Jump to content

Goethe'nin Muhammed şiiri.

Recommended Posts

Şimdi, Donatello23 yazdı:

- Benim istemediğim bunun Jaques Cousteau olayı haline gelmesidir.

Cousteau hem müslüman değildir hem de "denizlerin karışmaması" filan yok benim bildiğim. Şehir efsanesi.

Yusuf İslam vardır (70'lerin müzisyenlerinden). O da kendi seçip olmuştur. Büyütülecek bir şey de değil. 

Cousteau bu söylentilerden o kadar bıkmıştır ki, sonunda vakfı aracılığıyla şu açıklamayı yapmak zorunda kalmıştır.

image.thumb.png.89db8655b73ba96198128af8a05cccc7.png

Goethe Muhammed hakkında şiir yazabilir. Ben hiç okumamıştım, hatta duymamıştım bile. O yüzden ilginç buldum. Hatta konu sarpa sarmasın diye daha en başta Müslüman olmuş mu diye sordum. Çünkü olacakları gördüm. Bu Huuu hiç öyle boşuna başlık açmaz. Muhakkak bir amaç güder. 

Goethe Müslüman falan değil. Konu tartışmalı da değil. Cousteau gibi açık açık "Manyak mısınız, Müslüman falan değilim" demediği için tartışmalı diyorsunuz. 

Kaldı ki Müslüman olsa ne olur? Biz bundan etkilenip dine mi geçeceğiz? Ne olacak? Onun yazıp yazmadığı kesin bile olmayan cümlelerden bize ne?

Bunları Müslüman bir forumda yapsa anlarım. Gayet uyar. Aa, ne hoşmuş der, okurlar, dinleriyle gurur da duyarlar. Haklarıdır.

Ama ateistin, sevilen bir edebiyatçının bir din hakkındaki kişisel hislerinden etkilenmesi pek öyle mümkün değildir.

Hele bir de bize özellikle sunuluyorsa, rahatsız eder. Bilgi zemininde de bir değeri yok. Şiir yazmış, İslam'la ilgili olumlu düşünceleri varmış. Bitti. Bu kadarını bilmek yeter.

Ki doğru olup olmadığını bile bilmiyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 dakika önce, Huuu yazdı:

Bunları okuduğum için sizlerin yerine ben utanıyorum. Hem bu kadsr akılsız olduğunuz için, hem de böyle ihbarcı bir kişiliğe sahip olduğunuz için...

Bu alıntıyı kaybolmasın diye, arşivde dursun diye yaptım. Siz devam edin. 

İhbarcı ne demek be? Haddini bil, ağzını topla. 

İleti raporlamak yazarın görevidir. Yöneticiler özellikle rica ederler çünkü herkesi ve her başlığı takip edemezler. 

İnatla Müslüman değilim deyip durduğun halde İslam savunmayı da aşıp artık tebliğe filan çıkman çok rahatsız edici.

Epihippas senden şüphelenmekle utanılacak bir şey yapmıyor. Ben senin ruhçu tiplerin İslam'la uğraşmadığını ama dinsize karşı savunmaya geçtiğini, daha en başında söylemiştim. İlk geldiğin zamanlardı galiba.

Ama sen daha da ötesi çıktın. Nedir amacın bilmiyorum ama burayı böyle Müslüman forum, ateistleri de aptal sanmaktan bi vazgeç.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Goethe Muhammed hakkında şiir yazabilir. Ben hiç okumamıştım, hatta duymamıştım bile. O yüzden ilginç buldum. Hatta konu sarpa sarmasın diye daha en başta Müslüman olmuş mu diye sordum. Çünkü olacakları gördüm. Bu Huuu hiç öyle boşuna başlık açmaz. Muhakkak bir amaç güder. 

Goethe Müslüman falan değil. Konu tartışmalı da değil. Cousteau gibi açık açık "Manyak mısınız, Müslüman falan değilim" demediği için tartışmalı diyorsunuz. 

