Jump to content

Forumda atıcılık sporu ile uğraşan var mı?

Recommended Posts

• İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, Zerkavi yazdı:

Türkiyede silah satılmıyorki.Millet Amerikada 2 bin dolara AK 74M alıyor sen Türkiyede 4 bin dolara glock tabanca alıyorsun.Neyin atıcılığından bahsediyorsun hemşerim ?

Makineli tüfeği ne yapacan?Terorist mi olacaksın.?:)

Spor  dışında silahlanmaya karşı olduğumu söylemiştim.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Ten Ten yazdı:

- Biz erkeklerin saçma bir alışkanlığı işte. Avlanma olayına, aşırı üreyip diğer türlerin işini zorlaştıran türler (Avustralya'daki Kangurular gibi), veya beslenme amaçlı olmak koşuluyla nesli tehlikeye girmeyecek türler (ABD ve Kanada'daki geyikler gibi) dışında ben de karşıyım.

- Fakat serbest bırakılması durumunda biz bunu bir çeşit önlem olarak görüyoruz. Genetik olarak hoşumuza gidiyor işte. Ben mesela ateşli silahları sevmiyorum. Ama yasak olmasa bir tatar yayı mutlaka alırım. 

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Donatello23 yazdı:

- Biz erkeklerin saçma bir alışkanlığı işte. Avlanma olayına, aşırı üreyip diğer türlerin işini zorlaştıran türler (Avustralya'daki Kangurular gibi), veya beslenme amaçlı olmak koşuluyla nesli tehlikeye girmeyecek türler (ABD ve Kanada'daki geyikler gibi) dışında ben de karşıyım.

- Fakat serbest bırakılması durumunda biz bunu bir çeşit önlem olarak görüyoruz. Genetik olarak hoşumuza gidiyor işte. Ben mesela ateşli silahları sevmiyorum. Ama yasak olmasa bir tatar yayı mutlaka alırım. 

Sporcu isen ruhsat çıkartabiliyormuşsun.

Ama Turkiye de  tatar yayı sporu bile yok.Çok saçma.

http://www.iau-crossbow.org/en/

Bimere yazı yazsana belki senin için özel kanun çıkartırlar. :)

https://www.bimer.gov.tr/

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Ten Ten yazdı:

Ne alaka ? Her ateşli silaha sahip olan terörist mi oluyor amerikada 250 milyon kişide makineli tüfek var.

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, Zerkavi yazdı:

Ne alaka ? Her ateşli silaha sahip olan terörist mi oluyor amerikada 250 milyon kişide makineli tüfek var.

Amerikanın pkk gibi sorunu  olmadığı halde her sene 10000 kişi silahla ölüyor. 

https://www.cnnturk.com/haber/dunya/abdde-her-yil-10-bin-kisi-silahla-olduruluyor

Sitelerde Paylaş
On 10.10.2017 at 18:07, democrossian yazdı:

Silahlardan iyi anlarım. O yüzden yanıtlayayım. Tabii ki kısa namlulu ve kısa erimli olduğu için. Tabanca ile vuramıyorsan kusur tabancada olamaz, silahı nizami tutamıyorsun. Tabancada çok kasmayacaksın, bırak geri tepsin. O anda zaten mermi namludan çıkmıştır. Tüfeği ise yine kasmayacaksın ama iyi tutman lazım. İyi tutmazsan hakim olamazsın, çok teper, tabanca ile kıyaslanmaz. Tüfeklerin ise ayarı gerekir. Bazen eski tüfekler ayar da tutmaz. Çünkü namluda deformasyon oluşmuştur. Ha tabanca da çok eskiyse bilemem ama tüfek kadar eskimesinin zararı olmaz tabancanın.

