Jump to content

Tertemiz Türkçe kuran niye inmedi?İmkansızmıydı?

Recommended Posts

Arap uydurması olan allah bakın bence  ne diyor:

"Şu kitabı fırlatayım araplara onları seçtim onlar özel kullarım çölde yaşıyorlar biraz cahil kalmışlar amaolsun. Tüm yarattığım insanlardan arapları seçiyorum,ve benim var olduğumu yaysınlar dünyaya, hem kan dökerler savaşırlar böylece (barış olur dünyada),cahil de kalırlar, 

ben kitabı yolluyorum, emir veriyorum sözümden çıkanları da yakarım cehennemimde hadı sıkıysa bana inanmasınlar,ya inanıcaklar yada inanıcaklar tek seçenek sunuyorum insanlara".  Bence allah aynen böyle düşünüyor! 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 09.11.2017 at 00:32, Tengiz yazdı:

Arapçanın öğrenilmesini şart koşan bir ayet yok. Arapça, ayette de denilen üzre anlaşılsın diye tercih edilmiş. Kuldan beklenen ise arapça öğrenmesi değil özdiliyle konuştuğu vicdanıyla hareket edip rıza kazanması.

Arapçanın öğrenilmesini şart koşan bir ayet yok ama ayetler arapça,hem de ortaçağ arapçası..Bir insanın anadilinden farklı,antik çağ diliyle yazılmış kitabı insanlara dikte ettirmek tanrının yapacağı iş değil..Bu Arab’ın yaptığı kültürel emperyalizm ve ırkçılığından farklı bir şey değil.

Burada nesnel düşünmek gerekiyor

Vicdan gibi soyut kavramlarla bunu içselleştirmek,konuyu sapıtmak,aptallıktan başka bir şey değil.Bu aptallık,müslüman ülkelerin gelişmişlik oranından da anlaşılabilir.

Doğmatik,kindar kitaplar empatinin baş düşmanı değil mi?

Ne yazıyor son versiyon kutsal kitap ta?Bu dünyada ve ahirette yanmaman için Arap gibi düşünmeli ve yaşamalısın..

Nerede empati?nerede vicdan?

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Yine kötü niyetli tanrı modeli var karşımızda..

Cehennemde yakacağını bildiğin şeyi niye yaratıyorsun ki?

Yaratma, kimse de yanmasın.

Ama kafaya takmış,illa ki yakacak..

Kurgunuz o kadar saçma ki!

Bir ara bu cinler Allah’ın konuşmalarını dinliyorlarlardı,yine de Allahı ciddiye almıyorlarmış demek..Enteresan..

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, Epihippas yazdı:

Yine kötü niyetli tanrı modeli var karşımızda..

Cehennemde yakacağını bildiğin şeyi niye yaratıyorsun ki?

ezeli ve ebedi bilen Allah'ın bu tabiri kullanması çok doğal.

anlamıyorsan benim suçum ne?

şu özgür irade dersine tekrar başlamayalım.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

şu özgür irade dersine tekrar başlamayalım.

Allah’a göre özgür irade yok ki..

Ne dersine başlıyacağız?

O dilediğini saptıran,sonra da yakacak olan kötü bir tanrı..

Bak ben demiyorum,o diyor.

Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah’ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Epihippas said:

Arapçanın öğrenilmesini şart koşan bir ayet yok ama ayetler arapça,hem de ortaçağ arapçası..Bir insanın anadilinden farklı,antik çağ diliyle yazılmış kitabı insanlara dikte ettirmek tanrının yapacağı iş değil..Bu Arab’ın yaptığı kültürel emperyalizm ve ırkçılığından farklı bir şey değil.

Burada nesnel düşünmek gerekiyor

Vicdan gibi soyut kavramlarla bunu içselleştirmek,konuyu sapıtmak,aptallıktan başka bir şey değil.Bu aptallık,müslüman ülkelerin gelişmişlik oranından da anlaşılabilir.

Doğmatik,kindar kitaplar empatinin baş düşmanı değil mi?

Ne yazıyor son versiyon kutsal kitap ta?Bu dünyada ve ahirette yanmaman için Arap gibi düşünmeli ve yaşamalısın..

Nerede empati?nerede vicdan?

