Jump to content

Ateistlere Soralım, Sizce şu cümleler insanoğluna ait olabilir mi?

Recommended Posts

23 minutes ago, Materyalist 06 said:

Telefondayım uzun yazamıyorum bu arada zariyat 47 de evrenin genişlediği yazmıyor bir kuran sitesine gidin diyanet işlerinin çevirisi herşeye gücümüz yeter çoğu çeviriler genişlik kudret sahibiyiz diye yazılmış. Edip Yuksel gibi ayet kıvırma profesyonellerin in çevirisi sadece genisletmekteyiz diye yazılmış 

Neresinden tutarsan rezillik işte.

Daha kendi aralarında 1400 senedir anlaşamıyor ve bu anlaşamamalarının hesabını veremiyorlar, sonra kalkıp bir de bizi müslüman yapacaklar hesapta.

Sen önce kendi kapının önünü temizle, onun hesabını verebilecek hale gel, gel ki bizle yazışacak, bizi müslüman yapmaya kalkışacak yüzün olsun.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 408
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 saat önce, ahmet1405 yazdı:

allah kime beddua ediyor, önce bunu tefekkür edelim.

önce ebu lehebin biyografisini okuyup insani değerlerini ortaya çıkaralım. zulmeden zalim birinin ellerinin kuruyacak olması beni rahatlatıyor evet.

allah herşeye yemin etmez. dikkatinizi çekmeyi istediği konularda bastıra bastıra and olsun der yemin eder. pür dikkat kesilirsin, irkilirsin. ve yemin ettiği her cisimde mutlaka bir mucize vardır. mesela allah asra yemin ediyor. sana zamanla ilgili kaybettiğin şeyleri anlatmaya başlasam okumaya ömrün yetmez.    

O kadar saçma şeylerden anlam çıkarmaya çalışıyorsunuz ki. Asra yemin etmek mantıklı mı? Asır bir varlık bile değil, bir zaman dilimi. 

Ben sonradan hükmünün değişeceğini bildiği halde bir ayet indirip, sonra yerine başka bir ayet koyan tanrıda kudret göremiyorum kusura bakmayın. Her şeyinde çelişki var. Öyle bir kelime koyuyor ki ortaya kelimeden kırk anlam çıkıyor, sonra diyor ki apaçık kitaptır. Biri alacak ordan işine geleni uygulayacak, tanrı diyemez ya ben şöyle demek istedim nasıl yanlış anlarsın diye. Çünkü o kelimenin kırk anlamı var. 

Tefsircilerin bile anlaşamadığı bir sürü ayet varken siz mucizelere geçiyorsunuz. 

Kur'an kendi içinde çelişkiler besleyen edebi değeri olmayan bir kitaptır.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, ahmet1405 yazdı:

Ne güzel bir suredir.

ebu lehep hayattayken böyle bir sure iniyor. ve ebu lehep yalandan yere bile Müslüman olup bu ayeti çürütemiyor.

evet ateistler beyin bedava... bir düşünün....

hepinize cevap vereceğim biraz işlerim var.

Bak kardeşim gayet samimiyim.Şaka mısın sen? 1400 yıl önceki olayları gelip burda dillendiriyorsun.Ve herkesin yaptığı gibi Kuran ile birşeyleri kanıtlamaya çalışıyorsun.Anlıyorum canın sıkılıyor, relaxsın rahatsın, kuran'ın allahın kitabı olduğuna eminsin.Bizde senin allaha inandığından eminiz.Samimiyet istediğin için söylüyorum, ben senin gibi insanların zaten allaha inanmasını istiyorum, sen müslümanlıktan başka birşey yapamazsın dostum.Hiç gerek yok boşuna tatava yapmana, birşeyler kanıtlamaya çalışmana.Az ötede oyna yeter.Bak gayet samimiyim, gerçekleri konuşuyorum.Zaten mahşer ortamında bizler at kafasıyla dolaşmayacakmıyız etrafta? Bu kadar basit.Kuranı araştırmaya dinini araştırmaya devam et, inan bu senin faydana olacaktır.İnandığın herşey senin için gerçektir.Tekrar tekrar az ötede oyna yeter.İnan bu şekilde kendine kendine gelin üvey olursun, kendini küçük düşürmekten başka bir işe yaramazsın.Git değerli zamanını namaz kılmakla dinini araştırmakla harca.Boşuna kendinle dalga geçtirtme burda.

