Jump to content

Aşk ya da sevgi adını siz koyun

Recommended Posts

Şimdi, anibal yazdı:

İyide, kadın zaten sevmez ki, bunu nerden çıkardın? 

Erkek razı mı, aynen, ötesi de martaval. Gerçeklerle yaşamayı öğrenmek zorundasın, hepsi bu. Kazandığın para, aslında bir veya daha çok kadına yedirmek için. Sen, kadını kendine kadın edememişsen, o senin sorunun. 

Erkek, kadinin onu sevdigini saniyor ama.

Sana bir ornek vermek istiyorum. Etinden faydalanmak icin daha buyuk bir canli yarattigimizi dusun. Bu canlilari kesiyoruz, ama bir tanesi "beni oldurme" diyor. Ben ona "sen zaten benim sayemde var oldun" desem, tuhaf olmaz miydi?

Karsisindaki erkegi manipule ederek parasini yiyen kadin, ahlaksizdir. Ama evrimsel dusununce, erkekler, kadinlari beslemek icin, kadinlar tarafindan var edildi, oyle mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 440
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, investor said:

Erkek, kadinin onu sevdigini saniyor ama.

Sana bir ornek vermek istiyorum. Etinden faydalanmak icin daha buyuk bir canli yarattigimizi dusun. Bu canlilari kesiyoruz, ama bir tanesi "beni oldurme" diyor. Ben ona "sen zaten benim sayemde var oldun" desem, tuhaf olmaz miydi?

Karsisindaki erkegi manipule ederek parasini yiyen kadin, ahlaksizdir. Ama evrimsel dusununce, erkekler, kadinlari beslemek icin, kadinlar tarafindan var edildi, oyle mi?

Tabi ya, kurbanda kaçan danalar da, millete eğlence çıksın diye kaçıyor di mi?

Önce o ufak aklına bir sok: Varedilme falan diye bir şey yok. 

Kadını daha iyi besleyen, daha çok üredi, hepsi bu. Ve erkeğin güdüleri onu beslemeye, kadınınkilerde ondan beslenmeye evrildi.

Karşındaki erkek, erkek olsun, manipüle falan olmasın, o onun kendi sorunu. Doğa böyle bir şey, işine geliyorsa. Gidip kız yurdunun önünde 31 çekecek kadar ezik adam, parası olmadan hangi kıza dokunabilir ki?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Tabi ya, kurbanda kaçan danalar da, millete eğlence çıksın diye kaçıyor di mi?

Önce o ufak aklına bir sok: Varedilme falan diye bir şey yok. 

Kadını daha iyi besleyen, daha çok üredi, hepsi bu. Ve erkeğin güdüleri onu beslemeye, kadınınkilerde ondan beslenmeye evrildi.

Karşındaki erkek, erkek olsun, manipüle falan olmasın, o onun kendi sorunu. Doğa böyle bir şey, işine geliyorsa. Gidip kız yurdunun önünde 31 çekecek kadar ezik adam, parası olmadan hangi kıza dokunabilir ki?

Yahu ben bundan mi bahsediyorum, ne sacmaliyorsun sen?

Sana diyorum ki, erkek parasini yedirmek istiyorsa, yedirsin. Ama, karsisindaki erkekten hoslaniyor gibi yapip, sadece parasini yiyen kadin, ahlaksizlik yapiyor demektir.

Sitelerde Paylaş
49 minutes ago, investor said:

Yahu ben bundan mi bahsediyorum, ne sacmaliyorsun sen?

Sana diyorum ki, erkek parasini yedirmek istiyorsa, yedirsin. Ama, karsisindaki erkekten hoslaniyor gibi yapip, sadece parasini yiyen kadin, ahlaksizlik yapiyor demektir.

Neden yapsın ki? Zorla yemiyor ya parasını? İşte bunu anlamadın gittin. 

Erkek bundan zevk alıyorsa, kendini iyi hissediyorsa, sorun ne? Hissetmiyorsa, yedirmezsin olur biter. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, anibal yazdı:

Neden yapsın ki? Zorla yemiyor ya parasını? İşte bunu anlamadın gittin. 

Erkek bundan zevk alıyorsa, kendini iyi hissediyorsa, sorun ne? Hissetmiyorsa, yedirmezsin olur biter. 

Anlatamiyorum galiba. Bir kadin, erkegi manipule ederek kendisine baglayip, sadece parasini yemek icin birlikte oluyorsa, bu kadin ahlaksizdir. Anlamiyor musun?

Tabi sana gore ahlaksiz olmayabilir. Hatta bana "kadinlar neden erkeklerin parasini yemesinler ki?" diyordun. Cok mantikli buluyorsun galiba. Ahlaksiz seni...

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, investor said:

Anlatamiyorum galiba. Bir kadin, erkegi manipule ederek kendisine baglayip, sadece parasini yemek icin birlikte oluyorsa, bu kadin ahlaksizdir. Anlamiyor musun?

Tabi sana gore ahlaksiz olmayabilir. Hatta bana "kadinlar neden erkeklerin parasini yemesinler ki?" diyordun. Cok mantikli buluyorsun galiba. Ahlaksiz seni...

