Jump to content

Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

Recommended Posts

3 saat önce, anibal yazdı:

Ama yalan söylüyorsun.

Bir şey var diyorsan;

1. O şeyi net olarak tarif edersin, bu böyle böyledir diye. ( bunda  sıkıntı yok tarif yaparız.)

2. O şeyi gösterirsin, tarif ettiğin özelliklere uyduğunu ispatlarsın. ( onu gösteremem f a k a t , neden gösteremediğimi kanıtlarım.)

Mesela, en azından bunu yapabilirsin di mi? göster, görsün herkes. ( bu imkansız. değil ben peygamberler de bunu yapmadı. neden göremeyeceğini açıklayım., dinleyeceksen.)

Ama baştan söyleyelim de. alakasız şeyleri veya bilinmezliği göstermenle yürümez bu peynir gemisi. Cehaletten kanıt falan çıkmaz, en başta gelen kaidedir, islam fıkhında bile. 

bak burada  yanlışın v a r. senin y a l a n dediğin benim doğrum. senin göremediğini ben de göremiyorum. ama  yalanlamıyorum . çünkü görseydik aklımızı kullanmayacaktık. s a b a h işe gitmeyip ondan işleri yapmasını isteyecektik.biri hep yaz mevsimini isteyecek , diğeri hep kış mevsimini.. kimse okuyup , öğrenmeyecek, bütün soru ve sorunları ona çözdürecektik.

görmemek dünya hayatı için daha iyi..hatta bu ateistforum hiç olmayacak . sadece islami forum olacaktı.her fikir tek yönlü olup, hayat sıkıcı hal alacaktı ..

anlıyacağın görmemen şimdilik daha iyi.. ahirette ise görebileceksin. tabi iman edersen..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 230
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, FETİH said:

Yalanını güya aklamak için bir ton daha yalan söylüyorsun sadece. 

Benim yalan dediğim, senin yalanın, doğru falan değil ki, sıradan basit bir martaval, bir uydurma, hepsi o.

Benim neden göremeyeceğim belli, çünkü onun varlığı su katılmamış koca bir yalan, bir palavra. İşte ondan göremiyoruz, bu, bu kadar basit. Yok, bir martavaldan ibaret o terane... 

Mesela, şuracıkta öyle bir yalan sallarım ve o yalanın neden görülmeyeceğini falan öyle güzel gösteririm ki, nevrin döner, küfürbaz, adi, bilmem ne anibal diye sayıklar, bağırıp çağırıp durursun, elinden tek gelebilecek olan bana saymak olur, ama akıbetini değiştirmez, o seni rüsteva eden yalanım, bilfiil hakikat olup çıkar başına.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Yalanını güya aklamak için bir ton daha yalan söylüyorsun sadece. 

Benim yalan dediğim, senin yalanın, doğru falan değil ki, sıradan basit bir martaval, bir uydurma, hepsi o.

Benim neden göremeyeceğim belli, çünkü onun varlığı su katılmamış koca bir yalan, bir palavra. İşte ondan göremiyoruz, bu, bu kadar basit. Yok, bir martavaldan ibaret o terane... 

Mesela, şuracıkta öyle bir yalan sallarım ve o yalanın neden görülmeyeceğini falan öyle güzel gösteririm ki, nevrin döner, küfürbaz, adi, bilmem ne anibal diye sayıklar, bağırıp çağırıp durursun, elinden tek gelebilecek olan bana saymak olur, ama akıbetini değiştirmez, o seni rüsteva eden yalanım, bilfiil hakikat olup çıkar başına.

yAv he. sana en baştan dedim. öte git die. sen Allah hakkındaki bu önyargılarını bırakmadıkça seni uyandıramam ben . senin önyargılarından kurtulmanın tek çözümü : mucize görmen. onu da ben yapamam. bunun için üzgünüm. ama senden ben mucize isytemiyorum ki, önyargını bırak diyorum. bunu yap ki . akıl , mantık, vahiyden faydalanabilesin. 

gelelim sende  ki önyargının bir örneğine:

neden yalan söylemiyorsun? kendine yakıştıramadığın bir fiili,  Allah'a neden yakıştırıyorsun.

