Jump to content

12 Eylül mü? yoksa RTE rejimi mi demokratik.?

Recommended Posts

33 dakika önce, Huuu yazdı:

Ne terbiyesiz insanlarsınız be!..

Şu foruma bakın, fikir tartışması yapalım diye giriyoruz, ne konuda yazsak bir tane sapık ordan laf ediyor, bir tane fanatik burdan laf ediyor. Etmedikleri hakaret bırakmadılar. Şimdi de ahlâkımıza laf ediyorlar. Sen önce dürüst ol, baskalarınin ahlakına nasil söz edersin sen? Beni tanımadan, fikirlerimi dinlemeden nasil böyle saldırganca laflar edebilirsin?

Böyle böyle üste çıkmaya çalışıyorlar, hakaretleriyle ezerek, sindirerek. 

Ama sizin karşınızda sinecek sünepe biri yok. Sizleri sindireceğime emin olabilirsiniz.

Şimdiye dek sizlere efendi gibi ve saf saf laf anlatmaya, sizi iknâ etmeye çalıştım. Bundan sonra sizi kendi saçma sapan laflarınızın açmazlarında tutsak edeceğim.

Şu lafa bakın: "Ateistforum'da bunları yazabildiğimiz için bir de teşekkür ve biat edelim mi?" 

Bunları sadece ateistforumda değil, her yerde yazabiliyor, söyleyebiliyorsunuz. Facebook'da, twitter'da, gazetelerde, tv'de, sokakta...

Adamlara etmedik hakaret, küfür bırakmadınız. Mahkemeye verilince de kıyameti koparıyorsunuz.

12 eylülde fısıltıyla konuşsan yanmıştın! Kaç gün gözaltı süresi vardı 12 eylülde biliyor musun? Hepsi işkenceyle geçen süreydı bu...

Sana şimdiki rejimi savunan yok. Sadece ikisi arasındaki farkı söylüyorum. 

12 Eylül rejimi insanları hapislerde çürüttü. O rejimin sadece diyarbakır zindanındaki işkenceleri bile bugunki rejimin bütün yaptıklarından beter!

Ve siz sözde kemalistler, siz salak ulusalcılar, 12 Eylül rejimi için "fikirlerimiz iktidarda" diyen mhp ile ittifak kurmayı bile düşündünüz akp'ye karşı. Sırf o parti size yakın dursun diye tescilli ve tescilsiz mhp'lileri aday gösterdiniz. Yine de beceremediniz.

Akılsızlığınızı terbiyesizliğinizle örtmeye çalışıyorsunuz...

Sen ahlaksızın, yalancının önde gidenisin. "Ortada bir diktatör olsa burada böyle özgürce yazabilir miydiniz" diyen sen değil misin?

Alçak adam, git bak bakalım gözaltı süreleri eskiden neymiş, senin savunup durduğun dinci köpekler şimdi ne yapmış?

80 sonrası 30 gün olan gözaltı süresi, 1996 /(veya 97) senesinde 10 güne, 2002'de de 7 güne düşürülmüş. OHAL'i kaldıran, yine aynı yıl Ahmet Necdet Sezer olmuş. 2011'le 2016 arası gibi sürede bir düzenlenme olmadığı için içeri alınan aylarca tutuklu kalmış ki kaldı, neyle suçlandığını bile bilmeden. Korkunç.

En son 2016 sonu veya 2017 Ocak gibi bunlar yine 7 dün diye karar verdi ve şöyle de bir ekleme/düzenleme getirdiler:" Düzenlemedeki geçici maddeye göre, 684 sayılı KHK'nın yayımı tarihinden önce, Türk Ceza Kanunu'nun İkinci Kitap Dördüncü Kısmı'nda "Devletin Güvenliğine Karşı Suçlar", "Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar", "Milli Savunmaya Karşı Suçlar" ve "Devlet Sırlarına Karşı Suçlar ve Casusluk" başlıklı bölümlerde tanımlanan suçlar, Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlar ve toplu işlenen suçlar nedeniyle gözaltına alınan kişiler hakkında gözaltı süresi en çok 30 gün olarak uygulanacak."

