Jump to content

ABD Türkiye’den gelen vize başvurularını askıya aldı

Recommended Posts

5 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Çok mutlusunuz di mi? Kafanızdaki o dandik Avrasyacılık hayali gerçek olacak diye düşünüp seviniyorsunuz. ABD ve Avrupa düşmanlığınız gerçekten de aklınızı başınızdan almış, bu uğurda Tayyip manyağının şu yaptıklarını resmen beğeniyor ve destekliyorsunuz. Siz vatanseversiniz, Tayyip değil ama bunun da önemi yok, bizimle öyle veya böyle aynı çizgiye geldi, bundan yararlanalım, zamanı geldiğinde onu devreden çıkarıp yolumuza bakarız filan diyorsunuz belli ki.

Türkiye ABD ve Avrupa'dan uzaklaşırsa korkunç bir yer haline gelir ama siz zaten böyle düşünmediğiniz için mutlusunuz.

Neyse ki sayınız çok az, ortamı domine edenler sizler değilsiniz. 

Tayyip üç gün sonra Trump'a yalakalığı başlarsa ne diyecek ve yapacaksınız acaba, onu da merak etmiyor değilim.

Hayatta böyle bir şey yapmaz, karakterine uygun bir davranış değil diyemiyorsundur herhalde...

Ciddi misin? Sence yani bu adamlar tırlar dolusu silahları niçin PYD'ye, YPG'ye veriyorlar? DAEŞ ile mücadele etmek için falan mı? 

Batılıların bize olan düşmanlığı İslam karşıtlığının çok ötesinde. Bu daha çok bir ırkçılık gibi geliyor bana. Ne kadar çağdaş ve medeni olsak da onların gözünde yine pis, aşağılık Türkleriz. 

Başımıza ne geldiyse ABD'nin rotasına girdikten sonra geldi. Menderes'i, Özal'ı, Gül'ü ve Tayyip'i onlar başımıza musallat etti. 

Türkiye'nin batı bloğundan kopma vakti çoktan geldi. Esad, Rusya, Çin ve İran ile müttefik olmaya mecburuz. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

18 saat önce, anibal yazdı:

Lafı illa tersinden analamazsanız rahat edemiyorsunuz.

Türkiye'den vize isteklerinin iptali, askıya alınması gibi bir durum değil. Elçilikler ve konsolosluklara, vize dahil hemen her tür iş için başvuruların askıya alınmış olması. Bu diplomatik dilde, diplomatik ilişkileri dondurma demek. Yani, vize için dahi elçiliklere başvuramıyorsunuz. Yani, adam kapılarını kapattı. Yaninin yanisi, bu konsolosluk, elçilik benim toprağım, nah girersiniz diyor. Bu durumda, Öcalan bir şekilde o binaya girse, siz girip onu oradan alamazsınız, standart savaş sebebidir. 

Sonuçta pek bir şey değişmiyor, vizesi olmayıp ABD'ye gitmeyi düşünen varsa, başvurabileceği tek yer, Washington artık. O da dinlemez zaten, ayrı mesele. Sonuç gitmek isteyenler için aynı kapıya çıkıyor. Fakat vize isteklerinin dondurulması demek daha başka bir mevzu. Diplomatik olarak bu yapılan çok daha ağır bir mesele. Vize almak için başvuramamak, bunun basit bir yan etkisi, belki de en küçük etkisi olacak olan.

Manda falan teraneleri, memleketi soyanların amanda kelimiz görünmesin diye uydurduğu malum dış mihraklar martavalı sadece. ABD mandacılık yapmaz. Bunu sadece İngiltere, Araplar için yaptı tarihte. Ha, bunu iyi bir halt olduğu için değil, o işin zahmetli ve verimsiz olduğu için yapmaz, gene başka tarafınızla anlamayın.

Bundan sonra Türkiye, keşke manda olsam da sadece sağılsam diye yalvaracağı bir hale gelebilir, çok hoş görünmüyor bu işin ötesi.

Eksiğin var,başka ülkelerdeki ABD konsolosluklarından da alınabilir vize,haberlerde okumuştum bugün ülkemizin eski ABD büyükelçisi açıklıyordu.. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Ateist Türk yazdı:

Ciddi misin? Sence yani bu adamlar tırlar dolusu silahları niçin PYD'ye, YPG'ye veriyorlar? DAEŞ ile mücadele etmek için falan mı? 

Batılıların bize olan düşmanlığı İslam karşıtlığının çok ötesinde. Bu daha çok bir ırkçılık gibi geliyor bana. Ne kadar çağdaş ve medeni olsak da onların gözünde yine pis, aşağılık Türkleriz. 

Başımıza ne geldiyse ABD'nin rotasına girdikten sonra geldi. Menderes'i, Özal'ı, Gül'ü ve Tayyip'i onlar başımıza musallat etti. 

Türkiye'nin batı bloğundan kopma vakti çoktan geldi. Esad, Rusya, Çin ve İran ile müttefik olmaya mecburuz. 

Tabii ki ciddiyim. 

Aman da ben BOP'un eş başkanıyım diye havalar atan, bu Barzani denen barzoyla megi megri diye sahnelerde şarkılar türküler çığıran, Apo'yu yağlayıp ballayan kimdi?

Bu işleri yapan bu adamları seçen, bunlara oy veren kim? Tut ki ABD istedi bunların seçilmesini, sen niye seçtin? Bu kadar koyun, bu kadar geri zekalıysan suç niye ABD'nin oluyor?

ABD aşağıda Kürdistan kurulsun istiyordu, Kürt terör örgütlerine tırlarla silah verdi de biz hiç mi desteklemedik? 

Dalga mı geçiyorsunuz siz, anlamıyorum ki.

