Jump to content

Atatürk'te Gördüğünüz Hatalar

Recommended Posts

1 dakika önce, democrossian yazdı:

Saçmalama ülen. Eğlence kavramı eskiden beri var. İdyota idyot demek ise doğruyu söylemektir İndo!

Eğlence kavramı eskiden sadece oyalanmak, meşgul olmak anlamındaymış.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 240
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, Huuu yazdı:

O lafı ortaya demedi ya, sana dedi tabii...

Senin bu kanıda olman, bunu kanıt olarak kullanmanı sağlamaz. Aramızda bir tartışma geçecek, ben eziliyoruz diye itiraz edeceğim de öyle. Böyle bir şey olmadan bana yönelik de olsa bir lafı kanıt olarak benim hakkımda kullanamazsın. Ben o lafı bana bile söylemiş olsa üzerime alınıp yanıt vermemişsem, başkasının sözünü benim hakkımda kullanamazsın demektir. Bunu anlayamayacak kadar geri zekalıya laf anlatıyoruz işte, eğlence, ne yaparsın! 

Sitelerde Paylaş

Senin bu kanıda olman, bunu kanıt olarak kullanmanı sağlamaz. Aramızda bir tartışma geçecek, ben eziliyoruz diye itiraz edeceğim de öyle. Böyle bir şey olmadan bana yönelik de olsa bir lafı kanıt olarak benim hakkımda kullanamazsın. Ben o lafı bana bile söylemiş olsa üzerime alınıp yanıt vermemişsem, başkasının sözünü benim hakkımda kullanamazsın demektir. Bunu anlayamayacak kadar geri zekalıya laf anlatıyoruz işte, eğlence, ne yaparsın! 

Ya @Türk Ateist gel şunun ağzını kapat artık! :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, democrossian yazdı:

Turko, bir şey desene yahu! Sen bana ezik ate dedin mi? :lol: Hayır demiş de olabilirsin elbet, ben bir yanıt vermedim olumlu olumsuz, ne evet eziğim dedim, ne hayır ezik değilim dedim. Demok olum, domat değil ki salça olsun! :0_80cbc_37a71a73_L:

Devreleri yandı. :)

Sitelerde Paylaş

Turko bir açıklama yapana kadar mevzu ilerlemez! Bana "ezik atesin lan sen işte, eziksin" derse bakarız!

Huuu iken Vuuu olmaya çalışan bu ezik eski çakaralmaz ateist!? domat salçası esprisini yine iğrenç buldu eminim, eğlendiğini inkar edecek yine! Lan sana kim her gün böyle espri patlatıyor be! Kıymete de binemedik yahu! :lol:

Lan dakka içinde iki espri patlattım arka arkaya be! Daha ne yapalım! Tamam iğrenç gelebilir ama soslarsın iyi olur! :D

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Turko bir açıklama yapana kadar mevzu ilerlemez! Bana "ezik atesin lan sen işte, eziksin" derse bakarız!

Huuu iken Vuuu olmaya çalışan bu ezik eski çakaralmaz ateist!? domat salçası esprisini yine iğrenç buldu eminim, eğlendiğini inkar edecek yine! Lan sana kim her gün böyle espri patlatıyor be! Kıymete de binemedik yahu! :lol:

Bana embesil dedin ama basit bir konuyu bile anlayamadın. Türko sana dedi işte o lafı! Bana diyecek değil ya!.. embesil demeye kıyamadığım evladım... :)

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Sosyalist, solcu değilim, sağcı zinhar değilim, ulusalcı dediğin kesimden hiç değilim. Sosyal demokrasi iyidir, mevcut ekonomik sistemler içinde en iyi ve uygunu kapitalizmdir derim. 

Bu ülkede ne olduysa Atatürkçülere olmuştur. Fail-i meçhuller hep Atatürkçülerdir.

Sosyalizm uzunca bir süredir, 12 Eylül 80'den beri cumhuriyet devrimleri ve değerleri düşmanlığına ve de Kürtçülüğe evrildi. Kürtçülük yapmayanı solcudan saymıyorlar artık.

