Jump to content

Recommended Posts

6 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

taklit edilemez kelimelerinden ne anlıyorsun.??

Al işte sabaha kadar anlatsan boş bu şekilde yırtamazsın boşuna uğraşma diğer başlıklarda da aynı oyunu oynuyorsun. Bak tane tane anlatıyorum :

1. Sen kuranda 19 mucizesi var diyerek bu başlığı açtın ve argümanlarını sıraladın doğrumu ?

2. Bizde sana benzer mucizeler verdik (ki seninkide bizimkide  mucize değil  sadece numeroloji  ) 

3. Sen ne diyorsun efendim bu mucize taklit edilebilir. Birde taklit edilemeyenler var.

4. E arkadaş o zaman ne diye bu başlığı açtın madem taklit edilebiliyor.

5. Ahmet = E ama taklit edilemez olan var.

6. Tamam o zaman 19 mucizesi çöpe gitti ?

tarihinde Dr.AldRe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 159
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minutes ago, ahmet1405 said:

Allah'ın gayb haberleri insanın gerçekleştirebileceği bir mucize mi?

(yanlış alıntıladığımı buraya kopyaladım)

"lk mesajımda mucizelerin taklit edilebilir ve taklit edilemez diye 2'ye ayırmıştım. "

Üsttekini sen yazmadın mı?

Bu ne demektir?

Sınırlı bir varlık tarafından taklit edilebilen nasıl mucize olur diyoruz biz de?

Mucizenin tanımı nedir?

Mucizeler ikiye nasıl ayrılır yahu, bir şey ya mucizedir, ya değildir.

...................

Bana bak laf kalabalığına getirip diğer soruları kaynatatım deme ha sakın.

Bu senin başlığın. Görmedim etmedim yok.

Hakkını ver başlığının.

Birileri gaybı bildirmişse eğer, evet bu insanın yapamayacağı bir şeydir ve mucize olarak kabul edilebilir de, bunun konu iile alakası ne?

Üstteki kalın yerleri bir daha oku. Oraya cevap verdiğin vakit anlayacaz mevzuyu. :)

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

Al işte sabaha kadar anlatsan boş bu şekilde yırtamazsın boşuna uğraşma diğer başlıklarda da aynı oyunu oynuyorsun. Bak tane tane anlatıyorum :

1. Sen kuranda 19 mucizesi var diyerek bu başlığı açtın ve argümanlarını sıraladın doğrumu ?

2. Bizde sana benzer mucizeler verdik (ki seninkide bizimkide  mucize değil  sadece numeroloji  ) 

3. Sen ne diyorsun efendim bu mucize taklit edilebilir. Birde taklit edilemeyenler var.

4. E arkadaş o zaman ne diye bu başlığı açtın madem taklit edilebiliyor.

5. Ahmet = E ama taklit edilemez olan var.

6. Tamam o zaman 19 mucizesi çöpe gitti ?

tamam da daha şuraya 2 tane mucize koyduk niye celalleniyorsun 19 un mucizesi iki tane mi? :)

benim yazmaya senin okumaya ömrün yetmez ki kuranın mucizelerini :)

Sitelerde Paylaş

benim sorduğum soruyla senin verdiğin cevap arasında bir bağlantı yok.

sana mucizenin tanımını sormadım. net bir cevap ver tek cümlelik. allem edip güllem edip lafı çevirme !! ha bu soruya cevap vermiyorsan yazdıklarımı alıntı yapma çünkü yazdıkların cevap olmuyor. sadece kıvırmış oluyorsun

sorduğum soruyu tekrar yazıyorum.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

sana mucizenin tanımını sormadım. net bir cevap ver tek cümlelik. allem edip güllem edip lafı çevirme !! ha bu soruya cevap vermiyorsan yazdıklarımı alıntı yapma çünkü yazdıkların cevap olmuyor. sadece kıvırmış oluyorsun

allahın gayb haberleri mi varmış?

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, ahmet1405 said:

Bana diyorsan eğer cevabını verdim. Bak altta tekrar oku.

Birileri gaybı bildirmişse eğer, evet bu insanın yapamayacağı bir şeydir ve mucize olarak kabul edilebilir de, bunun konu ile alakası ne?