Kaldı ki Müslüman olsa ne olur? Biz bundan etkilenip dine mi geçeceğiz? Ne olacak? Onun yazıp yazmadığı kesin bile olmayan cümlelerden bize ne?

Bunları Müslüman bir forumda yapsa anlarım. Gayet uyar. Aa, ne hoşmuş der, okurlar, dinleriyle gurur da duyarlar. Haklarıdır.

Ama ateistin, sevilen bir edebiyatçının bir din hakkındaki kişisel hislerinden etkilenmesi pek öyle mümkün değildir.

Hele bir de bize özellikle sunuluyorsa, rahatsız eder. Bilgi zemininde de bir değeri yok. Şiir yazmış, İslam'la ilgili olumlu düşünceleri varmış. Bitti. Bu kadarını bilmek yeter.

Ki doğru olup olmadığını bile bilmiyoruz.

Sözcü okuya okuya kafanın tıkandığı yer şurası, ben sizlerin pislik, zombi, vb laflarla karaladığınız, aşağıladığınız bir adam hakkında batı'lı bir aydın neler yazmış, ona nasıl yaklaşmış, bunu size göstermek istedim. Yoksa tabii ki Goethe müslüman olsa ne, olmasa ne... kaptan Cousteau müsluman degildi. Olsaydı da zerre kasar önemi yok.

Tipik, ortalama, vasat bir müslümanla, tipik, ortalama, vasat bir ateist, ne kadar da ortak noktalar taşıyor, değil mi? :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Huuu yazdı:

Sözcü okuya okuya kafanın tıkandığı yer şurası, ben sizlerin pislik, zombi, vb laflarla karaladığınız, aşağıladığınız bir adam hakkında batı'lı bir aydın neler yazmış, ona nasıl yaklaşmış, bunu size göstermek istedim. Yoksa tabii ki Goethe müslüman olsa ne, olmasa ne... kaptan Cousteau müsluman degildi. Olsaydı da zerre kasar önemi yok.

Tipik, ortalama, vasat bir müslümanla, tipik, ortalama, vasat bir ateist, ne kadar da ortak noktalar taşıyor, değil mi? :)

Sen o peygamber karakterinden daha ahlaksız, aha pislik, daha adi bir tipsin.

Tükürürüm senin Muhammed'ine de batılı aydınına da. Aptal. Gelmiş tereciye tere satıyor.

Al aptal saptal safsatalarını, duygu sömürülerini, hastalıklı inançlarını, başka kapıya git şimdi.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

İhbarcı ne demek be? Haddini bil, ağzını topla. 

İleti raporlamak yazarın görevidir. Yöneticiler özellikle rica ederler çünkü herkesi ve her başlığı takip edemezler. 

İnatla Müslüman değilim deyip durduğun halde İslam savunmayı da aşıp artık tebliğe filan çıkman çok rahatsız edici.

Epihippas senden şüphelenmekle utanılacak bir şey yapmıyor. Ben senin ruhçu tiplerin İslam'la uğraşmadığını ama dinsize karşı savunmaya geçtiğini, daha en başında söylemiştim. İlk geldiğin zamanlardı galiba.

Ama sen daha da ötesi çıktın. Nedir amacın bilmiyorum ama burayı böyle Müslüman forum, ateistleri de aptal sanmaktan bi vazgeç.

Bir şiir paylaştım ve sonra da siz ikinizin aptal saptal sataşmalarınıza cevap verdim. Bu mu tebliğ?..

Ateistleri aptal sanmıyordum, sizleri tanıyıncaya kadar. :)

tarihinde Huuu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Huuu yazdı:

Bir şiir paylaştım ve sonra da siz ikinizin aptal saptal sataşmalarınıza cevap verdim. Bu mu tebliğ?..

Ateistleri aptal sanmıyordum, sizleri tanışıncaya kadar. :)

Sen kasabalı kurnazısın kardeşim. Kasabalı senin kafan. Cehaletini, aptallığını örtmek için birtakım insanları kullanıp duruyor, her fırsatta safsataya başvurup bel altı çalışıyorsun.

