Jump to content

Recommended Posts

1 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

demek ki sizde ışık göremedi savuştu gittiler.

eee haksızda değiller hani :)

ben müsait oldukça buradayım.

umarım sayenizde ilmime ilim katarım ...

Bak ilk defa doğru bişey söyledin senin ilmine ilim katıyoruz ufkunu genişletiyoruz. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 159
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 saat önce, ahmet1405 yazdı:

herkes birşeyler soruyor, sende sormuşsundur cevaplamışızdır. eksik varsa diğer mümin kardeşlerimizde takviye yapabilir. ama burada tek gibiyim sanki :)

Kardeşim, yalnız değilsin ama birilerine laf yetiştirmek için kendini çok heder ediyorsun. Bazen de nefsini işin içine katıp cedelleşiyorsun, yumuşaklığı ve hikmeti elden bırakıyorsun. Burada bazı kişiler var ki değil sen, ben 124 bin peygamber mucizelerle gelse inanmayacaklar. Bunun daha iyi anlatmakla, daha çok anlatmakla, daha ikna edici olmakla, akılla, mantıkla, alakası yok. Hiç birimiz çok akıllı, akılcı, araştırmacı olduğumuz için müslüman olmadık. Bize lütfuyla varlık bahşeden, yine lütfuyla bir davet ve davetçi gönderdi. Yine lütfuyla hidayet nasip etti. O daveti işitip, gönülden kabul ettik ve müslüman olduk. Benim bu lütufa ihtiyacım yok, ben kendi kendime yeterim diyeni de kendi haline bırakıyor. Sen de kendi hallerine bırak bence.

Ne diyeceksin? Şu güzel kokulu, kıpkırmızı ve canlı olan Güle o güzelliği, o kokuyu, o hayatı veren, sana da o güzelliği görecek göz, kokuyu duyacak burun, ve bunların hepsini idrak edebilecek bir estetik anlayışı veren Bir var mı diyeceksin. Bu sana zül gelmiyor mu? Haşa, senin benim bunu söylememle bu insanlar bunu düşünecekse ya da anlayacaksa zaten O Bir nasıl Var olabilir? Şimdilik inanmıyorlarsa bunda da bir hikmet vardır şüphesiz. Estağfurullah. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Kardeşim, yalnız değilsin ama birilerine laf yetiştirmek için kendini çok heder ediyorsun. Bazen de nefsini işin içine katıp cedelleşiyorsun, yumuşaklığı ve hikmeti elden bırakıyorsun. Burada bazı kişiler var ki değil sen, ben 124 bin peygamber mucizelerle gelse inanmayacaklar. Bunun daha iyi anlatmakla, daha çok anlatmakla, daha ikna edici olmakla, akılla, mantıkla, alakası yok. Hiç birimiz çok akıllı, akılcı, araştırmacı olduğumuz için müslüman olmadık. Bize lütfuyla varlık bahşeden, yine lütfuyla bir davet ve davetçi gönderdi. Yine lütfuyla hidayet nasip etti. O daveti işitip, gönülden kabul ettik ve müslüman olduk. Benim bu lütufa ihtiyacım yok, ben kendi kendime yeterim diyeni de kendi haline bırakıyor. Sen de kendi hallerine bırak bence.

Ne diyeceksin? Şu güzel kokulu, kıpkırmızı ve canlı olan Güle o güzelliği, o kokuyu, o hayatı veren, sana da o güzelliği görecek göz, kokuyu duyacak burun, ve bunların hepsini idrak edebilecek bir estetik anlayışı veren Bir var mı diyeceksin. Bu sana zül gelmiyor mu? Haşa, senin benim bunu söylememle bu insanlar bunu düşünecekse ya da anlayacaksa zaten O Bir nasıl Var olabilir? Şimdilik inanmıyorlarsa bunda da bir hikmet vardır şüphesiz. Estağfurullah. 

Eyvallah.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Hiç birimiz çok akıllı, akılcı, araştırmacı olduğumuz için müslüman olmadık. Bize lütfuyla varlık bahşeden, yine lütfuyla bir davet ve davetçi gönderdi. Yine lütfuyla hidayet nasip etti. O daveti işitip, gönülden kabul ettik ve müslüman olduk.