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, FETİH said:

yAv he. sana en baştan dedim. öte git die. sen Allah hakkındaki bu önyargılarını bırakmadıkça seni uyandıramam ben . senin önyargılarından kurtulmanın tek çözümü : mucize görmen. onu da ben yapamam. bunun için üzgünüm. ama senden ben mucize isytemiyorum ki, önyargını bırak diyorum. bunu yap ki . akıl , mantık, vahiyden faydalanabilesin. 

gelelim sende  ki önyargının bir örneğine:

neden yalan söylemiyorsun? kendine yakıştıramadığın bir fiili,  Allah'a neden yakıştırıyorsun.

Allah'ın kendisi yalan zaten, uydurma bir martaval o... Önyargı olan sensin, apaçık ve koca bir yalana kanmış gidiyorsun. Elinde önyargıdan ve yalandan başka hiç bir halt yok. 

Akıl ve mantık, vahyin palavra, allahın yalan olduğunu apaçık gösteriyor işte. Olmayan bir allaha da elbette kimsenin bir halt yapıştıracağı yok, git bunu kendine söyle, allah falan diye sıra sıra yalanları dizen sensin.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın kendisi yalan zaten, uydurma bir martaval o... Önyargı olan sensin, apaçık ve koca bir yalana kanmış gidiyorsun. Elinde önyargıdan ve yalandan başka hiç bir halt yok. 

Akıl ve mantık, vahyin palavra, allahın yalan olduğunu apaçık gösteriyor işte. Olmayan bir allaha da elbette kimsenin bir halt yapıştıracağı yok, git bunu kendine söyle, allah falan diye sıra sıra yalanları dizen sensin.

sen neden anlamıyorsun????

insana iki değer verilmiş. akıl ve vahiy. ben ikisine de tabiim. anlı yormusun?

gelelim sana sen ise bu iki değerden sadece akla tabisin. vahye önyargılısın .. bunu bile kabul etmiyorsun. ya biraz düşün.

akla sen de ben de tabiyiz. ama vahye gelince sen önyargınla reddediyorsun.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, FETİH said:

sen neden anlamıyorsun????

insana iki değer verilmiş. akıl ve vahiy. ben ikisine de tabiim. anlı yormusun?

gelelim sana sen ise bu iki değerden sadece akla tabisin. vahye önyargılısın .. bunu bile kabul etmiyorsun. ya biraz düşün.

akla sen de ben de tabiyiz. ama vahye gelince sen önyargınla reddediyorsun.

İnsana verilmiş hiç bir şey yok,insan dişiyle tırnağıyla söke söke aklı kendi edinmiş. Vahiy dediğin bir palavradan ibaret, şapşalca bir martaval sadece.

Bunun kabul edilecek bir tarafı falan yok, tıpkı senin, yüce tanrı şiva'nın hikayesini kabul etmediğin gibi.

Sitelerde Paylaş

İnsana verilmiş hiç bir şey yok,insan dişiyle tırnağıyla söke söke aklı kendi edinmiş.

atıyorsun..

sen aklı sökerek alırken, aklın var mıydı? şayet aklın varsa söke söke aldığına ne gerek vardı?

şayet aklın yokken aklı aldım diyorsan, o zaman da aklın sana gerekli olduğuna hangi organınla karar verdin, koklayarak mı karar verdin?

Sitelerde Paylaş
Just now, FETİH said:

atıyorsun..

sen aklı sökerek alırken, aklın var mıydı? şayet aklın varsa söke söke aldığına ne gerek vardı?

şayet aklın yokken aklı aldım diyorsan, o zaman da aklın sana gerekli olduğuna hangi organınla karar verdin, koklayarak mı karar verdin?

Vardı elbette... 

Git git giiiiiit... Taa en basit atom olan hidrojene kadar git. İşte onun bile aklı var. Bir elin nesi, iki elin sesi hesabı, ikisi bir araya gelince, onlarında kat kat daha aklı oluyor hem.

Bana gerekli olduğuna ben bile karar vermedim, doğal seleksiyon karar verdi, daha akıllı olabilen, daha çok üreyip öyle öyle bu hale geldik işte. 

Senein şu palavra tanrın, hangi aklı vermiş... Pardon, deve sidiği içip şifa bulmaya dair bir akıl vardı ama, tanrı verilmiş sayılır mı, meçhul. Senin tanrının ve diğer tanrıların akıl diye verdiği şeyler, insanlığın hiç bir derdine derman olmadığı gibi, ancak en rezil vahşetlere, en kepaze işlere sebep olup gelmiş. Ne akıl vermesinden bahsediyorsun ki hala?

Tabi sen, acayip bir cehaletle bu yalanı sayıklayıp dururken, gerçeklerin alayını da kaçırıyorsun. Bu başka mesele. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, FETİH yazdı:

ilişki için kesinlikle ergenlik gerekiyor.