Üstteki kalın yerleri bir daha oku. Oraya cevap verdiğin vakit anlayacaz mevzuyu.

Şimdi buradan yürü?

Buradan nereye varacan?

Mevzu çok net:

1- İnsan tarafından taklit edilebilen mucize değildir.

2- 19'un taklit edilebilirliğini sen de kabul ettin.

3- (1) ve (2)den hareketle; 19 mucize değildir.

Eğer hala daha mucizedir diyorsan, o zaman mucize nedir, tanımı yap diyoz sana, ama foyan ortaya çıkacağından olsa gerek hiç yüz vermiyorsun o yana. Ama başlık senin başlığın. Kaçış yok.

Ula gene çuvalladın di mi Çanakkale ayeti gibi şimdi nereye döneceğini de şaşırdın :)

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En büyük mucize şudur bence.Kuranın tüm içeriğini doğru ve gerçek olarak görerek,benimseyeceksiniz.Kuranın içeriğinde tek bir yanlış bulma gibi bir seçeneğiniz de yoktur.Kuranın içeriğinde tek bir yanlış bulup,dinden çıkarsanız ve müslüman olmadan ölürseniz,sonsuza dek sizi cehennemde yakarız,size kaynar su,irin içirip,zakkum yediririz.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, teflon yazdı:

Birileri gaybı bildirmişse eğer, evet bu insanın yapamayacağı bir şeydir ve mucize olarak kabul edilebilir de, bunun konu ile alakası ne?

benim bundan kastım tamda taklit edilemeyişiyle ilgiliydi. siz bir kitapdan örnek gösteriyorsunuz kurana benzer mucizeler göstermeye çalşıyorsunuz bu yaptıklarınıza hak veriyorum lakin o kitapda veya sırf 19 u çökertmek için yeni yazacağınız bir kitapda gösterebileceğiniz sayısal tesadüfler sınırlı olur.

ben diyorum ki  tüm alimleriniz proflarınız dekanlarınız birleşse kuran gibi bir kitap yazamaz. bu kitap da mucizeler bitmez. say saya bitiremezsiniz.

sayısal mucizelere değinmeden; 

1400 yıl önce eğer bir kitap

1974 deki keşfi biliyorsa,

aya gidiş tarihini söylüyorsa,

ebu lehebin yaşıyorken tehdit edip yalan yere Müslüman gözükemeyeceğini biliyorsa;

kuranın muhazafa edileceğini söylüyorsa

mekkenin fethini biliyorsa,

rum zaferini biliyorsa,

bulutların ağırlığına dikkat çekiyorsa,

güneşle ayla ilgili mesafeyi söylüyorsa,

dağların görevini yazıyorsa,

parmak izi mucizesinden bahsediyorsa,

doğum mucizesini söylüyorsa,

iki denizin karışmayacağından bahsediyorsa,

insan vücudunun gelişiminden bahsediyorsa,

karıncaların iletişiminden bahsediyorsa,

görüntü koku naklini söylüyorsa,

irem şehrine dikkat çekiyorsa,

firavunun cesedinin korunacağından,artezyen kuyusu,elektrik kullanımı,toplu hareket eden çekirgelerden,dişi bal arısından,anne sütünden,denizlerdekikaranlık ve iç dalgalardan, kış uykusundan,baykuşdan, kıtaların dünya üzerindeki oranından, irisden,

halley yıldızından tarıkdan siriüsdan bahsediyorsa,

ozan tabakası, kuantum, Venüsden marsdan söz ediyorsa,

sen bunun taklitini nasıl yapacaksın??

DEMEK BU KİTABI HZ. MUHAMMED YAZDI ÖYLE Mİ?

Sitelerde Paylaş

Venüsten,marstan söz ediyor demişsin Ahmet,bana Kuranın bu gezegenlerden söz ettiği ayetleri atar mısın?

Ayrıca siriusun adının yazmasının bir anlamı yoktur.Görülen bir yıldıza ad verilmiş ve bu yıldızdan söz edilmiş.Mucize  tam olarak bunun neresinde onu anlayamadım.

