Jump to content

Aşk ya da sevgi adını siz koyun

Recommended Posts

15 saat önce, anibal yazdı:

Merak etmiş gibi. Mesela, "Kahve falı duymuştum, ama hiç denk gelmedi, nasıl bakılıyor o?" gibisinden ona sor, gözlerine bakarak. Bir şeyleri sor arada, çok mu beklemek gerekiyor, fincanın dibine işaret parmağı mı konacak illa falan gibi. Gözüne bak o anlatıken, eliyle gösterirse falanda eline bak, başını salla falan, anladım babında, sonra gene gözünün içine bak, sanki her harfini özümsemek istiyormuş gibi, konuştuklarının.

Ama takdir etmeyi unutma, bir şekilde, abartılı değil, hafifçe ve doğrudan.Unutma, ne kadar az konuşursan, o kadar az batarsın. Ama ne kadar çok dinlersen, birebir, ortaya değil, sana söyleyerek, o sana o kadar batar. 

Anibal az konuşmak daha az riskli midir sence?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 440
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minutes ago, adalet123 said:

Anibal az konuşmak daha az riskli midir sence?

Yanlış bir şey söyleme ihtimalizin azalır, bu kadar basit. 

Hiç bir erkek, maalesef, hiç bir zaman kadının tam aradığı hammadde olma durumunda değildir. Sizin taktiksel davranak kendinizi o erkek gibi göstermeniz gerekiyor. O zaman, mutlak şekilde diğer erkeklerden ayrılır, eşi benzeri olmayan ve kaçırılmaması gereken erkekmiş gibi olursunuz. Bu süreçte, özellikle ilk dönemde, ne kadar az, sonuç odaklı ve öz konuşursanız, o kadar az yanlış yapıp gerçeğinizi belli etmiş olursunuz. 

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, investor yazdı:

Evet, yalan soylemelisin. Anibal sana sahtekar olmayi ogretiyor. Olmadigin biri gibi davranip, kizi nasil elde edebilirsin...

Aslında doğru söylüyorsun. Anibal'in burada yaptığı tam olarak karaktersiz bir zampara yaratmak. Üstelik kadınların en nefret ettiği bir tiptir bu. 

Ve bu taktikler işe de yaramaz, çünkü kadınlar karşılarındaki insanın gerçek duygularını anlamakta gerçekten de çok yeteneklidir. Evrim onları üstün bir seziş yeteneğiyle donatmıştır. 

Bir kadın bir erkeği şöyle bir süzdüğünde onun ne karakterde olduğunu, gerçek niyetini ve daha birçok özelliğini onun beden dilinden okuyabilir.  Yani bir kadını elde etmek için sahte bir kılığa bürünme çabaları genelde toplum içinde rezil edilmekten başka bir sonuç vermez. 

Fakat ortada samimi duygular, yani aşk varsa işte o zaman iş değişir. Çünkü esasen bir erkeği adam eden şey kadınına duyduğu aşktır.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, ŞüpheciTürk said:

Aslında doğru söylüyorsun. Anibal'in burada yaptığı tam olarak karaktersiz bir zampara yaratmak. Üstelik kadınların en nefret ettiği bir tiptir bu. 

Ve bu taktikler işe de yaramaz, çünkü kadınlar karşılarındaki insanın gerçek duygularını anlamakta gerçekten de çok yeteneklidir. Evrim onları üstün bir seziş yeteneğiyle donatmıştır. 

Bir kadın bir erkeği şöyle bir süzdüğünde onun ne karakterde olduğunu, gerçek niyetini ve daha birçok özelliğini onun beden dilinden okuyabilir.  Yani bir kadını elde etmek için sahte bir kılığa bürünme çabaları genelde toplum içinde rezil edilmekten başka bir sonuç vermez. 

Fakat ortada samimi duygular, yani aşk varsa işte o zaman iş değişir. Çünkü esasen bir erkeği adam eden şey kadınına duyduğu aşktır.

Size de, evrim denen şeyi gayet yalamış yutmuş biri, o evrimsel seçme makinesini kandırmanın yolunu gösteriyor, daha ne istiyorsunuz?

Bir şeyi karıştırıyorsunuz, daha doğrusu farketmiyorsunuz. Burada erkeklerden bahsetmiyoruz genel olarak. Ve acaba, bu davranışın erkeğin de, kadının da acayip şekilde çıkarına olabileceğini düşündünüz mü? Hatta bunun, erkeğin tam olarak seveceği kızdan başkasına dönüp bakmayacak hale getirebileceğini? Karaktersiz bir zampara değil, tersine son derece sağlam, adam gibi adam denebilecek bir şey ortaya çıkabileceği hiç aklınıza gelmiyor di mi?

