Jump to content

Recommended Posts

3 dakika önce, Donatello23 yazdı:

Bu akşam 2 gün aradan sonra foruma geleyim dedim.

1 gün içerisinde siteye 20 yeni üye gelmiş olması ve hepsinin de boş insan olması biraz garip değil mi?

yarım saatir milleti engelleme çalışması yapıyorum :) 

Forumda aktif  üye sayısı az gelsinler.

ilkokula  hersene  yeni öğrenciler başlıyor.Onlara boş insan demiyorsak yeni gelen üyelerede boş insan dememeliyiz.

Ne çabuk öğrendin boş insan olduklarını.

Bir kaç mesaja bakıp  insanların bilgi seviyesini öğrenemezsin.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ten Ten yazdı:

Forumda aktif  üye sayısı az gelsinler.

ilkokula  hersene  yeni öğrenciler başlıyor.Onlara boş insan demiyorsak yeni gelen üyelerede boş insan dememeliyiz.

Ne çabuk öğrendin boş insan olduklarını.

- ama 2000'lerde değiliz.

Bunlara artık "troll" deniyor. Tamamen batırma amaçlı yani. (Gerçi siliyor zaten de, 5-10 dakkada 10 kişiyi filan sildim) 

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, Donatello23 said:

1 gün içerisinde siteye 20 yeni üye gelmiş olması ve hepsinin de boş insan olması biraz garip değil mi?

Yalnız ben bu forumu bildim bileli sürekli birileri üye olur durur. O alttaki "en yeni üye" kısmı sürekli taze durur deyimi yerindeyse..Hani yeni bir şey yok gibi geldi bana ama belki de yanılıyorum..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 28.10.2017 at 00:44, Ten Ten yazdı:

Teniten, insanların bilgi seviyesine göre mi değer veriyorsun?

Bu çok yanlış bir düşüncedir, bilgi önemlidir ama her şey değildir.

Bir insan her konuda cahıl olur ama bir konuda son derece bilgi sahibi olur.

Ya da hiç bir bilgisi olmaz ama bilgililerden daha isabetli düşünceye sahip olur.

Bu yüzden beş yaşındaki bir çocuğun görüşüne dahi oldukça önem veririm.

Sakın bir daha böyle bilgiye göre adam seçtiğini görmeyim:)

Aynısı Dona için de geçerli, yeni üyeler fikri tartışmaya girecek kadar bilgili olmadığını kestirince onlara boş bomboş demiş.

Gerçi Dona'nın dahi bilgisine gücüm yetmez ama olsun onu da uyarayım:)

Sitelerde Paylaş

Bilgi, deneyimlerin aktarılması ile oluşur. İnternet yaygınlaşması ile "Yanlış ve Yanlı" bilgi kaynakları'da çoğaldı. 

Her birim kendine göre kuralları yazdı ve toplumlarla enjekte etmeye başladılar , İnsanlara yanlış öğretilmiş "YALANLARIN"  düzeltilmesi gerekmektedir.

Söz konusu durum ; belirli gurupların çıkarları doğrultusunda yapılmış stratejik aldatmalar ve yalanlar bütünüdür.

Eğer tüm gelenleri bu şekilde karşılarsanız maalesef gerçekleri öğretme konusunda üstünüze düşen görevi yerine getiremezsiniz.

Eleştirmeyi seviyorsanız, eleştirilmeyi'de kabul etmeniz gerekir.

söz konusu "yeni gelenlerin" içerisinde buraya gelen en eski üyeden bile fersah fersah fazla bilgi birikimine sahip olabilir, gerçeğini kabul etmemiz gerekir.

Doğru bilgi vermediğiniz taktirde eleştirileceğiniz hususunu kabul edeceksiniz'ki diğer tüm insanların yanlışları ve verdikleri yalan bilgiler'de ortaya çıkarılabilsin.

On 28.10.2017 at 00:30, Donatello23 yazdı:

20 yeni boş insan varlığı benim sözlerimi çarpıtmaya yetmeyecektir, boş insanlardan korkmuyorum bilakis onlara bir şeyler katabileceğim düşüncesini kendimden alamıyorum. 

umarım tüm insanlık en kısa zamanda şu ön yargı denilen ve tabu olarak adlandırılan katilden kurtulur. En büyük düşman hala ön yargılar.

keyifli pazarlar.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, nairelsaif yazdı:

Bilgi, deneyimlerin aktarılması ile oluşur. İnternet yaygınlaşması ile "Yanlış ve Yanlı" bilgi kaynakları'da çoğaldı. 