Bu arada Tarık yıldızı derken neden söz ediyor?Bunun yanıtını verebilir misin?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte zırvalarla dolu kuranın dışında bir iki kitap okusan ne olduğunu anlayacaksın da yok işte okumuyorsun. Mucize diye anlattığın çoğu şeyi kurandan önceki metinlerde yazıyor çin yazmaları, mısır yazmaları, sümer tabletleri ve daha bir çok yerde geçiyor. Milattan önce astroloji ile uğraşanlar gezegen devinimlerini izlemişler. M.Ö. 240 yıllarında İskenderiye Kütüphanesinde müdürlük yapan matematikçi, astronom ve filozof olan Eratosthenes günün farklı saatlerinde değişen gölgeleri hesaplayarak dünyanın yuvarlak olduğunu ayrıca dünyanın çevresini %2 den az bir sapmayla ölçmüştür. Yetmemiş ayın uzaklığını hesaplamıştır. Senin mucize dediğin bir çok şey kuran dan çok daha önce bulunmuş gözlemlenmiş ve hesaplanmıştır. Adam kitabında stadyum uzunluğu bazında dünya çevresini hesaplayıp net olarak yazıyor ve bilim yapıyor. Sen ne yapıyorsun birtane zırva ayet buluyorsun bilmem kaçıncı anlamını getiriyorsun numarasını kafana göre çarpıyorsun ahanda mucize buldum bide buna inanmamızı bekliyorsun.

tarihinde Dr.AldRe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıca şu sorumu da yanıtlarsan sevinirim,Ahmet.Atalarının dinine uyan iki kesimin savaşında,adaletli bir Tanrı taraf tutup,kıyak geçip,yardım eder mi?

Bir Tanrı A dinini göndermiştir.A dini de kuşaktan kuşağa aktarılır,yanlış olan B dinide.Atalarının öğretileriyle yapılandırılıp,A dinine inanan kişilerce oluşturulan bir orduyla,atalarının öğretileriyle beyni yapılandırılıp,yanlış olan B dinine inanan kişilerin oluşturduğu ordu bir yerde karşı karşıya gelip savaşırlar ve Tanrı A dinine inananlara yardım edip,kıyak geçer.

Dahası bu Tanrı A dinine inanarak ölenleri cennete,B dinine inanarak ölenleri ise cehenneme koyar.

Peki atalarının dinine uyarak,B dinine inanan ve bu dine inanarak ölen kişiler,A dininin egemen olduğu bir toplumda yeniden yaşama getirilip,bunların beyinleri A dinine göre yapılandırılsa,A dinine inanarak ölenler de,B dininin egemen olduğu toplumda yaşama getirilip,beyinleri B dinine göre yapılandırılsa,bu kez de roller değişmeyecek miydi,Tanrı bu kezde bunlara kıyak geçip,yardım edip,bunları cennete koymayacak mıydı?

Peki içine doğduğun koşullara ve ataların seçimlerine göre sınav sonucun ve roller değişebiliyorsa,bu adaletsiz sınav ortamında,din gibi kuşaktan kuşağa aktarılan bir konuda sınav yapan adaletli bir Tanrı olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
30 minutes ago, ahmet1405 said:

benim bundan kastım tamda taklit edilemeyişiyle ilgiliydi. siz bir kitapdan örnek gösteriyorsunuz kurana benzer mucizeler göstermeye çalşıyorsunuz bu yaptıklarınıza hak veriyorum lakin o kitapda veya sırf 19 u çökertmek için yeni yazacağınız bir kitapda gösterebileceğiniz sayısal tesadüfler sınırlı olur.

ben diyorum ki  tüm alimleriniz proflarınız dekanlarınız birleşse kuran gibi bir kitap yazamaz. bu kitap da mucizeler bitmez. say saya bitiremezsiniz.

sayısal mucizelere değinmeden;

Bak gene dümeni başka tarafa kırmışsın.

Ağzından önce taklit edilebilir mucizeler şeklinde bir kavram çıkıyor.

akabinde ben aslında şöyle bir şey şeyetmiştim ehü.. şeklinde aksi yönde bir şeyler beyan ediyorsun.

Yazmadan önce düşünsene biraz. Her seferinde tongaya düşüp bozum olmaktan sıkılmadın mı?

Yalnız, o örneklerin içine neden Çanakkale mucizeni koymadın ha Ahmet? :)

İşte sözde mucizelerin bundan ibaret. Çanakkale hikayesi neyse, bunlar da o.

