Jump to content

ABD Türkiye’den gelen vize başvurularını askıya aldı

Recommended Posts

1 saat önce, Huuu yazdı:

Kimin dediği değil, ne dediği önemli. 1923 Lozan anlaşmasında adalar verilmedi diyor, adam Lozan'ı savunuyor. Hoşuna gitmesi gerekmez mi? Ama okumuyorsun, düşünmüyorsun.

O yalaka adam Lozan'ı savunmuş diye mutlu olmamı mı istiyorsun? Lütuf mu bize bu? Murat Bardakçı kim ki onun Lozan filan savunması benim hoşuma gitsin?

Yazıyı, Lozan savunduğu için getirmedin, o adaların bizim olmadığını kanıtlamak için getirdin. Hiç öyle çarıklı kurnazlığı yapma. Ama konudan o kadar uzaksın ki, ayaküstü yaptığın saçma bir araştırmayla bizi çürütebileceğini sandın, adaların bize değil Yunan'a ait olduğunu kanıtlayabileceğini düşündün.

Alakasız bir yazıyı getirmişsin saçma sapan. O pis adamın bahsettiği adaları zaten kendimiz bıraktık, onlar üstünde hak iddia ettiğimiz de yok.

Yazının bütününü zaten okumadım çünkü konu o değil. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

O yalaka adam Lozan'ı savunmuş diye mutlu olmamı mı istiyorsun? Lütuf mu bize bu? Murat Bardakçı kim ki onun Lozan filan savunması benim hoşuma gitsin?

Yazıyı, Lozan savunduğu için getirmedin, o adaların bizim olmadığını kanıtlamak için getirdin. Hiç öyle çarıklı kurnazlığı yapma. Ama konudan o kadar uzaksın ki, ayaküstü yaptığın saçma bir araştırmayla bizi çürütebileceğini sandın, adaların bize değil Yunan'a ait olduğunu kanıtlayabileceğini düşündün.

Alakasız bir yazıyı getirmişsin saçma sapan. O pis adamın bahsettiği adaları zaten kendimiz bıraktık, onlar üstünde hak iddia ettiğimiz de yok.

Yazının bütününü zaten okumadım çünkü konu o değil. 

Ne kadar da peşin hükümlüsün! Ben bir şey savunmadım. Sadece size sordum. Hemen itham edip hükmünü verdin.

Benim bu konuda bir bilgim yok, dolayısıyla fikrim de yok. Size de biraz bundan dolayı sordum. Bilginiz var mı, emin misiniz diye. Bilginiz var mı bilemiyorum ama emin olduğunuzu görüyorum. :)

Bardakçı iyi, bilgili birisi. Tabiî siz sözcüseverler için o da tukaka. 

Allah akıl fikir versin... amin...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Murat Bardakçı doğru söylüyor, ama bahsedilen konu başka konu. 

İtalya ile Osmanlı arasındaki, Uşi anlaşması olarakta bilinen o ilk anlaşma, T.C. tarafından tam olarak tanınmış değildir. Adaları veren Osmanlı'dır, ama italyanlara... 1923 Lozan'da başka adalar Yunanistan'a bırakılırken, o adalardan çekilen, daha doğrusu bunlar üstünde ağaç bile olmayan kayalıklar ki, mesken falan yok, bu nedenle haklarından Yunanistan lehine vazgeçen İtalya'dır. 

Bu durum, mesela meşhur Kardak gibi, sürüncemede kalmıştır. Üstünde ot bile olmasa da, kara sayılmakta ve Yunan deniz sınırını 6 mil genişletmektedir. Bu da, çanakkale ya da istanbul'dan çıkıp, Antalya'ya mesela gitmek için Yunan Denizinden geçmenizi gerektirir. Kabul edilebilir değildir ve geçmişte de edilmemiştir. Türkiye hak iddia etmese de, Yunan'ın buraları toprağı ilan etmesine de izin vermemiştir. 

Tabi bizim türbeyi bile koruyamayıp kaçırmaya çıkan hükümet, bu adaları da yunana kaptırmıştır. 

Evet, onun bahsettiği konu bambaşka. Bizim bıraktığımız ve İtalya'nın 2. dünya savaşı sonrası zorunlu olarak Yunanistan lehine vazgeçtiği adalarla sorunumuz yok, onlar üstünde hak iddia ettiğimiz yok. Buradaki bambaşka bir konu tabii. 12 adalar değil. Ege Adalarından sözediyoruz biz.

