Jump to content

BEN İSLAMIN TANRISINI REDDEDİYORUM

Recommended Posts

sürekli ya da ağırlıklı olarak kuranı onun peygamberini onun tanrısını tartıştık ve ben ikna oldum Aslında daha önceden ateisttim ama bu forum düşüncelerime daha da açıklık getirdi şunu anladım islamın tanrısına itaat etmiycem

ama bi taraftan da ne incili ne de tevratı inceleme fırsatım olmadı

Bu durumda birileri bana onların da hayal ürünü olduğunu kanıtlayabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Tevrat ve İncil'in tanrısının Kuran'dakinden bir farkı yok..Hatta daha insansı bir tanrı..Kızıyor ,öfkeleniyor, kıskanıyor, yakıyor yıkıyor.O yazmalardada burnunu fazlasıyla işin içine sokmuş...

Dünyayı 6 günde yaratmış 1 gün dinlenmiş bir kavmi(yahudileri) üstün ırk yapmış onlara sürekli peygamber göndermiş hatta tanrı İsa kılığına girip çarmıha gerilmiş ,meryem bir tanrı doğurmuş böylece vs vs şeklinde bir sürü salakça argümanlar..

Ama okumak istiyorsan illaki sabrın varsa..

www.incil.info

tevrat ve incili bulabilirsin burdan..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sürekli ya da ağırlıklı olarak kuranı onun peygamberini onun tanrısını tartıştık ve ben ikna oldum Aslında daha önceden ateisttim ama bu forum düşüncelerime daha da açıklık getirdi şunu anladım islamın tanrısına itaat etmiycem

ama bi taraftan da ne incili ne de tevratı inceleme fırsatım olmadı

Bu durumda birileri bana onların da hayal ürünü olduğunu kanıtlayabilir mi?

ben bunu seve seve yaparım.ama bu çok geniş bir konu.aslında bu dinlerin hayal ürünü olduğunu anlaman için sadece tevrattaki yaradılış bölümünü okuman son derece yeterli olacaktır.çocuk masalı diyebiliceğimiz seviyede yazılmış buna rağmen hala hristiyanlar ve yahudiler tarafından körü körüne inanılan bir kitaptır.incil dersen oradada isanın yaptığı idda edilen onlarca akıl dışı mıucize anlatılırki bunlarn gerçek olduğuna inanmak büyük bir başarı gerektirir.isanın bakireden doğma masalı bu mucizelerin ilki ve en trajik olanıdır.isada türkürüğüyle hastaları iyileştiri,ölüleri diriltir,su üstünde yürür,fırtınayı azarlayarak dindirir.....daha pek çok.

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sokratese katılıyor ve ekliyorum, diğer kitaplarda cocukça yazılmış hikayeler ve tarihi olaylar var hiç bir tanrısal nitelik taşımayan sözler içeriyor.

incilin aslı zaten 15 sayfa falan ama 4 ayrı kişi isanın yaptıklarını ogünkü olyları anlatıyor saçma sapan akla fikre ve bilime uygun olmayan ilkel yazıtlardan başka bir şey değil.

Eski felsefistler bile insanlık ve bilim adına bunlara 1000 basar, aslında okumamak lazım ama yaşam şartlarımız okadar içlerine girmiş ki

bu pislikleri görüp gelecek neslimizi uzak tutmakta fayda var.

Esenlikler.

Sitelerde Paylaş
ben bunu seve seve yaparım.ama bu çok geniş bir konu.aslında bu dinlerin hayal ürünü olduğunu anlaman için sadece tevrattaki yaradılış bölümünü okuman son derece yeterli olacaktır.çocuk masalı diyebiliceğimiz seviyede yazılmış buna rağmen hala hristiyanlar ve yahudiler tarafından körü körüne inanılan bir kitaptır.incil dersen oradada isanın yaptığı idda edilen onlarca akıl dışı mıucize anlatılırki bunlarn gerçek olduğuna inanmak büyük bir başarı gerektirir.isanın bakireden doğma masalı bu mucizelerin ilki ve en trajik olanıdır.isada türkürüğüyle hastaları iyileştiri,ölüleri diriltir,su üstünde yürür,fırtınayı azarlayarak dindirir.....daha pek çok.

Yaratılışı masal olarak gören biri gerçeği biliyor demektir.

Bi anlatıver Abiyogenezi, Big-Bang'i vs..

Bakalım neler biliyorsun.

Sitelerde Paylaş
Yani bilmiyorsun...

Ama mangalda da kül birakmıyorsun...

Ehh diyecek bişey yok...

bilmiyorum demedim.tevratta anlatıldığı gibi bir yaratılış olamayacağını anlamak için prof olamaya gerek yok demek istedim, ama seninle bunu burada tartışıp başlığı amacından saptırmaya hiç niyetim yok.buyur bilim forumuna orada sor ne istiyorsan

Sitelerde Paylaş

Yok ben sizden duymak istiyorum...

Bilim forumunda zaten tartışıyoruz...

