Jump to content

Recommended Posts

9 hours ago, ahmet1405 said:

eminiz tarih dahi veriyoruz 5.5.1389

araştır gel !!

dahil değil. keyfi hiç bir şeyde yok

sana buradan ekmek çıkmaz

Ekmek lazım değil Ahmet, cevap lazım. Hamuru ekmeği bırak da net cevap ver. Ne demek ekmek çıkmaz?

Sorular orada duruyor ve net bir cevap yok.

"Keyfi" yorum ve ona bağlı keyfi yanıtlar var.

Benim sorularıma gerekçeli yanıtlar ise yok. Nenem de atar senin gibi yazdıktan sonra.

1-Besmeleyi ekledin mi eklemedin mi? Neden?

2- 1. ayeti ekledin mi eklemedin mi? Neden?

2-Besmele kaç harflidir

3-Kuranda kaç adet ayet vardır?

4-Farklı mushaflar var mı? (İpucu: Warsh ve diğerleri..)

5- Ebced hesaplarındaki harflerin sayısal değerleri arap alfabesine mi göredir?

Bu sorulardan 2 ve 3'e vereceğin yanıt "özellikle" tüm islam aleminin hem fikir olduğu yanıt olmalı. En temel mevzular neticede. Umarım farklı yorum ve ithilaflar çıkmaz gene. Cevaplarına göre(eğer verirsen tabi) devam ederiz.

6- "Keyfi" kelimesini ağzına dikkatle ve desturla almanı öneririm. Yoksa hakikaten yedirirler sana o lafı. Bal gibi de kyfi işte. Var mı üzerine sözün?

6 hours ago, ahmet1405 said:

Sen 90 doğumlusun diyelim.

şimdi sen 27 yaşındamısın 28 mi?

Doğduğun aya bakar. 90'ın başında doğmuşsan tam "27", sonunda doğmuşsan ise tam "26".. Evet ne vardı?!..Bu sorunun ve cevap mantığının ise kuran ayetlerinin sayılması ile ilgili "ilişiğini" göstersene bize şimdi. Gösteremeyeceksin, çünkü "yok". Mesele tam da burada zaten:

Eğer sana 55 lazım olsa idi o ayeti de dahil edecektin. Öyle olmayınca etmedin. Neden? Çünkü seni bağlayan ne bir formül ne de bir metod var mı ki ortada? Yok. Aynı şey besmele için de geçerli.

Öteki tarafa gelince 55'i kabul edip, bir de onu 5.5. şeklinde kesip biçip üleştirerek, hangi mantığa sığdığı bilinmez bir kolaj çalışması ile bir şeyler üfürüyorsunuz. Neden 2 parçaya böldün? Çünkü öyle "uydu". ..Peki ya uymayanlar? Peki ya bu işin sağlaması? Allah'a emanet olsa gerek. Şu haliyle bile kırk tane takla attırmadan çıkmıyor hesaplarınız. Onu say, bunu sayma, şurdan ikiye böl, ordan bölme...

Özeti ise şu: 19'a inanmak için önce kurana inanmak lazım. Başka türlü bunca metodsuzluğu, ipsiz sapsızlığı midesi kaldırmaz adamın. Yani 19'a bakarak kurana inanmak mümkün değil. Ancak kurana inandıktan sonra 19 vb. mümkün.

Ebced hesaplarının hikayesi taa milad öncesine dayanır. İnsana özgüdür. İnan ürünüdür. Kabballa tarikatı falan özellikle. Buradan ahreketle şu söylenebilir:

1- Ebced hesapları insana özgüdür. Tarihte birçok örneği vardır.

2- Kuranda da ebced hesabı vardır.

3- O zaman kuran da insan ürünüdür.

4- Tanırının insan ürünü bir sisteme itibar etmesi, alıp da onu kullanması resmen acizliktir.

5- O vakit bu hesaplar ve kuran insan ürünü, önceki geleneklerin kopyası ve devamıdır.