Evet bizde tam olarak sizin böyle yaptığınızı söylüyoruz. Müslümanların çok akıllı ve araştırmacı olmadığını dogmayla çocukluktan beyinlerine kazınan dini yaşadıklarını söylüyoruz. Zaten akıllı olan bir insan şöyle düşünür:

Ben bu coğrafyada doğdum annem babam müslüman bende müslüman oldum yarabbi şükür. Peki hristiyan yahudi olarak doğanların suçu ne ? Şimdi diyeceksin ki onlarda hidayeti bulsun.Peki sen kuranı okuyarak mı hidayeti buldun? Yüzde doksan ihtimalle hayır. Bir çoğunuz bizlerin dayatmasıyla okuyun anlayın demesinden sonra açıp kendi kitabınızı okudunuz. Tabi çocukluktan empoze edilen şeyleri inkar etmek kolay değildir. Virüsü vücuttan atmak kolay değildir.

Siz diyorsunuz ki en doğru din bizim din iyide kardeşim diğer 1000 küsür dine inanan insanlarda aynı şeyi söylüyor. Onlarda mucize olduğuna kitaplarının eşsiz olduğuna ilahi olduğuna inanıyor. Peki senin ne özelliğin var ki sen müslüman olarak doğup imtihana 1-0 önde başlıyorsun. 

Size kitabınızın bütün saçmalıklarını gözünüzün önüne getiriyoruz ama siz bizi anlamamakla itham edip yok 124 bin peygamber gelse inanmayacaklar diyorsunuz peki ya yanılan siz iseniz at gözlüğünüzü neden çıkarmıyorsunuz. 

Gerçekten alimi mutlak kadiri mutlak olan bir yaratıcı 1400 küsür yıldır tartışmaları devam eden ihtilafları bitmeyen kimsenin tam manasıyla anlamadığı cilt cilt tefsiri yapılan bir kitap gönderir mi? Faiz haram yasak içki yasak diye net yasaklar koyarken neden kölelik yasak cariyelik yasak diye kesin emirler vermiyorda kıyıdan köşeden yapmazsanız hayırlıdır diyor. Dünyanın çok daha evrensel mesajlara ihtiyacı varken peygamberin kiminle evleneceğini karılarıyla hangi sırayla yatacağına evlatlığının karısıyla evlenmesine neden yer veriyor. Biz neden şu bilgileri içermiyor dediğimizde sinirlenip efendim herşeyde kuranda yazılmazki diye karşı çıkıyorsunuz. Ama kuran baştan sona tekrarlarla dolu tekrarları çıkarırsanız 3/4'ü çöpe gitmiş oluyor. Diyeceksiniz ki efendim oda bir mucize hikmet var. Yahu sizin yaratıcınız bu kadar mı aciz ki hem herkes tarafından anlaşılır hem evrensel mesajlar içeren bir kitap gönderemiyor.

tarihinde Dr.AldRe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

müslüman aileye doğdunuz ya da çevreniz nedeni ile müslüman olarak yetiştiniz. davete uyduk diye kendinizi kandırmayın.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

İnanmak he,inanmak.

Kuranın paket halinde benimseyeceksin.

Kuranın içinde ne yazıyorsa doğrudur ve gerçektir diyeceksin.

Kuranın içeriğinde bir yanlış bile yoktur diyeceksin,ki  yanlış bulma gibi bir seçeneğin de yok,dinden çıkarsın.

Kuranın içeriğinde yer alan mitolojik anlatılara,meleklere,cinlere,peygamberlere,allaha,adem ile havvaya,yıldızlarla taşlanan şeytanlara,göğün oturulabilir yerlerine oturup,melekleri dinledikleri için alev toplarıyla vurulan cinlere vs vs inanacaksın,birde bunlara inanmayanlara gerçeklerin üstünü örtüp,gizliyorsunuz ey kafirler diyeceksin,ortada üstü örtülen,yalanlanan bir gerçek olmadığı halde.

