Jump to content

Ateistlere Soralım, Sizce şu cümleler insanoğluna ait olabilir mi?

Recommended Posts

İşin ilginç yanlarından biri de şu İslamı oluşturanların,Tevratın içinde Allahın hükümleri var,yanlarında bulunan Tevratın içinde Allahın hükümleri varken seni hangi yüzle hakem olarak atıyorlar demeleri ve Tevratta da taşlayarak öldürmenin,yani recmin olması.Gerçek İslam bu değilci müslümanlar,bugün biri taşlayarak öldürülse bu ne kadar acımasız,bunun İslamla,Allahla ilgisi yok,bu uydurma derler ama gel gör ki İslam  recm için Allahın hükmü,buyruğu demekte.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 408
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bir saat önce, ahmet1405 yazdı:

örnek verecek olursak ; aynı kelime hem beyaz hem siyah anlamlarını mı taşıyor?

Ben arapça bilmiyorum.

Arapça mantıklı bir dil ise güneşin battığı balçığı göstermeni bekliyoruz. :)

Sitelerde Paylaş

Be ahmak ahmet incili 5 havri yazdı senin Allhın diyor ben gönderdim incili sende allahında yalcısınız   git bir hırstiyana sor incil allahtanmı geldi so0r lütfen? burdada tervatkıranı tastiklemek için inmiş ya se ya allahın yalan konşuyor

“Gerçekten Tevrât’ı biz indirdik, onda yol gösterme ve nur vardır.  İsa’ya gönderdik, ve ona içinde yol gösterme ve nûr bulunan İncîl’i verdik.”  (Mâide 5:44 & 46)

“Yahudiler:  ‘Hıristiyanlar, bir temel üzerinde değiller,’ dediler. Hıristiyanlar da: ‘Yahudiler bir temel üzerinde değiller,’ dediler.  Oysa hepsi de Kitabı okuyorlar...”  (Bakara 2:113)

“Ey İsrâil oğulları...Siz Kitab’ı okuduğunuz halde, insanlara iyiliği emredip kendinizi unutuyor musunuz? Aklınızı kullanmıyor musunuz?”  (Bakara 2:40 & 44)

“Öğrettiğiniz ve okuduğunuz Kitâb gereğince Rabb’a hâlis kullar olun!”  (Al-i İmrân 3:79)

“De ki, ‘Doğru iseniz, Tevrât’ı getirip okuyun.’”  (Al-i İmrân 3:93)  

“Tevrât’ı getirip okuyun” sözleri mevcut ve gecerli olan tevrata basvurmasi muhammedin döneminde bozulmamis oldugunu ispatlar.

“Eğer sen, sana indirdiğimizden kuşkuda isen, senden önce Kitab okuyanlara sor... Ve sakın Allah’ın ayetlerini yalanlayanlardan olma, yoksa ziyana uğrayanlardan olursun.”  (Yûnus 10:94-95)

“Bilmiyorsanız zikir ehline (bilen Kitab ehline) sorun.” (Nahl 16:43)

“Andolsun, biz Mûsâ’ya açık açık dokuz âyet (mu’cize) vermiştik.  İşte İsrâil oğullarına sor...”  (İsrâ 17:101)

“Eğer bilmiyorsanız zikir ehline (yani meseleyi bilen, eski Kitab sahiplerine) sorun... Aklınızı kullanmıyor musunuz?” (Enbiyâ 21:7 & 10)

“İçinde Allah’ın hükmü bulunan Tevrât yanlarında dururken seni nasıl hakem yapıyorlar da ondan sonra da dönüyorlar (verdiğin hükme razı olmuyorlar?)...” (Mâide 5:43)

“Sizin yanınızda bulunanı doğrulayıcı olarak indirmiş bulunduğum (Kur’ân)a inanın...”  (Bakara 2:41)

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, ahmet1405 yazdı:

Tevrat değiştirildi diye cevap vermiştik zaten herhalde okuduğunu anlamıyorsun.

Allahmı doğru söylüyor yoksa senmi yalan konuşuyon,

Maide 43- İçinde Allah'ın hükmü bulunan tevrat yanlarında iken, nasıl oluyor da senin hakemliğine baş vuruyorlar? Daha sonra da verilen hükümden yüz çeviriyorlar. Bunlar inanan kişiler değillerdir.