Verdiler işte. Dediğin gibi kendileri için sözde çok önemli olan türbeyi koruyamayıp apar topar kaçıran ve kaçan adamlardan, Ege Adalarını korumalarını beklemek aptallık. Hoş, bunlar kendi elleriyle vermiş zaten. Artık ne tür gizli alış verişler döndüyse aralarında...

Kendi adalarına pasaportla giriyorlar. Utanmaz arlanmazlar.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Huuu yazdı:

Ne kadar da peşin hükümlüsün! Ben bir şey savunmadım. Sadece size sordum. Hemen itham edip hükmünü verdin.

Benim bu konuda bir bilgim yok, dolayısıyla fikrim de yok. Size de biraz bundan dolayı sordum. Bilginiz var mı, emin misiniz diye. Bilginiz var mı bilemiyorum ama emin olduğunuzu görüyorum. :)

Bardakçı iyi, bilgili birisi. Tabiî siz sözcüseverler için o da tukaka. 

Allah akıl fikir versin... amin...

Sen bir şey sormuyor, bilmediğin halde çürütmeye çıkıyorsun. Ulusalcı Atatürkçü alerjin var ya, ondan hep bunlar. 

Karnından konuşursun hep böyle, ima edersin, arkadan dolaşırsın. Ama hiçbir zaman açık seçik dile getiremezsin düşüncelerini.

Nedenini de otur kendin düşün. Ben zaten biliyorum.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sen bir şey sormuyor, bilmediğin halde çürütmeye çıkıyorsun. Ulusalcı Atatürkçü alerjin var ya, ondan hep bunlar. 

Karnından konuşursun hep böyle, ima edersin, arkadan dolaşırsın. Ama hiçbir zaman açık seçik dile getiremezsin düşüncelerini.

Nedenini de otur kendin düşün. Ben zaten biliyorum.

Neden alerjim olsun, neşe ve gülümseme kaynağım benim onlar, yani sizler... :)

Düşüncelerimi daha açık nasıl ifade edebilirim ki. Ruh, müh olayları ile ilgili fikrimi apaçık söylemedim mi? Bu konuda fikrim yok, çünki bilgim yok.

Ama açıkçası inanmakta güçlük çekiyorum bu habere. Bence türk devleti ve herhangi bir türk hükümeti aslâ izin vermez böyle bir şeye. Çok vatanperver olduğu için değil, başına geleceklerden korkacağı için. Turkiye'de  toprak kaybetmek divan-ı harplik bir olaydır.

Ânında hükümet düşerdi, darbe olurdu. O sıralar akp şimdiki gibi güçlü de değildi. Derhal hapse atardı askerler. Gerçi askerler de sorumlu tutulmalı böyle bir olay gerçekse.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Huuu yazdı:

Neden alerjim olsun, neşe ve gülümseme kaynağım benim onlar, yani sizler... :)

Düşüncelerimi daha açık nasıl ifade edebilirim ki. Ruh, müh olayları ile ilgili fikrimi apaçık söylemedim mi? Bu konuda fikrim yok, çünki bilgim yok.

Ama açıkçası inanmakta güçlük çekiyorum bu habere. Bence türk devleti ve herhangi bir türk hükümeti aslâ izin vermez böyle bir şeye. Çok vatanperver olduğu için değil, başına geleceklerden korkacağı için. Turkiye'de  toprak kaybetmek divan-ı harplik bir olaydır.

Ânında hükümet düşerdi, darbe olurdu. O sıralar akp şimdiki gibi güçlü de değildi. Derhal hapse atardı askerler. Gerçi askerler de sorumlu tutulmalı böyle bir olay gerçekse.

Otur da kendi haline gül bence sen. Buradan nasıl göründüğünü bilsen gülümsemezdin ama. Onu da söylemeden geçmeyeyim.

Sen uzayda falan mı yaşıyorsun? Sen inanmakta güçlük çekiyorsun ve AKP'nin, devlete ait gelenek, kural, hukuk, yasa ve benzeri ne varsa alayını alaşağı ettiğini, tanımadığını ve mevcut gücünü bilmiyor gibi salağa mı yatıyorsun?

Bu olay gerçek olsa hükumet düşermiş, divanı harbe giderlermiş, darbe olurmuş, asker onları derhal içeri atarmış...

Gecenin şakası mısın, yoksa dediğim gibi  salağa mı yatıyorsun acaba? Bence ikincisi.