Seni tarif ettim, görüyor musun? :)

Bir de kendine sosyalist diyen ama bildiğin ülkücüler gibi saçma bir milliyetçiliği benimseyen bir grup var.

Siz sosyalizm adı altında Kürtçülük, onlar yine sosyalizm adı altında Türkçülük yapıyor. Bütüüüün bu batı ülkeleri ve ABD bize düşman deyip duruyorlar. 

Aaa, bak şu anda ortak bir yanınız daha çıktı ortaya. Tayyip desteklemek.

Sen şimdi bana laf yetiştirmeden duramayacaksın, biliyorum, bayılıyorsun polemiğe ama cevabın sonunu hiç değilse başlık konusuna bağla da dönelim. 

Sosyal demokratsan yerel yönetimlerin güçlendirilmesinden yana olacaksın. Özerklik, eyalet, federasyon gibi şeylere sıcak bakacaksın.

Krallığa, monarşiye karşı çıkmayacaksın. İngiltere, İsveç, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde sosyal demokrasi ve krallık birlikte sorunsuz bir şekilse yürüyor. Çünkü sosyal demokrasinin cumhuriyetçilik diye bir ilkesi yok.

Milliyetçiliği kesin bir şekilde reddedeceksin. Sosyal demokraside milliyetçilik, ulusalcılık gibi kavramlara yer yok.

Tarikatlardan, cemaatlerden rahatsız olmayacaksın. Çünkü sosyal demokrat ülkelerde kilise ve hristiyan cemaatler serbestçe dini faaliyetlerde bulunabiliyorlar.

Kamusal alana türban gibi nesnelerin sokulmasından rahatsız olmayacaksın. Netekim hiçbir sosyal demokrat ülkede türban yasağı gibi bir uygulama yok.

Benim bildiğim Türkiye'deki sosyalistler-komünistler tam aksine 12 Eylül'den önce Atatürk düşmanı, kemalizm düşmanı bir çizgideydiler. Bu yüzden de doğal olarak 12 Eylül hareketi ağırlıklı olarak onlara yapıldı. 

Evet yani yalan mı? Marshall yardımıyla demiryollarımızın rafa kaldırılması, uçak fabrikamızın kapatılması, Fullbright anlaşmasıyla eğitim sistemimizin yeniden dizayn edilmesi, ağır sanayinin engellenmesi, FETÖ yapılanması vb gibi sorunlarınımızın kaynağı ABD. PKK-YPG-PYD'yi silahlandırıp destekleyen, Fethullah ipnesini koruyup kollayan o.

Tarihte ne zaman dostumuz olmuş ki batılılar? Sadece bir dönem Fransızlar ve bir dönem de Almanlar dostumuz olmuş o kadar.

Ulusalcılar mı Tayyip'i destekliyor yoksa Tayyip mi git gide ister istemez ulusalcıların çizgisine kayıyor? Bence bardağın dolu tarafından bakmalısınız. Tayyip ulusalcıların, kemalistlerin, milliyetçilerin dediklerini yapınca kimse onun için "vay yalaka, pis ulusalcı, pis kemalist yandaşı..." gibi şeyler söylemiyor. Ama bu insanlar nedense AKP yandaşı olmakla itham ediliyor.

Sitelerde Paylaş

Tamam açıklama yaparsa gereğini düşünürüz. Bana demez yapmaz bana bunu demedim ki! Bunu bile anlayamadın embesil demeye mecbur kaldığım abicim! Ama iki değil dakkada üç espri!

1. Domat salçası

2. Çakaralmaz ateist

3. Huu iken Vuu

Eee bundan iyisi de damda kayısı artık! (Dört etti mi etmedi mi!) :D

Sitelerde Paylaş

Çok saçma bir tartışma dönüyor şu an.