19 sistemi derme çatma da olsa varsa eğer, bu onun insan tarafından üretildiğinin en güzel kanıtıdır.

2 hours ago, Yeni Üye said:

Kardeşim, yalnız değilsin ama birilerine laf yetiştirmek için kendini çok heder ediyorsun.

Nereye heder ediyor yeni üye..Beylik, matbu cümlelerle yazma. Objektif ol biraz. Adam soruların dörtte üçüne cevap dahi vermiyor. al yüzü burda forumda işte. Hepsini tek tek getiryim mi..Günlerdir peşinden koşuyoruz.

Heder olan birsi varsa eğer, o da bizleriz. Hikaye, masallar, efsaneler, yerel hipnozlar ve insansı yanılgılarınızın peşinden gidenler ise sizler. Ama bu meret bu kadar masum, sözümona naif, şişede durduğu gibi durmuyor ki..

Türkiye Cumhuriyeti'nin çoktan içine mıçıldı sırf bu din denen melanet, irin yüzünden. O geminin içinde biz de varız. Belki çoluğumuz çocuğumuz da var..Onarın istikbali de var. O yüzden size aman falan yok. Belini kırmak için elimden geleni ardıma koymam ben kendi adıma. İnsanlar yavaş yavaş uyanıyor. Yerel hipnozun etkisinden kurtuluyor. Uyanışı katalize etmek için elimizden geleni yaparız, yapacağız. Tabi müslümanlarda örnekleri olduğu gibi; asarak, keserek, döverek, yakarak falan değil..Düşünsel platformda...Böyle forumlara, sitelere falan gelirken bunu kafanıza kazıyın. Heder ettiğinizi falan düşünüyorsanız kendinizi, yallah Arabistan'a..Orada heder falan olmazsınız. Mis. Arabın dinini şiar edinene ancak "Arap"istan yakışır.

Sert mi oldu? Sürç-i lisan ettiysek affola.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 159
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 saat önce, teflon yazdı:

Doğduğun aya bakar. 90'ın başında doğmuşsan tam "27", sonunda doğmuşsan ise tam "26".. Evet ne vardı?!..Bu sorunun ve cevap mantığının ise kuran ayetlerinin sayılması ile ilgili "ilişiğini" göstersene bize şimdi. Gösteremeyeceksin, çünkü "yok". Mesele tam da burada zaten:

14 saat önce, teflon yazdı:

1- Ebced hesapları insana özgüdür. Tarihte birçok örneği vardır.

2- Kuranda da ebced hesabı vardır.

3- O zaman kuran da insan ürünüdür.

4- Tanırının insan ürünü bir sisteme itibar etmesi, alıp da onu kullanması resmen acizliktir.

5- O vakit bu hesaplar ve kuran insan ürünü, önceki geleneklerin kopyası ve devamıdır.

cevap... alak 1 ve 5 .ayetleri:) 

sırf mucizeyi inkar için şu düştüğün hallere bak aklı yerinde olan bir insan senin şu haline bakar kahkaha atar,(burada ki ateistler hariç). ben atıyorum şahsen.

düştüğün hezeyanlardan kaile alınacak birisi olmadığını ortada. Sanırım ateistlerin ortak profilini bize yansıtıyorsun.

son olarak SEN ALLAH'I GÖRSEN DE İNANMAZSIN.

sana sadece acıyorum.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

bu nasıl soru Allah her yerde :) 

Müslüman dediğin böyle cevap verir. ?? Heryerde derken neyi kast ediyorsun? Allahın kendi katı felan vardıya hani ben orayı soruyorum. Bana evinin adresini söylediğin gibi bir yer ismi söyleyemezsen Allah hiçbir yerde olmamaya devam edecektir.??

