Jump to content

Kuran’da şifre arayışı..

Recommended Posts

• İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, ahmet1405 said:

tüm kavimler kelimelerinden ne anlıyorsun.?

ee kuran tüm hayvanları say, tüm sebzeleri say, meyveleri say, kavimleri say, 124 bin peygamberi say. ağaç türlerini söyle. iyice cıvıttınız :) 

Diyorzu sana saçmalık...

Senin o bedevi putçuğundan bozam zırva tanrı, bilmiyormuymuş, yarın bunu sorarlar diye? Gidip azgın bedeviye evlatlığının karısını düzdürene kadar, bunlara neden bir cevap indirmemiş?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

tüm kavimler kelimelerinden ne anlıyorsun.?

ee kuran tüm hayvanları say, tüm sebzeleri say, meyveleri say, kavimleri say, 124 bin peygamberi say. ağaç türlerini söyle. iyice cıvıttınız :) 

Koyu yazdığım yere dikkat et komik duruma düşüyorsun : 

11 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

İyide bu tüm kavimler hangileri söyleyebiliyor musun? Ortadoğudaki tüm kavimleri kastetmediğini nerden bileyim.Japon kavmi Çin kavmi varmı burda ?

Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

KOPYALA YAPIŞTIRA GEREK YOK DETAYLI BİR KONU OLDUĞU İÇİN ŞURAYI OKUMANI TAVSİYE EDERİM.

http://kurandan.org/kurana-gore-dusunen-organ-kalp-midir/

Yok Mecazi anlam yok kaçıncı anlam dur sizin dilinizden konuşalım bakalım bu defa nereye kaçacaksın .

“Ümmî” ne demektir?
“امّى Ümmî” sözcüğü, “ana” anlamındaki “ امّümm” ile “ya-i nisbiyyeden (bağıntı ‘ya’sından, ‘ ىya’ edatından)” oluşturulmuş bir sözcük olup, “anaya mensup “analı” demektir. Çünkü, sözcüklerin sonuna getirilen “ya” bağlantı edatı, genellikle kişilerin hangi şehirli olduklarını ifade etmek için kullanılır. Meselâ; Konevî; Konyalı, Bağdadî; Bağdatlı, Halebî; Halepli, Rumî; Romalı… demektir. Buna göre “ümmî” de; adı “Ümm (Ana)” olan kent mensubu, Analı demektir.

Mekke’nin diğer ismi olan “ امّ القرىümm-ül kura”, yukarıdaki şekilde “ الامّel Ümm” şekline dönüşünce “Mekkeli”yi ifade etmek için de sözcüğün sonuna bağıntı “ ىya”sı getirmek yeterlidir: “ الامّىel Ümmî”. Bir başka ifade ile, “anakent” “Ana”ya, “anakentli” “Analı”ya dönüşmüş olduğu için “الامّى el Ümmî” denince “Anakentli” anlaşılmalıdır.

Bakara; 78:  Onlardan bir kısmı da Ümmîlerdir/ Anakentliler’dir. Onlar Kitap’ı bilmezler, sadece hayal ve kuruntu bilirler. Ve onlar sadece zannederler (kuşkulanırlar).

Âl-i Imran; 20:  Buna rağmen eğer seninle tartışırlarsa de ki: “Ben kendimi Allah’a teslim ettim. Bana uyanlar da.” Kitap verilenlere ve  Ümmîlere/ Anakentliler’e: “Siz de teslim oldunuz mu?” de. Eğer teslim olurlarsa doğru yola ermişlerdir. Ve eğer sırt çevirirlerse sana düşen sadece tebliğ etmektir/ mesajı iletmektir. Allah, kullarını en iyi şekilde görendir.

Âl-i Imran; 75:  Ve ehl-i kitaptan öylesi vardır ki, eğer onlara yüklerle emanet teslim etsen onu sana geri öder. Onlardan öyleleri de vardır ki,  ona bir tek dinar/ kuruş emanet etsen, üzerine dikilmeden onu sana geri vermez. Bunun sebebi şudur: Onların: “Ümmîlerin/ Anakentlilerin bizim aleyhimize yol bulmaları mümkün değildir.” demelerindendir. Onlar, bilip durdukları hâlde, Allah hakkında yalan söylerler de.