Kimse bize düşman falan değil. Devlet ilişkileri, bildiğin, dümdüz çıkar ilişkisidir, herkes çıkarına bakar. Kimse kimsenin kara kaşına gözüne hayran veya düşman olmaz. 

İyi işte, dünyanın medeni ve gelişmiş yanında kendimize yer edinemedik, gidip ilkellerin arasına karışalım madem...

Dönelim bakalım imamların dümen suyunda.

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Tabii ki ciddiyim. 

Aman da ben BOP'un eş başkanıyım diye havalar atan, bu Barzani denen barzoyla megi megri diye sahnelerde şarkılar türküler çığıran, Apo'yu yağlayıp ballayan kimdi?

Bu işleri yapan bu adamları seçen, bunlara oy veren kim? Tut ki ABD istedi bunların seçilmesini, sen niye seçtin? Bu kadar koyun, bu kadar geri zekalıysan suç niye ABD'nin oluyor?

ABD aşağıda Kürdistan kurulsun istiyordu, Kürt terör örgütlerine tırlarla silah verdi de biz hiç mi desteklemedik? 

Kimse bize düşman falan değil. Devlet ilişkileri, bildiğin, dümdüz çıkar ilişkisidir, herkes çıkarına bakar. Kimse kimsenin kara kaşına gözüne hayran veya düşman olmaz. 

İyi işte, dünyanın medeni ve gelişmiş yanında kendimize yer edinemedik, gidip ilkellerin arasına karışalım madem...

Benim AKP'lilikle bir ilgim olmadığını biliyorsun. Konuyu neden Tayyip'e getirdin ki?

Kendi ağzınla söyledin ABD Kürdistan'ın kurulmasından yana diye. AKP de zaten bu amaçla kuruldu. Büyük Ortadoğu Projesi nedir? Bizim çıkarlarımıza uygun bir şey mi? Yoksa tam tersi mi?

ABD ve batı tam da bizim çıkarlarımızın aleyhinde olan ne varsa yapıyor. Ne FETÖ'yü ne de PKK-PYD-YPG'yi terör örgütü olarak kabul etmiyorlar. Aksine onları koruyup kolluyorlar.

Batının medeniyetini örnek almayalım demiyorum ki ben. Sadece batı ile dost falan olamayız diyorum. 

Batı açıkça Türkiye'nin doğusunu da katarak Kürdistan kurmak istiyor. Bu durumda batı şu anda bizim can düşmanımız, Rusya-Suriye-İran-Çin ise müttefikimiz.

tarihinde Ateist Türk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Ateist Türk yazdı:

Benim AKP'lilikle bir ilgim olmadığını biliyorsun. Konuyu neden Tayyip'e getirdin ki?

Kendi ağzınla söyledin ABD Kürdistan'ın kurulmasından yana diye. AKP de zaten bu amaçla kuruldu. Büyük Ortadoğu Projesi nedir? Bizim çıkarlarımıza uygun bir şey mi? Yoksa tam tersi mi?

ABD ve batı tam da bizim çıkarlarımızın aleyhinde olan ne varsa yapıyor. Ne FETÖ'yü ne de PKK-PYD-YPG'yi terör örgütü olarak kabul etmiyorlar. Aksine onları koruyup kolluyorlar.

Batının medeniyetini örnek almayalım demiyorum ki ben. Sadece batı ile dost falan olamayız diyorum. 

Batı açıkça Türkiye'nin doğusunu da katarak Kürdistan kurmak istiyor. Bu durumda batı şu anda bizim can düşmanımız, Rusya-Suriye-İran-Çin ise müttefikimiz.

AKP'yle, Tayyip'le hiç ilgin olmadığını gayet tabii biliyorum da geldiğimiz bu nokta tek başına onların eseri, onu hatırlatıyorum.

İsrail için o Kürdistan lazım. Kurulacağı belliydi çünkü bizim Ortadoğulu Müslüman ahmakların bu işleri püskürtebilecek gücü de yok ahlakı da. 

Türkiye de aynen onlar gibi davranıyor ve dincilere ülke emanet edip kendi sonunu hazırlıyor. Bizim sorunumuz ABD, şu bu değil, kendimiziz. 

Ben de batıyla dost olalım, sevişelim falan demiyorum ki. Ülkeler arası ilişkilerde böylesi dinamiklere yer olmadığı, dostluk dediğimiz şeyin karşılıklı cici cici alış verişe, birtakım durumlar karşısında ortalık etmeye falan baktığını söylüyorum. Buna dostluk derler ama değildir, tastamam çıkar ilişkisidir. Bu da gayet doğaldır. FETÖ'yü, PKK ve türevlerini terör örgütü olarak kabul etmemeleri tamamen bizim aptallığımız, dış politika bilmememiz, ezikliğimiz, kendimizi saydırmayı ve ciddiye alınmayı becerememizden. Kimse kimseye durduk yerde destek vermez.

Çin'e, İran'a, Rusya'ya, Hindistan'a, Pakistan'a yanaşmak çok daha fazla geriye gitmemiz demek.

Seni anlıyorum, Türkçüsün ve Türki devletlerle daha yakın olmak sana cazip geliyor. 

Bu diplomasi bilmez kenar mahalle imamlarıyla mümkün değil ama, yine de en kısa zamanda ABD ve Avrupa ile ilişkiler bir nebze düzelir umarım.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Kör Saatçi said:

Eksiğin var,başka ülkelerdeki ABD konsolosluklarından da alınabilir vize,haberlerde okumuştum bugün ülkemizin eski ABD büyükelçisi açıklıyordu.. 