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

bu nasıl soru Allah her yerde :)

Yok artık gidip bu gerizekalıların videosunu mu buraya paylaşıyorsun.Bunların her videosunun altına tonla yorum yazdım ama korkularından hiç birini yayınlamadılar. "Sanatkarlı bir eser sanatcıyı icap ettirir" diye bir cümleden başkasını bilmeyen bu zavallılardan medet umuyorsun ha. Bu videodaki mehmete söyle oda gelsin bakalım kaç saat böyle kendini bir b*k zannederek konuşabilecek.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

O kadar meşgul bir adam ki kendini pohpohlayanların yorumunu onaylayıp benimkilerine zaman bulmuyor. Ya da zavallının verecek cevabı yoktur ;) 

sorunun değersiz oluşuyla alakalıdır. şahsen ben tecrübe ettim burada senin sorduğun soruları :) 

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

kesin öyledir.

NİSA 78-79 da çelişki var mı?

kepazelik var.

onlar iyiliği allahtan, kötülüğü senden (muhammed?) görüyorlar. hepsi allahtandır de.

sana(muhammed) gelen iyilik ise allahtan, kötülük senin nefsinden

olarak anlarsak, ortada açık bir kepazelik var. çünkü bu durumda diğerlerinin başına gelen her şey allahtanken, muhammedinkilerin bir kısmı allahtan, bir kısmı kendi yaptıklarından.

- muhammed'in hür iradesi olabilir ama diğerlerinin yok.

- allahın diğerlerine ağır bir gıcıklığı var, kendi başlarına bırakmak yerine kötülük de gönderip duruyor

- demek ki diğerleri aslında muhammedden daha iyi durumda, çünkü onlara kötülüğü gönderen allah. kendi başlarına kalsalar kötülük gelmeyecek, bu yüzden allah düzenliyor kötülük işini.

- demek ki allah onları yoldan çıkıp çıkmadıklarını sınamak için koşulları zorlaştırıyor ve özel kötülü paketi sunuyor. demek ki onların imanı, muhammedden daha sağlam aslında.

- demek ki allah her zamanki gibi, hiçbir şeyi bilemiyor ki, diğerlerine kötülük gönderip sınıyor.

- allahtan bağımsız olan ve allahın bilemediği bir irade var ki, muhammedin kendi nefsi kötülüğe neden olabiliyor.

gülünç gülünç zırvalar.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, ahmet1405 said:

cevap... alak 1 ve 5 .ayetleri:) 

sırf mucizeyi inkar için şu düştüğün hallere bak aklı yerinde olan bir insan senin şu haline bakar kahkaha atar,(burada ki ateistler hariç). ben atıyorum şahsen.

düştüğün hezeyanlardan kaile alınacak birisi olmadığını ortada. Sanırım ateistlerin ortak profilini bize yansıtıyorsun.

son olarak SEN ALLAH'I GÖRSEN DE İNANMAZSIN.

sana sadece acıyorum.

Ya hakikaten baydın.

Aymaz, kayış gibi bir yüze sahip hatta yüzsüz olanla tartışmak ya da münazarada bulunmaya çalışmanın sonu işte böyle oluyor.

Adamda utanma yok ki. Cevap yazıyor ama içinde "cevap" yok. Pişkin bir sırıtmanın ötesinde. Acıyacak adam arıyorsan çanakkale rezilliğine bak mesela. Ya da aynaya.

Kaçıncı bu.

Ahmet en az 5-6 madde koydum oraya, cevaplar nerde ahmet!  Her birine tek satır yazsan yeterdi ahmet :)

Alak 1-5 ne alaka ahmet?!

Vallahi bıktırdın.

Hepinizin surat böyle kayış gibi midir acaba?

Hakikaten onu merak ediyorum.

Ben olsam rahatsız olurum yahu. Adam yazıyor yazıyor, sen arkanda 1400 yıllık tanrının kitabı olmasına rağmen mal mal bakıyorsun.

Acizliğin ad-hominem olarak su yüzüne vurmuş gene.

Buna alışın.

Eşşekler gibi de alışacaksınız.

