Jump to content

Ateistlere Soralım, Sizce şu cümleler insanoğluna ait olabilir mi?

Recommended Posts

2 saat önce, ahmet1405 yazdı:

15. Şimdi yemin ederim o sinenlere , 

17. Kararmaya yüz tuttuğunda geceye andolsun, 
18. Ağarmaya başladığında sabaha andolsun ki, 

23. Andolsun ki, onu (Cebrail’i) apaçık ufukta görmüştür. 

İlk gönderdiğin mesajdaki belirttiğim yerlere dikkat et burda kim kime yemin ediyor. Allah yarattığı şeyler üzerine yemin ederek kendisini ispatlamaya mı çalışıyor ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 408
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

tıkandıkları yerde agresifleşmeleri normal.

tekrar anlatıyorum umarım anlaşılır şi'ra arapça da siriüs yıldızı anlamlarına gelir.

diğer söylediğine gelirse yıldızın özelliği vs tarzındaki soruya , necm 49 ve necm 9 ayetleri birlikte okununca ortaya çıkıyor..

bu mucizeyi şöyle taçlandıralım.

Allah onların katında bulunan şeyleri kuşatmış ve herşeyi inceden inceye sayıya bağlamıştır.

ayrıca zariyat 47 de sema gök evren anlamlarına gelen arapça kelime üzerinden polemik yaratmakta gülünç.

Ahahahaha.Sıkışanın kim olduğu ortaya çıktı.Gök hem evren,hem dünya göğü demenin hangi sonuçlara yol açtığını gösterdim.Sen buna karşı tek bir yanıt veremedin,veremezsin de.İkili sıkıştırmaya alındın.

Ayrıca orada cebrail ile muhammedden söz ettiğini dile getirdim.Ama sen utanmadan yalanlarını pazarlıyorsun.

Sitelerde Paylaş
42 minutes ago, ahmet1405 said:

benim kaçtığım yok kuran dan neyi öğrenmek istiyorsunuz yazın, yeter ki samimi olun

Kuranda sübyancılığın tanımı ve (kıstası); sübyancılığın ve tecavüzün, ayrıca sübyana tecavüzün karşılığı nedir? misal..

Daha tatmin edici bir yanıt çıkmadığı, her zamanki gibi bir her bir müslümanın kafasından da ayrı ses çıktı bu soruya karşılık.

Nasıl anlaşılır, nasıl mükemmel ve açık bir kitapsa artık.

Bu arada bir dip not düşeyim;

Vereceğin cevap -kuran tanrıdan inmiş apaçık ve de mükemmel bir kitap olduğu kabulünden hareketle- lütfen tüm islam dünyasının hem fikir olduğu bir şey olsun lütfen.

Koca islam 1400 yıllık bir avansla en azından bunu becerebilmiştir herhalde, öyle değil mi(!?)

31 minutes ago, ahmet1405 said:

benim bir şeyden çekingem yok o kadar rahatım ki.

kuranın allahdan geldiğine o kadar eminim relaksım. her sorunun cevabı var. samimiysen benle takılmaya devam et. 

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/49439-kuranda-ki-sirius-mucizesi/

http://www.ateistforum.org/arsiv/arsiv/ARSIV-III/index6cfc.html

http://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=21880

http://dinsizdeist.blogspot.com.tr/2011/07/sirius-yldz.html

Gene aynı temcit pilavları, yine acaip birşey getirdiğini zanneden müslüman ve teistler. Oysa ki bunlar çok daha önce zaten rezil-i rüsva edilmiş.

Tekrar tekrar yazmaya gerek var mı? Tarih tekerrür etsin yeterli sadece.

Ahmet1405, sen de bil ki bu tarafta hiç mi hiç bir çekince yok.

Kuranın alllahtan falan gelmediğine o kadar eminiz ki, eğer üç vakte toz olup sıvışmazsan bu forumdan, bunu sen de yaşayarak tecrübe edeceksin.