@Huuu

Democrassian'la bu konuyu daha önce de tartıştık biz. Ama tartıştığımız şey onun ağlak zırlak arabesk ateist olduğunu düşünüp söylemem değil (çünkü böyle bir şey söylememiştim), onun da içinde bulunduğu bazı ateistlerin, inanırları zombi, aptal vs vs buluyor olmasıydı. Karşılıklı tartıştık uzun uzun. O sırada arabesk ağlaklığından da sözettik başka şeylerden de. Kendisi hatırlar mı bilmem ama bu adam bu konuda ağlamaz. Ateist olmakla gurur duyar, kendinden gayet hoşnuttur. Görünen hal bu.

Yani saçmalamışsın. Yazdıklarını ben yanlış anlamışım aslında. Ateist ağlaklığı yapmamış, zombiler içindeki insanım demiş. Yani onunla daha önce tartıştığımız ve birbirimizi yediğimiz şeyi yapmış yine. Biz onunla eski tanışırız, birbirimizi biliriz, çok da ağır bir iki tartışmamız olmuştur geçmişte. 

Sen bu akşam anlamamışsın, tıpkı benim de ilk okuduğumda anlamadığım gibi.

Tabii senin niyetin nifak sokup bizi birbirimize düşürmekti. Democrassian tuzağa hemen düşmüş. :)

@Ateist Türk,

Seni yarın yanıtlayayım, şimdi benim için uyku saati.

İyi geceler sizlere. 

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Çok saçma bir tartışma dönüyor şu an.

Huu,

Democrassian'la bu konuyu daha önce de tartıştık biz. Ama tartıştığımız şey onun ağlak zırlak arabesk ateist olduğunu düşünüp söylemem değil (çünkü böyle bir şey söylememiştim), onun da içinde bulunduğu bazı ateistlerin, inanırları zombi, aptal vs vs buluyor olmasıydı. Karşılıklı tartıştık uzun uzun. O sırada arabesk ağlaklığından da sözettik başka şeylerden de. Kendisi hatırlar mı bilmem ama bu adam bu konuda ağlamaz. Ateist olmakla gurur duyar, kendinden gayet hoşnuttur. Görünen hal bu.

Yani saçmalamışsın. Yazdıklarını ben yanlış anlamışım aslında. Ateist ağlaklığı yapmamış, zombiler içindeki insanım demiş. Yani onunla daha önce tartıştığımız ve birbirimizi yediğimiz şeyi yapmış yine. Biz onunla eski tanışırız, birbirimizi biliriz, çok da ağır bir iki tartışmamız olmuştur geçmişte. 

Tabii senin niyetin nifak sokup bizi birbirimize düşürmekti. Democrassian tuzağa hemen düşmüş. :)

İyi geceler sizlere. 

Kaçma dur, sonuçta sen o açıklamayı demo için yaptın değil mi?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Democrassian tuzağa hemen düşmüş.

Esef ederim! Bana ezik ate demediğini teyid ettiğin için tam teşekkür edecekken taşı yedim yine! Teşekkür edemedim. Evet dediğin gibi beni çok ağır eleştirdiğin zamanlar oldu. Hâla o eleştirileri haketmediğimi düşünürüm. Ezik ate isem bile sen ezdin beni! :D 

Neyse elbette azıcık eksik aklıma espri yapıyorum tabii, saygılar... Vakit de gerçekten ilerledi. Benden paso, yanıt uyarısı da var ama şu an bakmayacağım. Yarın yoğun bir gün olacak. Hem ful çalışacak, hem mesaiye kalacağım.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Ateist Türk yazdı:

O zaman nickimi değiştirme zamanı geldi.

@haci  nickimi "Radikal Kemalist" olarak değiştirmek istiyorum.

Nick'lerini değiştirmek isteyen üyelerimiz, taleplerini bu başlık altında belirtebilirler.

Her üyenin yalnızca bir kere ad değiştirme hakkı vardır, üyelerin değişim yaparken bu kuralı gözönünde bulundurmalarını rica ederiz.

Sitelerde Paylaş

Müslümler zombi mi değil mi... Ne yazık ki bu konuda ısrarcıyım. Müslümler zombiler gibiler. Çünkü beyinlerini istila eden bir dogma virüsü zihinlerini tümüyle ele geçirmiş. Düşünmelerini engelliyor. Dogmadan başka hiç bir şeyi düşünmelerine izin vermiyor. Bu yolla onları kendine köle yapıyor.