Bu pek o kadar basit değil. Çünkü, genel kural, ikamet ettiğin yerden vize almaktır. Böyle değilse, istisnai işlem uygulanır. Aslında sebebi şöyle, mesela Almanya'da vize için istenen belgeler, koşullar falan Türkiye'den farklı olacaktır. Pratikte o yol çok dikenli demek bu.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Türk Ateist said:

Tabii ki ciddiyim. 

ABD kürdistan kurulsun istemiyor, o bölgede kendi istediği gibi bir istikrar olsun istiyor ki, bu da görünen o ki kürtlerle mümkün sadece. İsrail'in o bölgeye ihtiyacı olduğunu falan savunup, oranın israile peşkeş çekileceğini düşünmek, abesle iştigal. En azından bugünkü konjonktürde. İran'ın komşusu bir israil, bitik bir israil demek olacaktır. Bu aşama için henüz çok ama çoook erken, böyle bir niyet varsa bile. 

Pek görülmeyen bir husus var. Türkiye öyle berbat bir haldeki, sanki bir savaş çıksın diye bilfiil uğraşılıyor, Türk hükümeti tarafından. Belki de, bir savaş çıkarıp, mesela ülkeyi araplara, kürtlere falan neyse teslim edip, sıvışıp gitmeyi falan düşünüyor olabilirler, ciddi ciddi. 

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, ekremaktaş said:

Kanlı mı olacak kansız mı

Siz Türkiye de yaşamıyor musunuz? 30 yılı aşkın bir süredir NATO üyesi! olan bu ülke yurt dışında karargahlar kurmuş ve bütün NATO ülkelerinde örgütlenmiş bir aparatın saldırı altında binlerce insanını kaybetti. Daha bunun kanı mı kalmış?

13 hours ago, Türk Ateist said:

Çok mutlusunuz di mi? Kafanızdaki o dandik Avrasyacılık hayali gerçek olacak diye düşünüp seviniyorsunuz. ABD ve Avrupa düşmanlığınız gerçekten de aklınızı başınızdan almış, bu uğurda Tayyip manyağının şu yaptıklarını resmen beğeniyor ve destekliyorsunuz. Siz vatanseversiniz, Tayyip değil ama bunun da önemi yok, bizimle öyle veya böyle aynı çizgiye geldi, bundan yararlanalım, zamanı geldiğinde onu devreden çıkarıp yolumuza bakarız filan diyorsunuz belli ki.

Türkiye ABD ve Avrupa'dan uzaklaşırsa korkunç bir yer haline gelir ama siz zaten böyle düşünmediğiniz için mutlusunuz.

Neyse ki sayınız çok az, ortamı domine edenler sizler değilsiniz. 

Tayyip üç gün sonra Trump'a yalakalığı başlarsa ne diyecek ve yapacaksınız acaba, onu da merak etmiyor değilim.

Hayatta böyle bir şey yapmaz, karakterine uygun bir davranış değil diyemiyorsundur herhalde...

Bu tip şeyler yazanları genellikle iyi niyetli görmem. Ama ben sizin saflığınıza veriyorum. Sergilediğiniz tavır " İttihatçılar olmasa, I. Dünya savaşına girmezdik " diyen feslilerin sayıklamalarına benziyor.

ABD Irak'a geldiğinde, BOB dillendirilmeye başlandığında, Nato karargahlarında Türkiyeyi de içine alan Kürdistan haritaları boy gösterdiğinde, Tuncer Kılıç Paşa, " Türkiye Rusya ve İran ile işbirliğine girmeli, tehdit değerlendirmeleri değişti" dediğinde Tayyip mi vardı?

Tayyip hiç olmasa idi Türkiye bu makasa girmeyecek mi idi? Diyelim ki, Tayyip - muhtemelen - bir süre sonra olmayacak veya yetkilerinin büyük kısmını devredecek. Ee ne olacak? ABD aman diktatör Tayyip gitti, Türkiye ye demokrasi geldi diyecek ve bölge politikalarına son mu verecek? Gerçekten bu kadar basit mi?

Domine etme meselesine gelince ; Atlantik çizgisine girmek baştan büyük hata idi. Şimdi bu hatadan dönmekten başka hiç bir alternatif yok. Yani bu tercihler arasında bilek güreşi yapacağımız bir durum değil. Hele hele senin umduğun gibi sayısal bir durum hiç değil. Osmanlı dan cumhuriyete geçiş nasıl azınlık ama doğru bir karar ise, şimdi ona dönüş de o kadar doğru olacak. Yani en azından ben böyle düşünüyorum.

Siz oldukça hüzünlüsünüz. Ben sevinçli veya üzüntülü değilim. Tarihin tekerinin dönüşünü izliyorum.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

ABD kürdistan kurulsun istemiyor, o bölgede kendi istediği gibi bir istikrar olsun istiyor ki, bu da görünen o ki kürtlerle mümkün sadece. İsrail'in o bölgeye ihtiyacı olduğunu falan savunup, oranın israile peşkeş çekileceğini düşünmek, abesle iştigal. En azından bugünkü konjonktürde. İran'ın komşusu bir israil, bitik bir israil demek olacaktır. Bu aşama için henüz çok ama çoook erken, böyle bir niyet varsa bile. 

Pek görülmeyen bir husus var. Türkiye öyle berbat bir haldeki, sanki bir savaş çıksın diye bilfiil uğraşılıyor, Türk hükümeti tarafından. Belki de, bir savaş çıkarıp, mesela ülkeyi araplara, kürtlere falan neyse teslim edip, sıvışıp gitmeyi falan düşünüyor olabilirler, ciddi ciddi. 

- Orta Doğunun her zamanki durumu. Orada İran'ın İsraili ciddi ciddi vurma ihtimali var. Sudi Araplar Şii oldukları için İran'I sevmez. 