60 bin memuru tutukladı senin bu özgürlükçü hükumetin. Ülkede OHAL'lik en küçük bir durum yokken, hatta terör saldırılarının olduğu ve onlarca insanın öldüğü o korku dolu günlerde bile aklına bir aylık OHAL bile gelmeyen bu adamlar, her üç ayda bir OHAL'i uzatıyor, canının istediğini tutuklayıp içeri atıyor, anayasayı canının istediği gibi çiğniyor, halkına açıkça zulmediyor, istediği bankaya iş yerine el koyuyor vd...

Ahlaksız adam, kimse kendini güvende hissetmiyor artık. ABD'ye bağlı olan şu forumda bile yazmaya korkuyor insanlar, VPN kullanmaya gayret ediyor. Millet AKP'li konu komşusunun yanında AKP'yi beğenmediğini, Tayyip'i sevmediğini söylemeye korkuyor.

Sen kime ne satıyorsun, ahlaksız utanmaz? 

Ülkede iç savaş mı var? Askeri bir darbe mi var? Ne var da bu OHAL ilan edildi de bitmiyor? 

Kendi taptığı, suçunu bağışlayıp ülkeye yalvar yakar çağırdığı, devleti teslim ettiği şizofren imam darbeye kalkıştı, bu ahlaksız hainler de bunu kullanıp duruyor, faşizmin dozunu her geçen gün artırıp halkı perişan ediyor.

Sen bir ak köpeksin kardeşim. Bu forumun yaşadıklarını, başına gelenleri yazmadım daha sana. O yüzden hiç burada böyle AKP özgürlükçü, Tayyip diktatör olsa burada böyle özgürce yazabilir miydiniz deme, okurum senin canına. 

Seni burada kimseyi sindiremezsin; sende o çap yok, burada da sinip korkacak insan.

Sen kendini ne sanıyorsun, kimsin de beni bizi ikna edebileceğini düşündün? Kibarlık budalalığına, iğrenç gülücüklerine tav olup oh yess diyeceğiz falan mı sandın?

Sana söylemiştim. Karşında aptal yok, sen giderken biz dönüyorduk, senin gibileri de çok gördük.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

33 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Doğru söze ne denir:)

Asker başa gelip de ne yapacak acaba bilgivehis? 

Bu ülkede asker hiçbir zaman iktidarda olmamıştır. Darbesini yapar, ortalığa çeki düzen verir ve sonra bir seçilen veya kendi atadığı hükumete devredip gider.

Askerin, iktidara gelmek gibi hayalleri olmaz. İktidardan daha güçlü ve daha güvenilir bir kurumdu zaten bu. İktidar ne ki asker için..

Çok saçma bu.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sen bir ak köpeksin kardeşim. Bu forumun yaşadıklarını, başına gelenleri yazmadım daha sana. O yüzden hiç burada böyle AKP özgürlükçü, Tayyip diktatör olsa burada böyle özgürce yazabilir miydiniz deme, okurum senin canına. 

Seni burada kimseyi sindiremezsin; sende o çap yok, burada da sinip korkacak insan.

Sen kendini ne sanıyorsun, kimsin de beni bizi ikna edebileceğini düşündün? Kibarlık budalalığına, iğrenç gülücüklerine tav olup oh yess diyeceğiz falan mı sandın?

Sana söylemiştim. Karşında aptal yok, sen giderken biz dönüyorduk, senin gibileri de çok gördük.

Ben de sana söylemistim; senin gidip de döndüğün yerde ben tür atıyordum. 