Buraya gelip de ukalalık yapan her bir müslümanın sonu budur.

Bak ahmet bütün mucize ve 19 sisteminiz "keyfi". Apursanız da köpürseniz de bunu seve seve(!) kabul edeceksiniz. Al başlığın burda işte.

Keyfi kelimesini böyle yedirirler adama.

Geriye anca seninkisine benzer aciz bir yüzsüzlük kalır.

Bir yerde 55'i al, ama öteki taraftan 54'ü kabul et. besmele ve ilk ayeti niye katıp katmadığın belli olmasın..Adama gülerler be..:)

Aklı başında adamın aklı başında cevabı olur.

Cevabın varsa yaz, yoksa ikile.

Ya da mal gibi anca kendi kendine kahkaha atmaya devam et.

Sitelerde Paylaş
On ‎28‎.‎10‎.‎2017 at 14:16, teflon yazdı:

Ahmet en az 5-6 madde koydum oraya, cevaplar nerde ahmet!  Her birine tek satır yazsan yeterdi ahmet :)

Alak 1-5 ne alaka ahmet?!

5-6 tane madde yazmışsın ebced hesaplaması babında, sen ebced hesaplamasını insan ürünü olarak lanse etmişsin.

bende cevap olarak alak 1-5 yazmışım. sen bu mesajdan ebcedin insana Allah'ın öğrettiğini yazdığımı algılayamıyorsan, neden bundan sonra senin seviyene ineyim ki. :) 

1.Yaratan Rabbin adıyla oku.
2.O, insanı bir alak'tan yarattı.
3.Oku, Rabbin en büyük kerem sahibidir;
4.Ki O, kalemle (yazmayı) öğretendir.
5.İnsana bilmediğini öğretti.

Sitelerde Paylaş
On 30.10.2017 at 08:20, ahmet1405 said:

5-6 tane madde yazmışsın ebced hesaplaması babında, sen ebced hesaplamasını insan ürünü olarak lanse etmişsin.

bende cevap olarak alak 1-5 yazmışım. sen bu mesajdan ebcedin insana Allah'ın öğrettiğini yazdığımı algılayamıyorsan, neden bundan sonra senin seviyene ineyim ki. :) 

1.Yaratan Rabbin adıyla oku.
2.O, insanı bir alak'tan yarattı.
3.Oku, Rabbin en büyük kerem sahibidir;
4.Ki O, kalemle (yazmayı) öğretendir.
5.İnsana bilmediğini öğretti.

Onlarca soru, yorum ve mesaja aynı taktikle cevap vermedin(kalanlarını ise tamamen görmezden geldin), hala daha aynı şeyi yapmaya devam ediyorsun.

O 5-6 madde deyip de cevaplamaya korktuklarına bir bakar mısın; içlerinden biri besmele, diğeri de kurandaki sure sayılı ile ilgili örneğin. Ama bu tarz temel sorulara dahi şöyle şak diye cevap verecek özgüven yok sende. Sündür allah sündür suyunu çıkarttın.

Neyse, veremediğin cevapları, yani cevapsızlığını da "bir çeşit cevap" olarak görüyoruz ve bu başlıkla birlikte cevap veremediğin tüm başlıklara yolu düşecek her bir müslümana da ibret olur diyerekten devam ediyoruz. Sıkıntı yok. :)

O sorulara cevap veremediğin müddetçe uyduruk 19 ve diğer mucizelerin çöpe gitmiş oluyor. Verdiğin zaman ayrıca çöpe gidecek. Hem tersten hem düzden. Gangbang usülü :)

Ben 19'a inanmak için önce kurana inanmak lazım diyorum, 19'dan ya da sözde mucizelerden yola çıkarak tersinin olmasının mümkünatı yok, tam oksimoron bir iş diyorum.