Senin gibi Atatürkçü düşmanı bir yığın useful idiot varken bunların gerçekleşmemesi normal. Sen otur Atatürk ve cumhuriyet düşmanı liberal pislikleri oku, onlardan beslen, AKP'nin vatan hainliği dolu işlerini onlar gibi salağa yatarak ört filan.

Soru önergesi vermişler meclise, orada kıyametler kopmuş, AKP'li savunma bakanı açıkça biz verdik, fiilen onların diye açıklama yapmış, sen hala salağa yat böyle. Aaa, olur mu hiç, öyle olsa darbe olurdu, hükumet düşerdi falan diye hani...

Bu olaylar eski değil, hepi topu iki üç yıllık mesele. 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Bu olaylar eski değil, hepi topu iki üç yıllık mesele. 

Ama 2004 vb tarihlere kadsr gidiyor bu iddialar sanırım. Ilk verdiğiniz linklerde haber tarihi eskiydi.

Bakan "EGAYDAAK'ların bir kısmı üzerinde, başından beri ama ta Osmanlı'dan bugüne gelinceye kadar bir Yunanistan'ın fiilî uygulamaları vardır." Demiş. Yâni güya bu olaylar çok daha eskiye dayanıyormuş.

ben bilmiyorum ve iddia etmiyorum tabii. Ama bildiğim, ulusalcı zevata pek güven olmayacağıdır. O nedenle temkinli yaklaşıyorum. Ama doğru da olabilir tabiî. 

Bu, sizin dışınızdaki herkesi kötüleme huyundan vazgeçmelisin. Yakışmıyor. :)

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Huuu said:

Ama 2004 vb tarihlere kadsr gidiyor bu iddialar sanırım. Ilk verdiğiniz linklerde haber tarihi eskiydi.

Bakan "EGAYDAAK'ların bir kısmı üzerinde, başından beri ama ta Osmanlı'dan bugüne gelinceye kadar bir Yunanistan'ın fiilî uygulamaları vardır." Demiş. Yâni güya bu olaylar çok daha eskiye dayanıyormuş.

ben bilmiyorum ve iddia etmiyorum tabii. Ama bildiğim, ulusalcı zevata pek güven olmayacağıdır. O nedenle temkinli yaklaşıyorum. Ama doğru da olabilir tabiî. 

Meşhur bir it dalaşı meselesi vardır. Türk ve Yunan uçakları havada kapışır durur. Bu it dalaşının iki sebebir vardır, biri FIR hattı teranesi. Uzun hikaye. Diğeri ise, Yunanistan'ın o "haritada yer almayan" adalar üzerinde hak iddiasıdır. Bu durumda bir Türk Jeti gider, o adaların üstünde uçar, hastirin der. Bazen o adaların üzerinde devriyeye çıkmş Yunan jetleri varsa, o zamanda kapışırlar, çok zaman çatışma olmaz ama sık sık uçaklardan biri manevra kaybı ile düşer falan. Ama genel olarak olay Türk jetlerinin Yunan jetlerine dalması olayıdır, bu yüzden en çok yunan jeti telef olmuştur. 

İşte bu hareketin sebebi, "Bu ada senin değil, hadi işine" mesajının verilmesidir ve bir zamana kadar gayet açık şekilde etkili olmuştur. Yunan o adaları haritaya geçirememiştir. Haritada olmayan ada demek, o adanın hava sahası ve kıta sahanlığının olmaması, uluslararası bölge olması demektir. 

Fakat farkındaysanız, bir süre önce it dalaşı birden kesildi, hiç it dalaşı haberleri duymamaya başladık. Hiç düşünmediniz mi, neden acaba?

Sitelerde Paylaş

Yunanistan o adalardan çekilir merak etmeyin. Nihayetin de onlarında NATO üyesi kontrol altında bir ülke olduğunu unutmayalım. Türkiye'nin dikkatini güneyden batı sınırlarına çevirmek için birileri Yunanistanı dürtüyor ancak "Küçük Asya Faciası" ndan gerekli dersi çıkarttılar. İş ciddileşirse dürtenlere kusura bakmayın derler.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, anibal yazdı:

Fakat farkındaysanız, bir süre önce it dalaşı birden kesildi, hiç it dalaşı haberleri duymamaya başladık. Hiç düşünmediniz mi, neden acaba?

