Jump to content

Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

Recommended Posts

On ‎06‎.‎11‎.‎2017 at 12:28, Sundance yazdı:

Boooooooooom!!!! 

En sonunda patladı ahmet1405.

Sanal cihatta canlı bomba!

savaş dışında, masum insanları öldürmeyi cihad saymak ahmaklıktır.

o kendini patlatanların sonlarını iyi görmüyorum şahsen.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 230
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On ‎05‎.‎11‎.‎2017 at 17:56, teflon yazdı:

Başının arka tarafında da gözlerin ya da herhangi bir şekilde çok daha geniş bir görüş açısına sahip olabilmeyi ister miydin

istemezdim çok şekilsiz olurdum, şu an Allaha şükür yakışıklı delikanlıyım.

vücudumun her zerresinde nizam tertip düzen var.

bu arada herşey altın orana göre yaratılmış :) 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, ahmet1405 yazdı:

O zaman altın orana uymayan tiplere sahip insanları kim yaratmış ? Bedensel engelli olarak doğan bebekte nasıl bir altın oran var ? Bu bebeğin hayatı boyunca bu şekilde yaşaması nasıl bir imtihan ? Eğer bu şekilde yaşadığı için cennete gidecekse bu nasıl bir haksızlık? 

Sitelerde Paylaş
On 06.11.2017 at 13:07, ahmet1405 said:

Allah birdir, muhammed onun resulüdür. !!!

Devreleri yakmışsın galba diyecem ama yine goygoy için geri gelmişsin..Sırf goy goy, ötesi yok.

6 hours ago, ahmet1405 said:

şüpheyi gösterecekler sana öteki tarafta :) 

Hep tehdit, hep tehdit. Neden? İnammadığın için.

Aciz ve insansı tanrının foyası her tehditte daha bir ortaya çıkıyor.

Nerede tehdit; orada acizlik ve insansılık.

isminin geçmesine ne gerek var çoğu ayet resulüm diye başlıyor. kuran okuyun kuran :) 

Vaktimizi arabın arapça, arapsaçı kitabına ayıralım da onca güncel bilgiler ve yayımlar varken, senin gibi cahil mi kalalım?

Senin gibi cahil kalıp da halen daha, minimum 200-300 sene öncesinin aklıyla "ortada bir ürün failsiz olur mu" şeklinde akla ziyan 200 yıllık cahillik tortusuyla 200 yıl geriden gelen başlıklar mı açalım?

Ha, peki okuyalım da, hangisi? Daha kendi aranızda hem fikir değilsiniz ki..!..O yanlış çeviri, bunda hata var, şunda art niyet var. ..Ama sorunca da yanlış anlaşılamaz ve saptırılamaz kitap. Yersen tabi. Bu soruya ömrünüz boyunca mal mal bakıp, cevap verememeye devam edeceksiniz. Cevabı verene kadar da aman da kuran okuyun deme hakkınız yok.

savaş dışında, masum insanları öldürmeyi cihad saymak ahmaklıktır.

o kendini patlatanların sonlarını iyi görmüyorum şahsen.

Masum? Kurana göre oldukça göreceli bir kavram. Gören de din allahın oluncaya kadar savaşın, bozguncu ve fitneciyi çapraz kesin öldürün şeklinde metinler hiç yok zannedecek..Ben gayet masum bir insanım kendi hesabıma göre..Peki ya kuranın hesabı nedir? İlkel kabile reisi kılıklı diktatör tanrının kompleksleri ile güdümlü tehdit, ceza ve savaşlar. Sonra iş tecavüze sübyancılığa gelince Yusuf 25 adı altında, berizlya dizisi tadında sureler..Ve bu tarafa doğru mal mal bakışınız.

Vücudumuzun her zerresinde senin zannetiğin şekil ve ölçüde düzen olmadığı gibi, sende sadece goygoy var.

Yüzsüzce demogoji yapacağına bu örneklere vesile olan ilk üfürmenin(burun-göz), bu örneklerle birlikte çöpe gidişine yanıtın nedir? Yok.

Herşey ve altın oran? Herşey??! :) Kaynak ve örnekleri alalım.

haksızlık mı  ?

ortalama 70-80 yıllık bir engelin, sonsuz bir hayatı alması nasıl bir haksızlık ? :) 

Adam altın oran safsatana tokat gibi bir cevap yapıştırmış. Ama sen ona cevap vermek yerine yine yüzsüzce konuyu başak bir mecraya çekmişsin. Neden, çünkü diğerine yanıtın yok.

Ortalama 70-80 yıllık engel= Sonsuz ödül. Bu hala kurduğu cümle içerisindeki cevabı soruyor..

70-80 ve sonsuz..Çaktın mı köfteyi?

Kör kütük cahilsiniz. (Başlığının kendisi dahi ben cahilim diye bağırıyor.)

Bu yüzden inançlısınız.

Bundan dolayı ödüllendirileceğiniz ise sadece sanmaktasınız.

Hani bir tanrı olduğunu varsayalım; işte o olası tanrı öteki tarafta boruyu asıl size yerleştirirse çok gülerim.