Saat sabahın altı buçuğu olmuş.Keyifli keyifli kahvemi yudumlayıp sigaramı içiyorum, güzel bir kitap okuyorum.(Geleceğin Fiziği - Michio Kaku) sonra senin bu yazdıklarını görüyorum(!).Ne senin benim moralimi bozma hakkın var ne de benim senin.Zaman en değerli varlıktır.Zamanını iyi değerlendir, boşuna burada zaman kaybetme.Benim nacizane fikrim bu.

tarihinde inan16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 saat önce, ahmet1405 yazdı:

Ne güzel bir suredir.

ebu lehep hayattayken böyle bir sure iniyor. ve ebu lehep yalandan yere bile Müslüman olup bu ayeti çürütemiyor.

evet ateistler beyin bedava... bir düşünün....

hepinize cevap vereceğim biraz işlerim var.

Ha birde;

Zaten mahşer ortamında bizler at kafasıyla dolaşacağız dedim.

O vakit 'Dedim dedim inanmadınız bakın ne oldu şimdi?' dersin. 

Relax ol dostum.Ne bu böyle kanıtlama çabası?

tarihinde inan16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, inan16 yazdı:

Ha birde;

Zaten mahşer ortamında bizler at kafasıyla dolaşacağız dedim.

O vakit 'Dedim dedim inanmadınız bakın ne oldu şimdi?' dersin. 

Relax ol dostum.Ne bu böyle kanıtlama çabası?

biz onun adına cihad diyoruz :) ben gayet rahatım bu arada. hiç bu kadar rahat olmamıştım. sanırım bu relax oluşumun sebebi arkam da yüceler yücesinin oluşu. :)

Sitelerde Paylaş

Abdullah Öcalan elleri kurusun.

Adolf hitler elleri kurusun.

Josef sitalin elleri kurusun.

Murat Karayılan elleri kurusun.

Esat elleri kurusun.

Kenan Evren  elleri kurusun.

bakın gayet rahat söyleyebiliyorum. bunları okuyunca sizin de için rahatladı mı?

ayette ki subliminal mesajı da ben anlatmayayım artık biraz kafa çalıştırın. lise üniversite düzeyinde insanlarsanız. :)

Sitelerde Paylaş

Din Allahın oluncaya dek,fitne kalmayıncaya dek savaşın diyenin,tüm yeryüzünü cihat alanı olarak görenin,baskınlar düzenleyip,kan dökenin,köle,cariye peşinde koşanın,koşturanın,elde edilen köleleri,cariyeleri bölüştürüp,sattıranın,kendilerine kitap verilenlerden,allaha ve ahiret gününe inanmayanlarla,allahının ve peygamberin haram saydığını haram saymayanlarla,hak din islamı benimsemeyenlerle küçük düşüp elleriyle cizye verinceye dek savaşın diyenin,kutsallık kisvesi altında arap yayılmacılığı ve sömürgeciliği yapanın,bireyleri inanıp inanmayan diye ayıranın,islam düzeni kurun,her yeni gelen kuşağın beynini paket halinde benimsettirilen saçma dogmalara tutsak edin diyenin,islamı eleştirenleri,islam karşıtlığı yapanları bozgunculuk yaptıkları gerekçesiyle el ayak çapraz kesimi,çarmıha germe,sürme,öldürtme gibi acımasız yaptırımlara çarptıranın,kurdurduğu düzenin korunması ve sürekliliğinin sağlanması kelle sayısına bağlı olduğu için dinden dönenleri öldürtenin neresi kurusun?

Atasının dinine uyup haçlı ordusuna katılan,müslümanlarla savaşıp ölen John cehenneme gidecekte,

Atasının dinine uyup islam ordusuna katılan,hristiyanlarla savaşıp ölen Ali cennete mi gidecek.

Atalarının seçimlerinin,koşullarını sınav sonucunu belirlediği,

Adaletsiz bir sınav ortamında,

Koşullara göre sınav sonuçlarının,gideceğin yerin değişeceği gerçeği  apaçık ortada dururken,

Din gibi kuşaktan kuşağa aktarılan bir konuda,

Bireysel sınav yaptığını söyleyenden daha adaletsiz kim olabilir?