A’râf; 157: Onlar ki, yanlarındaki Tevrat ve İncil’de yazılı buldukları Ümmî/ Anakentli nebi elçiye uyarlar; o, onlara iyiliği emreder, kötülükten onları men eder. Güzel/ temiz/ hoş şeyleri onlara helal kılar, pis şeyleri onlara yasaklar. Sırtlarından ağırlıklarını indirir. Üzerlerindeki zincirleri, bağları söküp atar. Ona inanan, onu destekleyen, ona yardım eden, onunla indirilen Nur’a (Kur’an’a) uyan kişiler, kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

A’râf; 158:  De ki: “Ey insanlar! Ben, kesinlikle, tümünüze göklerin ve yerin mülkü kendisinin olan,kendisinden başka ilâh diye bir şey olmayan, dirilten ve öldüren Allah’ın gönderdiği bir elçiyim. O hâlde Allah ve Rasülüne iman edin; Allah’a ve onun sözlerine inanan o Ümmî/ Anakentli peygambere iman ediniz ve ona  uyunuz ki, doğru yolu bulabilesiniz.”

Cuma; 2:  O Allah’tır ki Ümmîlere/ Anakentlilere içlerinden bir rasül göndermiştir. O, onlara Allah’ın ayetlerini okur. Onları arıtıp temizler, onlara kitabı ve hikmeti öğretir. Onlar bundan önce tam bir sapıklık içinde idiler.

Kitabı bilmezler = Tevratı bilmezler anlamındadır.

tarihinde Dr.AldRe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, ahmet1405 yazdı:

gene mi inanmadınız buna ne diyeceksiniz :)

Sen bundan önce ne bir yazı okur, ne de elinle onu yazardın. Öyle olsaydı, bâtıla uyanlar kuşku duyarlardı.  ankebut/48

hadi geçmiş olsun.

Kafa yok ki orda anlatmak istediği şey işte tam olarak sen tevratı kitabı okumazdın ve kendinde bir kitap yazmdazdın sana itiraz ederlerse senin cümlelerin tevratta da geçiyor sen ordan alıyorsun derlerse bakın ben tevratı okumadım kendimde bir kitap yazmışlığım yoktur anlamında dır sana ayetleride verdik ama yok kafan almıyor.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

Kafa yok ki orda anlatmak istediği şey işte tam olarak sen tevratı kitabı okumazdın ve kendinde bir kitap yazmdazdın sana itiraz ederlerse senin cümlelerin tevratta da geçiyor sen ordan alıyorsun derlerse bakın ben tevratı okumadım kendimde bir kitap yazmışlığım yoktur anlamında dır sana ayetleride verdik ama yok kafan almıyor.

hadi benim kafam almadı senin kafan ankebut 48 i aldı mı?

bu senin ilk sorduğun soruya cevap değil mi? :)

Sitelerde Paylaş

Önemli olan Kuranın içeriğidir.İçerikteki tek bir yanlış,İslamı yerle bir eder.Dolayısıyla,burada şu gizli mucize var,şu sayı düzeni var demek anlamsız bir çaba.Bu çabalarınla Kurandaki saçmalıkların ve yanlışların üstünü örtemezsin ki,üstüne üstlük şurada burada gizli mucize var diyerek,kuranın apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı olmadığını onaylarsın,allah yoktur dersin ve dinden çıkarsın,duygusal nedenlerden ve islamdan çıkma korkundan dolayı bunu kabul etmesende,bu bir gerçek .19 düzeni var,ama kuranda evren anlamında tek bir sözcük yok,kuranı yazan kişi evreni bilmiyor.19 var,ama koca koca yıldızlarla mitolojik bir öge olan şeytan taşlanıyor.19 var,ama Kuran dünyayı düz sanıyor,güneşin ve ayın bu düz dünya üzerinde döndüğünü sanıyor.

19 varmış,isterse tüm surelerin ayet sayısı 19 ve katları olsun,ne anlamı ve ne değeri var.Saçmalıklarla ve yanlışlarla dolu bir betik var ortada.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, ahmet1405 yazdı:

hadi benim kafam almadı senin kafan ankebut 48 i aldı mı?

bu senin ilk sorduğun soruya cevap değil mi? :)

Ankebut 48

1. ve mâ kunte : ve sen olmadın
2. tetlû : okuyorsun
3. min kabli-hi : ondan önce
4. min kitâbin : kitaptan
5. ve lâ tehuttu-hu : ve onu yazmıyorsun
6. bi yemîni-ke : sağ elinle
7. izen : öyleyse, o zaman, öyle olsa
8. lertâbe (le irtâbe) : mutlaka şüphe ederler
9. el mubtılûne

: bâtılda olanlar

Sen kitaptan okumuyordun (tevrattan) ve sen onu sağ elinle yani kendin yazmıyordun ....  Anlayabildin mi ?

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

Sen kitaptan okumuyordun (tevrattan) ve sen onu sağ elinle yani kendin yazmıyordun ....  Anlayabildin mi ?

vay çevirilere de mi başladın. :)

kuran ümmileri okuma yazma bilmeyenler için kullanmıştır.

sen anlamamkta diretirsen yapacağım bir şey yok.

