Jump to content

Kas hafızası

Recommended Posts

• İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

17 dakika önce, investor yazdı:

@anibal

Bana bilimsel olarak aciklayabilir misin, cok kasli olmamasina ragmen, nasil bu kilolari kaldirabiliyor? Cok ekstrem bir durum bu. Steroid kullanan bircok insan bile kaldiramaz bu kilolari.

Hakikaten çok ilginç eklem yerlerindeki yastıklar(diskler) nasıl dayanıyor bu ağırlığa.

normal insanlar bu kadar ağırlık kaldırmadığı halde bel fıtığı oluyorlar.

Bir diskin alanı kaç santimetrekare?

@Hacı doktor o belki cevaplar.

300 kg /disk alanı = ?

dejeneratif-disk-hastaligi-omur-aralarin

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
On 10/27/2017 at 14:32, Ten Ten yazdı:

Hakikaten çok ilginç eklem yerlerindeki yastıklar(diskler) nasıl dayanıyor bu ağırlığa.

normal insanlar bu kadar ağırlık kaldırmadığı halde bel fıtığı oluyorlar.

Bir diskin alanı kaç santimetrekare?

@Hacı doktor o belki cevaplar.

300 kg /disk alanı = ?

dejeneratif-disk-hastaligi-omur-aralarin

Kaldırılan ağırlık genişce bir alana dağılıyor.. Ağırlık paylaşılıyor yani... Bu arada kaslar da kuvvetlenmiş ise, sorunsuz ağırlık kaldırmak mümkün oluyor.

Sitelerde Paylaş
On 10/10/2017 at 19:19, yeniçeri53 said:

Boksörlerle Kick boksçularda aynı değilmi? kaldıki onların fazla antremanada ihtiyaçları yok.Kondisyonları olsun kafi.

Ağabey boks ve kick boksta teknik ancak tecrübeyle öğreniliyor. Ringe çıkarsın dayak yersin gard almayı öğrenirsin. Yumruk ata ata otomatik olarak nasıl atılacağı, pozisyonun nasıl olacağını, hangi kas gruplarının harekete geçeceğini öğrenirsin. Bisiklet sürmeye benziyor, motor hafızayla ilişkisi var. Bir ayak atar bir yumruk atarsın, ikincisini atar diğer yumruğunu atarsın, her yumruğu atışında diğer elinle gardını kapatırsın. İlk başta bunları öğrenmek zaman ister ama bir kez öğrenince de unutmazsın. Bu işin kaslardan ziyade beyinle alakası var. Rakip yumruk atınca bu spora yeni başlayanlar refleks olarak gözlerini kapatır ve içe doğru yumulurlar, böylece rakip ard arda yumruk savururken rakibin açığını tespit edip müdahale yağma imkanı bulamazlar. Eğer adam tecrübeliyse gözünü rakibinden ayırmaz, bunlar hep hafızayla ilişkilidir.

Sağlam kondisyon sporu yapıyorum ağabey, ağırlık kaldırmam ama yaptığım antreman hayli zor. Çok iyi bodybuildingciler bile 1-2 setini çıkaramıyor. Bundan birkaç yıl önce ortalama 6 ay ara verdikten ve bazı sorunlar yüzünden hayli kilo almış olmama rağmen çok hızlı başladım. 1-2 haftada kondisyonumu topladım. Psikolojik sınırları da var bu işin. Belirli psikolojik sınırları atlattıktan sonra aynı yolları yürümek daha kolay geliyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...