Jump to content

10 yıl sonra tekrar merhaba

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,evet hala hayattayım,10 yıl oldu.Gerek iş hayatım gerekse ülkemizde yaşanan antidemokratik gelişmeler nedeniyle uzun süredir fikirlerimi sadece kendime sakladım,artık fikirleri yazmak suç haline geldi,bunların olacağını daha önce yazmıştık,ne yazık ki gelişmelerin daha ortasındayız,birşeyler olmaz ise daha kötü günlerin kapıda olduğunu görmek zor değil.

Tüm eski arkadaşlara merhabalar..

Bu forumdan bu kimliğim silinmişti,giriş yapamıyordum,arşivlerde ararken rastlantı sonucu hala bir kaç yazımın burada olduğunu ve eski giriş bilgimin olduğunu gördüm,bir merhaba demek için uğradım.

Belki ileride yeni yazılar yazarım,teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hoş geldin CultureClub, ben senin kadar eski bir üye değilim, eskileri her zaman aramızda görmek isteriz. Herkesten beklentimiz elbette yazması, burayı Ateistforum yapan bizleriz ve forumculuk dünya çapında çöküşte. Bu yüzden katılım büyük önem arz ediyor. 

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler,forumculuk dünya çapında çöküşte olabilir,ancak bizim bildiklerimizi herkese anlatmak isteğimiz hala devam ediyor.

İnternet yaygınlaşmaya başladığında insanların diğer görüşte olanların neden o görüşte olduğunu anlamak için forumlara akın ettiği dönemlerin azaldığının farkındayım,bu da yine bilimsel düşünenler için sürpriz değil.

Bu başlığı bilerek tavanarasına açtım,buraya taşınmış değil.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, CultureClub yazdı:

Merhaba arkadaşlar,evet hala hayattayım,10 yıl oldu.Gerek iş hayatım gerekse ülkemizde yaşanan antidemokratik gelişmeler nedeniyle uzun süredir fikirlerimi sadece kendime sakladım,artık fikirleri yazmak suç haline geldi,bunların olacağını daha önce yazmıştık,ne yazık ki gelişmelerin daha ortasındayız,birşeyler olmaz ise daha kötü günlerin kapıda olduğunu görmek zor değil.

Tüm eski arkadaşlara merhabalar..

Bu forumdan bu kimliğim silinmişti,giriş yapamıyordum,arşivlerde ararken rastlantı sonucu hala bir kaç yazımın burada olduğunu ve eski giriş bilgimin olduğunu gördüm,bir merhaba demek için uğradım.

Belki ileride yeni yazılar yazarım,teşekkürler.

Foruma hoşgeldin.

10 yaş yaşlanmışsın. :)

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
40 dakika önce, CultureClub yazdı:

Herkes 10 yaş yaşlandı.(+)

Bu gün baktım eskilerden kimlerin blogları,siteleri kalmış diye.Hemen hemen kimse kalmamış burası hariç.Demek ki herkes bir şekilde susturulmuş.Tam demokratik ortam ileri..

Aa, selam CultureClub. 10 yıl oomuş gerçekten. Yaşlandık. Foruma geldiğimde 34 idim. En azından ben yaşlandım hani. :)

Eski bloglar, forumlar vb kapanmıştır, doğrudur. Burası duruyor işte... Eski arkadaşlardan yazanlar da var, yalnızca ara sıra uğrayanlar da...

Bu arada ben IFeelGood.

Ben de birkaç sene ara verdikten sonra dönünce bu nicki aldım.

Umarım kalıcı olur, en azından arada bir yazarsın. Senin için bir riski veya tehlikesi olmayacaksa tabii.

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, Klonopin yazdı:

216/3 kilici ne demek?

Zannediyorum ki şudur: 

TCK 216. madde

Alıntı
Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama

(1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Eminim herkes nasıl VPN kullanacağını biliyordur. 

Ayrıca eğer bulunmak isterseniz bulunursunuz. Tabii çabaya değer misiniz orası tartışılır. 

Herkes nasil VPN kullanilacagini biliyordur belki, ama hangi VPN'i kullanacagini bilmiyordur.

Sitelerde Paylaş

Ayrica dediklerine katiliyorum ama bir yerde hata yapiyorsun.

Evet, ben de NSA gibi bu konuda uzman kisilerin cok isterlerse Tor kullanan birini bulabilecegini dusunuyorum. Ama Turkiye gibi 3. dunya ulkelerinin buna gucunun yettigini sanmiyorum. Zaten Tor bizim ulkemizde banli. Bulabilseler banlamazlardi galiba degil mi?

NSA'in Tor hakkindaki yazilarini oku.

https://edwardsnowden.com/wp-content/uploads/2013/10/tor-stinks-presentation.pdf

tarihinde Klonopin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Thegodzeus yazdı:

Vpn kullanınca şarjım gidiyor süper vpn kullanıyorum performansı ideal bir program varmi

Eger ucretsiz bir VPN ariyorsan, Bitmask kullan ve Riseup serverina baglan. Kendileri internet aktivisti, muhtemelen log filan tutulmuyor. Onemli olan hangi VPN'i kullandigin.

Sitelerde Paylaş

Evet tabi,vpn kullanılabilir.vpn açmayı unuttuğunuzda yine risk altındasınız.Baskı her gün daha da çok artıyor.

Üstelik bir defa fişlendiyseniz vpn açıyor diye dava bile açılabilir.

Demokrasiden bir defa şaştığınızda sonrası gelir.

Bilgisayarında vpn bulundu o nedenle şüpheli aşırı şüpheli bulunduğundan...diye bir yazı kapınıza asılabilir.

Demokrasiden sapınca her yol bulabilir isteyen.

Bu durumdan nasıl kurtulacağız?

15 yıldır bu günlerin geleceğini yazmıştık.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'in savcıları Atatürk'ün Cumhuriyetini korumak için varlardı.Artık onlar yok.

TCK 216/3 maddesinin suç olabilmesi için "dine hakaretin toplumsal sonuçları,çatışması" olması gerekiyor.Bu eki CHP sağladı.

Ancak hakimler bu son cümleyi okumadan hüküm veriyor..dine hakareti suç sayıyor.TCK'da dine hakaret eğer sadece hakaret sonucunda toplumsal çatışma varsa suç kapsamına giriyor,yoksa sayılmıyor.

Buna rağmen hakimler dine hakareti doğrudan suç kapsamına almış durumda.Yani olmayan bir suç kapsamı fiiilen yürürlükte.

Normal hukuk devletinde hakimler de ceza alır.Ancak yokuş aşağı yuvarlanan arabanın içindeki insanların hukuk ile dertleri olmaz,onlar sadece canlarını kurtarma derdindedir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...