Evet, bunu da okudum verdiğiniz linklerde. Olabilir, itiraz etmiyorum.

Sitelerde Paylaş

ww.gercekgundem.com/akp-doneminde-17-ada-yunanistana-gecti-233960h.htm

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201612051026139029-yunanistan-ege-isgal/

AB ye girebilmek uğruna yapılmış.AB yede giremedik.Ama bu halk için maalesef bunlar Mööööhim değil.Mööööhim olan Möööslümanlık ,Siyasal İslam.Ben kabahati AKP de ve RTE de görmüyorum Halkda görüyorum!

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

ww.gercekgundem.com/akp-doneminde-17-ada-yunanistana-gecti-233960h.htm

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201612051026139029-yunanistan-ege-isgal/

Evet, teşekkürler. Doğru gibi görünüyor. Yunanistan fiili durum yapmış, bizimkiler de AB hayali uğruna seyretmiş...

Kardak krizi çıktığında savaşın eşiğine gelmiştik. O zaman "iki tane keçinin yaşadığı bu ada için savaşa girilir mi?" deniliyordu. Şimdi ise "Neden göz yumuyoruz?" deniliyor. İlginç bir durum. Muhalefet de bunun üzerine çok gitmemiş. 

Sitelerde Paylaş

Kayalıkta önemli çünkü o kayalık yerden 6 mil kıta sahanlığı çıkarıyorsunuz.Yoksa işin sonunda Kıyıdan balık dahi tutamayacak hale geliriz.Hadi birazda ironi:))

Ama bence AKP için neden buraları önemli değil .Hatta hatta Muzur yerler.Çünkü Ege adaları dünyaya açılıyor.Bir yığın turist geliyor.Çıbıldak çıbıldak denize girip Üçkü, Buro içeyolar!Bizim insanlarımızıda azdırıyorlar! Desettürlü bacılarımızda denize girmek isteyolar.O yüzdende Haşimyayı icad eddük!Geçenlerde üç dene hemide Dohtur olmuş avradlarımız yassağa rağmen sahilde Büro içeyolardı!sokahlarda şortla gezoyalar gavurlar gibiii!Olay çıkarayolar. Dinden çıkayolar! Dinden çıhtımıda oylar Cİ HA PE ye gideyoooo.O yüzden deniz kenarlarında hep Cİ HA PE var!Ha o adaları alsak nepacahtık.Ganalizasyonları denize bir gozel ahııtıhmııııım denize menize giremezler.Böylece oralarada gelemezler.Bizim insanlarımızda onları gormez.Vede Hem bu dönyaları hemide ahiretleri gurtuluuuuur.:))

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Huuu yazdı:

Bu ülkenin altını oyanlar ve onun beslemesi olan pisliklere iltifatlar yağdırayım istersen? Hani malum dincilere, onların yalakalığından ölmüş bitmiş liberallere, Kürtçülere filan?

Yakışır mıydı o zaman?

Sen de aynı çanaktan beslendiğin için vatanseverleri düşman bellemişsin. Olan biten yalnızca bu.

Adamları savunacağım, bizi de çürüteceğim diye deli oldun durdun şurada, neyin savaşını veriyorsan artık...

Olan biten ortada. Sen aşağılık iktidarın yayın organları ve kalemlerinden beslendiğin için bir halttan haberin yok, olanı da kabul etmemek için debeleniyorsun zaten.

Bi de bu ulusalcı deyip durduğunuz insanlar kimdir, ya da siz kimleri kastediyorsunuz bilmiyorum, benim politik kimliğimde bu tür bir tanım ya sa sınıf yok, ben bildiğin, dümdüz Atatürkçüyüm. Ulusalcılıktan kastın da ülke bölünmesin, sınırlarımız olduğu gibi kalmak zorunda, kimseye toprak vermeyelim filan demekse, elbette öyle düşünüyorum zaten.

Şu toptan indirgeme safsatasına başvurup başvurup millete üslup öğretmek ve eğitmek çabandan bi vazgeç istersen.

Çoluk çocukla konuşuyorsun değilsin hani.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Bu ülkenin altını oyanlar ve onun beslemesi olan pisliklere iltifatlar yağdırayım istersen? Hani malum dincilere, onların yalakalığından ölmüş bitmiş liberallere, Kürtçülere filan?

Yakışır mıydı o zaman?

Sen de aynı çanaktan beslendiğin için vatanseverleri düşman bellemişsin. Olan biten yalnızca bu.