Kur'anın indirildiği kavime onların dilinde hitap edilmesi çok doğal değil mi? Bunda ne beis var? Emperyalizm diyorsunuz ancak o zaman Araplar bırakın imparatorluğu, farklı kavimler halinde üst barbarlık döneminde yaşayan bir ulustu. Üst barbarlık döneminde yaşayan adamların emperyalizm diye bir gayesi olamaz. Şayet Kur'anı Araplar yazdıysa bile dertleri emperyalizm olamaz, bildikleri dil o olduğu için o dilde yazmışlardır.

Ben nesnel düşünüyorum ancak vicdan soyut bir kavram değil. Şayet ruh deseydim ve bundan kastım ruh ve sinir hastalıkları olmasaydı o zaman dediğinizde haklıydınız ancak vicdan bizim biyolojimizin bir ürünüdür. Şu an Türkiye'de vicdan sözcüğü "Allah aşkıyla cu'şa gelme" olarak kullanılmıyor değil mi? Bizim vicdan dediğimiz, empati yaparak halden anlamak ve buna nazaran karar vermektir. Şu an bizim kullandığımız lügatte vicdan, empati hakiminin kapısından beklediği karar mahkemesi gibidir. Bu bizim düşünce sistemimizle ilgili bir konu, ben soyut bir şeyden bahsetmiyorum. Adam yetimi görür, eline beş kuruş vermeden yanından geçer gider sonra geri döner ve der ki "vicdanım el vermedi". Aptallık sözcüğünü çok kolay kullanıyorsunuz ve kanımca aptal sözcüğünün anlamını da bilmiyorsunuz.

Hasatından zekat vereceksin, faiz almayacaksın, oturup 1 ay oruç tutacaksın, halin vaktin yoksa yetim doyuracaksın, kurban kesip ihtiyaç sahiplerine vereceksin... Bu Arap gibi düşünüp yaşamak mı? Araplar böyle mi düşünüyor yaşıyorlarmış?

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Tengiz yazdı:

Kur'anın indirildiği kavime onların dilinde hitap edilmesi çok doğal değil mi? Bunda ne beis var? Emperyalizm diyorsunuz ancak o zaman Araplar bırakın imparatorluğu, farklı kavimler halinde üst barbarlık döneminde yaşayan bir ulustu. Üst barbarlık döneminde yaşayan adamların emperyalizm diye bir gayesi olamaz. Şayet Kur'anı Araplar yazdıysa bile dertleri emperyalizm olamaz, bildikleri dil o olduğu için o dilde yazmışlardır.

Ben nesnel düşünüyorum ancak vicdan soyut bir kavram değil. Şayet ruh deseydim ve bundan kastım ruh ve sinir hastalıkları olmasaydı o zaman dediğinizde haklıydınız ancak vicdan bizim biyolojimizin bir ürünüdür. Şu an Türkiye'de vicdan sözcüğü "Allah aşkıyla cu'şa gelme" olarak kullanılmıyor değil mi? Bizim vicdan dediğimiz, empati yaparak halden anlamak ve buna nazaran karar vermektir. Şu an bizim kullandığımız lügatte vicdan, empati hakiminin kapısından beklediği karar mahkemesi gibidir. Bu bizim düşünce sistemimizle ilgili bir konu, ben soyut bir şeyden bahsetmiyorum. Adam yetimi görür, eline beş kuruş vermeden yanından geçer gider sonra geri döner ve der ki "vicdanım el vermedi". Aptallık sözcüğünü çok kolay kullanıyorsunuz ve kanımca aptal sözcüğünün anlamını da bilmiyorsunuz.

Hasatından zekat vereceksin, faiz almayacaksın, oturup 1 ay oruç tutacaksın, halin vaktin yoksa yetim doyuracaksın, kurban kesip ihtiyaç sahiplerine vereceksin... Bu Arap gibi düşünüp yaşamak mı? Araplar böyle mi düşünüyor yaşıyorlarmış?

Kuran gökten inen bir kitap değil,Emevi ve Abbasi ortak yapımı,derleme bir kitap..

Amaç:Arap imparatorluğunu daha da genişletebilmek,devletin devamlılığını sağlayabilmek,esas itibariyle emperyalizm odaklı,uydurulmuş bir dindir.