İçlerinden bir de ümmî olanlar vardır ki kitabı bilmezler. Bütün bildikleri bir takım kuruntulardır. Onlar sadece zan ederler

tarihinde ahmet1405 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, ahmet1405 yazdı:

ümmi peygamber bu kitapların hepsini okudu yani? :)

Kuranı,Muhammed yazmadı..Daha doğrusu Muhammed diye bir kişinin hiç var olmamış olması çok güçlü bir olasılık,

Kuran, uzun bir zaman aralığında,çeşitli kişilerce yazılmış olan dini eserlerin toplanıp,9 veya 10.yüzyılda kitap haline getirilmesiyle oluşturuldu.

Şu an elimizde bulunan,tarih olarak en eski, tam,eksiksiz kuran 10.yüzyıl tarihli..Bu tarihten önce yazılmış buna benzer bir kuran henüz dünyada mevcut değil..

Kuranda’ki metinlere yönelik hadis kitapları uydurulup,zemin sağlamlaştırılmaya çalışılmış.Muhammed miti’de bu hadis kitaplarıyla oluşturulmuş.

Tekrar söyleyeceğim..Muhammed hadis kitapları öncesi bilinen bir karakter değil..

Ayrıca,sana hadis kitaplarıyla ilgili şu söyleyeceğim ilginç gelmiyor mu?

Kaydın küreğin olmadığı, o çağlarda ,150-200 yıl önce ki  insanların yaşadığı olayların,sadece sözel aktarıma dayanarak ,bu kadar ayrıntılı,oldukça fazla,fabrikasyon ve sanki dün yaşanmış gibi anlatılması garip değil mi?

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, Epihippas yazdı:

Kuranı,Muhammed yazmadı..Daha doğrusu Muhammed diye bir kişinin hiç var olmamış olması çok güçlü bir olasılık,

Kuran, uzun bir zaman aralığında,çeşitli kişilerce yazılmış olan dini eserlerin toplanıp,9 veya 10.yüzyılda kitap haline getirilmesiyle oluşturuldu.

Şu an elimizde bulunan,tarih olarak en eski, tam,eksiksiz kuran 10.yüzyıl tarihli..Bu tarihten önce yazılmış buna benzer bir kuran henüz dünyada mevcut değil..

Kuranda’ki metinlere yönelik hadis kitapları uydurulup,zemin sağlamlaştırılmaya çalışılmış.Muhammed miti’de bu hadis kitaplarıyla oluşturulmuş.

Tekrar söyleyeceğim..Muhammed hadis kitapları öncesi bilinen bir karakter değil..

bir karar verin biriniz muhammed yazdı diyor biriniz uzun zaman aralığında çeşitli kişiler yaptı diyor. :) her tarafınızdan çelişki akıyor.

10. yüzyıl mı ? yahu senin elinin altında internet yokmu arkadaş ? daha fazla rezil etmeseniz kendinizi :)

Sitelerde Paylaş

Kimin yazdığı zerre umurumda değil çünkü yaratıcının yazmadığı kesin. Sen kalkıp milyarlarca galaksiyi yarat hepsinin hareketini yönet sonrada evrende zerre hükmünde olmayan bir gezegendeki bedevinin hangi karıyla yatacağına karar ver :D  Bide bunlara mucize diye inan 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, ahmet1405 yazdı:

vay çevirilere de mi başladın. :)

kuran ümmileri okuma yazma bilmeyenler için kullanmıştır.

sen anlamamkta diretirsen yapacağım bir şey yok.

İçlerinden bir de ümmî olanlar vardır ki kitabı bilmezler. Bütün bildikleri bir takım kuruntulardır. Onlar sadece zan ederler

Tam bir komedisin sen :D  Kendi tezini kendin çürütmüşsün aç diğer konuya bak. 

tarihinde Dr.AldRe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ahmet1405 yazdı:

bir karar verin biriniz muhammed yazdı diyor biriniz uzun zaman aralığında çeşitli kişiler yaptı diyor. :) her tarafınızdan çelişki akıyor.

10. yüzyıl mı ? yahu senin elinin altında internet yokmu arkadaş ? daha fazla rezil etmeseniz kendinizi :)

Tam,eksiksiz 10.yüzyıl öncesinde yazılmış bir kuran örneği verebilirmisin..?

Ben internette bulamadım.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Epihippas yazdı:

Tam,eksiksiz 10.yüzyıl öncesinde yazılmış bir kuran örneği verebilirmisin..?

Ben internette bulamadım.

mısırda,mevlana müzesinde,topkapıda,taşkentte örnekleri var. gidip kendi gözünle görebilirsin.

İngiltere 1300 yıllık kuran nüshaları bulunmuş bir de ama tam eksiksiz diyemem kuranın 2/3 var. internete yüklemişler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...