Her birim kendine göre kuralları yazdı ve toplumlarla enjekte etmeye başladılar , İnsanlara yanlış öğretilmiş "YALANLARIN"  düzeltilmesi gerekmektedir.

Söz konusu durum ; belirli gurupların çıkarları doğrultusunda yapılmış stratejik aldatmalar ve yalanlar bütünüdür.

Eğer tüm gelenleri bu şekilde karşılarsanız maalesef gerçekleri öğretme konusunda üstünüze düşen görevi yerine getiremezsiniz.

söz konusu "yeni gelenlerin" içerisinde buraya gelen en eski üyeden bile fersah fersah fazla bilgi birikimine sahip olabilir, gerçeğini kabul etmemiz gerekir.

Doğru bilgi vermediğiniz taktirde eleştirileceğiniz hususunu kabul edeceksiniz'ki diğer tüm insanların yanlışları ve verdikleri yalan bilgiler'de ortaya çıkarılabilsin.

20 yeni boş insan varlığı benim sözlerimi çarpıtmaya yetmeyecektir, boş insanlardan korkmuyorum bilakis onlara bir şeyler katabileceğim düşüncesini kendimden alamıyorum. 

umarım tüm insanlık en kısa zamanda şu ön yargı denilen ve tabu olarak adlandırılan katilden kurtulur. En büyük düşman hala ön yargılar.

keyifli pazarlar.

Hoşgeldin.

Ateist forumdaki ateistlerin çoğu senin dediğin gibi önyargılı.

Ara sıra  yaz unutmayalım nickini. :)

Forumda hep aynı kişiler yazıyor.

Sitelerde Paylaş
On 28.10.2017 at 14:54, teflon yazdı:

Yalnız ben bu forumu bildim bileli sürekli birileri üye olur durur. O alttaki "en yeni üye" kısmı sürekli taze durur deyimi yerindeyse..Hani yeni bir şey yok gibi geldi bana ama belki de yanılıyorum..

- Tabi ki o anlamda söylemedim. 

Bu dediklerim daha çok yazdıkları saçma şeylerle kendilerini / yaş gruplarını belli ediyorlar. 

O yüzden öyle hissettim. Kullanıcı engellemek de yoruyor. Engelleneceğini bile bile de gelmesinler diye söyledim. :) 

11 saat önce, bilgivehis yazdı:

Teniten, insanların bilgi seviyesine göre mi değer veriyorsun?

Bu çok yanlış bir düşüncedir, bilgi önemlidir ama her şey değildir.

Bir insan her konuda cahıl olur ama bir konuda son derece bilgi sahibi olur.

Ya da hiç bir bilgisi olmaz ama bilgililerden daha isabetli düşünceye sahip olur.

Bu yüzden beş yaşındaki bir çocuğun görüşüne dahi oldukça önem veririm.

Sakın bir daha böyle bilgiye göre adam seçtiğini görmeyim:)

Aynısı Dona için de geçerli, yeni üyeler fikri tartışmaya girecek kadar bilgili olmadığını kestirince onlara boş bomboş demiş.

Gerçi Dona'nın dahi bilgisine gücüm yetmez ama olsun onu da uyarayım:)

- Yok yanlış anladınız. Yalan söylemeyim tabi, 30'lu yaşlardayım ve Üniversiteye kadar gittim. 

Ama sokakta polislerle, dolmuşçularla, aklınız kim gelirse herkesle konuşurum, hatta siyasi fikirlerini de sorarım ve adamları dinlerim.

Çoluk çocuk kısmını da dinlerim ama genelde 1 kulağımla dinlerim.

Benim kızdığım trollük. Mesela Twiter'de Kılıçdaroğlunu takip ederim. Bir sürü sahte nikli şahıs, tamamen belden aşağı yorum yapmaya gelmiş. Engelle engelle bitmiyorlar. Belki de 2-3 tane psikopat var (görev bilinci ile) kendilerini 30 kişi gibi gösteriyorlar.