Adamları savunacağım, bizi de çürüteceğim diye deli oldun durdun şurada, neyin savaşını veriyorsan artık...

Olan biten ortada. Sen aşağılık iktidarın yayın organları ve kalemlerinden beslendiğin için bir halttan haberin yok, olanı da kabul etmemek için debeleniyorsun zaten.

Sevgili Türk Ateist, senin oradan nasıl göründüğümü bilmiyorum ama beni yine güldürdün. :) 

Ben ulusalcıları, "vatanseverleri" düşman bellemiş değilim. Sadece bu yaşlı başlı, eski insanlara biraz acıyorum. Ne de olsa eski iktidarlarını kaybettiler. Eski cafcaflı günlerini özlüyorlar. İdrak kabiliyetlerini de kaybettikleri için olayları doğru algılayıp analiz edemiyorlar. Bu yüzden de canları çok sıkkın ve her önüne gelene kızıp duruyorlar. Herkesi düşman safında görme huyları da bu nedenle. 

Ben ne liberalim, ne Kürdçüyüm, ne de akp'li. Ben solcu, sosyalist görüşlü birisiyim. Ama merak etme, sosyalistleri de çok kızdırdım ve kızdırırım. Sözde sosyalistler beni çok attılar forumlarından. Ben, doğruları savunurum, yanlışlara karşı çıkarım. Bu benim fikrime aykırı da olsa bunu mutlaka yaparım. Önemli olan hakikatler ve doğrulardır çünki.

Sen hiç böyle bakmayı düşünmüş müydün? Yani olaylara taraf olmak kolayı işin. Bir de hakikatler ve doğrular var. Olaylara taraf olurken doğrulardan ve hakikatlerden uzaklaşmamak gerektiğini hiç düşünmüş müydün? 

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Tayyip geberip gittiği anda bu çete dağılmakla kalmaz, direkt birbirini yer ve harcar diyorsun. Haklısın. Bunun böyle olacağını biliyoruz, imamdan devlet adamı olmaz, bunlar ülke yönetip gelecek tesis edemeyecek kadar cahil ve aptaldır ama bırakacakları enkaz kötü.

Bunları birbirlerine bağlayan tek şey var, o para. Din min değil.

Paracıklar tehlikeye düştüğünde patır patır dökülüp birbirlerini boğazlacaklar. İlk örneğini Fethullah'la yaşadılar işte.

- Hafife alma hatası yapıyorsunuz. Bunlar Cumhuriyet kurulduğunda yer altına inip laik düzeni yıkmaya ant içmiş insanlar. Şeriat istiyorlar. Sadece Tayyibi değil Tayyipten sonra herkesi öldürmen de bir şey değiştirmez. Zihniyet ile alakalı. Adam "İslam" olarak anladığını istiyor. Cumhuriyet istemiyor.

Birinden bir şey duyup papağan gibi tekrar edip duruyorsunuz.

Dİğeri de "CHP iş yapmıyor" CHP nasıl iş yapmıyor? CHP'nin tek suçu ev kadınlarına maaş bağlayarak filan oy satın alamaması, ve insanların oy satacak kadar çaresiz ve bilinçsiz olmalarıdır.

Ve tabi oy satma kültürü de çok eskiye dayanmaktadır. 

yerel medyayı artık geçiniz.

17 saat önce, Huuu yazdı:

Kimin dediği değil, ne dediği önemli. 1923 Lozan anlaşmasında adalar verilmedi diyor, adam Lozan'ı savunuyor. Hoşuna gitmesi gerekmez mi? Ama okumuyorsun, düşünmüyorsun.

- Bu konuda da yeni gündem çıktı herhalde. benim her şeyim sağlam bir tek adalarım kaldı zaten. Onlar (12 ada) verildi diye biliyorum. Hatta 70'li yıllarda istesek Kıbrıs çıkartması sırasında bunları alırdık. 

Hükümet önemsememiştir. Adı üstünde "yunan adası" onlar. Vizesiz girebiliyorsun, ama turist olarak gidiyorsun. Halkı da Yunanlıdır.

/ Ha zamanında hiç olmazsa bir kısmı alınabilir miydi? alınırdı.

- Kriz döneminde kimi kekleyeceklerini şaşırdı bunlar. "kürtler" bitti, şimdi de "adalar" çıktı. 

