Jump to content

Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

Recommended Posts

17 dakika önce, FETİH yazdı:

yanlış bir benzetme yapıyorsun. tombalada akıl değil rastlantı vardır. akıl ihtimallerden birini tercih etmektir. bu noktada Allah'ın CC. istediğine isabet edersen 2 sevap, isabet etmezsen 1 sevap alırsın. ama şunu da söyleyim , bu işi Alimler yapmalı. ehliyetsiz kişiler değil..

bak her şey dediğn gibi açık olsaydı. o zaman insanın düşünmesine gerek kalmazdı. alimlerin bilgileri sadece ezber yapmaktan ibaret kalırdı. e akıl önemlidir diyen biri isen onun kullanılmasına fırsat tanıyan vahye neden çatıyorsun.

Yok bence tombola gayet güzel tarif ediyor meseleyi.  Arkadaș, Tanrı´nız sağolsun(!) her insanın zekası aynı değil, çoğunluğu da cahil ve bilgisiz olunca, birde  buna herkesin farklı(!) anladığı kıtabını eklerseniz, ortaya tam da tombolayı andıran bir tablo ortaya çıkıyor.

Bu arada benim domuz örneğini görmezden gelmișsiniz, demek ki olunca oluyor.

Ama nedense diğer birçok konuda, sözüm ona âlimleriniz bile, șașkın ördek gibi farklı yorum yapıyorlar.

Âlim falan diyorsunuz ya, onlar da Siz de olmayan ne var ?

Siz kendi gözünüze, aklınıza  ve mantığınıza güveneceğinize, neden onun bunun peșinden gitme hevesi içindesiniz.

Kitabınız orada; açın okuyun, içindekiler anlașılmıyorsa Tanrı´nızın suçu. Demek ki, apaçık yazdıramamıș.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 230
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

23 minutes ago, FETİH said:

yanlış bir benzetme yapıyorsun. tombalada akıl değil rastlantı vardır. akıl ihtimallerden birini tercih etmektir. bu noktada Allah'ın CC. istediğine isabet edersen 2 sevap, isabet etmezsen 1 sevap alırsın. ama şunu da söyleyim , bu işi Alimler yapmalı. ehliyetsiz kişiler değil..

bak her şey dediğn gibi açık olsaydı. o zaman insanın düşünmesine gerek kalmazdı. alimlerin bilgileri sadece ezber yapmaktan ibaret kalırdı. e akıl önemlidir diyen biri isen onun kullanılmasına fırsat tanıyan vahye neden çatıyorsun.

O kadar zavallısın ki...

Papazlar, rahipler necidir bilir misin sen? İşte o alimler sınıfı denen şey onlardı. Cadı diye onbinlerce insanı diri diri yakanlar hani.

Senin alim dediğin şahsın, zırdelinin teki, rezilin biri, dümbüğün teki, sapığın önde gideni veya alim olduğuna dair elinde olan ne? 

Alim dediğin admaın 3 kafası mı olacak?

Senin anlamayıp ne idüğü belirsiz birilerinin kuyruğuna yapışıp gitmesine eyvallah diyen bir palavradan ibaret bedevi putçuğu mu hakikat olacak?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Yok bence tombola gayet güzel tarif ediyor meseleyi.  Arkadaș, Tanrı´nız sağolsun(!) her insanın zekası aynı değil, çoğunluğu da cahil ve bilgisiz olunca, birde  buna herkesin farklı(!) anladığı kıtabını eklerseniz, ortaya tam da tombolayı andıran bir tablo ortaya çıkıyor.

Bak . tombala olayı var ya. ayetlere sen veya ben ve bizim gibi gerçek alim olmayanlar, mana vermeye kalkarsak , hem kendimiz saparız hemde başkalarını saptırırız. gerçek alimler hüküm verirken tombala oynamıyor. akıl,sünnet ve vahiy ölçeğinde hüküm veriyor. senin yaptığın gibi keyfine göre değil.

herkesin aklı farklı evet. gerçek alimlere o yüzden ihtiyacımız var. sapmamak için.

domuz eti konusu açık , akıl yürütmeye gerek yok ki.haram

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

O kadar zavallısın ki...

Papazlar, rahipler necidir bilir misin sen? İşte o alimler sınıfı denen şey onlardı. Cadı diye onbinlerce insanı diri diri yakanlar hani.

Senin alim dediğin şahsın, zırdelinin teki, rezilin biri, dümbüğün teki, sapığın önde gideni veya alim olduğuna dair elinde olan ne? 

Alim dediğin admaın 3 kafası mı olacak?