Kuşkusuz gerçeğin üstünü örtüp,gizleyen Allah adaletsiz olmaktan kurtulamaz.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evet arkadaşlar buzul gibi olmayın kuranı bütün olarak okuyun.

diyor ki buzun; din allah oluncaya kadar savaşın.

ayetten kırpma yaparsanız buzul gibi ateist olursunuz.

buzulun bahsettiği ayet bakara 193

bakalım allah bakara 193'e gelene kadar nelerden bahsediyor.

bakara 190 Sizinle savaşanlara karşı Allah yolunda savaşın, (ancak) aşırı gitmeyin. Elbette Allah aşırı gidenleri sevmez.

bakara 191 Onları (size karşı savaşanları) yakaladığınız yerde öldürün. Sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne, adam öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Haram'da onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Eğer onlar size karşı savaş açarlarsa siz de onları öldürün. İşte kâfirlerin cezası böyledir.

bakara 192. Eğer onlar (savaştan) vazgeçerlerse, (şunu iyi bilin ki) Allah gafûr ve rahîmdir.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

bakara 190 Sizinle savaşanlara karşı Allah yolunda savaşın, (ancak) aşırı gitmeyin. Elbette Allah aşırı gidenleri sevmez.

bakara 191 Onları (size karşı savaşanları) yakaladığınız yerde öldürün. Sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne, adam öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Haram'da onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Eğer onlar size karşı savaş açarlarsa siz de onları öldürün. İşte kâfirlerin cezası böyledir.

bakara 192. Eğer onlar (savaştan) vazgeçerlerse, (şunu iyi bilin ki) Allah gafûr ve rahîmdir.

Ey iman edenler! Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın. Ama her kim, ölenin kardeşi tarafından bir şey karşılığı bağışlanırsa, o zaman örfe uyması, ona diyeti güzellikle ödemesi gerekir. Bu, Rabbiniz tarafından bir hafifletme ve bir rahmettir. Her kim bunun arkasından yine saldırırsa, artık ona acı veren bir azab vardır.

Kurandaki kısas ayetleriyle ilgili düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

:D

fitne nedir? fitne nasıl tamamen yok edilir? din nasıl yalnız allah için olur?

örneğin: hıristiyanların kendi dinlerine inanmaları ve yaymaya çalışmaları fitne midir? ateistlerin tanrı yoktur demesi fitne midir? hinduların çok tanrı vardır demeleri fitne midir?

peki ya, zalim nedir? arap mitolojisine göre zalimler şunlardır: 

en'am 21:

Kim Allah’a karşı yalan uydurandan, ya da O’nun âyetlerini yalanlayandan daha zalimdir? Şüphesiz ki, zalimler kurtuluşa eremez.

biz arap mitolojisinin tümüyle uydurma olduğunu biliyoruz. yukardakine göre bizler zalimleriz. bakara 193e göre bize düşmanlık edecek misiniz? yoksa bu ayetler yalnızca o gün geçerliydi, artık su ayetler ölüdür mü diyeceksiniz? bu ayetler ölüyse eğer, arabın tanrısı bu ayetleri kafası çalışmayan müslümanlar yanlış anlayıp da milleti öldürmeye kalkmasın diye kitaptan çıkartmayı düşünememiş midir diyorsunuz? hayal ettiğiniz tanrınız, geçersiz ayetleri kitaptan çıkartabilmekten acizdir mi diyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Beyin yoksunu Fitne nedir,ilk önce bunun yanıtını ver.Fitne kalmayıncaya,din allahın oluncaya dek savaşın ne demek.

Yeryüzüne islam egemen oluncaya dek savaşın,islamın egemen olmadığı düzenleri yıkın,yerlerine islam düzenleri kurun anlamına geliyor bu.

Sen Kuranın tek bir ayetinin tek başına bir anlam ifade ettiğinin,Kuranın tek bir ayetinin bazı ayetleri anlamsızlaştırıp,önemsizleştirdiğinin ayrımında değilsin.

İnkar edenlere söyle: 'Eğer vazgeçerlerse geçmişte yaptıkları bağışlanır. Eğer yine dönerlerse artık öncekiler hakkında uygulanan ilahi kanun onlara da uygulanır.Enfal 38

Fitne kalmayıp, yalnız Allah'ın dini kalana kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse bilsinler ki Allah onların işlediklerini şüphesiz görür.Enfal 39

İnkar edenlere söyle,eğer vazgeçerlerse geçmişte yaptıkları bağışlanır diyor.Neden vazgeçerlerse geçmişte yaptıkları bağışlanır.

Yanıt:İslam inanırlarsa.İslama inanmadan,geçmişte yaptıkları bağışlanmaz.Tek yol islama inanmaları.

