Jump to content

Ateistlere Soralım, Sizce şu cümleler insanoğluna ait olabilir mi?

Recommended Posts

4 hours ago, Hasan Akçay said:

Ahzâb 50-52'de Muhammed nebinin cariyeleri yok,

"mâ meleket yemîn"i var ki lafzen "senin yeminin kime malikse o"nlardır

ve mealen:  nikah masasında ettiğin yeminin sana bağladı kişi,

kızasacı yemin ikahlı eşin.

Anlaşıldığına göre Araplara özgü bir tür nikah bu

tıpkı bizdeki dinî nikah ta denen SÖZLÜ nikah gibi. 

Mâ meleket eymân ham bir konuı

yani üzerinde durulmamış, işlenmemiş...

fî tarihinde bir ön teker cariyeler deyivermiş,

arka tekerler tıngır mıngır izlemişler onu.

"Acaba?" demek yok. Boş bomboş bir ezber. 

Abdülaziz Bayındır

bununla ilgili kendi ezberini nasıl bozabildiğini yana yakıla anlatıyor

videoya alınan bir açıklamasında. İsterseniz bir izleyin.

Ne yazık o ön tekeri tıngır mıngır izleyen ateistler de var,

örneğin "Nûr 33'teki cariyeler "deyiveriyorlar

ve ben sormak zorunda kalıyorum:

Arkadaş, orda HUM deniyor,

erkektir HUM...

cariyeler erkek midir?

Ta bu kadar ham.

O zaman o "hum" larda erkek cariyedir, hani oğlan falan denir ya, ondan işte. Nebi, malum hizmet için o humları kullanıyordur. Anladın eminim sen onu. 

Nebi'nin homoseksüel olduğunu söylemende sakınca yok, burası ateist forum, antihomo pek bulunmaz buralarda.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 408
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23:1-6'da da HUM deniyor

ama sözü edilenler bütün inananlardır, KADINLAR dahil:

İnananlar kurtulmuştur (1),

ki salât ettikleri zaman huşû içinde olanlardır ONLAR- Ellezîne HUM fî salâtihim hâşiûn (2)

ve boş sözlerden uzak duranlar (3)

ve zekat için çalışanlar (4) 

ve apış aralarını saklayanlar (5)

ama eşleri YA DA yeminleri kimin maliki ise ONLAR hariç  -  mâ meleket eymânuHUM - onlarla ilgili kınanmazlar...(6)

Mevcut çevirilere göre

buradaki mâ meleket eymânuHUM kimmiş

lütfen bi bakın. 

Sitelerde Paylaş

Yok onun anlamı șöyle olmalıymıș, yok böyle olmalıymıș.

Yok o çeviriymiș, yok bu çeviriymiș.

Senin çeviri tü kaka, ama benimkisi en doğrusu.

Hâlâ mı aynı terane ?!

İnancın dibe vurduğu yer, bu olsa gerek.

Dindar muhteremler, sözün özü șudur:

Sıradan laflar topluluğunu barındıran mâlum kitap tabii ki bizlere aittir, bizim ürünümüzdür.  Bu kesin.

Yukarıdaki dindar forumdaș(lar)  da bunun böyle(!) olduğunu sittin seneden beri itiraf ediyorlar.

Evet, itiraf ediyorlar da kendileri pek farkında değilmiș gibi bir halleri var.

Bence gayet farkındalar, ancak içlerindeki șüphe tavan yapmıș durumda.

Așağı tükürseler sakal, yukarı tükürseler bıyık.

Yahu herșeye gücü yeten bir Tanrı, nasıl olur da kendi eserinin(!)  bu kadar yanlıș(!) ve ters anlașılmasına izin verir ?

Eğer "Benim Tanrı´m adaletli değildir ve herșeye gücü yetmez" diyebiliyorsanız, devam ederiz.........

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 saat önce, skeptikal yazdı:

Evet saçmalık.
Bir dahakine bu saçmalıklarLa ateistleri uğraştırmak yerine şunları yapabilirsin.
-Önceki ve sonraki ayetleri okuyup ayetin geçtiği bağlamı kavra.
-Eski tefsirlere bak.