Ben sizin hangi masallara inandığınızı öğrenmek istiyorum...

Ya da hangi gerçeklere...

Siz "Ben yaratılışın olduğunan inanmıyorum" mu diyorsunuz yoksa "Yaratılış diye bir şey yoktur, doğrusu şudur" mu diyorsunuz...

İlkini diyorsanız saygı duyarım..

İkincisini diyorsanız doğrusunu bende bilmek istiyorum.

Sitelerde Paylaş
Yok ben sizden duymak istiyorum...

Bilim forumunda zaten tartışıyoruz...

Ben sizin hangi masallara inandığınızı öğrenmek istiyorum...

Ya da hangi gerçeklere...

Siz "Ben yaratılışın olduğunan inanmıyorum" mu diyorsunuz yoksa "Yaratılış diye bir şey yoktur, doğrusu şudur" mu diyorsunuz...

İlkini diyorsanız saygı duyarım..

İkincisini diyorsanız doğrusunu bende bilmek istiyorum.

başlığı açan kişiye saygı gösteriniz.müslümanlar ne kadar da saygısız diye düşünmesini istemezsiniz sanırım.

Sitelerde Paylaş

Yaradılışla ilgili saçma bölümleri yazayım hazır sevgili jadı değinmişken..

Yaradılış 1:10 Kuru alana "Kara", toplanan sulara "Deniz" adını verdi. Tanrı bunun iyi olduğunu gördü.

Yaradılış 1:12 Yeryüzü bitkiler, türüne göre tohum veren otlar, tohumu meyvesinde bulunan meyve ağaçları yetiştirdi. Tanrı bunun iyi olduğunu gördü.

Yaradılış 1:17 Yeryüzünü aydınlatmak, gündüze ve geceye egemen olmak, ışığı karanlıktan ayırmak için onları gökkubbeye yerleştirdi. Tanrı bunun iyi olduğunu gördü.

Yaradılış 1:21 Tanrı büyük deniz canavarlarını, sularda kaynaşan canlıları ve uçan çeşitli varlıkları yarattı. Bunun iyi olduğunu gördü.

Yaradılış 1:25 Tanrı çeşit çeşit yabanıl hayvan, evcil hayvan, sürüngen yarattı. Bunun iyi olduğunu gördü.

Yaradılış 1:27 Tanrı insanı kendi suretinde yarattı. Böylece insan Tanrı suretinde yaratılmış oldu. İnsanları erkek ve dişi olarak yarattı.

Yaradılış 2:2 Yedinci güne gelindiğinde Tanrı yapmakta olduğu işi bitirdi. Yaptığı işten o gün dinlendi.

Yaradılış 6:6 İnsanı yarattığına pişman oldu. Yüreği sızladı. :P

Yaratılış 6:7 Yarattığım insanları, hayvanları, sürüngenleri, kuşları yeryüzünden silip atacağım" dedi, "Çünkü onları yarattığıma pişman oldum."

Ba ba saçmalığa bakın :lol:

Yunan miti gibi Zeus heraya tutuldu vs:))

Çok ayet var ya mial07 sen bence bir yaradılışı oku gerisini bırakırsın zaten:))

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yaratılışı masal olarak gören biri gerçeği biliyor demektir.

Bi anlatıver Abiyogenezi, Big-Bang'i vs..

Bakalım neler biliyorsun.

Afedersin ama çok ukalasın

ukala: gunumuzde turkçede "bilmedigi halde biliyormus gibi davranan" kisiler için kullanilir ve siklikla "kustah" kelimesiyle karistirilir. ukala olmak bir kalite degil, aksine bir defodur. çok biliyorsan ve bunu da problem yaratmadan insanlarla paylasiyorsan, sen zaten bir ermissindir.

Sanki Stephen hawking'in yardımcısı gibisin, görende seni nasa'da uzay bilimleri profesörü sanar.

İslam veya diğer dinler asla bilimle örtüşemez, resim ve heykeli yasaklayan bir din nasıl bilimi kullanıpta allahın varlığını ispatlamaya çalışabilir.

Bence bu seninde işin içinden çıkamadığın inancını bilimin bilinmemezlikleri ile uğraşarak kendini avuntmandır.

Ateistler bilimsel kanıt sunmak zorunda değildir.

Sitelerde Paylaş

ben herşeyi gayet iyi bilemem.ama bişeye inanıyosam herşeyi araştırır o şekilde konuşur yorum yaparım.bilmediğim şey hakkında yorum yapmam.ne alaka ukalık.kafasız lafını üstüne alaraktan sazanlama atladın yani.bana werdiğin cewaplar beni tatmin etmekten çok güldürüyo..dewam et cewaplarına.biraz daha saçmala.bilim diyip kolayına çıkmak işine geliyo heralde.bilimide bi warlık yaratıyo heralde.yoksa senin benim gibi salaklar bu tür sitelerde birbirlerini anlamaya çalışıyolar sen daha inandığın şeyi anlatamıosun,daha doğrusu inanmadığın şey için gerekli bi nedenin yok.kaldıki bilim..herkes anlayamaz bilimi cicim.