Peki bu hastalığın hafif seyrettiği, semptomların şiddetli olmadığı hastalar yok mu? Elbette var. Normalmiş izlenimi veren hastalar kesinlikle var. Ama geri çekilip Müslümlerin genel tablosuna şöyle baktığımızda bunların zombiler gibi olduğu gerçeğini bu hafifletici nedenlerin hiç birisi değiştirmiyor. Bu yaygın, şiddetli semptomları büyük sıklıkla görülen, tedavisi son derece zor, tehlikeli, ölümcül sonuçları olan çok berbat bir hastalık.

Sonuç bu. Görünen apaçık tablo bu şekilde yani, yapacak bir şey yok. Walking Dead'de yaşıyoruz. Sonucun bu olduğunda ısrar ettiğim için üzgünüm. Böyle olsun istemezdim. Tabii ki Türk Ateist'in dediği gibi insan zombi olmadığı, hayatta kaldığı ve mücadeleyi sürdürme azmini devam ettirdiği için kendisiyle gurur duyar. Ezik yenik zombilere karışıp sıradan, adi bir zombi olmadığı için ne kadar gururlansa azdır. Bu söylemin ezik olmanın tam tersi olduğu apaçık. Saçmalayanın saçmalamasının bu konuda zerre kadar önemi yok.

Türk Ateist'in çok açık ve haklı belirttiği gibi bu bir gurur söylemi. Hatta Müslümleri zombi görmenin aşırı bir gururlanma olduğu eleştirisinde bulunuyor. Kendini bu kadar da üstün görme, Müslümleri bu kadar aşağılama diye eleştiriyor. Ben de bu zombi söylemi için üzgünüm ama gördüğümü söylemek zorundayım. Böyle görüyorum. Yapacak bir şey yok. Walking Dead'den bir farkını keşke görebilseydim. Bu beni rahatlatırdı.

Dar vakitte bunu yazmak zorunda hissettim.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, democrossian yazdı:

insan zombi olmadığı, hayatta kaldığı ve mücadeleyi sürdürme azmini devam ettirdiği için kendisiyle gurur duyar. Ezik yenik zombilere karışıp sıradan, adi bir zombi olmadığı için ne kadar gururlansa azdır. Bu söylemin ezik olmanın tam tersi olduğu apaçık. ...

Türk Ateist'in çok açık ve haklı belirttiği gibi bu bir gurur söylemi. Hatta Müslümleri zombi görmenin aşırı bir gururlanma olduğu eleştirisinde bulunuyor. Kendini bu kadar da üstün görme, Müslümleri bu kadar aşağılama diye eleştiriyor. 

İlk zombi mesajında gurur havası yoktu. Aksine, zombiler arasında agresif olmaktan sızlanma durumun vardı. Turko da bunu görüp doğru anlayarak seni eleştirdi.  Hem ezik takıldığın için, hem de müslümanları zombi olarak gördüğün için. 

Şimdi kıvır... Gururlu falan değil,  az acılı arabesksin. Onlar da zombi değil,  çoğunlukla sıradan,  işinde gücünde insanlar. Sen de o kalabalıkta bir kişisin. 

Bir de sende psikolojideki yansıtma kuramını doğrulayan bir durum var. Anlama sorunun olduğunu hissediyorsun ve bu nedenle her önüne gelene "embesil" vb diyorsun. :)

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Yani saçmalamışsın. Yazdıklarını ben yanlış anlamışım aslında. Ateist ağlaklığı yapmamış, zombiler içindeki insanım demiş. ...

Yani ben saçmalamamışım, sen "yanlış anlayıp"(acaba?!) ona cevap yazmışsın. Demo önce bunu anlamamış, seninle aynı düşündüğünü yazmış. Ben durumu yazınca da bana saçmaladığımı söyleyip, "embesil" vb laflarını yine sıralamış.

Amacım aranıza "nifak" sokup devamını izlemekti. Eğlendim, demo sayesinde. Sağolsun!  :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...