Rusya bir giriyor, bir çıkıyor. Herkesi tedirgin ediyor. Rus halkı da artık Putin'in gitmesini istiyor.

"Arkadaşını göster sana kim olduğunu söyleyeyim" demişler.

O yani. 

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, albastı yazdı:

Bu tip şeyler yazanları genellikle iyi niyetli görmem. Ama ben sizin saflığınıza veriyorum. Sergilediğiniz tavır " İttihatçılar olmasa, I. Dünya savaşına girmezdik " diyen feslilerin sayıklamalarına benziyor.

ABD Irak'a geldiğinde, BOB dillendirilmeye başlandığında, Nato karargahlarında Türkiyeyi de içine alan Kürdistan haritaları boy gösterdiğinde, Tuncer Kılıç Paşa, " Türkiye Rusya ve İran ile işbirliğine girmeli, tehdit değerlendirmeleri değişti" dediğinde Tayyip mi vardı?

Tayyip hiç olmasa idi Türkiye bu makasa girmeyecek mi idi? Diyelim ki, Tayyip - muhtemelen - bir süre sonra olmayacak veya yetkilerinin büyük kısmını devredecek. Ee ne olacak? ABD aman diktatör Tayyip gitti, Türkiye ye demokrasi geldi diyecek ve bölge politikalarına son mu verecek? Gerçekten bu kadar basit mi?

Domine etme meselesine gelince ; Atlantik çizgisine girmek baştan büyük hata idi. Şimdi bu hatadan dönmekten başka hiç bir alternatif yok. Yani bu tercihler arasında bilek güreşi yapacağımız bir durum değil. Hele hele senin umduğun gibi sayısal bir durum hiç değil. Osmanlı dan cumhuriyete geçiş nasıl azınlık ama doğru bir karar ise, şimdi ona dönüş de o kadar doğru olacak. Yani en azından ben böyle düşünüyorum.

Siz oldukça hüzünlüsünüz. Ben sevinçli veya üzüntülü değilim. Tarihin tekerinin dönüşünü izliyorum.

Tayyip örgütü mi İttihat ve Terakki oldu da bizi kurtuluş mücadelesine götürüyor şimdi? Biz de padişahçılar gibi sayıklıyoruz, he mi? Sana söylediğim bu işte. Dinciden kurtuluş bekliyorsunuz tuhaf bir şekilde. Kurtulmak istediğiniz de sözde ABD ve genel olarak batı. 

Bu kurtuluş Türkiye'nin değil, Tayyip'in kurtuluşu mücadelesidir, evvela bir bunu görmeniz lazım. Hırsızlığının arsızlığının bedelini ödememek için ülkeyi ateşe atıyor. Reza Zarrab'ı bildin mi? esir verdi ABD'ye, di mi? Bir bakanı hakkında daha tutuklama kararı var. Tayyip ABD'den köpekler gibi kaçmayacak da ben mi kaçacağım?

Ama sizin bu çook eskilere dayanan Avrasya hayaliniz gözünüzü o kadar kör etmiş ki, olan biteni de yontuyor ve çarpıtıyorsunuz. O yüzden de Tayyip'in dümen suyunda dönüp, ondan yararlanmaya bakıyorsunuz. Bu basbayağı ideolojik saplantı.

Yoksa ülkeler zorda kaldığında, çıkarları gerçekten gerektiğinde makas değiştirir, iddialı politikalar izler, geçici önlemler için riskler alır.

Bu öyle bir şey değil. Bu tastamam bu dinci tayfanın battığı pislikte boğulmamak için çırpınışıdır, başka da bir şey değil. Senin gibi düşünenler AKP'lilerden farklı değil bu noktada. Yaratılmak istenen "Tayyip batarsa ülke de batar" algısının başka bir tezahürü. Siz sadece fırsattan istifade, Avrasya'ya yanaşalım istiyorsunuz. Bu sizin için politik vb bir zorunlu manevra değil, ideal zaten. Zararı yok, bu bir görüştür, arzudur der geçerim de Tayyip'e destek oluyorsunuz öyle veya böyle, ona şaşıyorum..

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, anibal yazdı:

ABD'nin isteyip istememesi hiç umurumda değil Anibal. Ama istemediğini açıkça söyledi, tepki gösterdi. Niye inanalım dersem acayip bir şey söylemiş olmam. Bölgedeki Kürt terör örgütlerine akın akın değerli ve pahalı mühimmat yollaması, yalnızca IŞİD'le mücadele etsinler diye değildir herhalde. Bu hararetli yardım ve destek pek öyle masum değil.

İsrail'in elbette o topraklara ihtiyacı var ve kendisiyle ittifak halinde bir Kürdistan kurulması gayet de işine gelir. Bunun gerçekleşmesi için yardım da eder. Bunda hiçbir anormallik, tuhaflık yok, adamlar Arap dünyası içinde yapayalnız ve güvende değil. O da kendini düşünüyor. ABD gidip de sadece İsrail için onca masrafı yapacak, Kürtler aracılığıyla yavaş yavaş ele geçirdiği toprakları İsrail'e hediye edecek değil. En azından o kadar da değil, şimdilik. Ama zaten bu tip plan ve projeler üç beş günde gerçekleştirilmek üzere kurulmaz. Eğer tutarsa devamı gelir, denenir ki Ortadoğu aptallar yöresi olduğundan tutmaması için bir neden yok. Herkes kendi güvenliği derdinde, herkes daha zengin ve güçlü olmak istiyor. Bu basitçe bir varoluş mücadelesi.