,

Sen kafana göre ahlak icat edip, sağa sola sıvayacak adam değilsin, rezil herif...

İstemiyorsan sen yedirme. Emin ol hiç bir kız seni sevmeyecek zira.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

,

Sen kafana göre ahlak icat edip, sağa sola sıvayacak adam değilsin, rezil herif...

İstemiyorsan sen yedirme. Emin ol hiç bir kız seni sevmeyecek zira.

Iyi ama, kadinlarin sevip sevmemesi ile konumuzun ne alakasi var? Neyse, siktir git, seninle ugrasamam. Yarin sinavim var zaten.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Şef said:

Kesin bilgi mi..?? Ona göre yayacağım.... Hocam... Nasıl yani kadınlar sevmez derken..???

Sever de, erkeklerin anladığı anlamda aşık olmazlar. Malum aşk hikayelerinde bile, dağı delen, çöle düşen salaklar erkeklerdir. Yani kesin bilgi sayılır. Yayabilirsin.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, albastı yazdı:

Sever de, erkeklerin anladığı anlamda aşık olmazlar. Malum aşk hikayelerinde bile, dağı delen, çöle düşen salaklar erkeklerdir. Yani kesin bilgi sayılır. Yayabilirsin.

Masalları kesin bilgi olarak kabul etmiyoruz ama...

Kadınların sevmediğini, aşık olmadığını neye dayanarak söyleyebiliriz..?? Bunun kadınlara nasıl bir evrimsel avantaj olduğunu açıklayabilir misin??

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Şef said:

Masalları kesin bilgi olarak kabul etmiyoruz ama...

Kadınların sevmediğini, aşık olmadığını neye dayanarak söyleyebiliriz..?? Bunun kadınlara nasıl bir evrimsel avantaj olduğunu açıklayabilir misin??

Anibal bunu uzun uzun açıklamış. Özetle; Kadınların çocuk yapma ve büyütme için zamanları kısıtlı. Bu süreyi yanlış kişi ile harcamak üremeyi tehlikeye atar.  Erkek doğru, yanlış yüzlerce kadını dölleyebilir ama kadının böyle bir şansı yok. 

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, albastı yazdı:

Anibal bunu uzun uzun açıklamış. Özetle; Kadınların çocuk yapma ve büyütme için zamanları kısıtlı. Bu süreyi yanlış kişi ile harcamak üremeyi tehlikeye atar.  Erkek doğru, yanlış yüzlerce kadını dölleyebilir ama kadının böyle bir şansı yok. 

Eeee... Sonuç..??? Doğru erkeği bulduğunu düşündüğünde bile sevmiyor, ona bağlanmıyor öyle mi..?? Bu özet geçtiğin cümle ile sen kadınların sevmeyeceğine ikna mı oldun..???

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, Şef yazdı:

Eeee... Sonuç..??? Doğru erkeği bulduğunu düşündüğünde bile sevmiyor, ona bağlanmıyor öyle mi..?? Bu özet geçtiğin cümle ile sen kadınların sevmeyeceğine ikna mı oldun..???

Erkek kadına farklı bir tür bağ kuruyor, kadın da erkeğe, bunu anibal açıkladı zaten, ama sizin kastınızı anlamadım, 

siz diyorsunuz ki sanki eşler sosyal aktivitelerini devam ettirmeseler de bağlı kalacaklar, ilişki dinamiktir, monoton yaşamak ilişkiyi bitirebilir diye düşünmekteyim,

kadınların bağ kurmama olayının olduğunu sanmıyorum, sonuçta yumurtalarını dölleyip, onlara en iyi şekilde birisini bulup almak ve onu elinde tutmak bir bağdır, bunun erkeklerin kadınlara duyduğu bağdan farklı aşikar, fakat buna kadınların erkeklere karşı bağ kurmuyor dememiz mantıksız. Sonuçta erkeğini bulduğunda kendisini ona muhtaç olarak görecektir

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Şef said:

Bağlanmaz, erkeğin onu sürekli orada tutması gerekir. Senin ikna olman değil mesele, gerçek bu. Erkek bir şekilde kadına ters bir şeyler yaparsa, hiç tereddüt etmez, bırakır geçer. 

Kadınların adı neden nanköre çıkmıştır, hiç düşünmedin mi?

Sitelerde Paylaş

Kadının davranışını anlamak için, erkeğin davranışını anlamanız lazım. 

Erkek, kadını alır, işini görür, o an artık işi bitmiştir. Kadını bir daha görmese bile farketmez, gerisi kendiliğinden gelecektir. Gidip leoparlara bakabilirsiniz mesela nasıl oluyormuş. Erkek sever, aşık olur ki, kadınla yattıktan sonra da onun yanında kalmaya devam etsin. İşte erkekteki aşk böyle bir şey. Ama kadında bu yok, sadece ihtiyaç hissetme var. Erkeğe ihtiyaç duydukça, onunla olmaya devam eder, ihtiyaç hissetmiyorsa, basar geçer. 