Şu açık ki sizin beyinleriniz kullanım dışı kalmış.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öyle demeyin, hangi koşulda,hangi dinin egemen olduğu toplumda doğarsa doğsun,beyni hangi inanca göre yapılandırılsa yapılandırılsın,o koşullar ne olursa olsun islamı bulur ve müslüman olurdu.Haçlı seferlerinin düzenlendiği yıllarda örneğin,hristiyanların içinde doğan ve yaşayan biri olsaydı,haçlılara katılmazdı,müslüman olup,müslümanlarla savaşmazdı.Müslüman olmak da akılsızca durum gerçi.Müslüman olunca,Kuranın tüm içeriği doğru ve gerçektir,Kuranın içeriğinde tek bir yanlış yoktur,kuran ne diyorsa katılıyorum demek zorunda kalıyorsun.O nedenle müslüman olmak da övülecek ve yüceltilecek bir durum değil,tam tersine yerilecek bir durum.

Ayrıca ataların seçimlerinin ve koşulların sınav sonucunu belirlediği adaletsiz bir sınav ortamında,din gibi kuşaktan kuşağa aktarılan bir konuda,sınav yapan adaletli Allah olamaz.

Sitelerde Paylaş

Yaratıcının var olabileceği size kabul edilebilir geliyorsa, mesele Kuran ve içeriğinde bazı şeyler ise Kur'anı düşünmeyin, boşverin. Önce Yaratıcıya teslim olun ve onu sevin, zikredin ve ona yalvararak, içten şükredin, dua edin. Onu daha fazla bilmek ve tanımak istediğinizi, onun sevdiği ve istediği gibi ona teşekkür etmek istediğinizi ama bunu nasıl yapacağınızı bilmediğinizi söyleyin. Sizin için en uygun olana, sizi ulaştırmasını isteyin. Ama bunu kendinize ya da aklınıza değil ona güvenerek yapın. Onunla inkara ve redde değil, kabule dayalı olumlu bir irtibat geliştirin. Gerisini ona bırakın. O Hristiyanlığı kalbinize sevdirir ise Hristiyan olun. Yahudiliği sevdirir ise Yahudi olun. Herhangi bir dini sevdirmezse sadece onu birleyen ve muvahhid olan, yaratılmışlara zarar vermeyen, onlara karşı suizan beslemeyen, olabildiğince iyilik yapmaya çalışan biri olarak kalın.

En azından ilerde mazeretiniz olur. Dersiniz ki ben sana teslim oldum ve sana dua ettim ettim, ama sen bana bir yol göstermedin ya da kalbime bu dini sevdirdin. Bunu gerçekten yaparsanız ben de sizi savunurum Allah divanında.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Yaratıcının var olabileceği size kabul edilebilir geliyorsa, mesele Kuran ve içeriğinde bazı şeyler ise Kur'anı düşünmeyin, boşverin. Önce Yaratıcıya teslim olun ve onu sevin, zikredin ve ona yalvararak, içten şükredin, dua edin. Onu daha fazla bilmek ve tanımak istediğinizi, onun sevdiği ve istediği gibi ona teşekkür etmek istediğinizi ama bunu nasıl yapacağınızı bilmediğinizi söyleyin. Sizin için en uygun olana, sizi ulaştırmasını isteyin. Ama bunu kendinize ya da aklınıza değil ona güvenerek yapın. Onunla inkara ve redde değil, kabule dayalı olumlu bir irtibat geliştirin. Gerisini ona bırakın. O Hristiyanlığı kalbinize sevdirir ise Hristiyan olun. Yahudiliği sevdirir ise Yahudi olun. Herhangi bir dini sevdirmezse sadece onu birleyen ve muvahhid olan, yaratılmışlara zarar vermeyen, onlara karşı suizan beslemeyen, olabildiğince iyilik yapmaya çalışan biri olarak kalın.

En azından ilerde mazeretiniz olur. Dersiniz ki ben sana teslim oldum ve sana dua ettim ettim, ama sen bana bir yol göstermedin ya da kalbime bu dini sevdirdin. Bunu gerçekten yaparsanız ben de sizi savunurum Allah divanında.