Evrimsel köklerimizi inkar etmeye gerek yok, ister kadın, ister erkek olalım. Bir takım aptalca dayatmalar ile, kendi genlerimize ihanet etmenin anlamı yok. 

Bir ipucu verip, geçeyim. Sizce bu süreç, ters psikoloji yoluyla kadınları etkilerken, erkekleri de etkileyip değiştirebilecek olabilir mi?

Ha, bir de ekleyelim. Şu ana kadar hiç, "Amanda sen kıza 'en bir harbi müslümanın sen olduğunu söyle' falan" dediğimiz oldu mu? Yada ne bileyim "şöyle yalanlar söyle, böyle aşığım sana, deli gibi seviyorum" diye kandır onu falan dediğimiz? Veya "bak şurdan bir şişe votka, bir avuç bilmem ne otu falan, şöyle şöyle karıştır, bir damla çayına olay bitsin..". Yani aslında kandırılan bir halt yok. Sadece bir erkek olarak, kadının sizde görmeyi beklediği tarafınızı ona göstermeniz gerekiyor. Kadın, bir sürü evrim geçti baştan, bu erkek nesli taaa aya gidecek kadar gelişti, bunu bilmez. Aslında her kadının beklediği erkek, her erkeğin içinde duruyor, o yüzden kolay oluyor. 

Baştan bir dikkatli okuyun, erkek gibi dominant olun, erkek gibi özgüvenli olun diyoruz mesela, bunun nesi kandırmaca? Dominant olma taklidi yapın bakalım, kim kanacak size?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, anibal yazdı:

Size de, evrim denen şeyi gayet yalamış yutmuş biri, o evrimsel seçme makinesini kandırmanın yolunu gösteriyor, daha ne istiyorsunuz?

Bir şeyi karıştırıyorsunuz, daha doğrusu farketmiyorsunuz. Burada erkeklerden bahsetmiyoruz genel olarak. Ve acaba, bu davranışın erkeğin de, kadının da acayip şekilde çıkarına olabileceğini düşündünüz mü? Hatta bunun, erkeğin tam olarak seveceği kızdan başkasına dönüp bakmayacak hale getirebileceğini? Karaktersiz bir zampara değil, tersine son derece sağlam, adam gibi adam denebilecek bir şey ortaya çıkabileceği hiç aklınıza gelmiyor di mi?

Evrimsel köklerimizi inkar etmeye gerek yok, ister kadın, ister erkek olalım. Bir takım aptalca dayatmalar ile, kendi genlerimize ihanet etmenin anlamı yok. 

Bir ipucu verip, geçeyim. Sizce bu süreç, ters psikoloji yoluyla kadınları etkilerken, erkekleri de etkileyip değiştirebilecek olabilir mi?

Ha, bir de ekleyelim. Şu ana kadar hiç, "Amanda sen kıza 'en bir harbi müslümanın sen olduğunu söyle' falan" dediğimiz oldu mu? Yada ne bileyim "şöyle yalanlar söyle, böyle aşığım sana, deli gibi seviyorum" diye kandır onu falan dediğimiz? Veya "bak şurdan bir şişe votka, bir avuç bilmem ne otu falan, şöyle şöyle karıştır, bir damla çayına olay bitsin..". Yani aslında kandırılan bir halt yok. Sadece bir erkek olarak, kadının sizde görmeyi beklediği tarafınızı ona göstermeniz gerekiyor. Kadın, bir sürü evrim geçti baştan, bu erkek nesli taaa aya gidecek kadar gelişti, bunu bilmez. Aslında her kadının beklediği erkek, her erkeğin içinde duruyor, o yüzden kolay oluyor. 

Baştan bir dikkatli okuyun, erkek gibi dominant olun, erkek gibi özgüvenli olun diyoruz mesela, bunun nesi kandırmaca? Dominant olma taklidi yapın bakalım, kim kanacak size?

Kadinlar da erkekler de boyle aslinda. Olmadigi biri gibi davranip, karsisindaki kisiyi etkilemeye calisiyor.

Sen ancak kendini kandirabilirsin, anibal.

Sitelerde Paylaş
53 minutes ago, investor said:

Kadinlar da erkekler de boyle aslinda. Olmadigi biri gibi davranip, karsisindaki kisiyi etkilemeye calisiyor.

Sen ancak kendini kandirabilirsin, anibal.