Arşivi biraz karıştırmayı akıl etsen başına gelecekleri öngörebilirsin biraz belki ama, göründüğü kadarı ile hiçbirinizde bu tarz bir okuma marifeti yok.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

tıkandıkları yerde agresifleşmeleri normal.

tekrar anlatıyorum umarım anlaşılır şi'ra arapça da siriüs yıldızı anlamlarına gelir.

diğer söylediğine gelirse yıldızın özelliği vs tarzındaki soruya , necm 49 ve necm 9 ayetleri birlikte okununca ortaya çıkıyor..

bu mucizeyi şöyle taçlandıralım.

Allah onların katında bulunan şeyleri kuşatmış ve herşeyi inceden inceye sayıya bağlamıştır.

ayrıca zariyat 47 de sema gök evren anlamlarına gelen arapça kelime üzerinden polemik yaratmakta gülünç.

Tamam senin bir halt bilmediğin kitabını okumadığın sağdan soldan bilgileri buraya yapıştırdığın belli oldu.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, teflon yazdı:

Arşivi biraz karıştırmayı akıl etsen başına gelecekleri öngörebilirsin biraz belki ama göründüğü kadarı ile hiçbirinizde bu tarz bir okuma marifeti yok.

İnandıkları kitaplarını dahi okumazlar. Hatta namazlarında ebu lehebe yapılan bedduayı anlamadan okurlar.

Sitelerde Paylaş

Gök hem evren,hem dünya göğü anlamındadır demek buna yol açar.

Göklerde ve yerde bulunan her canlı ve melekler, büyüklük taslamaksızın Allah'a secde ederler. Nahl 49

Gök sözcüğüne ver evren anlamını,oldumu sana evrenler.

Evrenlerde ve yerde bulunan her canlı ve melekler, büyüklük taslamaksızın Allah'a secde ederler. Nahl 49

Yeni bir Kuran daha ortaya çıktı.Bu anlamın yer almadığı Kuranlar artık Kuran değildirler.

Apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı olduğu söylenen Kuran da göğü hem dünya göğü,hem evren anlamında kullanamaz.

Yani anlayacağınız aşağı tükürsen sakal,yukarı tükürsen bıyık.İkili sıkıştırma altındasınız.Buradan kaçabilmeniz de olanaksız.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

İnandıkları kitaplarını dahi okumazlar. Hatta namazlarında ebu lehebe yapılan bedduayı anlamadan okurlar.

Ne güzel bir suredir.

ebu lehep hayattayken böyle bir sure iniyor. ve ebu lehep yalandan yere bile Müslüman olup bu ayeti çürütemiyor.

evet ateistler beyin bedava... bir düşünün....

hepinize cevap vereceğim biraz işlerim var.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Huuu yazdı:

Ben de insanların ruh hâlini cümlelerinden anlarım. Şu an gülmediğine istediğin iddiaya varım. Gülüyorsan da sinirden gülüyorsundur. :)

Terbiyesizlik yapmasaydın bunlar olmayacaktı. Bana etmedik hakaret bırakmadın ama kendin rezil oldun. Bu ders sana yeter mi? Sanmam!..

Yok şu anda dingin bir biçimde gülüyorum sana.Ama senin amacın sinirlendirmek olduğun için,gülmem işine gelmiyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Ne güzel bir suredir.

ebu lehep hayattayken böyle bir sure iniyor. ve ebu lehep yalandan yere bile Müslüman olup bu ayeti çürütemiyor.

Nasıl bir kafa yapısı var anlamış değilim. Mucize diye yırtınıp sonra o mucizeyi gönderen yaratıcısının  yarattığı bir insana beddua etmesini bile mucize olarak görüyor. 

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Ne güzel bir suredir.

Sana beddua eden bir tanrıya sen iman eder misin? Hayır her şeyden önce beddua eden bir tanrı kavramı sana mantıklı geliyor mu? 