Bunu yapmazlarsa ne olacak.Fitne kalmayıp,Allahın dini olana dek onlarla savaşılacak.

İslam bunu şu bölgeler arasında yapabilirsiniz diyip bir sınırlama da koymuyor.

Din Allahın oluncaya dek savaşın buyruğu da burada devreye giriyor işte.

Müslümanlar din Allahın oluncaya,fitne kalmayıncaya dek savaşıyorlar,tüm yeryüzünü savaş alanı olarak görüyorlar.

Kitap verilenlerden, Allah'a, ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Peygamberinin haram kıldığını haram saymayan, hak dinini din edinmeyenlerle, boyunlarını büküp kendi elleriyle cizye verene kadar savaşın.Tevbe 29

Gördün mü beyin yoksunu Ahmet.Savaştan vazgeçerlerse,onlar sizlerle savaşmadan,siz onlarla savaşmayın goygoyun güme gitti.

Bak ne diyor tevbe 29da.

Allaha,ahiret gününe inanmayanlarlarla,Allahın ve Peygamberinin haram kıldığını haram saymayanlarla,hak din islamı benimsemeyenlerle,küçük düşüp elleriyle cizye verinceye dek savaşın.

Bu ne demek, ya cizye verin,ya ölün,ya cizye verin,ya da müslüman olun.

Hani savaşmadan savaş açılamıyordu.

İslamın egemen olmadığı yerleri fitne olarak gören Müslümanlar yayılın,islamı yeryüzüne egemen kılın,fitne düzenleri koruyanları yenilgiye uğratın,o yere egemen olunca,o yer müslümanların eline geçince de,müslüman olmayanları cizyeye bağlayın.Vermezlerse de onları öldürün.

Hani lan savaş açılmadan savaş açılmıyordu.

Kuranda  tutarlılık arayan beyin yoksunu asıl sana geçmiş olsun.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıca ne yazıyor,dikkat edin.Fitne adam öldürmekten kötüdür diyor.Bu ne anlama geliyor.İslam karşıtlığı yapmak,islama düşünce savaşı açmak,islam karşıtı düşüncelerini yaymak adam öldürmekten kötüdür.Çünkü islam düzeni için tehdit oluşturur.Müslümanlara düşünsel savaş aç,islam karşıtlığı yap,kuranı eleştir,düşüncelerini yay,sen bir fitnecisin İslama göre.Ama bu beyin yoksunu,yüzeysel,sığ kişi ayetler üzerine derinlemesine ve kapsamlı düşünmüyor ki.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

:D

fitne nedir? fitne nasıl tamamen yok edilir? din nasıl yalnız allah için olur?

örneğin: hıristiyanların kendi dinlerine inanmaları ve yaymaya çalışmaları fitne midir? ateistlerin tanrı yoktur demesi fitne midir? hinduların çok tanrı vardır demeleri fitne midir?

peki ya, zalim nedir? arap mitolojisine göre zalimler şunlardır: 

en'am 21:

Kim Allah’a karşı yalan uydurandan, ya da O’nun âyetlerini yalanlayandan daha zalimdir? Şüphesiz ki, zalimler kurtuluşa eremez.

biz arap mitolojisinin tümüyle uydurma olduğunu biliyoruz. yukardakine göre bizler zalimleriz. bakara 193e göre bize düşmanlık edecek misiniz? yoksa bu ayetler yalnızca o gün geçerliydi, artık su ayetler ölüdür mü diyeceksiniz? bu ayetler ölüyse eğer, arabın tanrısı bu ayetleri kafası çalışmayan müslümanlar yanlış anlayıp da milleti öldürmeye kalkmasın diye kitaptan çıkartmayı düşünememiş midir diyorsunuz? hayal ettiğiniz tanrınız, geçersiz ayetleri kitaptan çıkartabilmekten acizdir mi diyorsunuz?

evet bir akil insan sana gelelim.

sen güya enam 21 le bakara 193'ü karşılaştırıp benim seni öldürmem gerektiğini söylüyorsun ve kaynağın kuran :)

senin iki dayanağın var saldırı ve düşmanlık..

Allah saldırı konusunda bakara 190 da sana cevabı veriyor.

düşmanlık konusunda da aynı milliyetden de olsak sen benim kardeşim değilsin. aynı dine mensup değiliz.