/Kardeşim ben sokakta doğru dürüst gösteri yapamıyorum. copluyorlar, biber gazı atıyorlar, en basit sivil direnişe tahammülleri yok. Ben kendi ülkemde, ülkemde gibi hissetmiyorum, Siz daha Kürdistanı, Adaları filan ekleme derdindesiniz.

Yahu ben başkentteyim. Soma olayları olduğunda bile milleti gazla susturdular. Adam meclisi fes edecek daha bana ada diyorsunuz ya.

16 saat önce, anibal yazdı:

Murat Bardakçı doğru söylüyor, ama bahsedilen konu başka konu. 

İtalya ile Osmanlı arasındaki, Uşi anlaşması olarakta bilinen o ilk anlaşma, T.C. tarafından tam olarak tanınmış değildir. Adaları veren Osmanlı'dır, ama italyanlara... 1923 Lozan'da başka adalar Yunanistan'a bırakılırken, o adalardan çekilen, daha doğrusu bunlar üstünde ağaç bile olmayan kayalıklar ki, mesken falan yok, bu nedenle haklarından Yunanistan lehine vazgeçen İtalya'dır. 

Bu durum, mesela meşhur Kardak gibi, sürüncemede kalmıştır. Üstünde ot bile olmasa da, kara sayılmakta ve Yunan deniz sınırını 6 mil genişletmektedir. Bu da, çanakkale ya da istanbul'dan çıkıp, Antalya'ya mesela gitmek için Yunan Denizinden geçmenizi gerektirir. Kabul edilebilir değildir ve geçmişte de edilmemiştir. Türkiye hak iddia etmese de, Yunan'ın buraları toprağı ilan etmesine de izin vermemiştir. 

Tabi bizim türbeyi bile koruyamayıp kaçırmaya çıkan hükümet, bu adaları da yunana kaptırmıştır. 

- Onun anlaşmasını seveyim, size bir şey olmasın.

15 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Evet, onun bahsettiği konu bambaşka. Bizim bıraktığımız ve İtalya'nın 2. dünya savaşı sonrası zorunlu olarak Yunanistan lehine vazgeçtiği adalarla sorunumuz yok, onlar üstünde hak iddia ettiğimiz yok. Buradaki bambaşka bir konu tabii. 12 adalar değil. Ege Adalarından sözediyoruz biz.

Verdiler işte. Dediğin gibi kendileri için sözde çok önemli olan türbeyi koruyamayıp apar topar kaçıran ve kaçan adamlardan, Ege Adalarını korumalarını beklemek aptallık. Hoş, bunlar kendi elleriyle vermiş zaten. Artık ne tür gizli alış verişler döndüyse aralarında...

Kendi adalarına pasaportla giriyorlar. Utanmaz arlanmazlar.

- Çok sağlam bir iktidar olmadan o adaların geri alınması müzakere dahi edilemez. Nüfusu Türk olsaydı bile, Tayyip gibi adama kimse ada mada vermez. Unutun.

Bir saat önce, yeniçeri53 yazdı:

Kayalıkta önemli çünkü o kayalık yerden 6 mil kıta sahanlığı çıkarıyorsunuz.Yoksa işin sonunda Kıyıdan balık dahi tutamayacak hale geliriz.Hadi birazda ironi:))

Ama bence AKP için neden buraları önemli değil .Hatta hatta Muzur yerler.Çünkü Ege adaları dünyaya açılıyor.Bir yığın turist geliyor.Çıbıldak çıbıldak denize girip Üçkü, Buro içeyolar!Bizim insanlarımızıda azdırıyorlar! Desettürlü bacılarımızda denize girmek isteyolar.O yüzdende Haşimyayı icad eddük!Geçenlerde üç dene hemide Dohtur olmuş avradlarımız yassağa rağmen sahilde Büro içeyolardı!sokahlarda şortla gezoyalar gavurlar gibiii!Olay çıkarayolar. Dinden çıkayolar! Dinden çıhtımıda oylar Cİ HA PE ye gideyoooo.O yüzden deniz kenarlarında hep Cİ HA PE var!Ha o adaları alsak nepacahtık.Ganalizasyonları denize bir gozel ahııtıhmııııım denize menize giremezler.Böylece oralarada gelemezler.Bizim insanlarımızda onları gormez.Vede Hem bu dönyaları hemide ahiretleri gurtuluuuuur.:))