Araplar nasıl emperyalist değil di?İspanya’ya kadar nasıl gittiler?

Türk çocuklarına niye Arap ismi veriliyor?Niye beş vakit arapça kimsenin anlamadığı   teraneler beyinlere kazılıyor,Niye her yerde Arapça kursları var?

Niye Türk kadınları Araplar gibi giyiniyor?

Bak işte bu emperyalizmin ta kendisi..

İliklerimize kadar Arap olmuşuz.

Fakirliğin, Allah yazgısı olarak kabul edildiği bir anlayışta fakirlik asla bitmez.Et,sadaka vermekle de fakirlik çözülmez.İlkel Araplar böyle gaz alıcı çözümler düşünmüş olabilir ama yoksulluğu çözmenin çok daha köklü çözümleri vardır.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Epihippas said:

Amaç:Arap imparatorluğunu daha da genişletebilmek,devletin devamlılığını sağlayabilmek,esas itibariyle emperyalizm odaklı,uydurulmuş bir dindir.

Söylediğinizi tekrar etmeniz iddianızı kanıtlamaz. Ben diyorum ki Kur'anın Arap coğrafyasında indiği tarihte kavimler arası birlik yoktu ve üst barbarlık seviyesindeydi bu adamlar. Bu seviyede emperyalizm gibi gayeler olamaz. Siz Kur'anın varsayılan tarihte değil daha sonra devletleşme döneminde mi uydurulduğunu iddia ediyorsunuz?

Araplar nasıl emperyalist değil di?İspanya’ya kadar nasıl gittiler?

Ben Kur'anın indirildiği tarihten bahsediyorum. Emeviler Kur'anın indirilişinden sonra var olmuş bir devlet. O dönem yukarı barbarlık döneminin medeniyete geçtiği zamandır.

Türk çocuklarına niye Arap ismi veriliyor?Niye beş vakit arapça kimsenin anlamadığı   teraneler beyinlere kazılıyor,Niye her yerde Arapça kursları var?

Çünkü Türkler orta asyadan gelirken medeni hayatı, hukuku, bürokrasiyi o zaman sünni olan İran'dan öğrendi. Yerleşik hayatın gerekliliklerinden bihaberlerdi. Din sistemleri ise tek tanrılı bir dine göre primitifti. Bugün ne diye avrupalı amerikalı çocuğuna Adam, Maria, Joseph... diye isimler koyuyor? Bu Türklere özgü bir şey mi zannediyorsunuz? Arapça kurslarına gelecek olursak, daha fazla İngilizce kursu var. Bir lisan bir insan iki lisan iki insan, bu hakikattir. Biz Araplar ile koca koca sınırlar paylaşıyoruz, eski bir imparatorluğun merkezindeyiz. Bugün o bölgede olan her şey biz istesekte istemesekte bizi etkiliyor. Bizim bu coğrafyayı tanımamız, dilini öğrenmemiz millet olarak bize ne kaybettirir? Bugün siz zannediyor musunuz ki MİT keyfine Arapça uzmanı arıyor işe almak için? İstihbaratçılara namaz kıldırmak için mi arıyorlar zannediyorsunuz? Adam Amerika'da salak mı o kadar adam yetiştiriyor anadili gibi Arapça, Farsça bilen? Bizim dibimizdeki ülkelerin kültür tarihini elin Amerikalısı gelip bizden daha iyi araştırıyorsa siz bundan utanmaz mısınız? Yüzyıllar boyunca oralara kök salmış bir imparatorluğun torunları oraları Amerikalıdan daha az bilsin, kabul edilir şey mi bu? Sizin Arap milletine ırkçı bir bakışınız var, olayları idrak edemiyorsunuz.

Niye Türk kadınları Araplar gibi giyiniyor?

Canları nasıl istiyorsa öyle giyinsinler. İsterse avrupa tarzı dikiş elbise giyerler isterlerse tesettür giyerler. Bana ne insanların giyim tarzından. İnsanların ne giyeceğini onlara dikte etmek bizim ne haddimize? Siz islamın kadınları tesettüre sokmasına karşısınız bunu yaparken "dikte ediyor" diye dem vurursunuz lakin şimdi siz de dikte ediyorsunuz. Ne farkınız var?

İliklerimize kadar Arap olmuşuz.

