Jump to content

Neden Meral Akşener?

Recommended Posts

Yani düşünüyorum düşünüyorum ama bu kadını desteklemek için mantıklı bir gerekçe bulamıyorum.

Sözde milliyetçi ama milliyetçi olduğuna dair hiçbir emare göstermiyor. Ben bu kadının daha HDP'ye tepki gösteren bir konuşmasını, açıklamasını duymadım bugüne kadar. 

Tansu Çiller gibi bir liboşun yakınında bulunmuş, AKP'ye katılacakken son anda vazgeçip MHP'ye geçmiş bir merkez sağcı. Kadın olması dışında hiçbir pozitif yönü yok.

Buyrun bu da Fetoş'u övdüğü konuşmaları:

Kadın Fetoş belgeselinde ve Türkçe olimpiyatlarında konuşma yapmış. 2 sene önceye kadar bile Fetoşçuları kollayan sözler söylemiş.

Tayyip'ten ülkeyi kurtarmak kala kala bu liboşa mı kaldı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türkiye gibi ülkelerde iktidarı halk seçmez.

Avrupa ülkelerinde önce sandığa gidilir sonra iktidar seçilir.

Türkiye'de ise önce iktidar seçilir sonra sandığa gidilir.

Sadece iktidar değil, liderler için de muhalefet içinde bu hep böyle olmuştur.

Avrupa ülkelerinde halk yoktur yurttaş vardır.

Türkiye'de ise her ikisi de yok sadece seçmen vardır...

Sitelerde Paylaş

Toplum böyle birini kabul edebilir mi? Hiç bir umut vaad etmiyor. Bu maya tutar mı? Bence tutmaz.

Bu topluma hâlâ ona uymayan daracık elbiseler biçmeye, zorla giydirmeye devam ediyorlar. 90'lı karanlık ve meşum yılların aktörlerinden biri bu kadın. Şimdi ne yapacak, geri mi getirecek? Ama onu da şimdiki iktidar içinden denemeyi düşünenler ve denemeye başlayanlar var.

Sitelerde Paylaş

Ondan "dişi bozkurt" diye söz edildiğini okudum. 

Seçim barajı düşürülse, bu gibi yenilikçi insanlara daha çok şans tanınmış olur. 

30 yıldır da söylüyorum. Bir ülkede %10 seçim barajı olmaz. 

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Donatello23 yazdı:

Seçim barajı düşürülse, bu gibi yenilikçi insanlara daha çok şans tanınmış olur. 

Aslında Türkiye gibi ülkelerde yüzde on az bile, en az yüzde kırk yapmalılar.

Ha, bunu şaka söyledim zan etme, son derece ciddiyim...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Donatello23 yazdı:

Özel değilse kaç yaşındasın abi?

Sitelerde Paylaş

Senin anlamadığın şey şu.

Recep bey ve tabanı hırsızsever, çocuksever ve eşekseverlerden oluşan siyasi parti görünümlü terör örgütü; o kadar büyük yolsuzluklara, o kadar büyük ahlaksızlıklara ve o kadar büyük skandallara imza attılar ki Cumhuriyet'in kendilerinden önceki tüm siyasi figürlerini aklamış oldular.

2017 yılında ülkenin geldiği bölük pörçük, rezalet hal ortadayken hala "80'ler böyleydi, 90'lar da şöyleydi" diyenler bu islami terör örgütünün ahlaksız işbirlikçileridir.

Sitelerde Paylaş

Burada öncelikle FETÖ neydi, neciydi, nedir o işin aslı, buna bakmak gerekiyor.

Tabi bunu FETÖ'nün MHP, DYP, AKP ile olan ilişkilerini gözardı ederek yapamazsınız. Bu üç güruhtan olupta, FETÖ ile bir şeylere bulaşmamış birini bulmak imkansız olacaktır.

Eğer mesele FETÖ'yü övmekse, herhalde onu Tayyip'ten ve avanesinden daha çok öven çıkmaz. 

Burada gözden kaçan, bunun sorumlusunun Akşener veya Gılışdar olmadığıdır, FETÖ'nün faturası ancak ve ancak Tayyip'e kesilebilir, bila kaydu şart sorumlu olan odur. 

