Jump to content

Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

Recommended Posts

34 dakika önce, FETİH yazdı:

atığım mesajın sayısı ile senin mesvj sayın bile benim dediklerimi destekliyor. sence de öyle değil mi. ben bir şey diyorum sen tersini diyorsun. 31 ve 13 sayılarının ters yazımını kasteddim.

üstelik bu sayılar benim mesajımdaki manaya da uygun. çünkü 2. bilgi 1. bilgiyi de kapsar. 1. bilginin içinde 2. bilgi yok.aynı şekilde 31 in içinde 13 var , ama 13 içinde 31 yok.

ben sana diyorum ki inan

O halde İsa seni kurtaracak inan ki kurtaracak.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 230
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

34 minutes ago, FETİH said:

atığım mesajın sayısı ile senin mesvj sayın bile benim dediklerimi destekliyor. sence de öyle değil mi. ben bir şey diyorum sen tersini diyorsun. 31 ve 13 sayılarının ters yazımını kasteddim.

üstelik bu sayılar benim mesajımdaki manaya da uygun. çünkü 2. bilgi 1. bilgiyi de kapsar. 1. bilginin içinde 2. bilgi yok.aynı şekilde 31 in içinde 13 var , ama 13 içinde 31 yok.

ben sana diyorum ki inan

Senin yazdıklarında, zırvalıktan, yalandan, danlagaklıktan ve boş laflardan başka bir şey görünmüyor dostum. 

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, FETİH yazdı:

İslam’da evlilik için belli bir yaş sınırı koymamış, ancak bunu insanların makul göreceği örf-âdetlerine bırakmıştır.

Sen bazı alimler gibi 9 yaş diyorsun ya diğer bir grup alimlerin şu görüşünü bilmen gerek:

Yaş itibariyle erginlik çağını kadınlar için on yedi, erkekler için on sekiz-on dokuz yaşları kabul eden alimler de vardır. Ben  bununla amel ederim  , Türk olduğum için..

Dinimiz kız çocuklarının dokuz yaşında evlenmesini emretmemiştir. Aksine kızın kendisini evliliğe hazır hissetmesinden sonra evlendirilmesi tavsiye edilmiş ve hatta büluğ yaşına gelmiş kızını zorla evlendiren babaya Peygamberimiz (asm) müdahale ederek buna mani olmuştur.

Demek ki dokuz yaşında evlenmek teorik olarak mümkündür, ancak bir emir şeklinde anlaşılması da doğru değildir.

Sonuç: Dünya bizim yaşadığımız coğrafya ve tarihten ibaret değil. Hem Kur’an’ın bütün  alemlere    hitap ettiğini duymuşundur. Sen şimdi alemi Türkiye’ den ibaret sanma. Kesinlikle biliriz ki cinler alemi var. Onlar da Kur’an’a tabi olmaya davet edildiler. Hatta insan olsalar da kültür farkı nedeniyle başka milletlerle Türkler  arasında pek çok fark olabilir. Arap alemi, Hindistan  alemi gibi..

Yaşa takılma. Senin aleminde fizyolojik ve psikolojik olgunluk 18 ise 18 de evlen. Ama bir başkasının aleminde fizyolojik ve psikolojik olgunluk 9 ise onu da eleştirme.  9 da evlenmek başkasında ahlaksızlık değil. Sen modern dünyanın ve geleneklerinin baskısında öyle görüyorsun. Sen de o alemde olsaydın sen de eleştirdiğin 9 yaşta evlenirdin. Ya da evleneni eleştirmezdin. Şimdi yapman gereken o alemin ferdi imişin  gibi düşünmek , evlenmesen de eleştirmemek.. be n öyle yapıyorum.

senin muhatabın ben değilim ki..islamdan benim anladıklarımla muhatap oluyorsun. yani karşında ben değil islam var. yalnız şu da var ki: karşındakin de hata varsa ,hata islamı yansıtan bende. asıl islamda hata olmaz. eğer islamı sana yanlış yansıtıyorsam islamı doğru yansıtan birini bulmak da sana farzdır.

Ergenlik çağından bahseden sendin başkası değil

Bir kız çocuğunun ergenliğe girmesi ise 9 ile 15 yaş arasında olmaktadır.

9 Yaşında bir kız çocuğunun evlenebileceğini ifade eden sen değilmiydin?

9 yaşında bir kız çocuğu ile evlenmek pedofilidir.