Senin anlamayıp ne idüğü belirsiz birilerinin kuyruğuna yapışıp gitmesine eyvallah diyen bir palavradan ibaret bedevi putçuğu mu hakikat olacak?

sana yemin imi? etmem lazım inanman için. islamın alimleri yahudi ve hiristiyan alimlerinin düştüğü hataya düşmediler.

asıl sen zavallısın ki apaçık bir yolu göremiyorsun.. islamı  yahudi hiristiyan alimiyle kıyaslama. bırak onları kendi inkarlarında.

kimi kastediyorsun 3 kafa ile?

tarihinde FETİH tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, FETİH said:

Bak . tombala olayı var ya. ayetlere sen veya ben ve bizim gibi gerçek alim olmayanlar, mana vermeye kalkarsak , hem kendimiz saparız hemde başkalarını saptırırız. gerçek alimler hüküm verirken tombala oynamıyor. akıl,sünnet ve vahiy ölçeğinde hüküm veriyor. senin yaptığın gibi keyfine göre değil.

herkesin aklı farklı evet. gerçek alimlere o yüzden ihtiyacımız var. sapmamak için.

Bu kitap apaçık mı, değil mi:

Evet - apaçık

Hayır  - değil.

Şuna insan g,b,, mertçe cevap verin de hepimiz rahatlayalım.

İnanın en çok siz rahatlayacaksınız.

Kitapta ben apaçığım yazıyor.

Ki öyle yazmasa da zaten başka şansı var mı?

Tanrı mamülü bu. Kısıtsız tanrı.

İsterse bilal'e bile bütün bir kuantum fiziğini 10 saniyede anlatır mı, anlatır.

Bu hala bizim gibi alim olmayanlardan falan bahsediyor.

Kazı nasıl çevireceğinizi şaşırdınız be..

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, FETİH said:

sana yemin imi? etmem lazım inanman için. islamın alimleri yahudi ve hiristiyan alimlerinin düştüğü hataya düşmediler.

asıl sen zavallısın ki apaçık bir yolu göremiyorsun.. islamı  yahudi hiristiyan alimiyle kıyaslama. bırak onları kendi inkarlarında.

kimi kastediyorsun 3 kafa ile?

Bilmem, nerden biliyorsun onların alim olduğunu? 3 Kafaları mı oluyor?

Al bak senin o pek bir büyük islam alimlerinin hali:

helaya girerken su duayi okumalidir 'maddi ve manevi pisliklerden ve seytandan allah'a siginirim'. cikarken de 'yarayisli maddeleri alikoyup yaramayanlari benden uzaklastirmak lutfunu bahseden allah'a hamd ederim'. 
temizlenme isine gelince, uc kerpic parcasini yahut duzeltilmis uc tasi buyuk abdestten once alir. kaza-yi hacet bitince sol eliyle alir ve necaset olmayan yerden baslayip necaset olan yere surer ve orada dondurur ve necaseti bulastirmadan kaldirir. boylece uc tasi kullanir.

Bunları söyleyen kim bilir misin? Neden bu büyük alimin dediğini yapmıyorsun? Helanda acil durum için kaç taşın var? 

Apaçık olan tek gerçek, tanrının bir palavra, bir martaval olduğu. Bu o kadar açıkki, kapatamka için yırtmadık tarafınız, yutmadığınız rezillik, sapıklık, kepazelik kalmadı.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, FETİH yazdı:

Bre muhterem,

yani "Bu kitabı kendiniz okuyup anlamaya çalıșmayın, yoksa ayvası yersiniz." diyorsunuz.

Keșke Tanrı´nız sadece domuzlarla ilgili masallar yazsaymıștı kitabında.:)

O zaman Âlimlere falan da bel bağlamazdınız ve Tanrı´nızı da bu kadar rencide etmezdiniz.

Hasılı sözün özü: Domuz meselesi anlașılır, ancak diğer mevzular epeyi muallak, hatta sapıtma tehlikesi var. Aman diiyiim.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, FETİH yazdı:

sen ateizmi tek doğru kabul ettiğin gibi, o da  onun doğrusu. Kur'an' da  sayı geçmez. hata  yapılmışsa  Kur' a n değil, insan yapıyor.. bu sayılar emir değil, alimin teorisi..

Benim ateistliğim yalnız beni bağlar. Kimseye ateist olmalısınız demediğim gibi, ateizmin emri, kitabı, yaşam biçimi dayatması yok. Ben çocuğumu 9-10 yaşında bir sapığa verirsem, bu benim ahlaksızlığım, sapıklığım, şu bu olur, gider yasalara da hesabımı çatır çatır veririm. 