Şimdi, aslı var yok mevzusuna girmeden, basit bir ön kabul yapın. !7 - 25 Aralık iddiaları doğru idiyse, acaba AKP ne yapardı? İyi bakın, acaba bugünkü yaptığından başka bir şey yapabilir miydi? Tıpkı Gezi'cileri her bir şey ilan ettikleri, amanda türbanlı bacıma karaköy'de işedilerden, camide içki içtilere tonla yalanla dolanla karaladıkları ve faiz lobisi ilan ettiklerini ne çabuk unuttunuz.

Şimdi de, olanı biteni FETÖ'nün üstüne yüklemeye çıkıp, birde üstüne işine gelmeyenleri de FETÖ'cü göstererek adamlar diktasını sağlamlaştırıyor işte. 

Bu olağandışı şartlarda, Akşener destek verilmesi gereken biridir. Oy vermeyebilirsiniz, ama destek vermelisiniz ki, AKP'den biraz oy çalabilsin. Amanda FETÖ'cü diye oy vermeyecek olan, acayip bir şekilde FETÖ'nün hamisi, FETÖ'nün ağası AKP'ye oy vermeye gidecektirki, abes olan budur. 

AKP içindeki merkez, liberal ve milliyetçi kesimler AKP'den rahatsız. MHP'den zaten rahatsız. İşte bu güruh için, Akşener gibi biri önemli. Sen ben için, fetöyü övmüş olmak pek fena olabilir, ama onlar zaten akşenerle beraber alkışladılar fetöyü. Onlar için, Akşener belki gidilecek adres olabilir, eğer doğru çıkarsa piyasaya.

Sitelerde Paylaş

Akşenerin AKP ye karşı tabiki desteklenmesi gerekir.Ancak şunu anlamıyorum.Akşener NATO ya dolayısıylada ABD ye karşı olmadığını belirtiyor. Pekiyi ABD yi Kürdistan kurdurmaktan ve PKK ile PYDden nasıl vazgeçirecek? Ümit Özdağ beni bildiğim AVRASYA cıdır. Nasıl anlaşacaklar? Kaldıki ÖZDAĞ ile aralarının bozulduğuna ve Özdağın daha yolun başında istifasını vereceğine dair haberler var.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, yeniçeri53 said:

Akşenerin AKP ye karşı tabiki desteklenmesi gerekir.Ancak şunu anlamıyorum.Akşener NATO ya dolayısıylada ABD ye karşı olmadığını belirtiyor. Pekiyi ABD yi Kürdistan kurdurmaktan ve PKK ile PYDden nasıl vazgeçirecek? Ümit Özdağ beni bildiğim AVRASYA cıdır. Nasıl anlaşacaklar? Kaldıki ÖZDAĞ ile aralarının bozulduğuna ve Özdağın daha yolun başında istifasını vereceğine dair haberler var.

Off topic olacak ama, ABD'nin emelleri, hedefleri sizin sandıklarınız değil. Kürdistan kurulması gibi bir hedefi yok ABD'nin. Ha, kurulmasın aman gibi bir tasası da yok. Ha kurulmuş, ha kurulmamış, onun oralardan alacağı belli. Aynı zamanda oralarda olan başağrısı da belli. Adamın gözünde, birilerinin ÖSO dediği çapulcu sürüsü de, PYD falanda alayı da terörist zaten, al birini vur ötekine. Ama onun başını ağrıtan IŞİD. O da ışide karşı orada kim varsa onu kullanıyor. Gelip hem serseri mayın gibi olan, hemde zamanında ışide yardım eden Türkiye'yi mi destekleyecekti ya?

ABD olmasa, bu bizim uyuz siyasetçiler ve laga lugacılar ne halt ederlerdi bilmiyorum. 

Sitelerde Paylaş

Siyasi geleceği olmayan bir olușum, ilk seçimlerde büyük bir hüsran yașamaları kaçınılmazdır.

Artı Türkiye ataerkil bir yapısı olan ülkedir, dolayısıyle Tansu Çiller deneyiminden sonra  bir bayan parti lideri kaybetmeye mahkumdur.