Sıkıldım artık senin ahlaksızlığından. Polemikçisin de, insan iyi niyetle de iki satır yazsa çamur gibi bulaşıyor ve sonunda çileden çıkarıyorsun.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sen o peygamber karakterinden daha ahlaksız, aha pislik, daha adi bir tipsin.

Tükürürüm senin Muhammed'ine de batılı aydınına da. Aptal. Gelmiş tereciye tere satıyor.

Al aptal saptal safsatalarını, duygu sömürülerini, hastalıklı inançlarını, başka kapıya git şimdi.

Bu küfürleri de Sözcü'den mi öğreniyorsunuz? 10 kupona en şahin, en şedid küfürler kitabı mı veriyorlar size? Ama bil ki asıl bu küfürler sizleri o dediğiniz kalıba sokuyor. Yâni yukarıda koyulaştırdığım sözlerin olduğu kalıba... kokusu buraya dek geliyor!

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Huuu yazdı:

Bunları okuduğum için sizlerin yerine ben utanıyorum. Hem bu kadsr akılsız olduğunuz için, hem de böyle ihbarcı bir kişiliğe sahip olduğunuz için...

- Eppihippas gibileri engellemeniz gerekiyor. Mouse'u isminin üzerine getirip tutun. "Yasakla" dediniz mi bitiyor.

Cousteau konusunda kaynak da verelim: http://wikiislam.net/wiki/Jacques_Cousteau_(Conversion_to_Islam)

Demin baktım Normal Wikipedia'da bu konu hakkında yer bile verilmemiş. 

Bazı insanlarda halen böyle bir "İslamı Yayma" anlayışı var. Dİnlerin en büyük problemi de bu bence. Yayılmaları lazım :) 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sen kasabalı kurnazısın kardeşim. Kasabalı senin kafan. Cehaletini, aptallığını örtmek için birtakım insanları kullanıp duruyor, her fırsatta safsataya başvurup bel altı çalışıyorsun.

Sıkıldım artık senin ahlaksızlığından. Polemikçisin de, insan iyi niyetle de iki satır yazsa çamur gibi bulaşıyor ve sonunda çileden çıkarıyorsun.

Saçmalama turkish. Alt tarafı bir şiir yazdım. Goethe'nin bir şiiri bu. Ne olur, ne çıkar ki bundan?

Bence sen baştan tekrsr bir oku yazılanları. Konuyu buraya nasıl çektiniz, bir gör. Anlama imkanın varsa da anla.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Huuu yazdı:

İhbarcı filan değiliz,güya bizi aptal yerine koyup,yalan söylemekten çekinmiyorsun..

Yalan söylenmesinden nefret ediyorum..

Bizler de aptal değiliz.

Bunu bil..

Dürüst ol ,islamı savun,..takiyye yapma..

Kriterimiz bu.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Huuu yazdı:

Bu küfürleri de Sözcü'den mi öğreniyorsunuz? 10 kupona en şahin, en şedid küfürler kitabı mı veriyorlar size? Ama bil ki asıl bu küfürler sizleri o dediğiniz kalıba sokuyor. Yâni yukarıda koyulaştırdığım sözlerin olduğu kalıba... kokusu buraya dek geliyor!

Küfürün ağa babasını sen ediyorsun bu forumda. Gelmişsin iki kuruşluk aklına, ateistleri yola getirmeye uğraşıyorsun. Peygambere ve İslam'a güzelleme çekmeyi, onu övmeyi aydın olmak diye kakalamaya çalışıyorsun aklınca. 

Sen o sözcü okuyan, Halk TV vb izleyen milyonlara kurban ol, AKP yancısı pislik seni.

İki iletinden birinde Kemalistleri ve muhalif yayın organlarını takip edenleri aşağılayan ve Fethullah'a sırtını dayamış liberal pisliklerden beslenen bir yancısın.