Ben Arapça bilmiyorum, Arap coğrafyasını da dolaşmadım. Siz nasıl bu hükme vardınız? Arap dili üzerine doktora mı yaptınız, coğrafyada 20 yıldır ikamet mi ediyorsunuz? Arap dediğiniz şey sizin gözünüzde, gözbebeklerinden kıl çıkan ateş gözlü bir canavar olmuş. Bu düşünce tarzıyla ne siyaseti ne dili ne coğrafyayı, sosyal bilime dair hiçbir hususu idrak edemezsiniz.

Fakirliğin, Allah yazgısı olarak kabul edildiği bir anlayışta fakirlik asla bitmez.Et,sadaka vermekle de fakirlik çözülmez.İlkel Araplar böyle gaz alıcı çözümler düşünmüş olabilir ama yoksulluğu çözmenin çok daha köklü çözümleri vardır.

İslamın neresinde "birileri tarafından zorla fakirleştiriliyorsan bunu Allahtan bil" diye bir anlayış var? Fakirsen öyle kal, Allahtan bil geç diyen kim? Eğer herkes hasatından bir kısmını fakire dağıtırsa bunun fakirliğe fayda etmeyeceğini mi zannediyorsunuz? Çok yanılıyorsunuz.

tarihinde Tengiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam içeriğinde arabın değerlerini,kutsallarını,kültür ögelerini de barındıran bir dogma paketidir.İslamı seçen biri Kuranın içeriğinde ne yazıyorsa katılıyorum demiş olur.Örnek olarak İslam mekke için kentlerin anası der.Kabeyi Allahın evi diyerek kutsallaştırır.Safa ve merve tepelerini yine Allahın işaretlerindendir diyerek kutsallaştırır.Birisi mekkeyi kentlerin anası olarak görmüyorum,kabeyi,safa ve merveyi kutsal olarak görmüyorum,bunlar için benim bir değeri yoksa derse de İslama göre cehennemlik bir kafir,öteki olur.Bak,düşünün arabın kültür ögelerine değer vermediğiniz,onları kutsal olarak görmediğiniz için size kafir diyen ve ele geçirip,yapılandırdığı beyinlere kafir dedirttiren bir anlayış var ortada.Yani işin özü İslam sizlerden araplaşmanızı istiyor.Bunu  uyuşturan ve bağımlılık yapan kutsallık maskesi altında yapması,arap yayılmacılığının ve sömürgeciliğinin din,inanç adını alması bu gerçeğin kabul edilmesini engelliyor.Şimdi bunu kabul etsen,İslam arap yayılmacılığının ve sömürgeciliğinin kutsallaştırılmışı,din haline getirilmişi desen,bağımlı olduğun islamı yitirip,boşluğa düşeceksin.O nedenle ne yapacaksın.İslamın arap dini olmadığına kendini inandıracaksın ve islamın arap dini olmadığını savlayacaksın.Birde işin ilginç yanı şu.Kutsallık maskesi altında arabın kültür ögelerini,değerlerini,kutsallarını dayatmak ve bunları kabul etmeyenleri ötekileştirmek ayrımcılık,ırkçılık olarak görülmüyorken,birisi arap yayılmacılığına ve sömürgeciliğine karşı kendimizi koruyalım diyince ırkçı,ayrımcı oluyor.Kutsallık maskesi altında arapçılık yapmak serbest.Arap yayılmacılığı kendini kutsallıkla koruma altına almış ve yüzyıllardan beri sinsice işini görüyor.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Tengiz yazdı:

Söylediğinizi tekrar etmeniz iddianızı kanıtlamaz. Ben diyorum ki Kur'anın Arap coğrafyasında indiği tarihte kavimler arası birlik yoktu ve üst barbarlık seviyesindeydi bu adamlar. Bu seviyede emperyalizm gibi gayeler olamaz. Siz Kur'anın varsayılan tarihte değil daha sonra devletleşme döneminde mi uydurulduğunu iddia ediyorsunuz?

Ben Kur'anın indirildiği tarihten bahsediyorum. Emeviler Kur'anın indirilişinden sonra var olmuş bir devlet. O dönem yukarı barbarlık döneminin medeniyete geçtiği zamandır.