Onun doğrusu dediğin şey sapıklık. Küçük kız çocuklarla evlenmek, seks yapmak dediğiniz ve kişisel doğruya indirgediğiniz şey direkt İslam'la ilgilidir, Kur'an'ın ölçüsünü anlamak için net yaş vermesi gerekmez. Sana henüz adet görmüş çocuklarla evlenilir dediğini gösteren bir yığın ayet asarım buraya. Hatta adet görmemişlerle bile evlenilebileceğini söylediğini de gösteririm.

Kıvırma o yüzden. Birilerinin doğrusu çocuklara tecavüz etmek ise, bunu hoş görmek ve hoş görülmesi gerektiğini söylemek de aynı suçu işlemekten farksızdır, hatta da da kötüdür. 

İslam'ı, Kur'an'ın emir ve tavsiyelerini göreceli ahlaka indirgeme kurnazlığı yapamazsın velhasıl. 

Ama tabii AKP size çalıştığı için çocuk tecavüzleri, çocukları küçük yaşta evlendirmek gibi sapıklıkları daha kolay, daha rahat savunabiliyorsunuz. Yasalar da işlemiyor artık, tecavüzcüler çatır çatır aklanıyor. Hatta küçük kıza tecavüz ettikten sonra "Ben onu kendime karı edeceğim" dersen direkt aklan diye yasa üretmeye çıktı bunlar. 

Arap din ve geleneklerinin sapıklığı ve siz Arap yalakaları sorumludur bundan.

Pisliği yine biz temizleyeceğiz... 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Arap din ve geleneklerinin sapıklığı ve siz Arap yalakaları sorumludur bundan.

Pisliği yine biz temizleyeceğiz... 

Ya şu ateist gözlüklerini çıkar da öyle bak Kur'an'a.Ne alakası var arap geleneğiyle.. delilin yok, konuşuyorsun.

çıkarmam diyorsan: Kur'an'dan sayı ver . yoksa sus.

sus derken . ben diyeceği mi dedim. anlatamadım....git başka bir müslümana sor.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, kavak yazdı:

Bre muhterem,

Hasılı sözün özü: Domuz meselesi anlașılır, ancak diğer mevzular epeyi muallak, hatta sapıtma tehlikesi var. Aman diiyiim.

muallak mevzular hangisi . iman etmeni engelleyen 1 tane yaz. da biz de görelim..

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, FETİH yazdı:

muallak mevzular hangisi . iman etmeni engelleyen 1 tane yaz. da biz de görelim..

Benim için sorun yok, ben Sizi kastetmiștim.:)

Kitabı anlamadığınız için âlimlere(!) havâle eden Sizsiniz, demek ki epeyi muallak içeriği var Size göre. 

Niye kendiniz bu kitabı anlayamıyorsunuz, halbuki kitabınızın kapı gibi iddiası var bu noktada, değil mi ?

Bunu kendi kendinize hiç sordunuz mu ?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Benim için sorun yok, ben Sizi kastetmiștim.:)

Kitabı anlamadığınız için âlimlere(!) havâle eden Sizsiniz, demek ki epeyi muallak içeriği var Size göre. 

Niye kendiniz bu kitabı anlayamıyorsunuz, halbuki kitabınızın kapı gibi iddiası var bu noktada, değil mi ?

Bunu kendi kendinize hiç sordunuz mu ?

sordum . ama anlatması uzun sürer.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, FETİH said:

sordum . ama anlatması uzun sürer.

Anlatıtm diyerek, kendini kandırsan ne değişir?

Allah dediğin martaval, derdini bile anlatmaktan aciz bir zavallı işte, ancak o çıkar bu lafından...

Sende bu zavallı sana ebedi hayat falan verecek sanan, daha zavallı bir cahil ve de budalasın o kadar.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, FETİH said:

sen de anlatamadın diyerek , kendini kandırırsan ne değişir?

Ben kendimi kandırmıyprum ki, işte herşey ortada, bedevinin biri çıkmış, kendine inanacak bir salak sürüsü bulmuş, kıçından sallamışta sallamış... 

Yani allah bir yalan, bir martaval, bunu görmek için, gözlerini açman kafi, şu malum gözlerini, götten uydurma kalp gözünü falan değil.

Ve bu yalana kanıp, bir de kendini kandırıp, doğal olarak kanıp gidip zarara giren sizsiniz: İnsan olma hakkını yitiriyorsunuz, bu dahi yeter. Cennette tomurcuk memeli huriler hayali uğruna, "Geçmişin sapık, manyak, gerzek insanları" listesinde anılmaya canhıraş bir gayretle gidiyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Ben kendimi kandırmıyprum ki, işte herşey ortada, bedevinin biri çıkmış, kendine inanacak bir salak sürüsü bulmuş, kıçından sallamışta sallamış... 