Zaten bir tanrı varsa bundan farklı bir durumun gerçekleşmesi de beklenebilir mi?.

Sen ortalıkta cahil cahil, mal mal gezecen; aslında tanrının yazmamış olduğu arızalı ve insan ürünü bir kitabı "o"na mal edecen

Sonra "o" da seni ödüllendirecek.

Nah ödüllendirecek!! Şark kurnazı seni.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, ahmet1405 yazdı:

isminin geçmesine ne gerek var çoğu ayet resulüm diye başlıyor. kuran okuyun kuran :) 

Resul kelimesinin Muhammed’e hitap ettiğini nereden biliyoruz?İsa’ya hitap ediyor olamaz mı?Bu eski Hristiyan scriptlerinden alınmış olamaz mı?

Kuranda İsa ve Musa’nın biyografisi ile birçok bilgi varken,Muhammed ile ilgili tek bir bilgi yok?Niye?

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Epihippas yazdı:

Resul kelimesinin Muhammed’e hitap ettiğini nereden biliyoruz?İsa’ya hitap ediyor olamaz mı?Bu eski Hristiyan scriptlerinden alınmış olamaz mı?

Kuranda İsa ve Musa’nın biyografisi ile birçok bilgi varken,Muhammed ile ilgili tek bir bilgi yok?Niye?

ne tarafa gülüyüroz :) 

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

ne tarafa gülüyüroz :) 

Aynaya bak kendine gül.

Muhammed masal kahramanıdır.Yaşamamıştır.

Doğumundan, hadis kitaplarının ortaya çıkışına kadar, ne islam,ne de Muhammed diye birisinin tarihi kaydı bu-lu-na-ma-mış-tır..

Arap çöllerine git araştır bul,bulabilirsen..

Ha şöyle bir engel var..

Suud’lar foyaları ortaya çıkmasın diye arkeolojik kazılara izin vermiyor.

Onu da söyleyeyim.

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, teflon yazdı:

Devreleri yakmışsın galba diyecem ama yine goygoy için geri gelmişsin..Sırf goy goy, ötesi yok.

Hep tehdit, hep tehdit. Neden? İnammadığın için.

Aciz ve insansı tanrının foyası her tehditte daha bir ortaya çıkıyor.

Nerede tehdit; orada acizlik ve insansılık.

Vaktimizi arabın arapça, arapsaçı kitabına ayıralım da onca güncel bilgiler ve yayımlar varken, senin gibi cahil mi kalalım?

Senin gibi cahil kalıp da halen daha, minimum 200-300 sene öncesinin aklıyla "ortada bir ürün failsiz olur mu" şeklinde akla ziyan 200 yıllık cahillik tortusuyla 200 yıl geriden gelen başlıklar mı açalım?

Ha, peki okuyalım da, hangisi? Daha kendi aranızda hem fikir değilsiniz ki..!..O yanlış çeviri, bunda hata var, şunda art niyet var. ..Ama sorunca da yanlış anlaşılamaz ve saptırılamaz kitap. Yersen tabi. Bu soruya ömrünüz boyunca mal mal bakıp, cevap verememeye devam edeceksiniz. Cevabı verene kadar da aman da kuran okuyun deme hakkınız yok.

Masum? Kurana göre oldukça göreceli bir kavram. Gören de din allahın oluncaya kadar savaşın, bozguncu ve fitneciyi çapraz kesin öldürün şeklinde metinler hiç yok zannedecek..Ben gayet masum bir insanım kendi hesabıma göre..Peki ya kuranın hesabı nedir? İlkel kabile reisi kılıklı diktatör tanrının kompleksleri ile güdümlü tehdit, ceza ve savaşlar. Sonra iş tecavüze sübyancılığa gelince Yusuf 25 adı altında, berizlya dizisi tadında sureler..Ve bu tarafa doğru mal mal bakışınız.

Vücudumuzun her zerresinde senin zannetiğin şekil ve ölçüde düzen olmadığı gibi, sende sadece goygoy var.

Yüzsüzce demogoji yapacağına bu örneklere vesile olan ilk üfürmenin(burun-göz), bu örneklerle birlikte çöpe gidişine yanıtın nedir? Yok.

Herşey ve altın oran? Herşey??! :) Kaynak ve örnekleri alalım.

Adam altın oran safsatana tokat gibi bir cevap yapıştırmış. Ama sen ona cevap vermek yerine yine yüzsüzce konuyu başak bir mecraya çekmişsin. Neden, çünkü diğerine yanıtın yok.

Ortalama 70-80 yıllık engel= Sonsuz ödül. Bu hala kurduğu cümle içerisindeki cevabı soruyor..

70-80 ve sonsuz..Çaktın mı köfteyi?

Kör kütük cahilsiniz. (Başlığının kendisi dahi ben cahilim diye bağırıyor.)

Bu yüzden inançlısınız.

Bundan dolayı ödüllendirileceğiniz ise sadece sanmaktasınız.

Hani bir tanrı olduğunu varsayalım; işte o olası tanrı öteki tarafta boruyu asıl size yerleştirirse çok gülerim.