Sürekli politik göndermeler yapmanı görmezden geldim, bunu bir aşağılama mekanizması olarak kullanmanı yok saydım ki konu daha fazla dağılmasın ama bundan sonra alacaksın cevaplarını.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

:D

Neden acaba ?!

Bu işin kolayına kaçmak olur. Açıkça küfreden raporluyorum. Onun dışında şimdi olduğu gibi, o kişiye bu başlık altında cevap vermeme kararı alıyorum. Engellemek pek benim tarzım değil. :)

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Huuu yazdı:

Saçmalama turkish. Alt tarafı bir şiir yazdım. Goethe'nin bir şiiri bu. Ne olur, ne çıkar ki bundan?

Bence sen baştan tekrsr bir oku yazılanları. Konuyu buraya nasıl çektiniz, bir gör. Anlama imkanın varsa da anla.

Başlığa ilk yazanlardanım. Oku bak nasıl iyi niyetle yazmışım, şaşırmışım, sana sorular sormuşum.

Ama sen pis bir polemikçi ve kötü niyetli bir İslam-Muhammed sevicisi olduğundan kendi başlığını, bizlere saldırarak rezil ettin.

Ateistleri adam edeceksin, yola getireceksin, Muhammed hakkında güzel laflarla yazsınlar diye uğraşacaksın, he mi? 

Demek senin ulvi görevin de bu...

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Küfürün ağa babasını sen ediyorsun bu forumda. Gelmişsin iki kuruşluk aklına, ateistleri yola getirmeye uğraşıyorsun. Peygambere ve İslam'a güzelleme çekmeyi, onu övmeyi aydın olmak diye kakalamaya çalışıyorsun aklınca. 

Sen o sözcü okuyan, Halk TV vb izleyen milyonlara kurban ol, AKP yancısı pislik seni.

İki iletinden birinde Kemalistleri ve muhalif yayın organlarını takip edenleri aşağılayan ve Fethullah'a sırtını dayamış liberal pisliklerden beslenen bir yancısın.

Sürekli politik göndermeler yapmanı görmezden geldim, bunu bir aşağılama mekanizması olarak kullanmanı yok saydım ki konu daha fazla dağılmasın ama bundan sonra alacaksın cevaplarını.

Kusura bakma  ama çok kalın kafalısın ve ahlaken de düşük birisin. Bu başlığın altında ilk trollük yorumları sen başlattın, hatırla. Ben espirili cevaplar verdim. Alaycı biraz... evet, bunu da mı yapmayaydım? 

Bakalım seni adam edebilecek miyim? Zor, ama deneyeceğim... :)

tarihinde Huuu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Başlığa ilk yazanlardanım. Oku bak nasıl iyi niyetle yazmışım, şaşırmışım, sana sorular sormuşum.

Ama sen pis bir polemikçi ve kötü niyetli bir İslam-Muhammed sevicisi olduğundan kendi başlığını, bizlere saldırarak rezil ettin.

Ateistleri adam edeceksin, yola getireceksin, Muhammed hakkında güzel laflarla yazsınlar diye uğraşacaksın, he mi? 

Demek senin ulvi görevin de bu...

Evet, ilk bir iki mesajın iyiydi. Ben de şaşırdım hatta, hatırlıyorum. Sonra  o saçma "zamanı boşa harcama" mesajların geldi. Sonra şu senin diğer muhbir ortağının saçma ve sataşmalı mesajları... Sonra birden beni tebliğci sanmaya ve ilan etmeye kalktınız. Bu o kadar aptalcaydı ki!.. :)

Kendi yaptıklarınızı görün. Kafanızı o şekilde çalıştırın. Etki, tepki, vb,.. böyle bakın...

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Huuu yazdı:

Biliyorum ama bunu yapmak da istemiyorum. 

- Mecbursunuz. Twitter'de filan da aynı şekilde. İletişimi sabote eden adamla bağlantıyı sürdürme mecburiyetiniz yok.

Keçileri kaçırmamakta fayda var :) 

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...