Sen milletin kızı ergen olunca ilişkiye girebilir düşüncesinde gereksiz bir sapıksın.

Ergenlik kız çocuklarında 

9-13

Erkek çocuklarında

11-12

Daha fazla yazdıklarını okumak istemiyorum sapık engelliyorum seni. 

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mega Ateist yazdı:

Sen milletin kızı ergen olunca ilişkiye girsin düşüncesinde gereksiz bir sapıksın.

şaşırmadım. böyle büyük bir saçmalığı nikinde mega yazan biri yapardı... tebrikler.. sapık sensin ahmak herif. sana ne milletin kızını kaç yaşında evlendirdiğinden..

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Mega Ateist said:

Sen milletin kızı ergen olunca ilişkiye girebilir düşüncesinde gereksiz bir sapıksın.

Ergenlik kız çocuklarında 

9-13

Erkek çocuklarında

11-12

Kafanı kuma gömmek çözüm olmaz.

Çözüm bu sapıklığı onun kafasına çalmak olacaktır ancak.

Sen İsviçre'de falan yaşarsın, böyle sapıklar yeraltında ve binde bir kişi falan olur, anlarım. Ama siz böyle yaptıkça, onlar mesut ve bahtiyar olup, başkalarını da sapık yapmaya devam ediyorlar sadece.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, FETİH said:

şaşırmadım. böyle büyük bir saçmalığı nikinde mega yazan biri yapardı... tebrikler.. sapık sensin ahmak herif. sana ne milletin kızını kaç yaşında evlendirdiğinden..

Cehalet kadar ahlak zafiyetin de var görünen. 11 yaşındaki çocuğu evlendirmek sapıklık değilse nedir?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, FETİH yazdı:

Yok öyle sana ne falan...

Adet gördü diye çocuğunu evlendirebilme hakkını kendinde gören adamın tepesine yasalar çöker ve alıp onu hapse atar, çocuğunu da elinden alır.

Sizin sapkın dininiz bu noktada yalnız sizi bağlamaz yani.

Arap alemi bu sapıklığı din izin veriyor diye yaşıyor, onlarda bizdeki yasalar yok, bu küçücük çocuklar akın akın tecavüze uğruyor, küçücük yaşlarında doğum yapmaya çalışırken iç organları parçalanıyor ve ölüyorlar.

O yüzden dikkatli konuş. Din savunacağım diye sapıklık savunuyor durumuna düşme. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, FETİH yazdı:

elli sefer söyledik. iki görüş var diye.

1- 9-13

2-18

ben 2. görüşe uyuyorum diyorum. hala şu da bu .. 2. görüş 2. görüş. ..

Muhterem, böyle hayati önem arz bir meselede nasıl iki farklı görüș olabiliyor ?

Tanrı´nız, Kitabınız ve tabii ki Peygamberiniz bu noktayı apaçık anlatmaktan  bu kadar mı aciz ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Muhterem, böyle hayati önem arz bir meselede iki farklı görüș olabiliyor ?

Tanrı´nız, Kitabınız ve tabii ki Peygamberiniz bu noktayı apaçık anlatmaktan  bu kadar mı aciz ?

aciz değil, tek görüş olmayışı Kuran da sayı verilmiyor,ondan. yeminle söylüyorum sayı verse daha çok sıkıntı çıkardı.tabi inkarcılar için.. akıl akıl diyen insanoğlu, işte aklını kullan doğru sayıyı bul.

sayıyı veren fıkıh alimleri. ondan 2 sayı çıkıyor.sen de bu görüşlerden istediğine uymakta hürsün.

tarihinde FETİH tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, FETİH yazdı:

elli sefer söyledik. iki görüş var diye.

1- 9-13

2-18

ben 2. görüşe uyuyorum diyorum. hala şu da bu .. 2. görüş 2. görüş. ..

Senin görüşünü sorgulamıyoruz. Sana sapık dediğimiz de yok.

Senin sorunun, inandığın dinin her şeyini savunmak adına sapıklığı savunuyor duruma düşmek. Kişisel olarak asla onaylamasanız, vicdanınız ve sağduyunuz izin vermese de buna mecbur kalıyorsunuz. Çünkü dinde varsa savunmak gerekiyor... Yalanlayamıyorsunuz çünkü her bakımdan var ve gayet tatbik ediliyor. 