Fakat, ihtiyaç falan gibi kavramları basit, sıradan günlük ihtiyaç gibi düşünmeyin. Bir hayli daha fazlasıdır, kendini güvende hissetmek, kendini özel hissettirmek falan gibi bir sürü şey vardır kadınların ihtiyaç listesinde, ama elbise, lüks çanta,araba falan yer almaz. Ha, bir de tabi gene o saçma siyah beyaz zırvasına da kapılmayın. Kadının işi bittiğinde derhal gidecek diye bişeyde yok elbette, niye hazır her gün eve ekmek getiren bir mal varken, ondan vazgeçsin?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, anibal yazdı:

Kadının davranışını anlamak için, erkeğin davranışını anlamanız lazım. 

Erkek, kadını alır, işini görür, o an artık işi bitmiştir. Kadını bir daha görmese bile farketmez, gerisi kendiliğinden gelecektir. Gidip leoparlara bakabilirsiniz mesela nasıl oluyormuş. Erkek sever, aşık olur ki, kadınla yattıktan sonra da onun yanında kalmaya devam etsin. İşte erkekteki aşk böyle bir şey. Ama kadında bu yok, sadece ihtiyaç hissetme var. Erkeğe ihtiyaç duydukça, onunla olmaya devam eder, ihtiyaç hissetmiyorsa, basar geçer. 

Fakat, ihtiyaç falan gibi kavramları basit, sıradan günlük ihtiyaç gibi düşünmeyin. Bir hayli daha fazlasıdır, kendini güvende hissetmek, kendini özel hissettirmek falan gibi bir sürü şey vardır kadınların ihtiyaç listesinde, ama elbise, lüks çanta,araba falan yer almaz. Ha, bir de tabi gene o saçma siyah beyaz zırvasına da kapılmayın. Kadının işi bittiğinde derhal gidecek diye bişeyde yok elbette, niye hazır her gün eve ekmek getiren bir mal varken, ondan vazgeçsin?

Sana bosuna ahlaksiz demiyorum.

Kadinin yaptigi bu davranisi normal goruyorsun. Aslinda, sahtekarlik yapmaktan, hirsizliktan bir farki yok bunun. Belki sen de insanlari somurmeyi cok sevdigin ve bunda bir sorun gormedigin icin, bu davranisi normal goruyorsun.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, investor said:

Sana bosuna ahlaksiz demiyorum.

Kadinin yaptigi bu davranisi normal goruyorsun. Aslinda, sahtekarlik yapmaktan, hirsizliktan bir farki yok bunun. Belki sen de insanlari somurmeyi cok sevdigin ve bunda bir sorun gormedigin icin, bu davranisi normal goruyorsun.

Normal zaten, ne olmasını bekliyorsun. 

Hatta, çok zaman kadınlar, erkekten karşılayamadıkları ihtiyaçlarını gider başka erkeklerden karşılarlar. Bu hemen her zaman geçerlidir aslında, ama bazı kadınlar abartır, aynı şeyi, birden fazla erkekten almaya çalışır. 

İster ademden geldiğini düşün, istersen evrimle yada uzaydan geldiğimizi, farkeden bir şey olmaz. Kadın böyle bir şey. Senin teranen, aslanı ceylanı yemekle sapık bir katil ilan etmek gibi absürt bir laf sadece.

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, anibal yazdı:

Normal zaten, ne olmasını bekliyorsun. 

Hatta, çok zaman kadınlar, erkekten karşılayamadıkları ihtiyaçlarını gider başka erkeklerden karşılarlar. Bu hemen her zaman geçerlidir aslında, ama bazı kadınlar abartır, aynı şeyi, birden fazla erkekten almaya çalışır. 

İster ademden geldiğini düşün, istersen evrimle yada uzaydan geldiğimizi, farkeden bir şey olmaz. Kadın böyle bir şey. Senin teranen, aslanı ceylanı yemekle sapık bir katil ilan etmek gibi absürt bir laf sadece.

Eger kadin, erkegini artik begenmiyorsa, medeni bir sekilde ayrilmali. Bu erkek zengin, bunun parasini yemeliyim, neden ayrilayim diye dusunen bir kadini sahtekar bulmuyor musun?

Soruma cevap ver, uzatma.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, investor yazdı:

Eger kadin, erkegini artik begenmiyorsa, medeni bir sekilde ayrilmali. Bu erkek zengin, bunun parasini yemeliyim, neden ayrilayim diye dusunen bir kadini sahtekar bulmuyor musun?

Soruma cevap ver, uzatma.

Ahlaki düşüncelerin biyolojinin zerre umrunda değil.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Bir Buçuk yazdı:

Ahlaki düşüncelerin biyolojinin zerre umrunda değil.

Ben bir erkegim, degil mi? Bir kadini her zaman senin yaninda olacagim, seni seviyorum filan diyerek kandirabilirim. Daha sonra yataga atar ve o kadini birakirim. Cocuk buyutme isini ona birakir, baska kadinlari avlarim.

Evrimsel olarak bu avantajli. Ama karsimdaki kisiyi kandirmis olurdum. Bunun sahtekarliktan farki yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...