Zaten bir tanrı varsa bundan farklı bir durumun gerçekleşmesi de beklenebilir mi?.

Sen ortalıkta cahil cahil, mal mal gezecen; aslında tanrının yazmamış olduğu arızalı ve insan ürünü bir kitabı "o"na mal edecen

Sonra "o" da seni ödüllendirecek.

Nah ödüllendirecek!! Şark kurnazı seni.

arapsaçı kitap kelimesinden sonra okumaya gerek duymadım. :) 

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 10.11.2017 at 13:17, ahmet1405 said:

arapsaçı kitap kelimesinden sonra okumaya gerek duymadım. :) 

Şuna cevap veremiyorum da kıvırıyorum desene hele.

Arapsaçı tabiri az bile gelir; mühkemler, müteşabihler, mezhepler, aynı ayetleri bir öyle bir böyle anlayanlar...ve fazlası...arapsaçı tabirini haketmesi için ne ararsan var, ne gerekli ise var.

Meali: senin kitap arapsaçı.

Bununla yaşamasını öğrenin artık.

Cevap veremiyorsanız da hiç yazmayın.

Böylesine kıvırıp da iyicene küçük düşmeyin.

Yusuf25'ci ahmet senii :)

Ayet değil Brezilya dizisi mübarek.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, ahmet1405 said:

ayet ve sure lütfen?

Seksen tane örnek verdik ya sana ?!

Yarısına cevap vermedin, kalanından da toz oldun

Daha hala ayet diyorsun be adam :) Şaka mısın?!

Ha; sübyancılıktan başlayıp, tomurcuk memelerden devam edip, mühkem müteşabihle kanırtıp, geri kalanını da sırayla dizeriz istersen..Öznelerin karıştığı, senin söz sanatı falan diye kıvırttıkça kıvırttığın ayetler falan..

Yani aslen bir daha baştan alırız.

Sen de kıvırmaya devam edersin.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, teflon yazdı:

Seksen tane örnek verdik ya sana ?!

Yarısına cevap vermedin, kalanından da toz oldun

Daha hala ayet diyorsun be adam :) Şaka mısın?!

Ha; sübyancılıktan başlayıp, tomurcuk memelerden devam edip, mühkem müteşabihle kanırtıp, geri kalanını da sırayla dizeriz istersen..Öznelerin karıştığı, senin söz sanatı falan diye kıvırttıkça kıvırttığın ayetler falan..

Yani aslen bir daha baştan alırız.

Sen de kıvırmaya devam edersin.

sen ayet vermişsindir bizde cevabını vermişizdir. seni tatmin eder etmez senin sorunun buda senin imtihanın.

daha varsa takıldığın ayet sorabilirsin.

geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, ahmet1405 said:

sen ayet vermişsindir bizde cevabını vermişizdir. seni tatmin eder etmez senin sorunun buda senin imtihanın.

daha varsa takıldığın ayet sorabilirsin.

geçmiş olsun.

Kitabındaki ayetlerin içerisindeki arapsaçı mallıkları biz de göstermiş, cevabını biz de vermişizdir o vakit. Akıl gözün kapalı olduğundan olsa gerek, seni tatmin etmemiştir.

Bu da senin imtihanın ama her seferinde sınıfta kalıp, üzerine üstlük bir de hiçbirşey olmamış gibi yüzsüzce yazmaya devam ediyorsun.

Daha idrak edemediğin konular varsa sorabilirsin.

Sana mütemadiyen geçirilmiş olduğu için geçmiş olsun diyemeyeceğim.

Al sana müslüman tarzı cevap. Mis.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, ahmet1405 said:

ayet ve sure lutfen?

bir ara sen kamer 1 den kitabın sonuna kadar sayıyordun. ama bir türlü sayım bitirip cevap verememiştin..

Oysa ben sana müslüman tipi, daha doğrusu senin tipinde cevabı verdim.

Kafa basmadı mı yine? İroni mironi :)))

Ayet ve sureleri vermişizdir, gerekli cevabı da

ama sen anlamamışsındır, senin imtihanın da bu.

Senin gibi yazınca cevap vermek kolay oluyor anlayacağın.

Yazmışızdır etmişsizdir de, tak fişi bitir işi :)

Kamerle ilgili hani nerde sayıyordum atma?

Yalanın buz gibi ortaya çıktı orada.

Benim hatırladığım kadarı ile sen kurandaki sure sayısı ve besmelenin har sayısı ile ilgili bile cevap veremedin

arar bulur yüzüne çarparım

O kadar çok kıvırıyorsun ki, kıvırdıklarını da unutuyorsun artık

Dayakçı dana seni

Sitelerde Paylaş
On 30.11.2017 at 16:26, ahmet1405 said:

farklı bir sayı çıkardın sanırım sen?

kaç saydın.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/66803-19/&do=findComment&comment=1411809

Bak, en son nerede kalmış o başlık.,

Geriye doğru yazdığım son 3 mesaja bakarsan mevzuyu anlayabilirsin.

Bir de en son şurda burda kalmıştın diye yazıyorsun, gözünü seveyim ahmet

Dayakçı ahmet.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...