Akılsız olman biraz keyfimi kaçırıyor. Çünki anlamıyorsun. Anlamayınca giderek sıkıcı bir hâl alıyor. Artık anlatmak için, veya düzeltmek için uğraşıp durmak istemiyorum. Sizi ikna edeceğimi nerede yazdım mesela? Yunan adalarında olduğu gibi yine mi hayal gördün? Niye sizi iknâ etmeye çalışayım? Burası bir forum, arena değil, secim meydanı da degil.

Sizi sindirecegimi de söylemedim. Yine ters anlamışsın. Ben sizin bu hakaretleriniz karşısında sinmeyeceğim, bunu dedim. Yalanlarınızı söylerken artık bilin ki ben takipcinozim ve her yalanınızı, her palavranizı, her hakaret ve küfre batmış komplonuzu ben bozacağım.

Akp'ye özgürlükçü dediğimi utanmadan iddia edebilmen de çok ayıp. Böyle bir şey demedim. Ama sen biraz algı yetersizliğinden, ama daha çok da karşındakini ezme taktiği olarak iftira atma sahtekârliğından bunu sık sık yapıyorsun. Bunları her defasında senin karşına çıkaracağım.

Kimse o kadar saf değil, kimse aptal değil, alemin tek kurnazı sen ve senin gibiler değilsiniz. Kırk yıldır başarısız olmuşsunuz, burada debeleniyorsunuz. Buradan da bir şey elde edemeyeceksiniz. Sizin adınıza üzgünüm. 

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Bu ülkede asker hiçbir zaman iktidarda olmamıştır. Darbesini yapar, ortalığa çeki düzen verir ve sonra bir seçilen veya kendi atadığı hükumete devredip gider.

Askerin, iktidara gelmek gibi hayalleri olmaz. İktidardan daha güçlü ve daha güvenilir bir kurumdu zaten bu. İktidar ne ki asker için..

Çok saçma bu.

İşte bu dediklerini yapmak için başa gelir.

Bunda bir yanlış yok, ortalığı karıştırmak, maraş katliamını yapmak, tosuncuk örgütüyle saldırmak, solcuları fraksiyonlarla dağıtmak, 12 Eylül darbesini getirmek için, bu darbeyi haklı göstermek için ve halka allah razı olsun dedirtmek içindi.

Yani bunu Huuu da söylese gerçek budur...

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Huuu yazdı:

Kırk yıldır başarısız olmuşsunuz

Bunu derken neyi kastediyorsun, solcuları mı, ateistleri mi, Atatürkçüleri mi, komünistleri mi?

Dine ve iktidara yakın ve ona toz kondurmayan birisi olduğun için bunları kastediyorsun ama yanıldığın bir şey var.

Dinin geri zekalılar için olduğu bu forumda sürekli söylenmiştir, bir komünist kendini feda etmek pahasına bu geri zekalıları uyandırmaya çalışıyorsa bunu başarısızlık olarak görmek yerine takdir etmen gerekir, tabi takdir edecek donanıma sahipsen...

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, bilgivehis yazdı:

Bunu derken neyi kastediyorsun, solcuları mı, ateistleri mi, Atatürkçüleri mi, komünistleri mi?

Dine ve iktidara yakın ve ona toz kondurmayan birisi olduğun için bunları kastediyorsun ama yanıldığın bir şey var.

Dinin geri zekalılar için olduğu bu forumda sürekli söylenmiştir, bir komünist kendini feda etmek pahasına bu geri zekalıları uyandırmaya çalışıyorsa bunu başarısızlık olarak görmek yerine takdir etmen gerekir, tabi takdir edecek donanıma sahipsen...

40 yıl lafı gerçeğe yakın olmamış orada. O lafimla bu turkish ateist gibi, sözcü gibi, palavracı tarzda muhalefet yapan kesimleri kastediyordum,

"Dine ve iktidara toz kondurmayan" lafın gerçeği yansıtmıyor. Dini de iktidarı da eleştiriyorum. Bunu sözcü vb tarzında yapmak gerekmiyor. Hakikatten uzaklaşmadan da bir olgu eleştirilebilir.