-Diğer meallere bak.
Çok da zor değil.
1. Başta yazdığına benzer kelime oyunu- harfler şöyle yan yana gelince şöyle oluyor falan gibi- yada ebced hesabı ayarındaki saçmalıkları kanıttan saymıyorum. Bunlara itibar eden benim gözümde şavalaktır.
Numerolojide çok fazla olasılık var. Bir çocuk kitabından bile benzer ilişkiler çıkartabilirsin. Ama kalkıp da bunu kanıtlayarak zamanımı harcayamam. Böyle şeylere anca şapşal teistler kafa yorar.
2. "Lokman 14. peygamber 2 yıl mı demiştir 1400 yıl önce?"
Demişse ne olmuş?
3. Doğum öncesinde annenin rahminden su gelir. Yaşın bunu bilmeyecek kadar küçük mü, yoksa yine saflığına mı geldi. Böyle basit bir gözlemi yine allaha atfederek saflık etmişsin.
4. "İnsan sesten uyanır. Demek ki uykuda kulaklar aktiftir" gibi basit bir akıl yürütme yapılabilir. Yok bilim bunu bilmem kaç yıl sonra keşfetmiş de. Yine müslüman şaklabanlıklarından biri.
5. "Kalbi paslanma" ifadesi demir oksit anlamına geliyor öyle mi :)
Kanda demir olduğunu ben küçükken bile anlamıştım. Çünkü demirin kokusuyla kanın tadı arasında bir benzerlik vardı. Bana vahiy gelirse, bana da inanacak mısın?
Kalbi paslanma, adı üstünde mecaz işte. Yine görmek istediğini görüp sallamışsın(ız).
6. Bu ayetlerde anlatılan şu: hayvana bir parçayla vurmuşlar. Hayvan da dirilmiş. Bu da kalp masajı öyle mi? Şaklaban :)
7. Mürselat 24: İzin günü yalanlayanların vay haline. 
Mürselat 25: Biz yeryüzünü bir toplanma yeri kılmadık mı?
Mürselat 26: Canlılara ve ölülere.
Ölülerin ve dirilerin, dünyanın bünyesinde olduğuna vurgu yapılmış.
Toplanmanın çekme anlamı varmış, al sana yerçekimi. Yav saf mısın. Saftirik ahmet. Beni bunlarla uğraştırdığın için seni ayıplıyorum.

diğer yazdıklarına cevaplamamada bu şekilde gerek kalmadı.

anlayacak seviye de değilsin.

peşin hüküm ve önyargı sonun olacak.

geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ahmet1405 yazdı:

diğer yazdıklarına cevaplamamada bu şekilde gerek kalmadı.

anlayacak seviye de değilsin.

peşin hüküm ve önyargı sonun olacak.

geçmiş olsun.

Kur'anda bilimsel hata var dedim, önüne koydum. Nerede ön yargıda bulundum?

Cevaplayamıyorsan, bu forumu iletilerinle kirletmeyi bırak artık. Zira yazdığın zırvalıklar bir şey anlatmıyor.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Ahzâb 50-52'de

cariyeler yok,

Muhammed nebinin "mâ meleket yemîn"i var 

ki

lafzen "senin yemininin malik oldukları"dır,

mealen ise yemin nikahlı eş.

Onlar nebinin yemin nikahlı zevceleridir,

nebi de onların yemin nikahlı kocası.

Yemin nikahlı eşler

yalnızca nebiye özgü de değildir,

inanan öteki erkekler de sahip olabilir kendi  "mâ melekeket eymân"larına.

Örneğin 23:5-6'da açıklanıyor ki

inanan erkekler ve inanan KADINLAR apış aralarını (Elmalılı) saklayan kimselerdir

ama olağan nikahlı eşlerine YA DA yemin nikahlı eşlerine açarlar, elbet caizdir...

Sevgili optimum

yeri geldikçe ben bu "mâ meleket"in ham bir konu olduğuna dikkat çekerim

yani üzerinde yeteri kadar durulup işlenmemiştir.

Cariye deyivermiş ön teker,

ve arka tekerler tıngır mıngır izlemiş onu.

"Acaba?" diyememiş, ezber üzerinden gitmişler.

Hem de o kadar boş boş ezberlemişler ki...

Mesela "Bunlar yalnızca erkektir" diyenleri bile var,

onların arkasına takılan ateistler de boş boş şu yaveyi gevelerler: Nûr 33'teki cariyeler...

Yeri gelir sorarım: "Orda HUM deniyor yani erkek, cariyeler erkek midir?"