Bunu namaz kılarken neden okursun? İçsel huzur mu veriyor? Ebu lehebin ellerinin kuruyacak olması sizi rahatlatıyor mu? Tanrı neden her şeye yemin ediyor? Yemin etmediğinde sözünün doğruluğundan şüphe etmeli miyiz? Öyleyse tanrı dürüst değil mi? Kuran'da bu ve bunun gibi birçok paradoks var.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, herathegoddess yazdı:

Sana beddua eden bir tanrıya sen iman eder misin? Hayır her şeyden önce beddua eden bir tanrı kavramı sana mantıklı geliyor mu? 

Bunu namaz kılarken neden okursun? İçsel huzur mu veriyor? Ebu lehebin ellerinin kuruyacak olması sizi rahatlatıyor mu? Tanrı neden her şeye yemin ediyor? Yemin etmediğinde sözünün doğruluğundan şüphe etmeli miyiz? Öyleyse tanrı dürüst değil mi? Kuran'da bu ve bunun gibi birçok paradoks var.

allah kime beddua ediyor, önce bunu tefekkür edelim.

önce ebu lehebin biyografisini okuyup insani değerlerini ortaya çıkaralım. zulmeden zalim birinin ellerinin kuruyacak olması beni rahatlatıyor evet.

allah herşeye yemin etmez. dikkatinizi çekmeyi istediği konularda bastıra bastıra and olsun der yemin eder. pür dikkat kesilirsin, irkilirsin. ve yemin ettiği her cisimde mutlaka bir mucize vardır. mesela allah asra yemin ediyor. sana zamanla ilgili kaybettiğin şeyleri anlatmaya başlasam okumaya ömrün yetmez.    

Sitelerde Paylaş

Gök sözcüğünü hem evren,hem dünya göğü anlamında kullanışmıştır demenin nelere yol açtığını,bu böyledir diyerek,neleri kabul ettiğini yüzüne vurduk,ama gel gör ki içine düştüğün durumun farkında bile değilsin

Ayrıca ben necmin başında geçen cebrail ile muhammed anlatımını,bunların yaklaşmasını siriusa bağlamandan söz ettim.Tekvire değil.

Tarıkla ile ilgili bilgilerin de neymiş bakalım,bir görelim.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

allah kime beddua ediyor, önce bunu tefekkür edelim.

önce ebu lehebin biyografisini okuyup insani değerlerini ortaya çıkaralım. zulmeden zalim birinin ellerinin kuruyacak olması beni rahatlatıyor evet.

allah herşeye yemin etmez. dikkatinizi çekmeyi istediği konularda bastıra bastıra and olsun der yemin eder. pür dikkat kesilirsin, irkilirsin. ve yemin ettiği her cisimde mutlaka bir mucize vardır. mesela allah asra yemin ediyor. sana zamanla ilgili kaybettiğin şeyleri anlatmaya başlasam okumaya ömrün yetmez.    

Kime ederse etsin durum değişmez.Kendi yarattığı evrende zerre değeri olmayan bir insana beddua etmesi yoktan var eden bir yaratıcıya mal edilemez.  Evet yemin ettiğinde dikkat kesiliyorum nasıl olur da bir yaratıcı kendi yarattığı varlığın üzerine yemin eder. Eğer sözünde durmazsa üzerine yemin ettiği varlık ona cezasını verebilecek mi? Veremez ise neden yemin ediyor, yok eğer verebilecekse nasıl yaratıcı oluyor.

Sitelerde Paylaş

Telefondayım uzun yazamıyorum bu arada zariyat 47 de evrenin genişlediği yazmıyor bir kuran sitesine gidin diyanet işlerinin çevirisi herşeye gücümüz yeter çoğu çeviriler genişlik kudret sahibiyiz diye yazılmış. Edip Yuksel gibi ayet kıvırma profesyonellerin in çevirisi sadece genisletmekteyiz diye yazılmış 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...