O yüzden çok düşünmem. Sinir bozuyorsa, sanal ortamda uğraşmam çünkü adam var mı yok mu o bile belli değil.

4 saat önce, nairelsaif yazdı:

keyifli pazarlar.

- Üstte yazmışlar zaten. "Cahil" dediğin adamın cehaletine fazla güvenme, hele bizim zamanımızda, ciddi şaşırtabilirler "vay be, demek ki cahil değilmiş" dedirtebilirler. 

4 saat önce, Ten Ten yazdı:

Hoşgeldin.

Ateist forumdaki ateistlerin çoğu senin dediğin gibi önyargılı.

Ara sıra  yaz unutmayalım nickini. :)

Forumda hep aynı kişiler yazıyor.

- Ben eski üyelerden birini de sildim. 

AKP, Tayyip, BOP, Allah ne verdiyse konuşuyordu. Rahatsız oldum sildim, napıyım. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Donatello23 yazdı:

- Tabi ki o anlamda söylemedim. 

Bu dediklerim daha çok yazdıkları saçma şeylerle kendilerini / yaş gruplarını belli ediyorlar. 

O yüzden öyle hissettim. Kullanıcı engellemek de yoruyor. Engelleneceğini bile bile de gelmesinler diye söyledim. :) 

- Yok yanlış anladınız. Yalan söylemeyim tabi, 30'lu yaşlardayım ve Üniversiteye kadar gittim. 

Ama sokakta polislerle, dolmuşçularla, aklınız kim gelirse herkesle konuşurum, hatta siyasi fikirlerini de sorarım ve adamları dinlerim.

Çoluk çocuk kısmını da dinlerim ama genelde 1 kulağımla dinlerim.

Benim kızdığım trollük. Mesela Twiter'de Kılıçdaroğlunu takip ederim. Bir sürü sahte nikli şahıs, tamamen belden aşağı yorum yapmaya gelmiş. Engelle engelle bitmiyorlar. Belki de 2-3 tane psikopat var (görev bilinci ile) kendilerini 30 kişi gibi gösteriyorlar.

O yüzden çok düşünmem. Sinir bozuyorsa, sanal ortamda uğraşmam çünkü adam var mı yok mu o bile belli değil.

- Üstte yazmışlar zaten. "Cahil" dediğin adamın cehaletine fazla güvenme, hele bizim zamanımızda, ciddi şaşırtabilirler "vay be, demek ki cahil değilmiş" dedirtebilirler. 

- Ben eski üyelerden birini de sildim. 

AKP, Tayyip, BOP, Allah ne verdiyse konuşuyordu. Rahatsız oldum sildim, napıyım. 

Kendinizce kabul ettiğinizi söylediğiniz düşünceleri kim ne derse desin değiştirmezsiniz.  Şimdi ben açtım okudum ;  yeryüzüne düz diyen, dağlarla sabitledik diyen, 8-9 yaşında bebeklerle evlenmeyi, köleliği mazur gösteren... Kendi kültürüme yabancı bir dini bana kabul etmemi söylerseniz çok ağır konuşurum :)

Domuz eti harammış... Ya alt tarafı et. iyi pişirirsen  tadı güzel sağlıklı da. canım çekti. neyse konu dağılmasın. 

"bak sen yaratıldın, yoksa vitamin din bili bili bili" şeklinde konuşan insanlara karşı da ayrı bir nefretim var.

Amino asitlerden meydana geldiğim konusunda anlaşabiliriz fakat;

Eyyy Nair , ilahi bir güç seni eliyle oluşturdu. Hacer- esved taşı'da zaten Meteour değildir :wacko: diyen vatandaşa diyecek bir söz bulamam.

söylenecek söz çok, birde youtube'de "İMANA GETİRİLEN ATEİST" adı altında videolar yokmu... ahh ahh.  Gel beni getir yazdım altına yorumumu sildiler. 

zoru gördüklerinde topuk.

bakın gördünüz mü bende en az sizin kadar doluyum. En azından belirli bir nefret çizgisinde sabit olmama karşın, ünlü bir ata sözünü hep aklımda tutmaya çalışıp beladan uzak duruyorum

En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.

Mustafa Kemal Atatürk

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...