Aklım almıyor... ABD öyle de böyle deyip duruyor millet, her şeyin tek sorumlusu bunların çıkarcılığı, saldırganlığı falan gibi suçu onlara atıp sıyrılıyor. Deli oluyorum bu ezikliğe. Akın akın oy verdiğin, besleyip büyüttüğün dinci ülkenin tapusunu üstüne yapmış, anasını ağlatmış, Arap emperyalizminin gözdesi haline getirmiş, tüm dünyaya rezil rüsva etmiş, sadece komşularla değil uzaktakiyle de bir milyon sıkıntıya neden olup arayı bozmuş, ekonomiyi bitirmiş, hukuku yok etmiş, kendi derdine düşmüş, tık yok. 

Bu adamı ABD getirmiş de, bizi bu hale ABD getirmiş de bilmem ne. Sen neredeydin, bu adamlara oyu ABD mi verdi, o getirdi de sen niye yedin yuttun diyen, bir gram sorumluluk alan yok.

10 saat önce, anibal yazdı:

İçimi okumuşsun. Kesinlikle mümkün. Hangi diktatör var ki çekip giderken arkasında yangın yeri bırakmamış olsun. Tayyip ve tayasına son derece uygun bir davranış modeli bu, hatta bu işin doğası bu. Hiç olmazsa bir iç savaş çıkarıp kaçar giderler. 

Her taraftan sıkıştılar, zordalar. Ekonomi sandığımızdan da kötü durumda ve iyice dibe vurmaya yakın. Bu durumda kendi kitlesini bile kaybetmesi gayet olası, hatta kaçınılmaz. Bu tip adamlar hiçbir zaman demokratik yöntemlerle gitmemiş, her şeyi en sonuna kadar zorlamış ve göze almıştır. Bunlar da öyle.

Umarız böyle bir şey hiçbir zaman olmaz tabii. Hep birlikte göreceğiz. 

Sitelerde Paylaş

Avrasyacılık kötü değil ama Avrasyaya gideceğiz diye RTE ile beraberlik çok yanlış.Bu bizi eskisindende beter bir duruma sokar.Cuma günleri pazarlarda İdam sehpaları kurulur önce siyasi muhalifler tabiki bunda CHP liler olduğu gibi Perinçek vede Vatan partililer sonrada biz taraftarlar asılırız.Etraf pis sarıklı şalvarlı arap entarili uyuşuk ağzı salyalı İdaaam! İdaam !diye uluyan  pis pis herifler! İrandaki gibi Sakalllı sarıklı asker ve zabitler.Manzara bu olur.Ha Rusya bir ABD saldırısı olduğunda bize destek olurmu? Bilemem

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Türk Ateist said:

ABD'nin isteyip istememesi hiç umurumda değil Anibal. Ama istemediğini açıkça söyledi, tepki gösterdi. Niye inanalım dersem acayip bir şey söylemiş olmam. Bölgedeki Kürt terör örgütlerine akın akın değerli ve pahalı mühimmat yollaması, yalnızca IŞİD'le mücadele etsinler diye değildir herhalde. Bu hararetli yardım ve destek pek öyle masum değil.

İsrail'in elbette o topraklara ihtiyacı var ve kendisiyle ittifak halinde bir Kürdistan kurulması gayet de işine gelir. Bunun gerçekleşmesi için yardım da eder. Bunda hiçbir anormallik, tuhaflık yok, adamlar Arap dünyası içinde yapayalnız ve güvende değil. O da kendini düşünüyor. ABD gidip de sadece İsrail için onca masrafı yapacak, Kürtler aracılığıyla yavaş yavaş ele geçirdiği toprakları İsrail'e hediye edecek değil. En azından o kadar da değil, şimdilik. Ama zaten bu tip plan ve projeler üç beş günde gerçekleştirilmek üzere kurulmaz. Eğer tutarsa devamı gelir, denenir ki Ortadoğu aptallar yöresi olduğundan tutmaması için bir neden yok. Herkes kendi güvenliği derdinde, herkes daha zengin ve güçlü olmak istiyor. Bu basitçe bir varoluş mücadelesi.

Aklım almıyor... ABD öyle de böyle deyip duruyor millet, her şeyin tek sorumlusu bunların çıkarcılığı, saldırganlığı falan gibi suçu onlara atıp sıyrılıyor. Deli oluyorum bu ezikliğe. Akın akın oy verdiğin, besleyip büyüttüğün dinci ülkenin tapusunu üstüne yapmış, anasını ağlatmış, Arap emperyalizminin gözdesi haline getirmiş, tüm dünyaya rezil rüsva etmiş, sadece komşularla değil uzaktakiyle de bir milyon sıkıntıya neden olup arayı bozmuş, ekonomiyi bitirmiş, hukuku yok etmiş, kendi derdine düşmüş, tık yok. 

Bu adamı ABD getirmiş de, bizi bu hale ABD getirmiş de bilmem ne. Sen neredeydin, bu adamlara oyu ABD mi verdi, o getirdi de sen niye yedin yuttun diyen, bir gram sorumluluk alan yok.

İçimi okumuşsun. Kesinlikle mümkün. Hangi diktatör var ki çekip giderken arkasında yangın yeri bırakmamış olsun. Tayyip ve tayasına son derece uygun bir davranış modeli bu, hatta bu işin doğası bu. Hiç olmazsa bir iç savaş çıkarıp kaçar giderler. 

Her taraftan sıkıştılar, zordalar. Ekonomi sandığımızdan da kötü durumda ve iyice dibe vurmaya yakın. Bu durumda kendi kitlesini bile kaybetmesi gayet olası, hatta kaçınılmaz. Bu tip adamlar hiçbir zaman demokratik yöntemlerle gitmemiş, her şeyi en sonuna kadar zorlamış ve göze almıştır. Bunlar da öyle.