Komünistler aslâ kendi halkını geri zekalı olarak görmemiştir. Bunu biliyor olman gerekirdi. Demek ki sen bu zamâne söyleminin etkisi altında kalmışsın veya hiç bir zaman bir komünist olamamışsın. Halklara gediz zekalı muamelesi yapmak komünistlerde yoktur, bu zamane yılmaz özdil'lerinde, bekir coşkun'larında vardır. Onların temsil ettiği sınıfta vardır.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Hadi ordan be? Adamlar sanal ortamda bile yığınla insanı cumhurbaşkanına hakaretten içeri atıyor, muhalifleri senelerdir tutuklayıp içeri atıyor, muhalif basın bin türlü baskı altında direniyor, yazarları içeri tıktırıyor vs vs... Ahmet Şık neden içeride? Tarihte ilk basılmadan toplatılan kitabın yazarı bu adam. Bunların hocası Fethullah'ın deşifre ettiği İmamın Ordusu kitabını bildin mi? İşte bu kitabı yazan adamı, Fethullahçı diye içeri attılar, onun gibi daha nicesini. PKK'yla en etkin mücadeleyi vermiş başarılı paşaları, PKK'nın ele başlarını gizli tanık diye dinleyerek içeri atanlar babam mı? Ergenekon ve Balyoz gibi kumpaslarla daha nice askeri, gazeteci yazarı?

Bu aşağılık adamlar Facebook'ları, Twitter'ları, en son da Wikipedia'yı kapatmadı mı? 

Ne ahlaksız insanlarsınız be!

Ateistforum'da bunları yazabildiğimiz için bir de teşekkür ve biat edelim mi?

Cumhurbaşkanına Hakaret

MADDE 299 – (1) Cumhurbaşkanına hakaret eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Verilecek ceza, suçun alenen işlenmesi halinde, altıda biri; basın ve yayın yolu ile işlenmesi halinde, üçte biri oranında artırılır. (Değişik 2. fıkra: 5377 – 29.6.2005 / m.35) (2) Suçun alenen işlenmesi halinde, verilecek ceza altıda biri oranında artırılır.

(3) Bu suçtan dolayı kovuşturma yapılması, Adalet Bakanının iznine bağlıdır.

Kanunları bile bilmiyorsunuz biliyor musun?

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Huuu yazdı:

Aksine, iktidara gelmek için o gençleri birbirine kırdırdı onlar.

- Hepsi doğru. Eğitimde eleştirisel zekayı engelleyip, teste / ezbere dayalı sistem de onların işi. 

Yine de benzetme yapılacaksa Mısırdaki askeri cuntaya benzetilebilir. Onlar bir çeşit "iyi adamlar"ı oynuyorlar. Gidip de sorarsan "Hepsi cumhuriyet için" derler. (haklılar / Haksızlar o ayrı) 

/AKP olayı başka. Bile bile, göstere göstere din devleti kurmak için çabalıyorlar. 

Aradaki tek bağlantı, birincisinin, ikincisinin zeminini hazırlamış oldular. Onu da bilerek mi yaptılar, olaylar mı öyle gelişti bende anlamadım. 

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Çok saçma bu.

- Çeki düzen verme biçimi sorun zaten.

Bir de asker, solcuyu / ateisti kırmaya gelir. Geçmişte de MHP'liye, Dinciye dokunduğu pek görülmüş bir şey değildir. Sizin düşündüğünüz gibi olsa, Tayyibin 3'Üncü kez seçildiği gün gelip yine "çeki düzen verirdi"

İşin aslı: "İyi adam" diye bir şey yoktur. Olamaz. Cumhuriyeti "iyi adam" olmasına gerek olmayan hale getireceksin. Bunun başka yolu da yok.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Huuu yazdı:

Komünistler aslâ kendi halkını geri zekalı olarak görmemiştir. Bunu biliyor olman gerekirdi. Demek ki sen bu zamâne söyleminin etkisi altında kalmışsın veya hiç bir zaman bir komünist olamamışsın. Halklara gediz zekalı muamelesi yapmak komünistlerde yoktur, bu zamane yılmaz özdil'lerinde, bekir coşkun'larında vardır. Onların temsil ettiği sınıfta vardır.

