Jump to content

Ateistlere Soralım, Sizce şu cümleler insanoğluna ait olabilir mi?

Recommended Posts

Sitelerde Paylaş
  • İleti 408
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Bide kalkıp bana çeviri yapıyorsun diye sataşıyorsun ha ahmet efendi kendin verdin ayeti kıvır bakalım şimdi demekki neymiş Ümmi demek kitabı yani tevratı bilmemekmiş. Devamında ne varmış ahmet efendi elleriyle yazanlar varmış. Ümmi okuma yazma bilmemekse bunlar neyi yazıyorlar :D 

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

N'oldu kuranda açık bulamayınca hikayelere mi geçtiniz? :)

Değiştirilmiş tevrat ve incilden bize ne? kanıt diye mi sunuyorsun bize ?

Maide 47: Ve İncil sahipleri, Allah’ın onda (İncil’de) indirdiği (ahkâm) ile hükmetsinler. Ve kim, Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse, o taktirde işte onlar fâsıklardır.

Demek Kur'an Hristiyanlara bozulmuş kitapla hükmetmelerini emrediyor.

tarihinde skeptikal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

Bide kalkıp bana çeviri yapıyorsun diye sataşıyorsun ha ahmet efendi kendin verdin ayeti kıvır bakalım şimdi demekki neymiş Ümmi demek kitabı yani tevratı bilmemekmiş. Devamında ne varmış ahmet efendi elleriyle yazanlar varmış. Ümmi okuma yazma bilmemekse bunlar neyi yazıyorlar :D 

hahaha beni mat etmeye çalışıyorsun ama çok zor.

niye kendine uydurmak için ilgisi olmayan ayetleri boyadın bilmiyorum. :) ama bu çaban nafile.

içlerinde bir  takım ümmilerle,  elleriyle kitap yazanların aynı kişiler olduklarını mı sanıyorsun? :):) 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

hahaha beni mat etmeye çalışıyorsun ama çok zor.

niye kendine uydurmak için ilgisi olmayan ayetleri boyadın bilmiyorum. :) ama bu çaban nafile.

içlerinde bir  takım ümmilerle,  elleriyle kitap yazanların aynı kişiler olduklarını mı sanıyorsun? :):) 

Sıvamaya devam et senin ne olduğun belli sen nesin ki seni mat etmeye çalışayım bedevilerin zırvalık bekçisi :)  Kendi paylaştığı ayeti bile inkar ediyor zavallı

tarihinde Dr.AldRe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, skeptikal yazdı:

Maide 47: Ve İncil sahipleri, Allah’ın onda (İncil’de) indirdiği (ahkâm) ile hükmetsinler. Ve kim, Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse, o taktirde işte onlar fâsıklardır.

Demek Kur'an Hristiyanlara bozulmuş kitapla hükmetmelerini emrediyor.

böyle bir saçma mantık olabilir mi ya? siz beyin taşımıyor musunuz?

kuran hristyanlara incille hükmedin demez, kuran dan önce incile yazılı olanı beyan ediyor Allah. Kuran geldi incil bitti. Hak din islam. incilin değişmeden var olan hükmünü anlamamak için nasıl bir düşünce yapısına sahipsiniz ki. :)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

kuran hristyanlara incille hükmedin demez, kuran dan önce incile yazılı olanı beyan ediyor Allah. Kuran geldi incil bitti. Hak din islam. incilin değişmeden var olan hükmünü anlamamak için nasıl bir düşünce yapısına sahipsiniz ki. :)

Allah'ın hükmünün bulunduğu Tevrat yanlarında iken, ne yüzle seni hakem tayin ediyorlar da sonra bundan yüz çeviriyorlar? İşte onlar inanmış değillerdir.Maide 43

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Eğer geçmişteki bir olayı anlatsaydı, bu ayet "allah hükmetsinler buyuruyor" anlamına gelebilirdi. Bu şekilde mantıklı olabilirdi. Ama öyle değil. Sen anlamıyorsun. Kitabınız saçma demiyoruz boşuna, bak anlayamıyorsun bile. Dediğin doğru olsa bile, bu ayetten o anlam çıkmıyor.

tarihinde skeptikal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir nokta daha ilgimi çekti.Maide 48 de geçen limâ beyne yedeyhi sözü elleri arasındaki,ellerindeki anlamındaymış.Ama  önceki diye çevirip,anlam vermiş çoğu kişi.

Ve  sana ellerindeki kitapları tasdik edici  ve onu koruyucu olarak bu Kitab’ı hakk ile indirdik. Artık onların aralarında Allah’ın indirdiğiyle hükmet ve sana Hakk’tan gelenden ayrılıp da onların hevâlarına uyma. Sizden hepiniz için tek bir şeriat, ve açık bir yol belirlemiştik. Ve Allah dileseydi, elbette sizi tek bir ümmet yapardı. Ancak bu sizi, verdikleri ile denemek içindir. O halde hayırlarda yarışın! Sizin hepinizin dönüşü Allah’adır. O zaman hakkında ayrılığa düştüğünüz şeyleri, size haber verecek.Maide 48

İmam İskender Ali Mihr ise  ellerindekini anlamını vermiş,yukarıdaki maide 48 onun.Acaba yine bir gerçeğin üstünü örtüp,gizleme çabasıyla mı karşı karşıyayız?Öncekileri demek başka,ellerindekini demek başka.Gerçi,maide 43 ve 47 her şeyi açıkça ortaya koyuyor da,maide 48 de bu açıdan ilgimi çekti,bunu da paylaşayım dedim.

http://www.kuranmeali.org/5/maide_suresi/48.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Buzul yazdı:

Yanlarında Allahın hükmünün bulunduğu tevrat varken seni hangi yüzle hakem olarak atıyorlar yazıyor.Daha ne olsun.