Tüfekler "başlangıç durumuna hassas bağlılık" teorisine çok güzel uyar. Namludaki mikronluk bir deformasyon hedefte büyük sapmalara neden olur. Eski tüfekleri atacaksın. Tören tüfeği olarak işe yararlar ancak. Ya da daha siftah, ilk atış deneyiminde üçgen oluşturmada kullanılırlar. Amerikan piyade M1 leri tören tüfeğidir ama üçgen oluşturma eğitimi için yeterlidir. Kırıkkale'nin de ürettiği Alman mavzerleri acayip güçlüdür, zamanının çok ünlü tüfeğiydi. Kullanmayı değil ele almayı bile tavsiye etmem şimdi. G1 ler halen kullanılması mümkün silahlar. Tipik özelliği otomatikte üçer atış yapması. Askerlik anılarının vazgeçilmezi tabii ki G3. Güçlü tüfektir ama çok atışta şişer. Hafiflik, serilik ve gücü uygun dengeye getiren dünyanın en yaygın tüfeği Kaleşnikof'tur.

Tabii dünyanın en iyi ve güçlü piyade tüfeği M16 dır. Ondan biraz hafifi M4A1 daha taşınması kolaydır.

AK 47 nin çok isabetsiz olduğu söyleniyor,doğru mudur?

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, adalet123 yazdı:

- Basit, ucuz ve çok güçlü (ölümcül). 

Ben elime alsaydım M-16 benzeri bir şey isterdim.

Bizdeki G-3'leri ve MG3'leri de pek beğenmemiştim.

Sudi Arabistan filan olsam M-16 alırdım. 

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, adalet123 yazdı:

Duymadım. Ama isabetsiz olan bir tüfek olamaz, mantıksız olur. Bence bu, menzilinin örneğin G3 e göre kısa oluşundan kaynaklı söylenmiştir. Şimdi bu mermi bir parabol çizerek gidecek değil mi? Öyle. O halde menzilinin sonuna yaklaştığında isabet oranı çok azalacaktır. Bir de rüzgar varsa isabet oranı menzilinin sonuna yaklaşmış bir mermide iyice azalır. G3 400 metreye kadar etkili isabet sağlar ki, bu çok iyi bir mesafe. AK47 nin bu mesafede etkili olması çok zor. Onun avantajı hafif, pratik ve seri bir silah olması. O yüzden terörist silahı olarak tanınır.

Silahlardan bahsetmişken hâlâ insanlık silahla ölmenin onurlu bir ölüm olduğuna inanıyor. Şahsen ben de inanıyorum.  Silahla ölen birine düşmanımız bile olsa saygı duyarız. "Evlatlarınız topraklarımızda can vermekle bizim de evlatlarımız olmuşlardır." Kemal Atatürk. Bu inanç yakın bir gelecekte ortadan kalkmayacak. Uzak bir gelecekte de kalkacağını sanmıyorum. "Barış sonsuz bir rüyadır." Osman Pamukoğlu.   

Sitelerde Paylaş

Eskiden beri atıcılıkla ilgilenir, fırsat buldukça atış yaparım. Elimde hem av tüfeği, hem de tabanca mevcut. Hayatımda asla bir canlıyı hedef almadım, tüm atışlarımı cansız hedeflere yaptım. Son yıllarda havalı tüfeğe merak sardım ve yoğun bir şekilde havalı tüfek atışları yapıyorum. Yasal olduğu için her yere götürülebiliyor ve her yerde atış yapılabiliyor. Nokta atışlarda yüksek isbet sağlandığından son derece de zevkli. Havalı tüfeği herkese tavsiye ederim, insanın atış ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor...

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Phaselis yazdı:

Eskiden beri atıcılıkla ilgilenir, fırsat buldukça atış yaparım. Elimde hem av tüfeği, hem de tabanca mevcut. Hayatımda asla bir canlıyı hedef almadım, tüm atışlarımı cansız hedeflere yaptım. Son yıllarda havalı tüfeğe merak sardım ve yoğun bir şekilde havalı tüfek atışları yapıyorum. Yasal olduğu için her yere götürülebiliyor ve her yerde atış yapılabiliyor. Nokta atışlarda yüksek isbet sağlandığından son derece de zevkli. Havalı tüfeği herkese tavsiye ederim, insanın atış ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor...