Hasan Akçay yine ne saçmalıyorsun sen?

mâ meleket yemînu-ke yemin nikahlı eş felan olamaz.Senin dediğini kabul edersek şöyle saçma bir durum ortaya çıkar.

Bundan sonra artık başka kadınlarla evlenmen, elinin altında bulunanlar dışında, güzellikleri hoşuna gitse bile, bunların yerine başka hanımlar alman sana helâl değildir. Allah her şeyi gözetler.Ahzab 52

Bundan sonra artık başka kadınlarla evlenmen,yemin nikahlı eşlerin dışında,güzellikleri hoşuna gitse bile,bunların yerine başka hanımlar alman sana helal değildir.Allah her şeyi gözetler.

Evli olduğun yemin nikahlı eşlerinle evlenebilirsin,bu sana helal demiş oluyor senin dediğini kabul edersek.Evli olduğun eşlerinle bir daha evlenmek mi?

Sitelerde Paylaş

Konuyu saptırmayınız ve sapmasına izin vermeyiniz,  çünkü saptırmaya meyilli dindarlar aramızda dolașıyorlar.

Bu lafların güya gerçekte(!) ne anlama geldiği, konu dıșıdır.

Konu bu lafların insansal olup olmadığıdır !

Buna odaklanınız.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana göre

inanmakta, inanmamakta herkes özgürdür.

O özgürlüğü ellerinden alacakmışım gibi

beni tehdit belleyip kabalaşanları o yüzden anlamıyorum.  

Kardeşler, emin ve rahat olun.

Benimle görüş alıp vermeyi deneyin

çünkü ben sizinle kavga etmek istemiyorum,

uygarca görüş alıp vermeye çalışıyorum.

Ama sizce mümkün değilse bu

yazılarımı okumayın, yok sayın onları

ya da ben yazmıyayım.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Hasan Akçay said:

Bana göre

inanmakta, inanmamakta herkes özgürdür.

O özgürlüğü ellerinden alacakmışım gibi

beni tehdit belleyip kabalaşanları o yüzden anlamıyorum.  

Kardeşler, emin ve rahat olun.

Benimle görüş alıp vermeyi deneyin

çünkü ben sizinle kavga etmek istemiyorum,

uygarca görüş alıp vermeye çalışıyorum.

Ama sizce mümkün değilse bu

yazılarımı okumayın, yok sayın onları

ya da ben yazmıyayım.

Bunları önce tek marifeti kelle kesmekten ibaret olan müslümanlara söylesen.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
On 18.10.2017 at 13:40, Buzul yazdı:

Koca koca yıldızlarla şeytanların taşlandığını söyleyen,yıldızlar ve evren konusunda en ufak bir bilgisi olmayan kuranın kıyamet anlatımı da böyle olur.Yıldızlar dökülecekmiş.Nereye dökülecekmiş,yeryüzüne mi?

Kuranın insan eliyle yazıldığı o kadar açık ki.Özellikle yıldızlar döküldüğünde sözü bunu açıkça ortaya koyuyor.

sen yıldızların nereye döküleceğini iyi biliyorsun şımarık ilkokul çocuğu gibi hani nolacakmış demeler senin yaşında birine yakışmıyor buzul.

dağlar yürütülecek, yıldızlar dökülecek, güneş dürülecek, gök yarılacak bunlar sana herşeyin yokoluşa geçeceğinin haberedildiğini göstermiyormu? ne o şımarık hareketler öyle nereye dökülecekmiş lafmı bu seninki?

Sitelerde Paylaş
On 18.10.2017 at 15:00, Buzul yazdı:

Şira yıldızı derken siriustan mı söz ediyor.Etse ne olur.Gökte görünen yıldıza ad vermiş olur.Ama bu yıldızların yapısı konusunda bilgisi olduğunu göstermez.Ne ilgisi var.

yıldız isimleri tarihde hep aynımıydı senin masa dediğine başka bir toplum başka isim vermezmi? şira yıldızı eğer araştırılırsa sirius yıldızı olduğu ortaya çıkacaktır. siz istiyorsunuzki herşey bize tek lisandan anlatılsın. dünya insanları tek milletmi ki herşey tek lisandan anlatılsın. "sizi milletlere ayırdık" buyurulmadımı Kur'an'da?