Birde partinin ismi evlere șenlik olmuș.

Yani demek istedikleri șu: Bizden olanlar iyi, diğerleri tü kaka.

Sanki dini meraj veriyorlar....:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her iyi doğru olamaz .. Önemli olan belirli şeylerden feragat edilse bile doğruya ulaşmak ki bu yollar her zaman iyilik timsali olamaz ..

"İyi" kavramı başlı başına saçmalıkken Meral ve ekibinden bu isim gelmesine şaşırmadım ..

Sitelerde Paylaş

Yılmaz Özdil, kadının çöp kadar dahi değeri olmadığı böyle bir ortamda varsın kadın olsun demiş.

İyi de tayyip gibi feto gibi olmasının bir önemi yok mu, salt kadın olunca özgürlük mü gelecek, din belası etkisini mi yitirecek.

Aksine bilinen fetocu kadın olması kandırmaya katkıdan başka hiç bir anlamı yok.

Üstelik Yılmaz Özdil yazısında dünyayı kadınlar yönetiyor diyerek, dünyanın ne hale geldiğinin farkında olmadan kadınların yüzündenmiş gibi bir izlenim vermiş, bu da ayrı bir komik durum...

tarihinde bilgivehis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, anibal yazdı:

Burada öncelikle FETÖ neydi, neciydi, nedir o işin aslı, buna bakmak gerekiyor.

Tabi bunu FETÖ'nün MHP, DYP, AKP ile olan ilişkilerini gözardı ederek yapamazsınız. Bu üç güruhtan olupta, FETÖ ile bir şeylere bulaşmamış birini bulmak imkansız olacaktır.

Eğer mesele FETÖ'yü övmekse, herhalde onu Tayyip'ten ve avanesinden daha çok öven çıkmaz. 

Burada gözden kaçan, bunun sorumlusunun Akşener veya Gılışdar olmadığıdır, FETÖ'nün faturası ancak ve ancak Tayyip'e kesilebilir, bila kaydu şart sorumlu olan odur. 

Şimdi, aslı var yok mevzusuna girmeden, basit bir ön kabul yapın. !7 - 25 Aralık iddiaları doğru idiyse, acaba AKP ne yapardı? İyi bakın, acaba bugünkü yaptığından başka bir şey yapabilir miydi? Tıpkı Gezi'cileri her bir şey ilan ettikleri, amanda türbanlı bacıma karaköy'de işedilerden, camide içki içtilere tonla yalanla dolanla karaladıkları ve faiz lobisi ilan ettiklerini ne çabuk unuttunuz.

Şimdi de, olanı biteni FETÖ'nün üstüne yüklemeye çıkıp, birde üstüne işine gelmeyenleri de FETÖ'cü göstererek adamlar diktasını sağlamlaştırıyor işte. 

Bu olağandışı şartlarda, Akşener destek verilmesi gereken biridir. Oy vermeyebilirsiniz, ama destek vermelisiniz ki, AKP'den biraz oy çalabilsin. Amanda FETÖ'cü diye oy vermeyecek olan, acayip bir şekilde FETÖ'nün hamisi, FETÖ'nün ağası AKP'ye oy vermeye gidecektirki, abes olan budur. 

AKP içindeki merkez, liberal ve milliyetçi kesimler AKP'den rahatsız. MHP'den zaten rahatsız. İşte bu güruh için, Akşener gibi biri önemli. Sen ben için, fetöyü övmüş olmak pek fena olabilir, ama onlar zaten akşenerle beraber alkışladılar fetöyü. Onlar için, Akşener belki gidilecek adres olabilir, eğer doğru çıkarsa piyasaya.

Neden desteklenmesi gerektiğini de bu Fethullah meselesini de çok güzel açıklamışsın.

Ama Tayyip'in dümen suyunda öyle tatlı dönüyorlar ki, vaktiyle Fethullah'a, Tayyip ve AKP'den başka güzelleme düzen kim varsa harıl harıl gündeme getirip AKP'yi aklıyorlar. 