3)Bak aşağıda da iyi uygulamadıklarını söylüyor Allah. Değişmiş olsa nasıl iyi uygulayabilirler.

Maide 66- Eğer onlar tevrat'ı, İncil'i ve kendilerine indirilmiş olanı gerektiği şekilde uygulasalardı elbetteki hem üstlerinden hem ayaklarının altından rızıklanacaklardı. İçlerinde orta yolu izleyen bir topluluk var. Ama onların çoğunluğunun yapmakta olduğu ne kadar da kötü!

4)Allah yine tam olarak uygulayın, diyor. Değişmişse nasıl tam olarak uygulayacaklar?

Maide 68- De ki: "Ey Ehlikitap! Siz, tevrat'ı, İncil'i ve Rabbinizden size indirileni tam uygulamadıkça hiçbir şey değilsiniz." Rabbinden sana indirilen, onlardan birçoğunun küfür ve azgınlığını elbette artıracaktır. Küfre batan topluluk için tasalanma artık.

5)Allah değişmiş bir kitabın hakemliğine başvurur mu?

Al-i İmran 93- Tevrat indirilmeden önce, İsrail'in (Yakub'un) kendisine haram kıldığı dışında, yiyeceklerin hepsi İsrailoğullarına helâl idi. De ki: "Eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi Tevrat'ı getirip okuyun."

6)Allah değişmiş bir kitabı niye doğrulamaya çalışsın

Ahkaf 12 -Bundan önce bir rehber ve bir rahmet olarak Mûsâ'nın kitabı da vardı. Bu ise, onu doğrulayan ve zulmedenleri uyarmak, iyilik yapanlara müjde olmak üzere Arap diliyle indirilmiş bir kitaptır.

7)Daha buraya çok ayet asarım. Anlamak isteyen anlayacak, anlamak istemeyen anlamayacak. Tevrat ve İncil hakkında bu kadar çok şey söyleyen Allah, en önemli hususu (bunların değiştirildiğini) atlamış mı?

8)Hem Allah niye Kuran ın değişmesine izin vermesin de Tevrat ve İncil in değişmesine izin versin?

Sorularıma tek tek cevap vermezsen, bu iletiyi tekrar asarım. Lütfen mantık ve Kuran a bağlı kalarak cevap verirsen sevinirim.

BUDA TERVAT KURANIN AYNISI

Tekvir 1. Güneş tortop edilip bürülüp dürüldüğü zaman,
Tekvir 2. Yıldızlar ardarda döküldüğü zaman,
Tekvir 3. Dağlar yürütüldüğü zaman,
Tekvir 4. Doğumu yaklaşmış develer başıboş bırakıldığı zaman,
Tekvir 5. Vahşi hayvanlar bir araya toplandığı zaman,
Tekvir 6. Denizler ateşlendîrildlği zaman,

Bunların hepsi dünya ile alakalı olduğuna göre yıldızlar arştan arza düşecekler demektir.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

daha önce şu ayeti nasıl kıvırdınız bilmiyorum takip etmedim merak ediyorum .

sizce muhammed parmak izi mucizesini nasıl biliyordu.

Evet, bizim, onun parmak uçlarını bile aynen eski haline getirmeye gücümüz yeter. Kıyame/4

Biz silah yapmıyoruz sizin silahınızla sizi vuruyoruz hemde ölümcül oluyor. o parmağ uçlarını bilim buldu hoho veya al-ilahn putuyla ilgisi yok.

JJy4dN.jpg

Sitelerde Paylaş

Evet, bizim, onun parmak uçlarını bile aynen eski haline getirmeye gücümüz yeter. Kıyame/4

Parmak uçları derken parmak izine dikkat çektiğini nerden çıkarıyorsun önceki ayeti sonra ki ayeti okusanda parmak izinden bahsetmez. Kemiklerini bir araya getirip parmağının ucuna kadar yeninden dirilteceğinden bahseder mucize mucize diye yırtınmadan önce biraz okumak lazım.