Kendini insandan, homo sapiensten başak bir şey sanan salak, sen kendini kandırmaya devam et, meydan senin.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, anibal yazdı:

Kendini insandan, homo sapiensten başak bir şey sanan salak, sen kendini kandırmaya devam et, meydan senin.

Bunun dediklerim ile ne alakasi var?

Kadinlarin nasil bir erkek istedigini biliyorsun ve ona gore davraniyorsun. Sahtekar.

Sitelerde Paylaş
Just now, investor said:

Bunun dediklerim ile ne alakasi var?

Kadinlarin nasil bir erkek istedigini biliyorsun ve ona gore davraniyorsun. Sahtekar.

Eee, geri zekalı, sen zaten öyle bir erkeksin, erkeksen tabi eğer. Erkeksen, erkek olmanın nesi kötü, angut?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Eee, geri zekalı, sen zaten öyle bir erkeksin, erkeksen tabi eğer. Erkeksen, erkek olmanın nesi kötü, angut?

Bir kiz goruyorsun, bir strateji belirliyorsun ve o kizi kandirmis oluyorsun. Aslinda karsindaki kiz da aynisini yapiyor. Kendin gibi davranmiyorsun.

Sana cok kizmiyorum, merak etme. Herkes ayni.

Sitelerde Paylaş
Just now, investor said:

Bir kiz goruyorsun, bir strateji belirliyorsun ve o kizi kandirmis oluyorsun. Aslinda karsindaki kiz da aynisini yapiyor. Kendin gibi davranmiyorsun.

Sen süzme bir salaksın. Kendin gibi davranmamak ne demek, çıkıp kız gibi etek giymek mi? 

Kızı kandırdığın falan yok, angutluğu da bir bırak artık..

Kız erkek arıyor, sen nesin?

Kız erkek diye şaşırıp bir şempanzenin kendini döllemesini istemiyor, sen şempanze misin?

Kız kendini anlayan erkek istiyor, sen "susadım" dediğinde anlamayacak, sen embesil misin diyecem de, biliyoruz öylesin.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, investor yazdı:

düşünce tarzın çok saçma, çünkü...

karşında bir katil olduğunu düşündüğünde, ona göre kıçını sağlama alırsın, davranışın değişir,

karşında hiperaktif birisi olduğunda davranışını ayarlarsın

sen bir ateistle konuştuğun gibi bir IŞİD'li ile konuşamazsın,

sen x kız arkadaşınla konuştuğun gibi y ile konuşamazsın

kendimize geçici ya  da kalıcı engeller oluşturururuz, sosyal hayatta.

bu sayede sosyal ilişkilerimiz ilerler

yoksa ben küt diye ateistim desem her yeni tanıştığıma,

belki ateist olan birisi bile beni tersleyecektir,

her şeyin sırası vardır, zamanında yapman gerekenleri yaparsın

madem bunları biliyorsun neden buraya yazdın nasıl kızı tavlayacağını diye soracak olursan,

sorun bu bildiklerimi kız meselesine uyarlayamamamdı.

iyi günler

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, CinleriGorenAdam yazdı:

düşünce tarzın çok saçma, çünkü...

karşında bir katil olduğunu düşündüğünde, ona göre kıçını sağlama alırsın, davranışın değişir,

karşında hiperaktif birisi olduğunda davranışını ayarlarsın

sen bir ateistle konuştuğun gibi bir IŞİD'li ile konuşamazsın,

sen x kız arkadaşınla konuştuğun gibi y ile konuşamazsın

kendimize geçici ya  da kalıcı engeller oluşturururuz, sosyal hayatta.

bu sayede sosyal ilişkilerimiz ilerler

yoksa ben küt diye ateistim desem her yeni tanıştığıma,

belki ateist olan birisi bile beni tersleyecektir,

her şeyin sırası vardır, zamanında yapman gerekenleri yaparsın

madem bunları biliyorsun neden buraya yazdın nasıl kızı tavlayacağını diye soracak olursan,

sorun bu bildiklerimi kız meselesine uyarlayamamamdı.

iyi günler

Beni yanlis anlamissin.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, anibal yazdı:

Sen süzme bir salaksın. Kendin gibi davranmamak ne demek, çıkıp kız gibi etek giymek mi? 

Kızı kandırdığın falan yok, angutluğu da bir bırak artık..

Kız erkek arıyor, sen nesin?

Kız erkek diye şaşırıp bir şempanzenin kendini döllemesini istemiyor, sen şempanze misin?

Kız kendini anlayan erkek istiyor, sen "susadım" dediğinde anlamayacak, sen embesil misin diyecem de, biliyoruz öylesin.