Dua ediyoruzda cevap  gelmiyor. Tanrı duvar gibi  ha tanrıya dua etmişsin ha duvara.:)

Allah seni   dinler mi?Nasıl savunacaksın?:)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ten Ten yazdı:

Dua ediyoruzda cevap  gelmiyor. Tanrı duvar gibi  ha tanrıya dua etmişsin ha duvara.:)

Allah seni   dinler mi?Nasıl savunacaksın?:)

Cevap verecek. Tanrıysa vermek zorunda. İşitmeyen, dua kabul etmeyen bir Tanrı olabilir mi?

Benim inandığım Allah şöyle bir Allah

"Kulum bana bir karış yaklaşırsa, ben ona bir zira yaklaşırım, o bana bir zira' yaklaşırsa ben ona bir kulaç yaklaşırım. O bana yürüyerek gelirse, ben ona koşarak giderim." 

Beni de isterse dinler, isterse dinlemez :) ama ben savunurum sizi en azından. Yanınızda şahit olur işte.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Cevap verecek. Tanrıysa vermek zorunda. İşitmeyen, dua kabul etmeyen bir Tanrı olabilir mi?

Benim inandığım Allah şöyle bir Allah

"Kulum bana bir karış yaklaşırsa, ben ona bir zira yaklaşırım, o bana bir zira' yaklaşırsa ben ona bir kulaç yaklaşırım. O bana yürüyerek gelirse, ben ona koşarak giderim." 

Beni de isterse dinler, isterse dinlemez :) ama ben savunurum sizi en azından. Yanınızda şahit olur işte.

Bende seni savunurum. :)

ikimizide cehenneme gönderirse yapacak birşey yok.:)

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Ten Ten yazdı:

Bende seni savunurum. :)

ikimizide cehenneme gönderirse yapacak birşey yok.:)

Ama gördüğüm kadarıya senin bazı önyargıların var. Mesela Kuran işe yaramaz felan diyorsun. Kendince peşin hükümlerin var. Bu da seni tam anlamıyla tarafsız olmaktan ve Yaratıcının ne istediğini anlamaktan alıkoyabilir. Madem O na dua ediyorsun, işi Ona bırak ve sonuca da razı ol. Ben şu surenin, şu ayetin ne işe yaradığını anlayamıyorum. Belki bir şeye yarıyor olabilir ama ben şimdilik bunun farkında değilim de, mesela. Böylece Kuran ve Peygamber gerçekten Yaratıcı katından ise Onunla da aranı açmamış olursun.

Sitelerde Paylaş

Ara sıra Kuran'ı yeni okumaya başlamış böyle bir müslüman gelir, sanki ilk kendisi anlatıyormuş gibi 19 mucizesinden bahseder. 19 mucizesini ilk defa ortaya atan Mısır'lı Reshad Halife'dir. Bir süre 19 mucizesini savunmuş, sonra mucizeden vaz geçip "yanılmışım" demiştir. Sonrasında bir süre unutulan bu mevzuyu bizim Cenk Koray kurcalamış, hatta incecik bir kitap bile yazmıştır. Ne yazık ki kimse kendisini iplememiş, 19 mucizesi bir süre daha tavanarasına kaldırılmıştır. Cenk Koray'dan sonra 19'a mal bulmuş mağribi gibi atlayan kişi Edip Yüksel olmuştur. Keskin ifadeleri yüzünden bazı kesimlerce mürted ilan edilen Edip hala 19'cudur.

19 mucizesi peşinde koşan mal kardeşim; bu mucizede hesabı tutturanlar Tevbe Sure'sinin son iki Ayetinin Kuran'a sonradan konulduğunu söyler, o iki Ayet'i çıkartarak yaptıkları hesaplarda 19 tuttururlar. Gerçi 19 hesabı yine de tutmaz ama çeşitli cambazlıklarla 19'u tutturduk derler.

Onlar cambazlık yapar, mallar da bu işi sahi sanıp peşinden koşarlar. Şimdi bu başlığı açan mal Ateist'lere laf yetiştireceğim diye google'da dolanıp duruyor, yani sayemizde yeni yeni okumaya başladı ve dininin üç kağıtlarını öğreniyor. Emin olun yakında Harun Yahya mucizelerini de keşfedecek, birer birer onları da getirecektir. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...