Alıntı

Yaşa takılma. Senin aleminde fizyolojik ve psikolojik olgunluk 18 ise 18 de evlen. Ama bir başkasının aleminde fizyolojik ve psikolojik olgunluk 9 ise onu da eleştirme.  9 da evlenmek başkasında ahlaksızlık değil. Sen modern dünyanın ve geleneklerinin baskısında öyle görüyorsun. Sen de o alemde olsaydın sen de eleştirdiğin 9 yaşta evlenirdin. Ya da evleneni eleştirmezdin. Şimdi yapman gereken o alemin ferdi imişin  gibi düşünmek , evlenmesen de eleştirmemek.. be n öyle yapıyorum.

Yazdığın yazıda Pedofiliyi desteklediğin görülüyor.

Pedofili literatüre geçmiş önemli bir hastalıktır ve tedavi edilmesi gerekiyor.

Pedofili eğilimi olan her insan hastadır,

Eyyy FETİH Sen kimsin de Pedofiliyi mazur görürsün ? 

Bu Pedofili savunucusunun aramızda işi yok.

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Ergenlik çağından bahseden sendin başkası değil

Bir kız çocuğunun ergenliğe girmesi ise 9 ile 15 yaş arasında olmaktadır.

9 Yaşında bir kız çocuğunun evlenebileceğini ifade eden sen değilmiydin?

9 yaşında bir kız çocuğu ile evlenmek pedofilidir.

Mega Ateist  senin yaş 9 mu?

benim sözlerimden söylemediğim anlamlar çıkarmışın.

bana gelince evlilik yaşı 18 üstü uygundur diyorum.

anlamadıysan 9 kere tekrar edeyim..

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, anibal yazdı:

Senin yazdıklarında, zırvalıktan, yalandan, danlagaklıktan ve boş laflardan başka bir şey görünmüyor dostum. 

senin durduğun yerden öyle gözüküyor olabilir. durduğun yeri değiştirmezsen göremezsin arkadaş. 

suçu kendinde ara

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, FETİH yazdı:

Mega Ateist  senin yaş 9 mu?

benim sözlerimden söylemediğim anlamlar çıkarmışın.

bana gelince evlilik yaşı 18 üstü uygundur diyorum.

anlamadıysan 9 kere tekrar edeyim..

Peki Fetih söylediklerini kabul ediyorum.

18 Yaşın altında biri ile senin evlenmeyeceğin katidir.

Yani 

Senin değerlerin ile

İnandığın Dininin değerleri farklılık gösterebiliyor.

Demek ki neymiş ; 

İnsanoğlu kendine uygun bulmadığı kuralları kabul etmeyip kendine göre yeni kurallar oluşturabiliyormuş.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Peki Fetih söylediklerini kabul ediyorum.

18 Yaşın altında biri ile senin evlenmeyeceğin katidir.

Yani 

Senin değerlerin ile

İnandığın Dininin değerleri farklılık gösterebiliyor.

Demek ki neymiş ; 

İnsanoğlu kendine uygun bulmadığı kuralları kabul etmeyip kendine göre yeni kurallar oluşturabiliyormuş.

kur 'an'da 9 yaşı geçmiyor. bunu anla artık. peki 9 yaşı nerden çıkıyor:

9 yaşını kur'an'a bakarak alimler söylüyor. yani insanlar. diyorla ki 9 dan başlar 150 yaşına kadar gider. şimdi 9 teorik olarak var. ayete yanlış mana vermemek için sınırı genişletmişler. yani bak 30 dese ayete ters düşecek . değil mi? bu bilinmezlik içinde alim görüşünde isabet etmek için 9 a düşürmekle kendini garantiye alıyor bir nevi. isabet etmeye çalışıyor . ayetin manasına. yoksa Allah'ın indindeki sayı kesin 9 dur demiyor  ki.... ve herkes de bulunduğu ülke ve ırka    göre evlensin diyor.

doğrusunu Allah bilir.hata varsa benimdir..

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, FETİH yazdı:

kur 'an'da 9 yaşı geçmiyor. bunu anla artık. peki 9 yaşı nerden çıkıyor:

9 yaşını kur'an'a bakarak alimler söylüyor. yani insanlar. diyorla ki 9 dan başlar 150 yaşına kadar gider. şimdi 9 teorik olarak var. ayete yanlış mana vermemek için sınırı genişletmişler. yani bak 30 dese ayete ters düşecek . değil mi? bu bilinmezlik içinde alim görüşünde isabet etmek için 9 a düşürmekle kendini garantiye alıyor bir nevi. isabet etmeye çalışıyor . ayetin manasına. yoksa Allah'ın indindeki sayı kesin 9 dur demiyor  ki.... ve herkes de bulunduğu ülke ve ırka    göre evlensin diyor.

doğrusunu Allah bilir.hata varsa benimdir..