Umarız böyle bir şey hiçbir zaman olmaz tabii. Hep birlikte göreceğiz. 

Bir şeyleri pek göremiyor pek çokları...

Birini batıracaksan, ülke, şirket, kişi falan farketmez, en basit, zahmetsiz ve garantili yol, ona para verirsin, tercihan borç verirsin, olur biter. 

ABD'de en çok olan şey para. Oraya harcayacağı silah, asker vs. masrafını, alıp adamlara, yani mesela bize toka etse, batmamız çok daha kolay ve garantili olur. Bunu bilmeyen bir ülke değildir ABD, her köşede bir venture capital şirketine sahip biri olarak. 

Şimdi buna kafası basmayanlar olacaktır. Bizim Afrika misyonları döneminde, avrupa'lı STK'lar sorunlu bölgelere çok ciddi yardımlar yaptılar. Mesela, TIR'lar dolusu kullanılmış veya yeni elbiseyi yardım olarak götürüp dağıttılar. İyi niyetliydi ama felakete yol açtı. Zira bunu yapınca bölgedeki pamuk ekiminden geçinen, iplik vs. yapan, elbise üreten küçük ölçekli bir sürü kuruluş iflas etti, millet işsiz kaldı, berbat oldu. Aynısı gıda yardımları ile görüldü, beleş süt tozları, yumurtalar vs. ilk an çok tatlı gelsede, milletin aç kalmasına yol açtı, birbirlerini yediler resmen, lafta değil, gerçekten, bildiğin yamyamlık vakası.

Bu nedenle, insanların amanda ABD, yok aBD orayı batırmak istiyor, yok şöyle böyle demeden önce çok daha iyi düşünmesi gerekiyor. Eğer doğru meseleyi görebilirseniz, doğru çözümü de bulursunuz ki bu doğru çözümün şart koşuludur.

Efenim ABD çok sert tepki vermişmişte, demek tutuklanan adam çok önemli bir ajanmış ta.... Böyle martavallar falan duyuyoruz işte son günlerde. Sürüyle cahil, kendi ülkeleri insana değer vermiyor diye, tüm ülkeler de öyle olacak sanan sünepeler işte. 

Sitelerde Paylaş
On 11.10.2017 at 15:04, anibal yazdı:

Bir şeyleri pek göremiyor pek çokları...

Birini batıracaksan, ülke, şirket, kişi falan farketmez, en basit, zahmetsiz ve garantili yol, ona para verirsin, tercihan borç verirsin, olur biter. 

ABD'de en çok olan şey para. Oraya harcayacağı silah, asker vs. masrafını, alıp adamlara, yani mesela bize toka etse, batmamız çok daha kolay ve garantili olur. Bunu bilmeyen bir ülke değildir ABD, her köşede bir venture capital şirketine sahip biri olarak. 

Şimdi buna kafası basmayanlar olacaktır. Bizim Afrika misyonları döneminde, avrupa'lı STK'lar sorunlu bölgelere çok ciddi yardımlar yaptılar. Mesela, TIR'lar dolusu kullanılmış veya yeni elbiseyi yardım olarak götürüp dağıttılar. İyi niyetliydi ama felakete yol açtı. Zira bunu yapınca bölgedeki pamuk ekiminden geçinen, iplik vs. yapan, elbise üreten küçük ölçekli bir sürü kuruluş iflas etti, millet işsiz kaldı, berbat oldu. Aynısı gıda yardımları ile görüldü, beleş süt tozları, yumurtalar vs. ilk an çok tatlı gelsede, milletin aç kalmasına yol açtı, birbirlerini yediler resmen, lafta değil, gerçekten, bildiğin yamyamlık vakası.

Bu nedenle, insanların amanda ABD, yok aBD orayı batırmak istiyor, yok şöyle böyle demeden önce çok daha iyi düşünmesi gerekiyor. Eğer doğru meseleyi görebilirseniz, doğru çözümü de bulursunuz ki bu doğru çözümün şart koşuludur.

Efenim ABD çok sert tepki vermişmişte, demek tutuklanan adam çok önemli bir ajanmış ta.... Böyle martavallar falan duyuyoruz işte son günlerde. Sürüyle cahil, kendi ülkeleri insana değer vermiyor diye, tüm ülkeler de öyle olacak sanan sünepeler işte. 

Anibal, Dilipak şarlatanının şu yazdıklarını duydun veya okudun mu?  Biz bu adamları deli yerine koyup okumuyoruz ama acayip itirafları var. Korku dağları ciddi ciddi sarmış. Başımız dertte, bir sürü pis iş yaptık, hepsi ortaya çıkacak ama bundan ülke zararlı çıkacağı için siz sahip çıkın, Allah öyle emreder diyor koyunlarına.

Senaryo netleşiyor. Türkiye’yi, diktatörlük, soygun ve teröre destek vermekle, kara para cenneti olmakla suçlayacaklar.

Libya’da savcılık, büyük çoğunluğu Türkiye ve Katar’da bulunduğu ileri sürülen 826 kişi hakkında tutuklama kararı verdi. Bunların arkası gelecek. Bu başlık altında oluşturulan 5000 sayfalık dosya 5 yıldır masalarında bekliyor. Yurtiçi ve yurtdışından telefon kayıtları, videolar, hacklenen e-mail dosyaları, server’ler..

Sadece AK Parti, bazı bakanlıklar ve resmi kurumlar yok bu dosyalarda, bazı şirketler, patronlar, gazeteciler, bürokratlar, STK’lar, herkes var.

Aha bunu bir kenara not edin, 15 Temmuz’un 2. Dalgası böyle geliyor. Siz belediye başkanları, il ilçe başkanları ile uğraşadurun.