Çünkü Türkler orta asyadan gelirken medeni hayatı, hukuku, bürokrasiyi o zaman sünni olan İran'dan öğrendi. Yerleşik hayatın gerekliliklerinden bihaberlerdi. Din sistemleri ise tek tanrılı bir dine göre primitifti. Bugün ne diye avrupalı amerikalı çocuğuna Adam, Maria, Joseph... diye isimler koyuyor? Bu Türklere özgü bir şey mi zannediyorsunuz? Arapça kurslarına gelecek olursak, daha fazla İngilizce kursu var. Bir lisan bir insan iki lisan iki insan, bu hakikattir. Biz Araplar ile koca koca sınırlar paylaşıyoruz, eski bir imparatorluğun merkezindeyiz. Bugün o bölgede olan her şey biz istesekte istemesekte bizi etkiliyor. Bizim bu coğrafyayı tanımamız, dilini öğrenmemiz millet olarak bize ne kaybettirir? Bugün siz zannediyor musunuz ki MİT keyfine Arapça uzmanı arıyor işe almak için? İstihbaratçılara namaz kıldırmak için mi arıyorlar zannediyorsunuz? Adam Amerika'da salak mı o kadar adam yetiştiriyor anadili gibi Arapça, Farsça bilen? Bizim dibimizdeki ülkelerin kültür tarihini elin Amerikalısı gelip bizden daha iyi araştırıyorsa siz bundan utanmaz mısınız? Yüzyıllar boyunca oralara kök salmış bir imparatorluğun torunları oraları Amerikalıdan daha az bilsin, kabul edilir şey mi bu? Sizin Arap milletine ırkçı bir bakışınız var, olayları idrak edemiyorsunuz.

Canları nasıl istiyorsa öyle giyinsinler. İsterse avrupa tarzı dikiş elbise giyerler isterlerse tesettür giyerler. Bana ne insanların giyim tarzından. İnsanların ne giyeceğini onlara dikte etmek bizim ne haddimize? Siz islamın kadınları tesettüre sokmasına karşısınız bunu yaparken "dikte ediyor" diye dem vurursunuz lakin şimdi siz de dikte ediyorsunuz. Ne farkınız var?

Ben Arapça bilmiyorum, Arap coğrafyasını da dolaşmadım. Siz nasıl bu hükme vardınız? Arap dili üzerine doktora mı yaptınız, coğrafyada 20 yıldır ikamet mi ediyorsunuz? Arap dediğiniz şey sizin gözünüzde, gözbebeklerinden kıl çıkan ateş gözlü bir canavar olmuş. Bu düşünce tarzıyla ne siyaseti ne dili ne coğrafyayı, sosyal bilime dair hiçbir hususu idrak edemezsiniz.

İslamın neresinde "birileri tarafından zorla fakirleştiriliyorsan bunu Allahtan bil" diye bir anlayış var? Fakirsen öyle kal, Allahtan bil geç diyen kim? Eğer herkes hasatından bir kısmını fakire dağıtırsa bunun fakirliğe fayda etmeyeceğini mi zannediyorsunuz? Çok yanılıyorsunuz.

Evet,kesinlikle iddia ettiğim şey o,Kuran,Arap devletinin ortaya çıkışından sonra ortaya çıkmıştır.İmparatorluğun ortaya çıkışından sonra,adı konulmayan,hristiyanlarca heretik olarak bilinen,daha doğrusu o çağda ne olduğu  bilinmeyen,İsmaili,Arap devinimine bir ad koymak gerekiyordu.

Emeviler aslında hristiyanlığın,Suriyeli araplar tarafından yorumlanmış farklı bir kolunu temsil ediyordu, İslam diye bir din emeviler çağında bilinmiyordu,sadece hristiyanlığın farklı bir yorumuydu.Bastıkları sikkeler,Hristiyan temaları taşır.Emevilerin günümüzde de kötülenme sebebi budur.Çünkü net bir islam konseptleri yoktu.

Net bir islam konsepti, Abbasi döneminde yazılan hadislerle oluşturuldu.Mitler yaratılıp,toplum konsolide edilip,devletin göksel üstünlüğü,tartışılmazlığı,Arap ırkçılığı, ilahi bir emir gibi dikte edildi.