- Gerizekalı demeyelim. 

Sol görüşlü biri olarak halk'a yaptığım genellemeler:

- Ezbere dayalı eğitim sistemi yüzünden eleştirisel düşünemeyen kişiler.

- Mantık yürütmekten daha çok duygusal yaklaşma eğiliminde insanlar.

- Eğitim olayı tamamen üniversite kazanma ve işe girme aracı olarak görüldüğü için bilgi düzeyi sınırlı kalmış olan

- Ülkenin refah seviyesi düşük olduğu için birçok şeye açık olmayan, anlamayan, yaşamamış olan

- Tüm adaletsizlikler karşısında hakkını arayamayan (hakkını arayan herkesi öldürdükleri için)

- "Ezik" demeyeceğim, ama Atatürk ve İnönü sonrasında kullanılmış, saygı gösterilmemiş insanlar.

filan olarak görüyorum.

Askerlerde ve Mısır gibi yerlerde var senin dediğin. O da şöyle: Son noktaya geldiğinde başka ne yapabilirsin ki? Mısırda Müslüman kardeşleri nasıl dağıtılarsa, o da geliyor, gerekli olunca "dağılın la" diyor.

Peki yöntem nedir?

- Atatürkün yöntemdir. Cumhuriyetçiliktir. Uygularsan, çok kısa sürede "vay be demek ki o kadar bilgisiz değilmiş" dedirtirler (dedirtmişler ayrıca)

Türkiye üzerinde oyunlar da oynanmıştır. Özellike İnönü dönemi sonrasında. Ne yapacaz* -Nasıl düzeltirim? diyeceğiz.

AKP ne yapıyor? - tam tersini. siyasal islam'a yöneliyor. Siyasal İslam seçenek değildir. Askerden farkları da budur.

Yaşınız ileri görünüyor. Peki siz Montequieu'nün "İran mektuplarını" okumadınız mı?

- halkı örtersen, sindirirsen, kendini yönetmesine izin vermezsen, din ile uyuşturup modern eğitim'den uzaklaştırırsan Ne olur?

- O zaman ona alışır. Demokrasi versen bile "Ben istemiyom la, Tayyip istiyom la" der. 

Asker bu hatayı yapmıştır. 

Türk Ate, dediğim gibi, tayyibin teşkil ettiği riski gören ve size de anlatmaya çalışan birisi. Söylemek istediği de "asker bunlardan iyidir" Bende buna katılmak zorundayım. Çünkü bunlar şeriat için, gericilik için yapıyorlar. Büyük fark var o yüzden. 

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, Donatello23 yazdı:

- Çeki düzen verme biçimi sorun zaten.

Bir de asker, solcuyu / ateisti kırmaya gelir. Geçmişte de MHP'liye, Dinciye dokunduğu pek görülmüş bir şey değildir. Sizin düşündüğünüz gibi olsa, Tayyibin 3'Üncü kez seçildiği gün gelip yine "çeki düzen verirdi"

İşin aslı: "İyi adam" diye bir şey yoktur. Olamaz. Cumhuriyeti "iyi adam" olmasına gerek olmayan hale getireceksin. Bunun başka yolu da yok.

Ben de zaten çeki düzen verme yöntemine ilişkin bir şey söylemedim. Kendine göre çeki düzen veriyor işte. Evren ve ekibinin yöntemi açık.

Askerin iktidara gelmekle işi olmaz. Darbesini yapar, ortalığı sakinleştirir, yeni hukumetin kurulması için gerekeni yapar ve devreder gider. 

TSK bu ülkenin en laik ve demorasiye en bağlı kurumu olmuştur ve ülkeyi uçlardan koruma, sistem tehlikeye girdiğinde müdahale etme vs vs gibi görevleri vardır. 

