Jump to content

Ateistlere Soralım, Sizce şu cümleler insanoğluna ait olabilir mi?

Recommended Posts

• İleti 408
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

gerzek sen yazmadı diyorsun ebu kafir yazdı diyor siz aranızda daha bir mutabakata varamamışsın bana Allah ın yokluğunu mu ispat edeceksiniz?

muhammedin yaşadığına dair en ufak bir somut kanıt bulunmadığının farkındayım

muhammet yerine kuranı yazanlar olarak okuyabilirsin istersen

konudan sapıp yaşadı yaşamadı muhabbetine girmemek için muhammet diyorum ok?

tevratı kim yazmış cevap verecekmisin?

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, ahmet1405 said:

gerzek sen yazmadı diyorsun ebu kafir yazdı diyor siz aranızda daha bir mutabakata varamamışsın bana Allah ın yokluğunu mu ispat edeceksiniz?

Bir takım salaklar, bir taraflarından sayıklıyorsa, ki bunlara sen de dahilsin, bu ancak onların sorunu olur.

Öncelikle, Allah'ın yokluğunu ispat gibi bir derdim yok benim, var diyen sensin, var olduğunu ispat etmek senin sorunun, edemediğin sürece de allah yok olacak haliyle. Ve şimdiden söyleyeyim, getireceğin tüm delil falan teraneleri, meşhur "çişimi yapıyom, popom kuru kalıyo, demek ki allah var" teranesinden ibaret olacak.

Bu mevzunun da, mutabakatlık falan hiç bir tarafı da yok. Kuranı muhammed yazmadı, bu, bu kadar apaçık, kesin ve inkar edilemez bir hakikat. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ahmet1405 yazdı:

rahman, rahim, aziz olan ALLAH.

kuranda allah, musa'ya Tevrat'ı verdiğini söylemiyor. Ama kitabı ve furkan'ı verdiği yazılı.

Bakara-53. Ve Musa'ya, hidayete eresiniz diye kitab'ı ve Furkan'ı vermiştik.

Tevrat'ın kime verildiği belirsiz olduğu gibi, Furkan'ın ne olduğu da belirsiz, kuranla bir yere varamıyorsun, iddia sana ait..

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, ahmet1405 yazdı:

Söyleyene bak.:0_80cbc_37a71a73_L::0_80cbc_37a71a73_L:

18 saat önce, ahmet1405 yazdı:

verdiğim bu ayetlerde tevratın değiştirildiğini kuranda yazmaya anladım, alakayı kuramadıysan yapacağım bir şey yok.

Ahmet efendi Kuran'dan ayetler getirip şu şöyledir bu böyledir diyip duruyorsun. Birşey kendisinin kanıtı olabilir mi? Kaldı ki buradakiler o kitaba zerre itimat etmiyor. Yöntemin yanlış. Derdin bizi tekrar imana getirmekya o yüzden diyorum yani. Bu yöntemle olmaz.??

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Zarava ehmel yazdı:

Ahmet efendi Kuran'dan ayetler getirip şu şöyledir bu böyledir diyip duruyorsun. Birşey kendisinin kanıtı olabilir mi? Kaldı ki buradakiler o kitaba zerre itimat etmiyor. Yöntemin yanlış. Derdin bizi tekrar imana getirmekya o yüzden diyorum yani. Bu yöntemle olmaz.??

nereden ne getirelim onu söyle.

ne getirsek de size boş gibi gözüküyor :) 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

nereden ne getirelim onu söyle.

ne getirsek de size boş gibi gözüküyor :) 

Mesela güneşin battığı balçığın nerede olduğunu söylersin. Bizde gider bakarız ve deriz ki: "Kuran doğru söylüyormuş." Ama bunu yapmak yerine yok orada öyle demek istemiyorda falanda filanda dersen olmaz.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Zarava ehmel yazdı:

Mesela güneşin battığı balçığın nerede olduğunu söylersin. Bizde gider bakarız ve deriz ki: "Kuran doğru söylüyormuş." Ama bunu yapmak yerine yok orada öyle demek istemiyorda falanda filanda dersen olmaz.

mesajlarımı takip et cevap veriyor olacağım şimdi işim var

tarihinde ahmet1405 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Zarava ehmel yazdı:

İşte öyle olmuyor. Kuran dediğin kitapta kelimenin 20. anlamına falan bakman lazım yoksa zırvalık olduğu anlaşılıyor. Mesela iyi takip et bilimin kanıtları bir gün değişirse ayetlerdeki kelimelerin anlamı da otomatik olarak değişecektir :D mucizevi :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde Dr.AldRe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

bak buradan Arapçanın ne kadar zengin bir dil olduğunu öğreniyorsun.

gerçi daha öğreneceğin çok şey var..

Ona zenginlik denmez.

Arapçanın mantıksız bir dil olduğunu gösterir.

Mantığın ilkeleri

Özdeşlik ilkesi,çelişmezlik ilkesi,üçüncü halin olanaksızlığı ilkesi.

Bunlardan hangine uyuyor arapça. :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, ahmet1405 yazdı:

hayatımda okuduğum en saçma cümlelerde top 5'e girer :) 

yok ebesinin nikahı...

Sen kendin itiraf ettin.

Tekrar soruyorum bir kelimenin 5 anlamı olursa bu dil mantık ilkelerinden hangisine uyar?

Cevabını bekliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...