Fabrikasyon hadis ve sünnet’ler uydurulup,Arap yaşam tarzı,kılıçtan geçirdikleri insanlara zorla kabul ettirildi.

Ütopik cennet vaadi,Arap gibi yaşamayla gerçek olacaktı..

Doğuştan yahudi olamayacağına göre,sonradan Arap olabilirsin..Çözüm buydu.İsrail oğulları emperyalizmin bir ayağını unutmuşlardı.

Günümüze gelirsek..

Yine nesnel düşünmek gerekiyor.

Arapçayı öğrenmek tabi ki serbest olmalı,tarihlerini ve kültürlerini,ulusal menfaatlerimiz için öğrenmek için tabi ki teşvik edilmeli,o konuda bir sorun yok.

Arap gibi giyinmek elbette tercih sebebi olabilir,lakin eğitimsiz ve cahil bir toplumda zorlama da olabilir.

İslamın, fakirliğe geçici çözümler dışında ne vaadi var?Sadaka ve et verme fakirlerin,fakirliğini onaylamaktan başka bir şey olamaz,bunlar primitif çözümler..

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 10.11.2017 at 11:31, ahmet1405 said:

o ayetlerde sizden bahsediyor. şu ayetleri idrak etmeye çalışırken cımbızlama yapmayıp sağına soluna bakmayı ne zaman öğreneceksiniz. şu kuranı okuyun diyorum bir türlü okumuyorsunuz.

:)))

İroni yapmışız onu bile idrak edememişsin gelmiş bir de ayet falan veriyorsun; aferim, tam komedi.

İroni, kinaye..bunları biraz araştır, öğren, sonra yaz.

Biraz da akıl lazım tabi.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, ahmet1405 said:

tamam.

Bu seferlik geçmiş olsun.

Ha bundan sonrakilere kafanı kullanarak cevap yaz ki bir daha böyle durumlara düşmeyesin.

Benden sana abi tavsiyesi.

:)

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, ahmet1405 said:

ironiyi anlamadın sanırım.

neyse geçmiş olsun.

Vay vay bi pozlar, bi tripler falan :)

Kendi çapında ironi adı altında vermeye çalıştığın pozu anladığım için öyle yazdım zaten.

Sense zaten verebileceğin bir cevap olmadığı için "tamam" kelimesini ironi adı altında pazarlamaya (akın sıra yansıtmaya) çalıştın sadece.

Çünkü her ikimiz de biliyoruz ki her durumda bu tip sıvama çabaların o mesajda segilemiş olduğun sazanlığı örtbas edemiyor.

Yahu bir de oturmuş ayet getirmisşin, ilahi..Gel de takılma şimdi buna.

Böyle bir sazanlığı görmezden gelmemek mümkün mü?!

Kuranda kime giydirecek; ona inanana giydirmeyecek ki, haliylen inanmayana giydirecek zaten ya ne sandıydın be aklıevvel kandıralı seni..

Senin vahşi ilkel diktatör insansı tanrının tarzını bilmeyen mi var

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, teflon yazdı:

Vay vay bi pozlar, bi tripler falan :)

Kendi çapında ironi adı altında vermeye çalıştığın pozu anladığım için öyle yazdım zaten.

Sense zaten verebileceğin bir cevap olmadığı için "tamam" kelimesini ironi adı altında pazarlamaya (akın sıra yansıtmaya) çalıştın sadece.

Çünkü her ikimiz de biliyoruz ki her durumda bu tip sıvama çabaların o mesajda segilemiş olduğun sazanlığı örtbas edemiyor.

Yahu bir de oturmuş ayet getirmisşin, ilahi..Gel de takılma şimdi buna.

Böyle bir sazanlığı görmezden gelmemek mümkün mü?!

Kuranda kime giydirecek; ona inanana giydirmeyecek ki, haliylen inanmayana giydirecek zaten ya ne sandıydın be aklıevvel kandıralı seni..

Senin vahşi ilkel diktatör insansı tanrının tarzını bilmeyen mi var

tamam. :) 

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, ahmet1405 said:

tamam. :) 

Tamam, sazanlığın konusunda hemfikiriz o zaman.

Gık diyemediğine göre mevzu kapanmıştır.

İstersen tamam şeklinde acizce sayıklamaya devam edebilirsin.

Geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...