"Bütün bu islam ülkeleri İnandıkları Tanrının sözlerini yanlış anlıyorlar"

Bunu demek istediğini düşündüm bir an.

Yemen, Suudi arabistan, Pakistan , Katar...

Şeriat'in hüküm sürdüğü ülkeler... Pakistanda evlilik yaşı 6... 

22 Ülkede durum vahim hepsi ismaliyet ve islam nüfusunun çoğunu oluşturuyor.

Sen Yazmadınmı Akli baliğ ve Adet görüyor olması şartını ? Kim yazdı fetih?  Sen yokken başkası gelip senin yerine mi yazdı ? 

Alıntı

Akil baliğ olunması ve adet görmesi şartı aranmakta.

Yaş vermemişsin haklısın

Akli baliğ ve Adet görüyor... 9'da olur 8'de...

Pedofiliyi normal görüyorsunuz.

9 ' sınır değil bir sembol... 6 da olabiliyor ne kadar vahim. 

Ülkemiz şeriat ile yönetiliyor olsaydı evlilik yaşı burada kaç olurdu diye düşünüyorum...

Neyse ki Cumhuriyetçi insanlarımız bunun önünde durmayı her vakit başarıyorlar.

Her birine teşekkür ediyorum.

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 hours ago, FETİH said:

senin durduğun yerden öyle gözüküyor olabilir. durduğun yeri değiştirmezsen göremezsin arkadaş. 

suçu kendinde ara

Bu kadar zırvalığı sayan, o kadar yalanı sallayan varken, kabahat niye bende oluyor ki?

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, FETİH said:

bak evlilik yaşı ile ilişki yaşı farklıdır.6 yaşında ilişki olmaz.

Al bir yalan daha, Pakistan'da ilişki yaşı da altıdır. 

Derdini bile anlatmaktan aciz bir tanrıya inanacak kadar acizseniz, bu sizin sorununuz.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, anibal yazdı:

Al bir yalan daha, Pakistan'da ilişki yaşı da altıdır. 

Derdini bile anlatmaktan aciz bir tanrıya inanacak kadar acizseniz, bu sizin sorununuz.

bana ne pakistan'dan ben Kur'an'a bakarım. ergenlikten önce evlenebilirsin ama ilişki için kesinlikle ergenlik gerekiyor.

Pakistan'a bakacağına islam fıkhına bak. insanların yaptıkları insanları bağlar.

bak ben bölmeyi hep yanlış yapıyorum: halbuki okuduğum matematik kitaplarında bölme doğru anlatılıyordu. senin mantığınla gidersek suçlu, matematik ben değil.

öğretmen niye 0 veriyor. doğrusunu anlatmıştı ya...

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, FETİH said:

ya ispatla iddianı.

ya da öte git. iddianı ispatlamazsan, sen iddaa konusu olursun..

İddianı ispatlayacak olan sensin. Amanda şu varmışta, yok böyleymişte, sallamışsın safi işkembeden. Bir de gelmiş ispat istiyorsun

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, FETİH said:

bana ne pakistan'dan ben Kur'an'a bakarım. ergenlikten önce evlenebilirsin ama ilişki için kesinlikle ergenlik gerekiyor.

Pakistan'a bakacağına islam fıkhına bak. insanların yaptıkları insanları bağlar.

bak ben bölmeyi hep yanlış yapıyorum: halbuki okuduğum matematik kitaplarında bölme doğru anlatılıyordu. senin mantığınla gidersek suçlu, matematik ben değil.

öğretmen niye 0 veriyor. doğrusunu anlatmıştı ya...

Nerde ergenlik çağı gerekiyormuş ki? Bunu sallıyorsun işte sadece. 

İlişki için kuranda falan ergenlik mergenlik gerektiğine dair bir şey yoktur. İslam fıkhında da yok.  

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, FETİH said:

ne dense y a l a n diyorsun.

bana  yol göster.

Ama yalan söylüyorsun.

Bir şey var diyorsan;

1. O şeyi net olarak tarif edersin, bu böyle böyledir diye.

2. O şeyi gösterirsin, tarif ettiğin özelliklere uyduğunu ispatlarsın.

Mesela, en azından bunu yapabilirsin di mi? göster, görsün herkes.

Ama baştan söyleyelim de. alakasız şeyleri veya bilinmezliği göstermenle yürümez bu peynir gemisi. Cehaletten kanıt falan çıkmaz, en başta gelen kaidedir, islam fıkhında bile. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...