Yani allah bir yalan, bir martaval, bunu görmek için, gözlerini açman kafi, şu malum gözlerini, götten uydurma kalp gözünü falan değil.

Ve bu yalana kanıp, bir de kendini kandırıp, doğal olarak kanıp gidip zarara giren sizsiniz: İnsan olma hakkını yitiriyorsunuz, bu dahi yeter. Cennette tomurcuk memeli huriler hayali uğruna, "Geçmişin sapık, manyak, gerzek insanları" listesinde anılmaya canhıraş bir gayretle gidiyorsunuz. 

sen benim sözlerimi anlamıyorsun. o zaman nasihatçı olarak sana ölüm yeter.

bana ölümden sonrası için ne hayal ediyorsun, anlatabilir misin?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, FETİH yazdı:

Ya şu ateist gözlüklerini çıkar da öyle bak Kur'an'a.Ne alakası var arap geleneğiyle.. delilin yok, konuşuyorsun.

çıkarmam diyorsan: Kur'an'dan sayı ver . yoksa sus.

sus derken . ben diyeceği mi dedim. anlatamadım....git başka bir müslümana sor.

Tatava yapmayalım lütfen. Kur'ana göre evlenme sınırının çocukların adet görmesi, ergenliğe ulaşması diyen bizzat kendinsin. Hatta sana göre 6 yaşındaki bir çocukla evlenilebilir. Tabii rol modeliniz Muhammed olduğu ve Aişe annenizle o 6 yaşındayken evlendiği ama koynuna almak için 9'una kadar beklediği için evlilik yaı 6 olabilir diyorsun.

Sen anlatacağını anlattın zaten. Müslümanlar eskiden, yani birkaç yıl öncesine kadar bu işleri savunamazdı kolay kolay ama senin gibiler İslami hükumete ve dinciliğin beslenmesine sırtını rahatça dayayabildiği için savunabiliyor.

İğrençsiniz iğrenç... Şu dünyada çok sapıklık gördüm, hemen her türüne rastladım, hafifinden ağırına hemen bütün sapıklıkları bilirim ama hiçbiri bu çocuklara musallat olmak, onlara tecavüz etmek kadar iğrenç gelmemiştir bana. 

Tüküreyim dininize...

Sitelerde Paylaş
Just now, FETİH said:

Sorun senin hangi yalan olacak hayaller kurduğun. Amanda cennetlere gidip, tomurcuk memeli hurilerle am üstünde göt sikeceğin hayali kuruyor olabilirsin.

Ama sonun, herkes gibi çürüyüp gidip, böcek yemi, bakteri yemi ve en nihayet bitki gübresi olmak olacak. 

Başka hayallerle kendini kandırıyor olman, bu hakikati asla ve kata değiştirmeyecek.

Sitelerde Paylaş
Just now, Türk Ateist said:

Tatava yapmayalım lütfen. Kur'ana göre evlenme sınırının çocukların adet görmesi, ergenliğe ulaşması diyen bizzat kendinsin. Hatta sana göre 6 yaşındaki bir çocukla evlenilebilir. Tabii rol modeliniz Muhammed olduğu ve Aişe annenizle o 6 yaşındayken evlendiği ama koynuna almak için 9'una kadar beklediği için evlilik yaı 6 olabilir diyorsun.

Sen anlatacağını anlattın zaten. Müslümanlar eskiden, yani birkaç yıl öncesine kadar bu işleri savunamazdı kolay kolay ama senin gibiler İslami hükumete ve dinciliğin beslenmesine sırtını rahatça dayayabildiği için savunabiliyor.

İğrençsiniz iğrenç... Şu dünyada çok sapıklık gördüm, hemen her türüne rastladım, hafifinden ağırına hemen bütün sapıklıkları bilirim ama hiçbiri bu çocuklara musallat olmak, onlara tecavüz etmek kadar iğrenç gelmemiştir bana. 

Tüküreyim dininize...

Yahu, daha bir kaç mesaj evvel, amanda pakistan diyen bu değil miydi?

Bunlar, arap yalakasıdır, tek bildikleri kıvırmaktır. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, FETİH yazdı:

Zıkkımın kökünü hayal ediyor.

Ne hayal edecek, ölüp gidiyor işte, her şey bitiyor. Kura kuşa, böceğe falan yem olup gidiyorsun.

Herkes sizin gibi her seksten sonra yeniden bakire oluveren huri, gılman, şarap akan ırmaklar filan hayal etmiyor. O sapkın hayaller size ait.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...