"Onun (Kur'an'ın) haberlerinin doğruluğunu, bir müddet sonra mutlaka bilip anlayacaksınız." (Sad Suresi 88. Ayet)

ayrıca Sad Suresi 88. Ayete göre iki yay mesafesi sadece Hz. Cebrail'in Peygamberimize yakınlık mesafesimi olacak? ALLAH , iki yay mesafesini kainatta yarattığı başka birşey içinde yaratmış olabilir. şira yıldızından sözedilen Ayet, Hz. Cebrail'in iki yay mesafesi kadar yakındı Ayetiyle aynı Surede bundan Hikmet aranacağına niye şaşılıyor?

Bu Ayetlerin haberlerine göre harvard üniversitesinin bulduğu gerçekler hiçde şaşılacak şeyler değil.

tarihinde siramen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 18.10.2017 at 15:05, Huuu yazdı:

Biraz ciddi ol! Kuran'da Sirius'dan niye söz edilmediğini sordun, Ahmet de cevapladı. Bu sefer de "etse ne olur" diyorsun.

etse ne olur lafı, "aslında kabul ediyorum da kıvırıyorum" çabalarıdır.

Sitelerde Paylaş

On 18.10.2017 at 15:36, teflon yazdı:

Kuranda sübyancılığın tanımı ve (kıstası); sübyancılığın ve tecavüzün, ayrıca sübyana tecavüzün karşılığı nedir? misal..

Daha tatmin edici bir yanıt çıkmadığı, her zamanki gibi bir her bir müslümanın kafasından da ayrı ses çıktı bu soruya karşılık.

Nasıl anlaşılır, nasıl mükemmel ve açık bir kitapsa artık.

Bu arada bir dip not düşeyim;

Vereceğin cevap -kuran tanrıdan inmiş apaçık ve de mükemmel bir kitap olduğu kabulünden hareketle- lütfen tüm islam dünyasının hem fikir olduğu bir şey olsun lütfen.

Koca islam 1400 yıllık bir avansla en azından bunu becerebilmiştir herhalde, öyle değil mi(!?)

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/49439-kuranda-ki-sirius-mucizesi/

http://www.ateistforum.org/arsiv/arsiv/ARSIV-III/index6cfc.html

http://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=21880

http://dinsizdeist.blogspot.com.tr/2011/07/sirius-yldz.html

Gene aynı temcit pilavları, yine acaip birşey getirdiğini zanneden müslüman ve teistler. Oysa ki bunlar çok daha önce zaten rezil-i rüsva edilmiş.

Tekrar tekrar yazmaya gerek var mı? Tarih tekerrür etsin yeterli sadece.

Ahmet1405, sen de bil ki bu tarafta hiç mi hiç bir çekince yok.

Kuranın alllahtan falan gelmediğine o kadar eminiz ki, eğer üç vakte toz olup sıvışmazsan bu forumdan, bunu sen de yaşayarak tecrübe edeceksin.

Arşivi biraz karıştırmayı akıl etsen başına gelecekleri öngörebilirsin biraz belki ama, göründüğü kadarı ile hiçbirinizde bu tarz bir okuma marifeti yok.

teflon tava sen üç vakte kadar toz olup sıvışmazsan bu forumdan diyerek kimi tehdit ediyorsun? burası senin meskeninmi? bir rezil rüsvaylıktır ağzınızda almış gitmiş kimi nasıl rüsvay ettiğinizi sanıyorsunuz siz?  söylediğiniz hiçbirşey yok sizin tek konuştuğunuz şey evrimde evrim başka birşey değil. topraktan elde ettiğin mahsül evrimlemi açıklanır? o kadar nimet sizin uydurup durduğunuz 8 milyon yıl öncemi ayrılmış evrilmiş de siz de evrileceksiniz? siz ne saçmalıyorsunuz? ne biraz daha ömür sürmek için yemeye mecbur olduğunuz besinler nede siz asla evrilmediniz. hepiniz daha doğmadan önce yaratılmış kanuna boyun eğerek yaratıldınız. hiçbiriniz ben bedensizde yaşarım diyemezsiniz. hiçbiriniz ben havasızda yaşarım gözsüzde görürüm kulaksızda duyarım diyemezsiniz. hiçbiriniz ateşe değerimde yanmam diyemezsiniz. madem rastgele evrilerek geldiniz bunlara mecbur olmamanız gerek. kainata o kadar sığınıyorsunuzki ötesi yok diyorsunuz içinde bit kadar bile etmediğinize de göre kainat kanunlarıyla sizimi yönetiyor? o zaman siz zavallısınız acizsiniz kainata karşı, o zaman sizin insan olarak gelmenizi sağlayanda kainattır. o halde sizin tanrınız kainattır. bu durumda yine rastgele geldik diyemezsiniz.

rastgele geldik lafları sizin inkara kaçmak için kullandığınız en adi yöntem. bundan vazgeçin.