şuraya da cihadın kısa ve öz anlamını yazalım. Nefsimizi ve diğer nefisleri cehennemden kurtarmak için yapılır. Cihad, bu yönüyle, insan kurtarma savaşının adıdır.

ayrıca kuran da zalim geçen tüm ayetler

http://meal.ihya.org/kurandan-ayetler/kuranda-gecen-zalim-ile-ilgili-ayetler.html

Büyük hastalık geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

evet bir akil insan sana gelelim.

sen güya enam 21 le bakara 193'ü karşılaştırıp benim seni öldürmem gerektiğini söylüyorsun ve kaynağın kuran :)

senin iki dayanağın var saldırı ve düşmanlık..

Allah saldırı konusunda bakara 190 da sana cevabı veriyor.

düşmanlık konusunda da aynı milliyetden de olsak sen benim kardeşim değilsin. aynı dine mensup değiliz.

şuraya da cihadın kısa ve öz anlamını yazalım. Nefsimizi ve diğer nefisleri cehennemden kurtarmak için yapılır. Cihad, bu yönüyle, insan kurtarma savaşının adıdır.

ayrıca kuran da zalim geçen tüm ayetler

http://meal.ihya.org/kurandan-ayetler/kuranda-gecen-zalim-ile-ilgili-ayetler.html

Büyük hastalık geçmiş olsun.

İnsan kurtarma savaşı mı? Yobazsınız anlıyorum da bu kadar olabileceğinizi düşünmemiştim. Beyin benim beynim değil mi, irade benim değil mi istediğime inanırım kardeşim sen bana karışamazsın. Neymiş kitap verilince iman etmeyenlerle fitne ortada kalmayıncaya kadar savaşın.

İslam müslüman olmayan her varlığı fitne olarak görüyor. Bir yobaz bunu okuyup çok rahat bir şekilde katliam yapar, Kurana göre suçlu da olmaz.

Hâlâ neyi savunuyorsunuz ve hangi yüzle? Ayrıca kısas ayetiyle ilgili yorumunuzu da alamadım.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, herathegoddess yazdı:

Ey iman edenler! Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın. Ama her kim, ölenin kardeşi tarafından bir şey karşılığı bağışlanırsa, o zaman örfe uyması, ona diyeti güzellikle ödemesi gerekir. Bu, Rabbiniz tarafından bir hafifletme ve bir rahmettir. Her kim bunun arkasından yine saldırırsa, artık ona acı veren bir azab vardır.

Kurandaki kısas ayetleriyle ilgili düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Bence sizin kısasla ilgili probleminizi zihninizden kaldırılmanız lazım.

Kısas ; yaşama hakkının en büyük müeyyidesidir.

Kısas ın evrensel hayatta nasıl insana koruyan cezaların olduğunu önce bir araştırın bence.

Kuran'da kısas ayetleri şu şekilde;

- Ey temiz akıl sahipleri! Kısasta sizin için bir hayat vardır. Ümit edilir ki, korunursunuz.

- Eğer (bir suçtan dolayı) ceza verecek olursanız size yapılan azab ve cezanın misli ile ceza verin. Ama sabrederseniz, elbette o, sabredenler için daha hayırlıdır.

-

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, herathegoddess yazdı:

İnsan kurtarma savaşı mı? Yobazsınız anlıyorum da bu kadar olabileceğinizi düşünmemiştim. Beyin benim beynim değil mi, irade benim değil mi istediğime inanırım kardeşim sen bana karışamazsın. Neymiş kitap verilince iman etmeyenlerle fitne ortada kalmayıncaya kadar savaşın.

İslam müslüman olmayan her varlığı fitne olarak görüyor. Bir yobaz bunu okuyup çok rahat bir şekilde katliam yapar, Kurana göre suçlu da olmaz.

Hâlâ neyi savunuyorsunuz ve hangi yüzle? Ayrıca kısas ayetiyle ilgili yorumunuzu da alamadım.

Ben sana karışmıyorum ki, senin dinin sana benim dinim bana.