Sen kalkmış ebced hesabı insan ürünüdür söylemime yine kurandan getirdiğin ayeti dayanak göstererek benim yine yeni ve yeniden haklı olduğumu ve söylediğim şeyi teyit ediyorsun. Biz de onu diyoruz ya işte kandıralı? Jeton hala düşmedi mi?  Yahu kusura bakma ama, böyle ahmakça bir cevap olur mu?

Seviye demişken; Çanakkale mucizesi rezaletine rağmen biz hala senin seviyene inmeye çalışıyoruz ama. :) Böyle kıytırık bahanelere de tamah etmiyoruz senin gibi.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On ‎28‎.‎10‎.‎2017 at 12:23, bir_akil_insan yazdı:

kepazelik var.

onlar iyiliği allahtan, kötülüğü senden (muhammed?) görüyorlar. hepsi allahtandır de.

sana(muhammed) gelen iyilik ise allahtan, kötülük senin nefsinden

olarak anlarsak, ortada açık bir kepazelik var. çünkü bu durumda diğerlerinin başına gelen her şey allahtanken, muhammedinkilerin bir kısmı allahtan, bir kısmı kendi yaptıklarından.

- muhammed'in hür iradesi olabilir ama diğerlerinin yok.

- allahın diğerlerine ağır bir gıcıklığı var, kendi başlarına bırakmak yerine kötülük de gönderip duruyor

- demek ki diğerleri aslında muhammedden daha iyi durumda, çünkü onlara kötülüğü gönderen allah. kendi başlarına kalsalar kötülük gelmeyecek, bu yüzden allah düzenliyor kötülük işini.

- demek ki allah onları yoldan çıkıp çıkmadıklarını sınamak için koşulları zorlaştırıyor ve özel kötülü paketi sunuyor. demek ki onların imanı, muhammedden daha sağlam aslında.

- demek ki allah her zamanki gibi, hiçbir şeyi bilemiyor ki, diğerlerine kötülük gönderip sınıyor.

- allahtan bağımsız olan ve allahın bilemediği bir irade var ki, muhammedin kendi nefsi kötülüğe neden olabiliyor.

gülünç gülünç zırvalar.

nisa-78-79 çelişki yok çelişki sizin beyninizde.

Nisa 78 

Eğer onlara bir iyilik isabet ederse: “Bu Allah tarafındandır.” derler. Ve eğer onlara bir kötülük isabet ederse: “Bu sendendir.” derler. De ki: “Hepsi Allah tarafındandır.” Artık bu topluluğa ne oluyor ki söz anlamaya yanaşmıyorlar? 

Nisa 79 

Sana ne iyilik gelirse Allah’tandır. Sana ne kötülük gelirse kendindendir. 

Kuran nisa 78 de Allah katından der nisa 79 da Allah'tan der. 

nisa 78 de "indallah" der , nisa 79 da "minallah" der. 

Allah bu 2 ayette inanmayanlara bir çelişki bulma fırsatı veriyor. Lakin kelimeleri öyle dikkatli seçiyor ki ben buradayım mesajı veriyor, inkar edemezsin beni diyor. 

Ve o kadar tuhaf ki aynı ayetlerde Allah şunu da es geçmeden söylüyor. 

Manidar değil mi sizce de ?? 

Artık bu topluluğa ne oluyor ki söz anlamaya yanaşmıyorlar?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ahmet1405 yazdı:

Allah bu 2 ayette inanmayanlara bir çelişki bulma fırsatı veriyor. Lakin kelimeleri öyle dikkatli seçiyor ki ben buradayım mesajı veriyor, inkar edemezsin beni diyor. 

Ve o kadar tuhaf ki aynı ayetlerde Allah şunu da es geçmeden söylüyor. 

Manidar değil mi sizce de ?? 

mitt-laugh.jpeg.6b878dfb0cc2db5777a0cf6e6c165a25.jpeg

allah hiçbir şeyi bilemediği için, kimin inanmadığını anlamak için tuzak kurmaya devam ediyor.

gülünç zırvalar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...