Dağların göreviymiş..Görevini yerine getirmeyen dağlar. "Sallamasın" diye konulmuş ama sallamak ne kelime, resmen çocuk bebek demeden öldürüyor bu sallantı dediğin meretler.

sonra deprem değil de sallantı demişmiş. Sanki ikisi birbirinden farklı. Kelime oyunları başka birşey değil.

Bir nevi deprmlerin sonucu olan dağları, depremleri engellemek amaçlı olarak sunan bir kitap.

Bak sputnik'i de yazmamışsın oaraya ahmet ..kul ahmet..

1974'de bulunmuşmuş..Ula ben nerden bileyim, elin uyanığının bunu 1973 'de bulup da, uydurmak için 1974'de deklare etmediğini?

Hayır uymayanlar ne ayak, bunun formülü ne, sağlamayı nasıl yapacaz diyoruz

Ona da tık yok.

E gülüm o zaman kafana göre at allah at. Nasıl olsa bi yerinde tutacak.

Bu numeroloji, ebced hesabı falan kuranda bir ilk mi, başka örnekleri de yok mu diyoruz

Ona da gık yok.

128-129 ne iş beybaba diyoruz ona da hık yok..

Sonra mucize..

Nah mucize!

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Buzul yazdı:

Venüsten,marstan söz ediyor demişsin Ahmet,bana Kuranın bu gezegenlerden söz ettiği ayetleri atar mısın?

Venüsden oluşan arapça harfler ilk olarak enfal 72 de daha sonra da hud 3 de geçer

وَاِنِاسْتَنْصَرُ                                                                                               enfal 72

وَاَنِ اسْتَ

hud 3

bu ayetler arası 243 ayet var ,venüsün kendi etrafında dönüş süresi 243 gün.

aynı durum mars da var

tarihinde ahmet1405 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Venüsden oluşan arapça harfler ilk olarak enfal 72 de daha sonra da hud 3 de geçer

وَاِنِاسْتَنْصَرُ                                                                                               enfal 72

وَاَنِ اسْتَ

“Rabbinizden af dileyesiniz ve O'na tövbe edesiniz ki, sizi belirtilmiş bir süreye kadar güzelce yaşatsın ve her fazilet sahibine faziletinin karşılığını versin. Eğer yüz çevirirseniz, ben sizin için büyük bir günün azabından korkarım. Hud 3

İman edip de hicret edenler, Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenler ve muhacirleri barındırıp yardım edenler var ya, işte onların bir kısmı diğer bir kısmının dostlarıdır. İman edip de hicret etmeyenlere gelince, onlar hicret edinceye kadar size onların mirasından hiçbir pay yoktur. Eğer onlar din hususunda sizden yardım isterlerse, sizinle aralarında sözleşme bulunan bir kavim aleyhine olmaksızın, yardım etmeniz gerekir. Allah bütün yaptıklarınızı hakkıyla görmektedir. Enfal 72

:89:

Sitelerde Paylaş

teflon her mucizeye bir kılıfın var be arkadaş.

buda bir yetenek takdir ediyorum seni :)

çanakkaleyi -128-129 yazdığım için şimdi yazmadım.

hadi 1974 senin dediğin gibi olsun hatırı nı mı kıralım.

peki şu tarihine ne diyeceksin.

20 Temmuz 1969

tesadüf de geç beeee :):)

Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

hadi 1974 senin dediğin gibi olsun hatırı nı mı kıralım.

Bak sen bonus ta veriyor :D 

Bu defa kaçmak yok buyur argümanlarını sun bakalım aya çıkış tarihini nasıl çıkarıyorsun kurandan önce sen söyle ki sonra kıvırmayasın verdiğimiz cevaplara.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

Bak sen bonus ta veriyor :D 

Bu defa kaçmak yok buyur argümanlarını sun bakalım aya çıkış tarihini nasıl çıkarıyorsun kurandan önce sen söyle ki sonra kıvırmayasın verdiğimiz cevaplara.

kamer süresi 1. ayetten kuran sonuna kadar 1389 ayet var .

20.7.1969 = 5.5.1389

kamer suresi 55 ayet.

kamer anlamı da cep telefonu bu arada :) 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...