Türkiye bu anlamda kendine özgü bir ülke. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, zenzaraggi yazdı:

Cumhurbaşkanına Hakaret

MADDE 299 – (1) Cumhurbaşkanına hakaret eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Verilecek ceza, suçun alenen işlenmesi halinde, altıda biri; basın ve yayın yolu ile işlenmesi halinde, üçte biri oranında artırılır. (Değişik 2. fıkra: 5377 – 29.6.2005 / m.35) (2) Suçun alenen işlenmesi halinde, verilecek ceza altıda biri oranında artırılır.

(3) Bu suçtan dolayı kovuşturma yapılması, Adalet Bakanının iznine bağlıdır.

Kanunları bile bilmiyorsunuz biliyor musun?

Eee? Ne demeye getiriyorsun?

Bu aşağılık faşist imamdan önce kaç tane cumhurbaşkanı bana hakaret edenler var mı acaba diye vatandaş kovalamış sağda solda? Hangisi vatandaşlarını toplayıp tutuklamış geride kalanlara göz dağı vermek için?

İlkeller sizi. 

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Hadi ordan be? Adamlar sanal ortamda bile yığınla insanı cumhurbaşkanına hakaretten içeri atıyor, muhalifleri senelerdir tutuklayıp içeri atıyor, muhalif basın bin türlü baskı altında direniyor, yazarları içeri tıktırıyor vs vs... Ahmet Şık neden içeride? Tarihte ilk basılmadan toplatılan kitabın yazarı bu adam. Bunların hocası Fethullah'ın deşifre ettiği İmamın Ordusu kitabını bildin mi? İşte bu kitabı yazan adamı, Fethullahçı diye içeri attılar, onun gibi daha nicesini. PKK'yla en etkin mücadeleyi vermiş başarılı paşaları, PKK'nın ele başlarını gizli tanık diye dinleyerek içeri atanlar babam mı? Ergenekon ve Balyoz gibi kumpaslarla daha nice askeri, gazeteci yazarı?

Bu aşağılık adamlar Facebook'ları, Twitter'ları, en son da Wikipedia'yı kapatmadı mı? 

Ne ahlaksız insanlarsınız be!

Ateistforum'da bunları yazabildiğimiz için bir de teşekkür ve biat edelim mi?

Tuncay Özkan da Ergenekon-Balyoz sürecinde zarar görmüştü ya da en azından öyle görünüyordu. Ama kendisi "Selahattin Demirtaş'ı hapiste ziyaret ettim, Türkiye'nin geleceği ve barış için mükemmel fikirleri var. Türkiye onu can kulağı ile dinlemeli" gibi şeyler yazmıştı Twitter'da. Bunlar hiç de vatansever, kemalist, ulusalcı, Ergenekoncu birisinin ağzından çıkan sözlere benzemiyor.

Ahmet Şık da Dersim'de katliam yapıldı diyen, Ermeni soykırımı var diyen, tüm devletler terör örgütüdür diyen birisi. 

Bugün o Ergenekon-Balyoz kumpasını gerçekleştiren liboşlar içeride mi değil mi? Ahmet Altan, Mehmet Altan, Nazlı Ilıcak, Can Dündar vb en büyük Fetöcüler bunlar ve hepsi içeride. Sonuncusu da ait olduğu yere defolup gitti.

Ben AKP bu konuda suçsuz demedim zaten hiçbir zaman. Kendilerini aklamaya, olaydan sıyrılmaya çalışıyorlar evet ama FETÖ ile mücadele edilmiyor demek de saçmalığın daniskası.

Sitelerde Paylaş

Ben bu ülkenin neden tepe taklak olduğunu sizler sayesinde anlıyorum. Adam cevap yazısında şunu esas almış.