Ben anlatıyorum, sen dinliyorsun. jeton düşerse inanıyorsun, düşmezse aynı keza devam ediyorsun. bir nevi cehaletle cihad benimkisi.

iman etmeyenlerle savaşın ayetinin bir önceki mesajımda anlattığımı düşünüyordum ki anlamamışsınız. adınıza üzüldüm mesajları tekrar okuyabilirsiniz.

gerçek Müslüman inanmadı diye katliam yapmaz yapıyorsa da bu islamı bağlamaz. önce Müslüman ve islam kelimelerinin tanımlarını öğrenin. Müslüman da imtihan da bunu idrak edin. 

bakara 190-191-192-193 tekrar tekrar okuyun.

geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş

Sen kimsin de ben senden yanıt alayım ya.Sen kendini müslüman sanan, ama müslüman olmayan, buna karşın da islamı savunan kapsamlı ve derinlemesine düşünemeyen sığ tutarsızın tekisin.:lol:

Bakın çok ilginç.Sizi çıkardıkları yerden,sizde onları çıkarın diyor.Müslümanların bir yere ele geçirip,egemenlik altına alma savaşı.

Ey iman edenler, müşrikler bir pislikten ibarettirler. Artık bu yıllardan sonra Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar. Eğer yoksulluktan korkarsanız, Allah dilediği takdirde sizi lütuf ve merhametiyle zenginleştirecektir. Allah, her halde bilendir, hikmet sahibidir.Tevbe 28

Peki müşrikler neden mescidi harama yaklaşamıyorlar.Müslümanlar bu yeri müşriklerin elinden almadılar mı,aldılar.Müşriklerin savaşıp,savaşmaması önemli de değil,bakın.Müşrikleri buraya yaklaştırmayın demiş.Müşrikler savaşmasalar bile onları ordan çıkaracaklar.Müşrikler buraya yaklaşınca,girmek isteriz derlerse ne olacak,onları oraya yaklaştırmayacaksın,gireriz diye diretip, karşılık verirlerse de,onları öldüreceksin.Müşrikler tamam sizde tapının,bizde tapınalım burada deseler ne olacak.Kabul edilecek mi,edilmeyecek.Müşriklerin oraya yaklaşmaya çalışması bile islama savaş açmaktır.

İşin özü fiziksel savaş açmadan savaş açılmaz gibi söylemler,bunlar temeli olmayan,anlamsız goygoylar.Mescidi harama yaklaşmak da bir savaş,fitne,islamı eleştirmek,islam karşıtlığı yapmak da savaş,fitne,islamın egemen olmadığı yerlerde birer fitne.

Tamam öyleyse ne yapalım,yeryüzünde fitne kalmayıncaya,din allahın oluncaya dek savaşalım,yayıyalım.Fitne düzenlerin koruyucularını yenilgiye uğratalım,egemen olduğumuz yerlerde yaşayıp,müslüman olmayanları cizyeye bağlayalım.Ya cizye verin,ya da ölün,ya cizye verin,ya da müslüman olun diyerek üzerlerinde baskı kuralım.

Neymiş efendim fiziksel savaş açmadan,savaş açılamıyormuş.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Ben sana karışmıyorum ki, senin dinin sana benim dinim bana.

Ben anlatıyorum, sen dinliyorsun. jeton düşerse inanıyorsun, düşmezse aynı keza devam ediyorsun. bir nevi cehaletle cihad benimkisi.

iman etmeyenlerle savaşın ayetinin bir önceki mesajımda anlattığımı düşünüyordum ki anlamamışsınız. adınıza üzüldüm mesajları tekrar okuyabilirsiniz.

gerçek Müslüman inanmadı diye katliam yapmaz yapıyorsa da bu islamı bağlamaz. önce Müslüman ve islam kelimelerinin tanımlarını öğrenin. Müslüman da imtihan da bunu idrak edin. 

bakara 190-191-192-193 tekrar tekrar okuyun.

geçmiş olsun.

Kim bir mümini kasden öldürürse cezası, içinde temelli kalacağı cehennemdir. Allah ona gazabetmiş, lanetlemiş ve büyük azab hazırlamıştır.Nisa 93

Şimdi Ali ve yandaşlarımı cehennemlik,yoksa Ayşe ve yandaşları mı?Yoksa ikiside mi cehennemlik.

Biliyorsun ikisinin arasındaki savaşta 10.000 üzerinde müslüman ölmüştü.

:lol:

Sitelerde Paylaş

buzul  ayetlerden cımbızla bakara 193 ü çekip  önümüze servis ederek  biraz önce ne kadar "dahi" olduğunu bize ispatladın. :) daha fazla zorlama istersen.

gerçi çoğu ateistin sorunu bu. cımbızla ayet seçmek. arkadaş hele önüne arkasına bak bir ayetin ne diyor orada. yok işine gelmez :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...