Evet havalı tüfek çok zevkli.:)

sporcu lisansı nasıl çıkarıtlıyor acaba?

Okçuluk için eğitim gerekiyormuş.Kursta başarı sağlarsan lisans veriyorlarmış.

Havalı ve ateşli silahlar için eğitim gerekiyor mu acaba?

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Ten Ten yazdı:

Havalı ve ateşli silahlar için eğitim gerekiyor mu acaba?

Eğitim gerekmiyor, çünkü kullanımı serbest. Ama ben eğitim almak isterim dersen, illa ki bir eğitici bulursun... O eğitici de paranı alır...

Sitelerde Paylaş
On 16.10.2017 at 17:43, adalet123 yazdı:

AK 47 çok güçlü ve etkili bir silahtır. 50 metreden çelik yeleği deldiği görüntüler mevcut. AK 47 her koşulda çalışmasıyla ünlüdür; Arabistan çöllerinde de, kutup bölgelerinde de kesintisiz çalışır. Hatta suya sokulup, suyun altında ateşlendiğini gösterir videolar seyrettim. Vietnam şavaşında Vietkong'un temel silahıydı ve M16'lara karşı büyük üstünlük sağladı. Amerikan askerleri Vietkong'dan ellerine geçirdikleri kalasnikofları M16'ların yerine bizzat kendileri kullandılar. Yüksek şarjör kapasitesi, düşük fiyatı ile hala sınıfının en önde gelen ve dünyada en çok kullanılan silahtır.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Phaselis yazdı:

AK 47 çok güçlü ve etkili bir silahtır. 50 metreden çelik yeleği deldiği görüntüler mevcut. AK 47 her koşulda çalışmasıyla ünlüdür; Arabistan çöllerinde de, kutup bölgelerinde de kesintisiz çalışır. Hatta suya sokulup, suyun altında ateşlendiğini gösterir videolar seyrettim. Vietnam şavaşında Vietkong'un temel silahıydı ve M16'lara karşı büyük üstünlük sağladı. Amerikan askerleri Vietkong'dan ellerine geçirdikleri kalasnikofları M16'ların yerine bizzat kendileri kullandılar. Yüksek şarjör kapasitesi, düşük fiyatı ile hala sınıfının en önde gelen ve dünyada en çok kullanılan silahtır.

- Ama günümüzde mesela Fransızların elinde, köşeden kendin kafanı çıkarmadan diğer köşeye ateş edebildiğin elektronik donanım destekli silahlar bile çıktı.

- Ben M-16 dedim, Çünkü Bizdeki G3 piyade tüfeklerini hiç beğenmedim. Aşırı ağır ve hantal bir silar, ve seri ateş etse bil 20 mermisi var zaten. Yine çok ölümcül olduğunu söylüyorlar. 

Ama ben ABD'ye gitsem M-16 benzeri bir şey alırdım.

O ya da 1940'ların Thomson makineli tüfeklerinden alırdım. 

O da olmadı bi antikacıdan Mauser bir de Colt tabanca almak istiyorum.

Çok param olsa böyle saçma şeylere harcardım byük ihtimalle :) 

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, Donatello23 yazdı:

- Ama günümüzde mesela Fransızların elinde, köşeden kendin kafanı çıkarmadan diğer köşeye ateş edebildiğin elektronik donanım destekli silahlar bile çıktı.

- Ben M-16 dedim, Çünkü Bizdeki G3 piyade tüfeklerini hiç beğenmedim. Aşırı ağır ve hantal bir silar, ve seri ateş etse bil 20 mermisi var zaten. Yine çok ölümcül olduğunu söylüyorlar. 

Ama ben ABD'ye gitsem M-16 benzeri bir şey alırdım.

O ya da 1940'ların Thomson makineli tüfeklerinden alırdım. 

O da olmadı bi antikacıdan Mauser bir de Colt tabanca almak istiyorum.

Çok param olsa böyle saçma şeylere harcardım byük ihtimalle :) 

Ne güzel yazmışsın,bende aynısını yapardım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...