Al sana mucize !

CkCCuJTWUAE2lkK.jpg

En Eski Parmak İzleri Babilliler’e Uzanır
Babilliler’den kalan bazı kil tablet, mühür, tuğla ve seramik kaplarda parmak izleri bulundu. Bazı izler kazara çamurun üzerinde kalmış olsa da bazıları oldukça derindir. Derin parmak izlerinin, seramiği yapan ustalarca, kimliklerinin bilinmesi için bırakıldığına inanılıyor. M.Ö. 1300’lerde ticari kontratların yazıldığı kil tabletlere iki tarafın da imza amacıyla parmak bastığı belirlendi.Çin’de resmi dokümanlara parmak basmak oldukça eski bir gelenekti. M.Ö.246’da Çin’de, resmi görevliler kil mühürler üzerine parmak basardı. Daha sonra, ipek ve kağıda yazılan kontratlara her iki taraf da mürekkepli parmaklarını basmaya başladı. Bu yöntem bazı ülkelerde okuma yazma bilmeyenler için imza yerine kullanılır. M.S. 851’de Zeyd Hasan, Çin’de tüccarların senetlere parmak bastığını yazmıştı. Japonya’da 702 yılına ait boşanma belgesinde, okuma yazma bilmeyen çiftin parmak izleri basılıdır. İranlı R. Hamadani, 1300’lerde Çin’de parmak izinden teşhis yapıldığını ve her insanın farklı parmak izi olduğunu yazmıştı.

tarihinde Dr.AldRe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

Parmak uçları derken parmak izine dikkat çektiğini nerden çıkarıyorsun

haklısın hiç alakası yok? :) 

parmak izi demeliydi. parmak izi zaten parmağın ucunda değil başka bir yerinde. :) yuh artık.

bu arada muhammed (sav) milattan önce bilgilere muaazzam şekilde hakim olduğunu gösterdi yine bize :) 

neye sarılacağınızı şaşırdınız.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, ahmet1405 yazdı:

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

"Kemiklerden bahsederken, parmak izine geçen tanrı gerçekten pek cümle kurmayı beceremiyor demektir."

"Fakat anlatılan şey şudur: Kemikleri yeniden dizemez miyiz sanıyor? Biz parmak uçlarındaki miniklere kadar bile yeniden dizeriz."

önce pek cümle kuramıyor diye eleştir sonra aslında şunu demek istedi diye mucizeyi yok et.

iyi kafa doğrusu :) 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

"Kemiklerden bahsederken, parmak izine geçen tanrı gerçekten pek cümle kurmayı beceremiyor demektir."

"Fakat anlatılan şey şudur: Kemikleri yeniden dizemez miyiz sanıyor? Biz parmak uçlarındaki miniklere kadar bile yeniden dizeriz."

önce pek cümle kuramıyor diye eleştir sonra aslında şunu demek istedi diye mucizeyi yok et.

iyi kafa doğrusu :)

kafanız yavaş çalışıyor, sizin için kolaylaştırayım.

tanrı sandığınız arap, ayette : Kemikleri yeniden dizemez miyiz sanıyor? Biz parmak uçlarındaki miniklere kadar bile yeniden dizeriz.

demektedir. fakat, siz ve sizden önceki diğer arap sevdalısı, bu ayetin parmak izinden söz ettiğini belirtmektedir.

buna göre, ben de: önceki ayette kemikten söz ederken, sonra parmak izine geçen bir tanrı pek cümle kuramıyor demektir, sandığınızın aksine, orada kemiklerin uçlarından söz eder, dedim.

şimdi sanıyorum ki sizin bile anlayabileceğiniz kadar açıklayıcı olmuştur.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

kafanız yavaş çalışıyor, sizin için kolaylaştırayım.

tanrı sandığınız arap, ayette : Kemikleri yeniden dizemez miyiz sanıyor? Biz parmak uçlarındaki miniklere kadar bile yeniden dizeriz.

demektedir. fakat, siz ve sizden önceki diğer arap sevdalısı, bu ayetin parmak izinden söz ettiğini belirtmektedir.

buna göre, ben de: önceki ayette kemikten söz ederken, sonra parmak izine geçen bir tanrı pek cümle kuramıyor demektir, sandığınızın aksine, orada kemiklerin uçlarından söz eder, dedim.

