceğiz. :)

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
30 dakika önce, Sundance yazdı:

Cern’de yapılan deneylerin sonuçlarını sen bilmiyorsun ama düzenli olarak yayınlanıp konuyla ilgili bilim insanları tarafından incelenen yayınlar var. Yani bilen var.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/12081299/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/12509207/?i=3&from=/12081299/related

Pubmed de aramaya remote viewing ingo swan  yazınca çıkmıyor.

Google yazınca pubmedde bir sürü link çıkıyor.

Verdiğim linkte ingo swan hakkında yazılar var.alttada bir sürü link var.

İngilizce bilmiyorum.Gözatıp bilgi verebilirmisin.

tarihinde Ten Ten tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Michael Persinger isimli bir nörolojistin Ingo Swan ile 2002 yılında yaptığı deneyi anlatıyor verdiğin linkler.

Ingo Swan’ın beyni MR ile incelenmesi ve başka inclemeler ile ilgili deneyler yapılmış. Verdiğin linkte sadece giriş kısmı var, deney ve sonuçları ile ilgili bilgi yok.

Michael Persinger ile ilgili araştırma yapınca  sceptic forumda bunu buldum:

http://www.skepticforum.com/viewtopic.php?f=7&t=21832

Burada hem deney eleştirilmiş hem de deneyin açıklayıcı linkleri var. Deneyde çizilen resimler ile  Swan’ın tariflerinin sanıldığı gibi birebir örtüşmediği, Swan’ın tariflerinin eğri bir bina gibi, esinti gibi ibarelerle çok genel geçer ifadeler olduğu görülüyor.

Michael Persinger’in de normal bir

bilim adamı olmasından çok bu gibi sözdebilim olgularına aşırı meraklı biri olduğu gösteriliyor.

Sitelerde Paylaş

- Parapsikoloji olayı vardır. Ruslar da eskiden beri bu konularda ileridirler. Linkleri okumadım ama soğuk savaş döneminde "Ruslarda var" deyip CIA de benzer işlere soyunmuş diyorlar.

Sonra program kapatılıyor. O kadar "neticeye bu kadar çaba değmez" diyorlar. 

Tarihte'de vardır. Hitler bir yandan büyücüymüş örneğin. Çarlık döneminde de Rus folklorunun parçası olmuş Rasputin diye esrarengiz bir kişilik vardır. "Büyücülük suçu'nun" ABD yasalarından tamamen çıkması 1950'lerde filan olmuş. 

- Bu olay: dediğim gibi var. Ama neticeler yetersiz olduğu için kapatılmış. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...