Bunu görememeleri çok acayip. Fethullah güzellemesini çekmeyen tek bir sağ parti ve lideri yoktur, geniş bir cemaate sahip bu örgüt, onlarca yıldır cazip bir oy merkezidir. Özal ABD'ye tedavi için gittiğinde, Fethullah onu ziyaret etmiş ve devlet kademesinde ilk kez resmi olarak kabul görmüş oldu. Sonra Çiller, Refah Partisi'nin güçlenmesi karşısında Fethullah'a yanaşıp onunla görüşmüş ve dindar çevreye göz kırparak oy istemiştir. Ecevit bile onu kabul etmiştir.

Ama esas ağa baba AKP'dir elbette. Türk yargısı Fethullah'ı laiklik aleyhine eylemde bulunmak suçu başta olmak üzere benzeri pekçok suçtan yargıladı ve mahkum etti, bu da sözde sağlık sorunları nedeniyle ABD'ye kaçmış bulunduğundan hapse atılamadı ama ülkeye de dönemedi.

Tayyip iktidarı onu afetti, cezayı kaldırdı ve müthiş bir işbirliğine başladı. Ülkeyi dört koladan birlikte kuşattılar, Tayyip her seçim başarısı sonrası ona teşekkür edip "özledik, gel artık" diye romantik çağrılarda bulundu.

Şimdi de yararlanıyor. Öyle güzel yararlanıyor ki hem de, senelerden beri beklenen merkez sağ parti kurulması işi gerçekleştiği halde, muhalifler bile onu Fethullahçı ilan edip Tayyip'i besliyor bilerek veya bilmeyerek. Kadın elbette sağcı, elbette bize göre biri değil, elbette parlak olmayan bir geçmişi var. Ama AKP'yle kıyaslanacak kadar mı kötü, kar zarar hesabı yapıldığında ortaya ne çıkıyor, ayrıntılar üzerinde duracak lüksümüz var mı, kimse düşünmüyor. 

İnsan gerçekten hayret ediyor...

Başlığı açan Ateist Türk'ün kriterleri zaten Allahlık... Sanırsın Tayyip konuşuyor...

Bu çocuk bu halini ne zaman farkedecek bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Neden desteklenmesi gerektiğini de bu Fethullah meselesini de çok güzel açıklamışsın.

Ama Tayyip'in dümen suyunda öyle tatlı dönüyorlar ki, vaktiyle Fethullah'a, Tayyip ve AKP'den başka güzelleme düzen kim varsa harıl harıl gündeme getirip AKP'yi aklıyorlar. 

Bunu görememeleri çok acayip. Fethullah güzellemesini çekmeyen tek bir sağ parti ve lideri yoktur, geniş bir cemaate sahip bu örgüt, onlarca yıldır cazip bir oy merkezidir. Özal ABD'ye tedavi için gittiğinde, Fethullah onu ziyaret etmiş ve devlet kademesinde ilk kez resmi olarak kabul görmüş oldu. Sonra Çiller, Refah Partisi'nin güçlenmesi karşısında Fethullah'a yanaşıp onunla görüşmüş ve dindar çevreye göz kırparak oy istemiştir. Ecevit bile onu kabul etmiştir.

Ama esas ağa baba AKP'dir elbette. Türk yargısı Fethullah'ı laiklik aleyhine eylemde bulunmak suçu başta olmak üzere benzeri pekçok suçtan yargıladı ve mahkum etti, bu da sözde sağlık sorunları nedeniyle ABD'ye kaçmış bulunduğundan hapse atılamadı ama ülkeye de dönemedi.

Tayyip iktidarı onu afetti, cezayı kaldırdı ve müthiş bir işbirliğine başladı. Ülkeyi dört koladan birlikte kuşattılar, Tayyip her seçim başarısı sonrası ona teşekkür edip "özledik, gel artık" diye romantik çağrılarda bulundu.

Şimdi de yararlanıyor. Öyle güzel yararlanıyor ki hem de, senelerden beri beklenen merkez sağ parti kurulması işi gerçekleştiği halde, muhalifler bile onu Fethullahçı ilan edip Tayyip'i besliyor bilerek veya bilmeyerek. Kadın elbette sağcı, elbette bize göre biri değil, elbette parlak olmayan bir geçmişi var. Ama AKP'yle kıyaslanacak kadar mı kötü, kar zarar hesabı yapıldığında ortaya ne çıkıyor, ayrıntılar üzerinde duracak lüksümüz var mı, kimse düşünmüyor. 