Kurana inanmadıkları haldeyken ; ellerinde Tevrat bulunuyorken sıkıştıkları anda neden seni hakem yapıyorlar diyor. anlaşılmayan kısım ne.

Tevrat tahrif edilmeden Allah'ın sözleri olduğunu kim inkar edebilir? (ateistler hariç) neyi anlamadın burada 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, ahmet1405 yazdı:

Kurana inanmadıkları haldeyken ; ellerinde Tevrat bulunuyorken sıkıştıkları anda neden seni hakem yapıyorlar diyor. anlaşılmayan kısım ne.

Tevrat tahrif edilmeden Allah'ın sözleri olduğunu kim inkar edebilir? (ateistler hariç) neyi anlamadın burada 

Allahın hükmünün bulunduğu yazıyor.İçinde Allahın hükümleri var diyor.Allahının hükümlerinin bulunduğu tevrat yanlarındayken,seni hangi yüzle hakem olarak atıyorlar diye yazmakta Kuranda.Hala sende bozulmuş diyorsun,kafan mı iyi,yoksa duygusal nedenlerden ve korkularından dolayı gerçeğin üstünü örtüp,gizlemekte,işine gelmeyen gerçekleri görmezden gelmekte misin?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ahmet1405 yazdı:

verdiğin bu ayetin bambaşka bir hikayesi var, konuyla kel alaka bir ayet,

muhammet kurana tevrat ayetleri ve hikayeleri eklemek istiyor ama o zamanlar şimdiki gibi tevrata erişmek kolay değil, 

rabbiler zırt pırt türeyen sahte peygamberlerden tevratı saklayıp koruyor, ayet hırsızlığı yapılmasını istemiyorlar,

muhammet bazen para karşılığı tevrattan ayetler satın alıyor ama bazen ayetler hatalı ve yanlış aksettiriliyor kendisine,

meryemlerin karıştırılması gibi bazı ayetlerde bunun kanıtlarını da görüyoruz,

işte muhammet ayetlerin parayla satılması ve kandırılmasına sinirlenip böyle bir çıkış yapıyor kendince..

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

48 dakika önce, skeptikal yazdı:

Eğer geçmişteki bir olayı anlatsaydı, bu ayet "allah hükmetsinler buyuruyor" anlamına gelebilirdi. Bu şekilde mantıklı olabilirdi. Ama öyle değil. Sen anlamıyorsun. Kitabınız saçma demiyoruz boşuna, bak anlayamıyorsun bile. Dediğin doğru olsa bile, bu ayetten o anlam çıkmıyor.

Bundan ziyade, onun "bozulmamış İncil" olduğuna dair kanıt ne?

Önceki ayete bak.

Maide 46: "Tevrat’tan ellerinde bulunanı tasdik eden ve müttekîler (takvâ sahipleri) için, hidayete erdirici ve vaaz edici (öğüt verici) olan İncil’i verdik."

Sonra da "İncil sahipleri İncil ile hükmetsin." diyor. Değiştirilmiş kitap hidayete erdirici olur mu? Hem bu Kur'anın emri değil mi ,saftirik? Kuran niye incille hükmedin diye emretsin, eğer bozulmuşsa ? Ha madem bozulmuş, o zaman orda "incille hükmetsinler" yazmanın anlamı ne, deyiver hele? "Bozulmamış incil" kastediliyorsa, bu durumda bu ayet inerken o dönemde hala bozulmamış incil vardı anlamına gelir. Aksi takdirde ortada bozulmamış incil yokken "incille hükmetsinler" diye emir vahyetmenin anlamı ne, deyiver hele? Değiştirilmemiş incil varsa, bu durumda, en başta Kur'ana gerek yoktu zaten. Bu da sizin "onlar bozuldu" bahanenizi geçersiz kılar.

Bana orda İncil'den kastedilenin "bozulmamış incil" olduğunu kanıtlasana, "ayet ve sure lütfen"?

Pişkinsin diyorum ya, her seferinde tasdikliyorsun. Ben beyin taşıyorum da, seninki nerde? Saçmalamadan önce biraz düşünür insan, değil mi.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

verdiğin bu ayetin bambaşka bir hikayesi var, konuyla kel alaka bir ayet

verdiğim bu ayetlerde tevratın değiştirildiğini kuranda yazmaya anladım, alakayı kuramadıysan yapacağım bir şey yok.

14 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

muhammet kurana tevrat ayetleri ve hikayeleri eklemek istiyor ama o zamanlar şimdiki gibi tevrata erişmek kolay değil,

hadi ya gerçekten mi? :) 

15 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

rabbiler zırt pırt türeyen sahte peygamberlerden tevratı saklayıp koruyor, ayet hırsızlığı yapılmasını istemiyorlar,

kuranı muhammed tevratı kim yazdı ?

Sitelerde Paylaş
Just now, ahmet1405 said:

verdiğim bu ayetlerde tevratın değiştirildiğini kuranda yazmaya anladım, alakayı kuramadıysan yapacağım bir şey yok.

hadi ya gerçekten mi? :) 

kuranı muhammed tevratı kim yazdı ?

Gerzek, kuranı muhammed yazmadı ki....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...