- Zaten o haldeyiz. Millet DP döneminden beri dini kurtarmak derdinde. Her tarafa cami yapan iktidarlar ada filan geri alamazlar. Bu böyle. Sen daha kendi içinde laikliği anlamamışsın. Toplum kendi içinde bölünmüş. Kimin ne yaptığı belli değil. Daha adalardan söz ediyorsun. Düzgün yönetim olmadan ada filan alamaz kimse. İmkansız yani.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Huuu yazdı:

Sevgili Türk Ateist, senin oradan nasıl göründüğümü bilmiyorum ama beni yine güldürdün. :) 

Ben ulusalcıları, "vatanseverleri" düşman bellemiş değilim. Sadece bu yaşlı başlı, eski insanlara biraz acıyorum. Ne de olsa eski iktidarlarını kaybettiler. Eski cafcaflı günlerini özlüyorlar. İdrak kabiliyetlerini de kaybettikleri için olayları doğru algılayıp analiz edemiyorlar. Bu yüzden de canları çok sıkkın ve her önüne gelene kızıp duruyorlar. Herkesi düşman safında görme huyları da bu nedenle. 

Ben ne liberalim, ne Kürdçüyüm, ne de akp'li. Ben solcu, sosyalist görüşlü birisiyim. Ama merak etme, sosyalistleri de çok kızdırdım ve kızdırırım. Sözde sosyalistler beni çok attılar forumlarından. Ben, doğruları savunurum, yanlışlara karşı çıkarım. Bu benim fikrime aykırı da olsa bunu mutlaka yaparım. Önemli olan hakikatler ve doğrulardır çünki.

Sen hiç böyle bakmayı düşünmüş müydün? Yani olaylara taraf olmak kolayı işin. Bir de hakikatler ve doğrular var. Olaylara taraf olurken doğrulardan ve hakikatlerden uzaklaşmamak gerektiğini hiç düşünmüş müydün? 

- Bu konu ciddi bir meseledir. Ama oy satışı yoluyla iktidar olmuş bir diktatör bu tür sorunlara el atamaz. En çok "Bakın Kürtleri nasıl dövüyorum" diye Irağa girer filan.

90'larda olsak bu konuyu tartışırdım.

Ben diyorum ki "meclis kalmadı, hukuk kalmadı, adalet kalmadı, basın / düşünce özgürlüğü kalmadı, + ülkede ekonomik kriz var" isz halen inönü döneminde gitmiş adadan söz ediyorsunuz. Bu bitece Kıbrıs başlayacak.

/Bu tür halklarını sadece çağdaş / modern ülke olursan ele alabilirsin. Yoksa Rusya ve ABD karar alır sen de bu kararı uygularsın.

Gündem yapıyorlar.

Türkiye'Nin tek gerçek gündemi AKP'nin gitmesi ve benzer bir oluşumun bir daha asla siyasi hayatta yer almamasıdır. 

Sonra düzgün partilerden oluşan bir iktidar olur. Diplomasi yoluyla o konu masaya yatırılır. (en azından 3-5 tanesinin Türkiye'ye verilmesi gerektiğini ve Kıbrıs'In da bizde kalması gerektiğini ben de düşünüyorum. Ama beşinci kez: Düzgün iktidar olmadan bu konulara giremezsin. Kimseye ciddiye almaz. Gündem yaratıyorlar) 

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Donatello23 yazdı:

- Hafife alma hatası yapıyorsunuz. Bunlar Cumhuriyet kurulduğunda yer altına inip laik düzeni yıkmaya ant içmiş insanlar. Şeriat istiyorlar. Sadece Tayyibi değil Tayyipten sonra herkesi öldürmen de bir şey değiştirmez. Zihniyet ile alakalı. Adam "İslam" olarak anladığını istiyor. Cumhuriyet istemiyor.

Birinden bir şey duyup papağan gibi tekrar edip duruyorsunuz.

Dİğeri de "CHP iş yapmıyor" CHP nasıl iş yapmıyor? CHP'nin tek suçu ev kadınlarına maaş bağlayarak filan oy satın alamaması, ve insanların oy satacak kadar çaresiz ve bilinçsiz olmalarıdır.

Ve tabi oy satma kültürü de çok eskiye dayanmaktadır. 

yerel medyayı artık geçiniz.