Sitelerde Paylaş

ATEİZİMMİ sana katılıyorum arkadaş huzurlu mutlu hayatım var seve seve ibadet ediyorum ne korkudan nede cennetten sırf ALLAH aşkı için rızası için KURANI KERİMİ BAŞTAN SONA okuyan bir insan o kitabın yüceliğini kavrar ama düşünerek önyargısız sonra inanmayanlar size sorum hz ali (ra) Sen ALLAH yok diyorsun ben var diyorum! farzet senin dediğin doğru (haşa) ozaman biz kıLdığımız namazdan, tuttuğumuz oruçtan ve verdiğim sadaka ve zekattan ne kaybederiz? sadece hepimiz yokoLuşta kayboLur qiderizz. Ama ya ALLAH varsa! ya cennet cehennem varsa,Ya hesap varsa o zaman senin haLin nice oLur diyen birisinin aman etmesine sebep olmuştur daha sonra islam pisliği söker huzura vardırır kalpteki huzur zaten seni ALLAHA götürecektir evet insanlar kendilerini hep ALLAHIN zatı hakkında düşünmeye sevk ettiği için ALLAHI inkar ederler şirke düşerler yok 50000 yılda nasıl oluyo yok 1g ün elli yıl nasıl oluyo falan filan senin ona aklın yetmez benimde seni beni aciz yaratara zaten kendini hissettiriyo şahsen vucudumda öyle bi manevi güç varki bi an önce kavuşmayı istiyom bide şunu belirtmeliyimki insan kafasında bir şeyi var edemez öyle olsa ben bir kızı var ederdim ömür boyu onu beklerdim ama inssan kalbi gerçektende ALLAH diye atıyo başka hiçbişe bu şekilde kalbi kaplamıyor devamlı olarak sonra saf olmak iyi düşünmek lazım ne kaybederiz değilmi deyip devam et daha sonra ALLAHIN izniyle huzura erersin tavsiyem KUANI KERİMokumandır bi insan durup dururken HAZRETİ MUSA HAZRETİ DAVUT HAZRETİ LUT HAZRETİ HUD HAZRETİ İSA ASBI KEHF GİBİ olayları ortaya atsın bu kadar kapsamlı bi kitap dahası islam alimlerini okumak lazım ALLAHU tealayı rüyasında görenler var yada öldükten sonra ölen kişiyi rüyada görüp ALLAH sana ne yaptı diye soranlar var ALLAH katından kendilerine verilen mucizeler var abdulkadir geylani hazretlerini oku ermiş muradına sonra biz ateistler gibi sana hemen direk şöyle böyle onların dediği saçmalık falan filan demiyoruz evet gerçekten kalbim istek dışı ALLAH diye atıyor artık eğer sende bunu istiyosan namaz kıl biraz aç kal hissetmiyomusunki senin alnında nefsin kabarıyor iştah sanki beyindemi işte buda yine görünmeyen nefsinin şehveti dahsı şeytanın insanları kandırdığını bilmiyonuzmu vesvese verip ALLAHI inkar ettiriyor bi insan neden ALLAHI inkar ederki bi düşün şeytanın kendisi adem babamıza secde etmedi kafirlerden oldu şimdi ise insanları secdeden alıkoymak için inkara sürüklüyo yani ALLAHU TEALA haber veriyo kuranda bi insanın ALLAHI bulması için önce kendini incelemesi lazım sen ben yoktan var edildik

Sitelerde Paylaş

evet şeytan önce ALLAHI inkar ettirir daha sonra kendini inkar ettirir yani şeytan diye bişe yok diye kalbe fısıldar ALLAHA sığınırız bu durumdan . ekliyorum dünyada benim kadar özgür insan yok dahası ben neden özgürüm biliyormusun çünkü kalbim ALLAH DER AĞLAR aşık insnadan daha özgür kim vardır aşkı uğruna herşeyi yapar da gözü başka bişe görmez bilmem bi kıza aşık oldusanız özgürlüğü yaşamışınızdır ama ALLAH aşkı çok başka çokkkkkkkk seviyorum al yanına YARABBİM

Sitelerde Paylaş
başlığı açan kişiye saygı gösteriniz.müslümanlar ne kadar da saygısız diye düşünmesini istemezsiniz sanırım.

Ateist sloganları başlığında da turkmaned adlı kişiye siz saygı gösterseydiniz bu konuda samimi ve istikrarlı olduğunuzu görürdük. Başkalarına ders vermeden önce kendiniz de bir alsanız...

Saygılar...

Sitelerde Paylaş
Ateist sloganları başlığında da turkmaned adlı kişiye siz saygı gösterseydiniz bu konuda samimi ve istikrarlı olduğunuzu görürdük. Başkalarına ders vermeden önce kendiniz de bir alsanız...

Saygılar...

haha ne alaksı var o başlık zaten ateist sloganlardı bizde attık sloganlarımızı neticede

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...