On 21.10.2017 at 20:39, bilgivehis said:

Başlık bir defa saçma, ikisi de demokratik değil, biri aleni faşizm, diğeri yasal, hepsi bu, ama hangisi daha faşist dersen elbette Tayyip...

yani bir incitmeden beceriyor, Diğer kasıktan ve hard beceriyor.  RT incitmeden becerdiğinden tercih sebebi.

Tamam 12 Eylül Türk gençliğini iğdiş edip embesile çevirdi.  Ama RTE milletin sülalesini iskip embesile çevirdi. Yani komadayız sadece gözler bakıyor.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bu aşağılık faşist imamdan önce kaç tane cumhurbaşkanı bana hakaret edenler var mı acaba diye vatandaş kovalamış sağda solda? Hangisi vatandaşlarını toplayıp tutuklamış geride kalanlara göz dağı vermek için?

İlkeller sizi. 

Bu üslup forum eskisi bir üyeye çok benziyor. Ama neyse zaten yakında çıkar kokusu. Tehditleri, üslubu, kullandığı kelimeler birebir örtüşüyor. 

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Türk Ateist yazdı:

İlkeller sizi. 

Şu rezalete bakar mısınız! Açıkça demeye getiriyor ki, ben dilediğim gibi hakaret edeyim, küfür edeyim, cumhurbaşkanına "aşağılık faşist imam" diyebileyim; ama hakkımda hukukî yola başvurulmasın. 

Bu zihniyet sahipleri adama diktatör diyor. Ama bu "diktatör"e en ağır hakaretleri etmeye de devam ediyorlar. Peki bu diktatör ne yapıyor? Kendisine hakaret edenleri mahkemeye veriyor. Hakkını hukukî yollarla arıyor. Diktatöre bak!.. :)

Şu söylediği lafa bakın! Daha önce kaç tane cumhurbaşkanı hakaret davası açmışmış... Daha önce hiç bir cumhurbaşkanına bu kadar hakaret etmediniz ki, dava açsın...

Kendilerine hakareti ve küfrü bir hak olarak görüyor bunlar. İnsanların namusuna, ahlakına, kişiliğine dil uzatmayı, her türlü yalan, sahte, düzmece haberi, bilgiyi gerçekmiş gibi paylaşmayı ve onun üzerine çirkin yorumlar yapmayı hak görüyorlar. Kimse kendilerine karışmasın, dokunmasın, müdahale etmesin istiyorlar.

Son sözüne de bakalım, hatrı kalmasın; "ilkeller sizi" demiş. Bu seçkinci şehirli ukalalara göre kendileri pek bir modern, çağdaş, ilerici; kendileri gibi olmayanlar ise ilkel, gerici ve yobaz. Bu solcu da olsa böyle, dinci de olsa böyle. Hakareti savunmak acaba başka hangi ülkede gelişmişlik ölçütleri arasına giriyor? :) 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Huuu yazdı:

Şu rezalete bakar mısınız! Açıkça demeye getiriyor ki, ben dilediğim gibi hakaret edeyim, küfür edeyim, cumhurbaşkanına "aşağılık faşist imam" diyebileyim; ama hakkımda hukukî yola başvurulmasın. 

Bu zihniyet sahipleri adama diktatör diyor. Ama bu "diktatör"e en ağır hakaretleri etmeye de devam ediyorlar. Peki bu diktatör ne yapıyor? Kendisine hakaret edenleri mahkemeye veriyor. Hakkını hukukî yollarla arıyor. Diktatöre bak!.. :)

Şu söylediği lafa bakın! Daha önce kaç tane cumhurbaşkanı hakaret davası açmışmış... Daha önce hiç bir cumhurbaşkanına bu kadar hakaret etmediniz ki, dava açsın...

Kendilerine hakareti ve küfrü bir hak olarak görüyor bunlar. İnsanların namusuna, ahlakına, kişiliğine dil uzatmayı, her türlü yalan, sahte, düzmece haberi, bilgiyi gerçekmiş gibi paylaşmayı ve onun üzerine çirkin yorumlar yapmayı hak görüyorlar. Kimse kendilerine karışmasın, dokunmasın, müdahale etmesin istiyorlar.