Sitelerde Paylaş
On 18.10.2017 at 16:06, Buzul yazdı:

“Uzun bir zaman önce, asla bir domuzla güreş tutmamayı öğrendim. Her ikiniz de çamur içinde kalırsınız; ancak domuz bundan hoşlanır.” George Bernard Shaw

şu imzanda yazanlar bile george bernardın hayat tecrübesine dayanan birşey değil, İslam'ın yayıldığı zamanda da olan hadiselerdendi. o zamanlar İslam'a haşa nefret duyan kafirler, Müslümanlarıda kendileri gibi bataklığa çekmeye çalışıyorlardı. onlar hallerinden memnundu zaten pislik içindelerdi ama olan onlara aldananlara olurdu yani mürtedlere.

bir başka örnek;

16 - "(şeytan) öyleyse, dedi, beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onlar(ı saptırmak) için senin doğru yolunun üstüne tuzak kuracağım."

17 - "Sonra önlerinden arkalarından, sağlarından sollarından onlara sokulacağım ve sen, çoklarını şükredenlerden, bulmayacaksın." (Araf Suresi)

Ayet'te bildirildiği üzere şeytan isyan edip lanetlenince insanoğluna kinlendi ve çoğunu yoldan çıkarmak için elinden geleni yaptı Kıyamete kadarda yapıyor. kendisi ateşe gideceği için halini kabulleniyor ama giderken "peşimden ne kadar insan çekersem kârdır" hesabı yapıyor. olansa ona aldananlara olacak bunun farkında değiller.

buzul, senin domuz örneğiyle anlamca benzer ama ondan daha Hakikat ve ibret dolu bir hadise değilmidir bu?

buzul nankörü, george bernard birşey söyleyince, bunda anlam var deyip onu imza yapıyorsun ama 1400 yıl öncesinden insanoğlunu gaybi hadiselerle de bilgilendiren ALLAH'a haşa kafa tutuyorsun inkar ediyorsun. sen ve senin gibiler hala naptığının farkında değillermi?

Sitelerde Paylaş
On 18.10.2017 at 16:00, Dr.AldRe yazdı:

Nasıl bir kafa yapısı var anlamış değilim. Mucize diye yırtınıp sonra o mucizeyi gönderen yaratıcısının  yarattığı bir insana beddua etmesini bile mucize olarak görüyor. 

ALLAH, Zatına asi olan nankörlük eden, yerde ve gökte hiçbirşeye etmediği isyanı ve kini gösteren kuluna niye beddua etmesin? o inkarcılar öyle kin ve nefret doluydular ki, Hak yolu haşa ortadan kaldırmak için koştururlardı. bu bedduanın mucizesi, kafirlere vadettiği Azabın gerçekleşeceğinin delillerini Müminlere Tebbet Suresi ve benzeri Ayetlerle tekrar tekrar göstermesi, haber vermesidir.

11. Tek olarak yarattığım şahsı bana bırak!

12, 13. Geniş bir servet ve gözü önünde duran oğullar verdiğim;

14. Kendisi için nimetleri serdikçe serdiğim kişiyi!

15. Hâlâ da arttırma mı umuyor.

16. Asla! Çünkü o bizim âyetlerimize karşı inatla direnmektedir.

17. Ben de onu sarp bir yokuşa süreceğim!

18. Çünkü o, .(Kur'an hakkında) düşündü taşındı, ölçtü biçti.

19. Kahrolası, nasıl ölçtü biçti!

20. Sonra kahrolası (yine) nasıl ölçtü biçti!

21. Sonra baktı.

22. Sonra kaşlarını çattı, suratını astı.

23. En sonunda sırtını dönüp gitti, gururuna mağlup oldu.

24. "Bu, dedi, olsa olsa eskilerden nakledilmiş bir sihirdir.

25. Bu, bildiğiniz insan sözünden başka bir şey değildir."

26. Ben(de) onu Sekara (Cehenneme) sokacağım.

27. Sen bilir misin sekar nedir?

28. Yakıp tüketir ve (yine) bırakmaz;

29. İnsanın derilerini kavurur. (Müddessir Suresi)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...