şimdi sanıyorum ki sizin bile anlayabileceğiniz kadar açıklayıcı olmuştur.

benim kafam merak etme hızlı çalışıyor. sandığından daha zekiyim.. senin ne yapmaya çalıştığını da gayet iyi farkındayım

senin kelimeleri nasıl eğip büktüğün de ortada.

çelişki ararken nasıl cımbızlama yapıyordunuz da şimdi ayetin sağına soluna bakmak yeni mi geldi aklınıza.

tanrı bize göre pek cümle kurmayı bilmiyorsa; ayet senin anladığın biçimdeyse; sen bu ayetleri kabul etmiş Allah'a iman mı etmiş oldun. :) 

tarihinde ahmet1405 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neyse kıvırmalarınızı izlemek hoşuma gitmiyor değil.

Şüphesiz ki, (döl yatağına) atılan bir damla meniden, çiftleri; erkek ve dişi (olarak), O yarattı.Necm-45/46

Buna da mutlaka bir cevabınız olmuştu ben takip edemedim de!!

Muhammed ya da kitabı kim yazdıysa size göre ;  cinsiyetin erkekten geldiğini söylüyor bu ayet de 1400 yıl önce nasıl biliyorlardı?

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

haklısın hiç alakası yok? :) 

parmak izi demeliydi. parmak izi zaten parmağın ucunda değil başka bir yerinde. :) yuh artık.

bu arada muhammed (sav) milattan önce bilgilere muaazzam şekilde hakim olduğunu gösterdi yine bize :) 

neye sarılacağınızı şaşırdınız.

Bir insanın algısı bu kadar mı kapalı olur? Sen hiç bir kanıt göstermeden uyduruk bir kitaptan mucize getiriyorsun biz sana araştırma getiriyoruz yok seninki doğru bizim ki yanlış. Görende muhammed insanların olmadığı bir yerde fotosentez yaparak yaşadığını zannedecek. Mekke dönemin ticaret merkezlerinden biriydi her türlü bilgiye ulaşılabilecek bir merkezdi. Bir çok farklı yöreden insanlar gelir düzenlenen şiir yarışmalarına katılırlardı. Yani bilgilere ulaşmak öyle düşündüğün gibi çok zor değil bize kadar ulaşan bilgi oraya o dönemde neden ulaşmasın. Kuranda geçen ayetlerinde daha kurandan önceki şairlerin dizelerinde olması da ayrı bir mucize :D  Hatta mekke dönemi vahiy katiplerin den biri olan İbni Sarh katipliği bırakıyor neden mi ? Arif Tekinden alıntı yapıyorum buyur :

"Hz. Muhammed ona Kur'an'ın falanca suresine "Kâfinin" yaz. deyince o, "Zalimim" yazıyormuş, "Azizim Hakim" yazdırmak isteyince o, "Gafurun Rahim" yazıyormuş. Hz. Muhammed onun bu hilesini fark etmeyince adam, Muhammed'de bir keramet-olağanüstü durum yok diye ayrılıyor ve aleyhle propaganda yapıyor: Ne var yani? Ben de Kur'an gibi bir kitap, hatta daha iyisini ortaya koyabilirim, diyor. Bu yüzden En'am suresinin 93. ayeti iniyor. Ayet uzun; ilgili kısım şöyledir: 'sizden de Allah 'ın indirdiği ayetlerin benzerini indirebilirim diyenden kim daha zalim olabilir?"  Görüldüğü gibi Hz. Muhammed'den ayrılınca onun için özel ayet geliyor. Tıpkı Ebu Leheb için özel bir sure indiği gibi."

Şimdi eminim başka bir ayete zıplayacaksın mucize diye ama hepsi bu zırvalıklarla dolu oku demem nafile sende okuyacak okuduğunu anlayacak kafa yok ama en azından gelen diğer arkadaşları faydası olur diye belirteyim :

"Arif Tekin Kuranın Kökeni" serisini okuyun ve orda belirtilen kaynakları tek tek araştırın. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...