Nijerya’da Bokoharam’a Türkiye’nin silah verdiği iddiasını ortaya atarlarsa şaşmayın. Bu yıl mayıs ayı sonunda basında “Nijerya gümrük polisi, Türkiye›den yola çıktığı belirtilen silah yüklü bir gemiyi Lagos limanında yakalayıp el koydu” haberi gibi daha onlarca haber. Somali, Sudan, Libya.. Balkanlar, Kafkaslar.. Duyunca inanamayacaksınız. Tabii, bu arada bölgede ABD’nin çarkına çomak sokan herkes, Erdoğan’ın, AK Parti’nin işbirlikçisi, tetikçisi çıkacak. Onlardan para ve uçkur peşinde olanların kasetleri ortaya dökülecek, paracıklarına el koyacaklar..

O AK Parti’nin devrinde ceplerini doldurup, har vurup harman savuranlar için kış kapıda.

AK Parti çevresindeki birtakım VIP elemanların maskesini siz indirmediniz, onlar sizin adınıza her haltı yediler, her bilgi ve belgeyi adresine göndermeye devam ettiler. Şimdi onlar kendileri indirecekler maskelerini.

Birileri AK Parti’den gideceklerin listesini durup dururken sızdırmıyor basına. Bunlara kurtuluş için “Meral ananın gemisi”ni adres gösterecekler. “Hizmet” sözü verirseniz pişmanlık gösterirseniz, cezanızı affedebilirler.

ABD dışişleri açıkladı. Vize krizi elçinin başının altından çıkmamış. Bunu görelim. FETÖ ABD elçiliğine sızmadı, zaten beraber çalışıyorlar, FETÖ onların maşası. Bunların PYD ve PKK ile işbirliği, Irak’taki garnizon komutanının kişisel inisiyatifi değil. 

Bakın, nasıl BOP çerçevesinde Türkiye üzerinden bir işgal senaryosu hazırladı iseler, aynı şekilde, yine Türkiye üzerinden yapacakları işler ile bağlantılı bir bölge ve dünya senaryosu var. 

Rusya ve İran bu süreçte birlikte hareket edecek. Yoksa onlar da bu senaryoda ABD karşısında zor durumda kalacak.

Mahşerin iki atlısından biri Pentagon diğeri FED! Türkiye ile birlikte doğudan batıdan birçok ülke, politikacı ve sermaye grubuna operasyon yapmayı planlıyorlar.

Tabii bu onların planı. Allah’ın da bir hükmü var. Galib olacak olan O’nun hükmüdür.

Beklenen ekim sendromu buydu. Aralık’a kadar süreleri var. Öyle planlamışlar.

Türkiye’yi işgal senaryoları konuşuluyordu, Güneyden, kuzeyden, doğudan batıdan bir kuşatmadan söz ediyorlardı. Ne olacaksa olacak. Biz sınırı geçtik. Karşımızda kim var belli.

Bakalım BM ne yapacak. NATO nerede duracak. AB’nin tavrı ne olacak. İsrail ve Vatikan nasıl bir yol izleyecek. İslam dünyası ve Arap dünyası, ülkeler ve halklar bu denklemde nerede duracak?

Ülke yöneticileri ABD’nin yanında, halklar, Türkiye ile beraber olursa ne olacak!

O 15 Temmuz ruhu, bütün inanmış insanları, erdemli, mazlum ve vicdan sahibi insanları bir araya getirebilir.. Haksızlığa, zulme ve sömürüye karşı ortak bir cephede buluşturabilir.

O, CHP, HDP ve Akşener sacayağına sürülmeye çalışan sağ, sol, liberal insanlar oynanan oyunu görüp, vicdani bir refleksle ya da sağduyu ile  inanç, geçmiş ve tarihten gelen bir ferasetle aklıselim bir duruş sergileyebilirler.. Türkiye’nin kurtuluşu bu derin akılda gizli.

Çözüm belli: Allah’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete ram ol.

Kuyudaki Yusuf’u Mısır’a sultan eden Allah bizi yeryüzünün varisi kılmak istiyorsa buna kim engel olabilir. Hem değil mi ki, bize hayır gibi gelen şeylerde şer olabileceği gibi, şer gibi gelen şeylerde Allah hayır murat etmiş olabilir. Mekerallahu!

Bizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi kadiri mutlak ve bir olan bir Allah var. O zaman ne gam! Yeter ki, biz O’nun rızasının tecellisinin vesilesi olalım.

İşte bugünler için o FETÖ’cü dediğiniz sanıklar direnmeye devam ediyorlardı. Bekledikleri FETÖ’nün kerameti zanneddikleri şey Pentagon ve CIA’nın, FED’in operasyon planından başka bir şey değil.

Bakın, korku ve telaşa gerek yok. Her şey olacağına varır. Sabır.. Akıllı, dürüst ve cesur olacağız. Tereddüt yok. Kriz yiğidin kamçısıdır. Bu kriz bizim değil kapitalizmin krizidir. Bu kriz canavarını kim kontrol ederse bu vahşi canavar ona hizmet eder..

Büyük devrimler, büyük dönüşümler, büyük sarsıntılar, büyük olaylardan sonra gerçekleşir.

Daha önce faşizm yıkıldı. Bunun nasıl olduğunu biliyorsunuz. Almanya ve İtalya yerle bir edildi. Sonra komünizm yıkıldı. Çin ve Rusya’yı, Balkanları, Kafkasya’yı, Latin Amerika’yı hatırlayın. Bugün çökmekte olan kapitalizm ve Siyonizm’dir. Bu yıkımın dehşeti daha büyük olacak ve bu krizden bütün dünya etkilenecek.