Son sözüne de bakalım, hatrı kalmasın; "ilkeller sizi" demiş. Bu seçkinci şehirli ukalalara göre kendileri pek bir modern, çağdaş, ilerici; kendileri gibi olmayanlar ise ilkel, gerici ve yobaz. Bu solcu da olsa böyle, dinci de olsa böyle. Hakareti savunmak acaba başka hangi ülkede gelişmişlik ölçütleri arasına giriyor? :) 

Tayyip de bizlere ne hakaretler ediyordur evindeyken kim bilir. Daha önce de biz ateistlere terörist demişti mesela.

Ki hakaret aslında bir düşünce özgürlüğü sayılmalıdır. Çünkü hakaretin kesin, belirli bir tanımı yok.

Mesela Tayyip'e hırsız demek hakaret midir? Ya da Kılıçdaroğlu'na PKK'lı demek, Muhammed'e pedofil demek hakaret midir?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Ateist Türk yazdı:

Tayyip de bizlere ne hakaretler ediyordur evindeyken kim bilir. Daha önce de biz ateistlere terörist demişti mesela.

Ki hakaret aslında bir düşünce özgürlüğü sayılmalıdır. Çünkü hakaretin kesin, belirli bir tanımı yok.

Mesela Tayyip'e hırsız demek hakaret midir? Ya da Kılıçdaroğlu'na PKK'lı demek, Muhammed'e pedofil demek hakaret midir?

Erdoğan'ın da ateistlere terörist demesi yanlış bir şey. Ateistler derneği buna karşı dava açabilir mesela. 

Hakaret düşünce özgürlüğü değildir ve olamaz. Düşünen adam hakaret etmez. Ancak düşünemeyen veya düşüncesini ifade edemeyen insan hakaret eder. Genel olarak bu böyledir.

Siyasî ifadeler yine daha bir mazur görünüyor. Bu açıdan ağır kaçsa da birer itham olarak kabul edilebilir. Ama elinde veri varsa bunu savunabilirsin. Ancak belden aşağı hakaretler, küfürler hiç kabul edilecek şeyler değil. 

Ama bu yukarıdaki kişinin durumu daha da vahim. Hanımefendi hem hakaret ediyor, hem dehakaret etme özgürlüğüne müdahale edilmesine kızıyor. :) 

Sitelerde Paylaş

!2 Eylülün askeri hakimleri bile yargıda Deliller manzumesine bağlıydılar.Sadece Hazırlık soruşturması ifadesi ile insanları mahkum etmiyorlardı.Ama şimdi öyle değil hiç bir delil olmadığı halde Sözcü Cumhuriyet gibi gazetelerin yazarları FETÖ cü diye tutuklanıyor.CHP milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verilen karar İstinaf mahkemesi tarafından isnad olunan suçun kanuni unsurları oluşmadığından dolayı bozulduğu(Yani Esastan) halde adam hala hapiste! Yüksek yargı AKP genel başkanın karşısında el pençe divan! Ha 12 Eylülde Yürütme Demokratik değildi! Karakollarda yapılan İşkenceler sonucu ölenler sakat kalanlar vardı! Siyasi suçtan tutuklandığınızda Cezaevine dahi sopa yiyerek giriyordunuz!İdam vardı!

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, zenzaraggi yazdı:

Tam bir ikiyüzlülük örneğisin biliyor musun?

"Tayyip gibi lideriniz olsaydı şeyini yalardınız" dedim ama siz iki yönetici ve sen bunu bile içinize sindiremiyorsunuz.

Tayyip Erdoğan'ın senin gibi şarlatanların söylediklerini neden sindirmesini bekliyorsunuz ki?

Burada gerçekten de ayıp etmiştin ama... Bunun içine sindirilecek bir yanı yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...