Türkiye insanını tanımıyorsun. Senin gibiler gerçekten tanımıyor. Bu adamlar şeriat istiyor olabilir, ama halk istemiyor, istemez de. Şeriat isteyen kesim daima %8-10 bandında olmuştur, şimdilerde onca güce rağmen sayılarını %12'ye çekebildiler. Bununla birlikte laikliğin çok daha güçlü olmasını ve anayasada dinin hiçbir şekilde yeri olmaması gerektiğini düşünenlerin oranı arttı. Anayasada dine değinebilir, ama laiklik esas olmalıdır, ülke kesinlikle laik kalmalıdır diyenlerin oranı da.

Şeriatçılar, cemaatler vb saklandıkları deliklerden çıktı ve şimdi istedikleri gibi at koşturuyorlar, elbette doğru. Ama sakın unutma ki AKP şeriat getireceğiz, biz koyu dinciyiz değil, muhafazakar demokratız, AB'ye girmek ilk hedefimiz, özgürlükleri artıracağız diye geldi, Kemal Derviş'in düzene koyduğu ekonomik sistemin de üstüne misler gibi konup bir şeyleri düzeltiyor göründü.

Yani insanlar AKP'ye dinci, şeriatçı falan diye oy vermiş değil. Yoksa Tayyip zaten dincidir, belediye başkanı olduğu dönemde şeriat istediğini, "Kemalizm dinsizliğini yıkmaya yemin kâsem ederim" diyerek kendini hiç  gizlemeyerek belirtmiştir. Sonra demokrasi amaç değil araçtır cümlesini düstur edindiğini gösterir biçimde halkı dindarlaştırma işlerine koyulmuştur, ustalık dediği dönemde de gücü iyice sağlamlaştığı için süreci hızlandırmıştır. İnsanları alıştırarak, yalanlar söyleyerek, medyayı koşulsuz satın alarak vs vs. Yöntemlerini biliyoruz.

Dinciler tek başlarına hiçbir şey yapamazlar. Bunlar çapsız, pislik, çıkarcı, cahil, para için her şeyi yapacak insanlardır, örgütlenip bir araya gelemezler, devlete karşı çıkamazlar, eylem yapamazlar, korkaktırlar. O yüzden Tayyip gibi birine ihtiyaçları var. Bunları bir arada tutan şey dinden önce paradır çünkü. Bunlar birbirine düşüp tekrar geldikleri deliklere kaçmaya mahkum.

AKP diye bir sorunu yok ülkenin. Tayyip'tir sorun. Bunu yıllardır, en başından beri söylüyoruz. O gittiğinde ya da geberdiğinde ortalık mecburen yangın yerine dönecek bu farelerin böceklerin hepsi kaçacak.

Halk ayrı, bambaşka bir sorun. AKP'ye değil, Tayyip'e oy veriyorlar. Nedeni de şeriat istemeleri falan değil, ekonomik ve buna tersmiş gibi görünen duygusallık. Daha ziyade kadınlar ayılıp bayılıyor ona ama erkeklerin de duygusal bağı var,  olmak istedikleri erkek gibi görüyorlar onu. Bunlar ayrıntı gerçi, başka bir başlıkta konuşulabilir belki.

Biz bu adamları hafife almadığımız, olacakları çok iyi bildiğimiz için liberal vb çapsız budalalarla bu kadar kötü olduk, aman da bunlar Kemalist, statükocu, güç ellerinden gidiyor diye ağlıyorlar diye yazıp çizmelerine ve dinciye destek çıkma dozunu artırmalarına neden olduk.

Şimdi Tayyip onları da mis gibi kullanıp deliğe attı ve sifonu üslerine bir güzel çekti. Beter olsun pislikler.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Huuu yazdı:

Sen basbayağı 12 Eylül ürünü sol liberalsin kardeşim. Şunca olan bitenden, ülkenin geldiği şu halden sonra, her şey şu kadar ortadayken hala aman da Atatürkçüler, ulusalcılar, vatanseverler falan diyen bildiğin geri zekalıdır ya da hasta. 

AKP'yi, yaptıkları şu haince satışı savunmak için kırk takla atan, mesele o kadar açıkken ulusalcılar bilmem ne diyen adam beş para etmez benim için. 

Sen kurban ol o vatansever, yaşlı, ülkesi için hala sağduyusuyla mücadele etmeye çalışan insanlara. AKP'lilerin, liberallerin senelerdir dönüp dönüp söylediği, yazdığı adice karalamaları yeni bir şeymiş gibi getirip bir de "Düşündün mü bunları" demen yok mu?..

Sen giderken ben dönüyordum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...