Bakın, ABD bu inadından vazgeçmez, vazgeçemez. Ama bu krizi iç ve dış şartlara göre yöneteceğinden emin olmazsa erteler. Asla vazgeçmeyecektir. Zamanı ve zemini kollayacaktır. ABD derin devleti, FETÖ’nün yüzüne-gözüne bulaştırdığı yarım kalan işini tamamlamak için harekete geçiyor. Eğer geri adım atıyor gibi görünüyorsa mutlaka başka bir yol deniyordur. Ok yaydan çıktı. ABD suçüstü oldu. Yarının çok geç olmasından korkuyor. Saldırgan politikası korkusundan. Gelecek günlerin geçen günleri aratmasından korkuyor. Yeni bir yenilginin daha büyük bir felakete dönüşmesinin tedirginliğini yaşıyor bu arada.

Biz tarihin yaşayan tanıklarıyız! Acı, trajedilerle dolu ama aynı zamanda onurlu bir mücadeleyi içinde barındıran bir döneme hazır olun. Bu bedeli ne kadar geç ödersek, trajedi o kadar büyük olacaktı.

Hastalığın acısından kurtulmak için ameliyatın acısına katlanmak gerek.

Unutmayın: Karanlığın en koyu anı, aydınlığa en yakın olduğu zamandır.

Amerika’nın safında, Neo Haçlı ordusuna asker yazılanlar bu dünyaları ile birlikte ahiretlerini de kaybedecekler. Bizi bekleyen ise cennet ve onurlu bir gelecek olacaktır inşallah!

Ecelimizden önce ölecek ya da sonra ölecek değiliz. Rızgımızdan az ya da çok da yemeyeceğiz.

Biz Allah’ın rızasının tecellisi olacağız. Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Bütün insanlığın hayrına olmayan bir iş ve söz, bizim işimiz ve sözümüz olmayacaktır.

Selâm ve dua ile. 

Sitelerde Paylaş

Memleketin kışlaları dağıtıldı

Tüm tersanelerine girme adımındayız şu an.

Milletin fakru zarureti malum, ayan.

Gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olanların ülkeyi getirdiği nokta, arap köleliğine bir adım sadece.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, anibal yazdı:

Memleketin kışlaları dağıtıldı

Tüm tersanelerine girme adımındayız şu an.

Milletin fakru zarureti malum, ayan.

Gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olanların ülkeyi getirdiği nokta, arap köleliğine bir adım sadece.

Bu kadar karamsar olmayalım yine de. O bir adım daha atılmadı, genetik kodları ihanetle işlenmiş bu dinci köpeklerin sonu da hiç iyi değil. Geçen gün konuştuğumuz gibi, kaçarken arkalarında yangın yeri bırakmak niyetindeler ama fakr-u zaruret içindeki bu halk da herhalde yediği haltın ne olduğunu anlayacak.

İş işten geçmiş olacak deme...

Sitelerde Paylaş
56 minutes ago, Türk Ateist said:

Bu kadar karamsar olmayalım yine de. O bir adım daha atılmadı, genetik kodları ihanetle işlenmiş bu dinci köpeklerin sonu da hiç iyi değil. Geçen gün konuştuğumuz gibi, kaçarken arkalarında yangın yeri bırakmak niyetindeler ama fakr-u zaruret içindeki bu halk da herhalde yediği haltın ne olduğunu anlayacak.

İş işten geçmiş olacak deme...

Pek emin olmamak gerekiyor. 

Ha, böyle mevzular için genel kaide, kritik kütlenin %15'in üzeri olması olarak görülür. Yani, bu işi düzeltmeye kararlı halk kitlesi %15'i yakalarsa bu işe yeter. Ama maalesef, insan türü, başında bir lider olmadan organize olup herhangi bir kütle olma kabiliyetine sahip değildir. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, anibal yazdı:

Pek emin olmamak gerekiyor. 

Ha, böyle mevzular için genel kaide, kritik kütlenin %15'in üzeri olması olarak görülür. Yani, bu işi düzeltmeye kararlı halk kitlesi %15'i yakalarsa bu işe yeter. Ama maalesef, insan türü, başında bir lider olmadan organize olup herhangi bir kütle olma kabiliyetine sahip değildir. 

Kritik eşik %15 ise, yani madem böyle daha da ümitlendim aslında. 

Lider filan yok ortada, yeni bir aday var ama tutar mı tutmaz mı bilinmez. Belki de aniden çıkar veya hiç ummadığımız biri inisiyatifi ele alma cesareti gösterir ve kendini öne atar. Ama şimdilik yok, mevcut partilerden öyle bir beklentimiz de yok zaten.

Sana bir şey sormak istiyorum.

Türk toprak vermez. Sevmez vermeyi. 

Bu AKP denen çete, son 15 yıldır yerleştirmeye çalıştığı ümmet bilinciyle, aynı Müslüman bağın gülü olmak empozesiyle bu dinamiği biraz değiştirmiş midir?

Düşünmek gibi bir alışkanlıkları zaten pek yoktu ama uzunca bir süredir Adnan Oktar'ın kedilerinin robotik hali bunlarda da var. Şuur tamamen gitti, hipnotize edilmiş gibiler. Bu kemik kitle ve oranı çok yüksek değil. Ama geride kalanlar ne halde, bilemiyorum. Onlarda da şuur kalmadı çünkü.

Diğer yandan başta Katarlar olmak üzere, ekonomik bir teslimiyet, satış içindeyiz. Adamlar açıkça her şeyi onlara sattı, ortak etti ve resmi olarak birçok kuruma sahipler.  Bu durumda savaş neye yarar, neyi kazandırır, satılanları nasıl alırız bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...