İşiniz çok zor, onu görmek zor değil ama savunmayın. Kur'an, genelde ise İslam, ona inananı zor durumda bırakır çünkü bugün sapıklık, ahlaksızlık dediğimiz birçok davranış ve düşünceyi barındırıp uygulatır. Kişi kendisi uygulamasa da uygulayanı hoş görmek, ona izin vermek zorundadır. 

Sen de tam bu noktada zafiyet içine düşüyorsun. Ben uygun görmem ama görüp de kızını 9 yaşında verene karışmam, kimse de karışmamalı diyorsun.

Biz ise buna açıkça sapıklık diyor ve kızlarını bu yaşta evlendirenlerin direkt hapse atılması ve çocuklarının koruma altına alınması gerektiğini söylüyoruz.

Doğru olan bu.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Senin görüşünü sorgulamıyoruz. Sana sapık dediğimiz de yok.

Senin sorunun, inandığın dinin her şeyini savunmak adına sapıklığı savunuyor duruma düşmek. Kişisel olarak asla onaylamasanız, vicdanınız ve sağduyunuz izin vermese de buna mecbur kalıyorsunuz. Çünkü dinde varsa savunmak gerekiyor... Yalanlayamıyorsunuz çünkü her bakımdan var ve gayet tatbik ediliyor. 

İşiniz çok zor, onu görmek zor değil ama savunmayın. Kur'an, genelde ise İslam, ona inananı zor durumda bırakır çünkü bugün sapıklık, ahlaksızlık dediğimiz birçok davranış ve düşünceyi barındırıp uygulatır. Kişi kendisi uygulamasa da uygulayanı hoş görmek, ona izin vermek zorundadır. 

Sen de tam bu noktada zafiyet içine düşüyorsun. Ben uygun görmem ama görüp de kızını 9 yaşında verene karışmam, kimse de karışmamalı diyorsun.

Biz ise buna açıkça sapıklık diyor ve kızlarını bu yaşta evlendirenlerin direkt hapse atılması ve çocuklarının koruma altına alınması gerektiğini söylüyoruz.

Doğru olan bu.

sen ateizmi tek doğru kabul ettiğin gibi, o da  onun doğrusu. Kur'an' da  sayı geçmez. hata  yapılmışsa  Kur' a n değil, insan yapıyor.. bu sayılar emir değil, alimin teorisi..

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, FETİH yazdı:

aciz değil, tek görüş olmayışı Kuran da sayı verilmiyor,ondan. yeminle söylüyorum sayı verse daha çok sıkıntı çıkardı.tabi inkarcılar için.. akıl akıl diyen insanoğlu, işte aklını kullan doğru sayıyı bul.

sayıyı veren fıkıh alimleri. ondan 2 sayı çıkıyor.sen de bu görüşlerden istediğine uymakta hürsün.

Ne bre, tombola mı oynuyoruz !. Doğru sayıyı bulacakmıșız, Tanrı´nız ve tabii ki Peygamberiniz bulamamıș, biz bulacağız öyle mi ?

Bulamayınca, paparayı da biz yiyeceğiz. Oh ne âla !

Diğer taratan Tanrı`nız domuz etine yasak koyarken, gayet somut bir șekilde bunu beyan ediyor.

Demek ki, istek (!) olunca oluyormuș. Desenize, onların da ișine gelmiyordu.:)

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Ne bre, tombola mı oynuyoruz !. Doğru sayıyı bulacakmıșız, Tanrı´nız ve tabii ki Peygamberiniz bulamamıș, biz bulacağız öyle mi ?

Bulamayınca, paparayı da biz yiyeceğiz. Oh ne âla !

Diğer taratan Tanrı`nız domuz etine yasak koyarken, gayet somut bir șekilde bunu beyan ediyor.

Demek ki, istek (!) olunca oluyormuș. Desenize, onların da ișine gelmiyordu.:)

yanlış bir benzetme yapıyorsun. tombalada akıl değil rastlantı vardır. akıl ihtimallerden birini tercih etmektir. bu noktada Allah'ın CC. istediğine isabet edersen 2 sevap, isabet etmezsen 1 sevap alırsın. ama şunu da söyleyim , bu işi Alimler yapmalı. ehliyetsiz kişiler değil..

bak her şey dediğn gibi açık olsaydı. o zaman insanın düşünmesine gerek kalmazdı. alimlerin bilgileri sadece ezber yapmaktan ibaret kalırdı. e akıl önemlidir diyen biri isen onun kullanılmasına fırsat tanıyan vahye neden çatıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...