İnsan gerçekten hayret ediyor...

Başlığı açan Ateist Türk'ün kriterleri zaten Allahlık... Sanırsın Tayyip konuşuyor...

Bu çocuk bu halini ne zaman farkedecek bilmiyorum.

Başka adam mı kalmadı ki? Ümit Kocasakal var, Emine Ülker Tarhan var, Metin Feyzioğlu var, Ali Koç var, Osman Pamukoğlu var, İlker Başbuğ var... Bir sürü geçmişinde leke bulunmayan aydın, zeki, nitelikli, vatansever ve Atatürkçü insan var Tayyip'in karşısına çıkabilecek. Marketten çikolata almıyoruz. Tarihimizin en zorlu dönemeçlerinden birini geçireceğiz. Cumhuriyete, laikliğe, bilime, akla, kemalizme sahip çıkmak bu kadına mı kaldı yani? Tayyip'in karşısına çıkara çıkara bu kadını mı çıkarıyoruz?

Kadın sadece geçmiş yıllarda değil ki; 2014'te, 2015'te de Fetoş'u kollayan sözler söylemiş. Mesela Tayyip'in cemaat için haşhaşiler demesine tepki göstermiş.

Yine de Tayyip'te ya da Kılıçdar'da olduğu gibi kesin bir kanıya varmadım bu kadın üzerinde. Belli olmaz. Belki ileride kendisini samimi bulurum, politikaları hoşuma gider. O zaman kötünün iyisi bu deyip oy veririm.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Radikal Kemalist said:

Başka adam mı kalmadı ki? Ümit Kocasakal var, Emine Ülker Tarhan var, Metin Feyzioğlu var, Ali Koç var, Osman Pamukoğlu var, İlker Başbuğ var... Bir sürü geçmişinde leke bulunmayan aydın, zeki, nitelikli, vatansever ve Atatürkçü insan var Tayyip'in karşısına çıkabilecek. Marketten çikolata almıyoruz. Tarihimizin en zorlu dönemeçlerinden birini geçireceğiz. Cumhuriyete, laikliğe, bilime, akla, kemalizme sahip çıkmak bu kadına mı kaldı yani? Tayyip'in karşısına çıkara çıkara bu kadını mı çıkarıyoruz?

Kadın sadece geçmiş yıllarda değil ki; 2014'te, 2015'te de Fetoş'u kollayan sözler söylemiş. Mesela Tayyip'in cemaat için haşhaşiler demesine tepki göstermiş.

Yine de Tayyip'te ya da Kılıçdar'da olduğu gibi kesin bir kanıya varmadım bu kadın üzerinde. Belli olmaz. Belki ileride kendisini samimi bulurum, politikaları hoşuma gider. O zaman kötünün iyisi bu deyip oy veririm.

Bu saydıkların Tayyib'in karşısına çıkmış olmaz, ancak belki Gılışdarın karşısına çıkmış olurlar.

Akşener'de Tayyibin karşısından çok, Bahçeli'nin karşısına çıkıyor zaten. Ama işin iyi tarafı, bugün MHP kitlesinin önemli bir kısmı Tayyibe gidiyor ki, onları kendine çevirebilmesi mümkün.

Sitelerde Paylaş

EyyDaq.jpg

Bu harakete karşı şimdilik önyargısız davranmak gerekiyor.Dinciler’de şimdiden yukarıdaki caps’te görüldüğü gibi gardını almış durumda..

Bir ışık olduğu belli ama ülkem sağcılarına oldum olası güvenemedim.

Beklemedeyim,söylemlerine bakacağım..

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Kör Saatçi said:

Peki ya,Sinan Oğan hakkındaki düşünceleriniz nelerdir,herif MHP'de kararlı;

MHP siyasi olarak bitik bir parti. Ama tabanı baya mevcutta bir parti.Her siyasetçi bunu değerlendirmek isteyecektir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...