Benimle konusurken sectigin kelimelere dikkat et. O klavyeyi bir tarafina sokarim senin.

Kiz, sen onu anladigin icin seninle beraber ise, evet onu kandirmiyorsun.

Konuyu acan kisiye verdigin oneri ne peki? Sasirmadigin halde sasiriyormus gibi yap filan diyorsun mesela. Ya da ona bir seyler anlattir ve onu onayla diyorsun. Bunlar rol yapmak degil mi?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, investor yazdı:

Benimle konusurken sectigin kelimelere dikkat et. O klavyeyi bir tarafina sokarim senin.

Konuyu acan kisiye verdigin oneri ne peki? Sasirmadigin halde sasiriyormus gibi yap filan diyorsun mesela. Ya da ona bir seyler anlattir ve onu onayla diyorsun. Bunlar rol yapmak degil mi?

buna karşıdakini o an için bozmamak deniyor,

bu olayı ateistforumda pek sık gerçekleştirmiyoruz aslında, özellikle erkekler olarak...

alttan alma da denilebilir

aslında karşıdaki bireye, savunduğu fikir vasat ve üstü olduğunda, fikrinin saygıyı hakettiğini hissettirmemiz güzel bir şey,

belki de böyle küçük alttan almalarla, saygı duyma olayını, bir süre sonra içinden gelerek yapabilir hale gelebiliriz

investor, buraya yazdığımız şeyleri hayatımızda zaten yapıyoruz

adamın bu yazdıkları şeyleri, ben bir kıza yapayım diye demesi mi yanlış oluyor

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, investor said:

Şaşırmadığın halde şaşırıyor gibi yap mı? Bunu ben mi yazmışım, kafam iyiymiştir diyecem de, pek olası değil.

Yani kıçından sallıyorsun. Ona bir şeyler anlattır demek, onu aldatmak mı? 

Saçlarını traş ediyor musun mesela, elini falan yıkıyor musun? O halde susta daha çok batma embesil herif, eğer samimiysen, ne elini yıkar, ne saçını tarar, ne de tırnağını kesersin, bizde helal olsun deriz, kendi gibi oldu sana bakan kız olursa da, lab'a götürür, evrimimizi aydınlatacak en ilkel kızı bulduk diye kendisiyle ilgileniriz.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, investor yazdı:

Senin etkilemeye calistigin kiz, kendine guvenen bir erkek istiyor. Eger sen, kendine guvenmedigin halde, cool ve kendine guvenen biri gibi davranirsan, bu kizi kandirmis olmaz misin?

cool'luk olayını geri kazanma olayımı anlatmıştım,

kızı uzaktan gördüğüm kadarıyla fazla büyütmüşüm...

yanında oturum daha iyi gözlemlediğimde, tanrıça kadar güzel olmadığını farkettim, bazı görüşlerinin saçmalığını farkettim,

değeri düşük gördüğüm kişilere, zaten cool'um.

olması gereken şeyler, ben istemeden oldu, iyi ki mükemmel bir kız değilmiş zaten.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, investor said:

Senin etkilemeye calistigin kiz, kendine guvenen bir erkek istiyor. Eger sen, kendine guvenmedigin halde, cool ve kendine guvenen biri gibi davranirsan, bu kizi kandirmis olmaz misin?

Davranamazsın ki geri zekalı. Bunu anlamayan bir şabalaksın, kızın karşısında titrersin basbaya, kekelersin, gözünün içine bakamazsın. O kadar embesilsin ki, öyle böyle değil. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, CinleriGorenAdam said:

cool'luk olayını geri kazanma olayımı anlatmıştım,

kızı uzaktan gördüğüm kadarıyla fazla büyütmüşüm...

yanında oturum daha iyi gözlemlediğimde, tanrıça kadar güzel olmadığını farkettim, bazı görüşlerinin saçmalığını farkettim,

değeri düşük gördüğüm kişilere, zaten cool'um.

olması gereken şeyler, ben istemeden oldu, iyi ki mükemmel bir kız değilmiş zaten.

Aslında sana olanı söyleyeyim, biraz daha erkek oldun. Kıza bakışın daha erkek gözüyle, yani daha objektif oldu. Elbette bunda şu ana kadar dediklerimizin önemli bir payı da yok değildir sanıyorum.

Eğer sen, bu meseleye öyle bakmamasaydın, yatıp kalkıp kızı düşünecek, açılsam mı, ne halt etsem diye kendini yiyip, kıza daha çok batacak ve "aşkın gözü kördür" lafındaki kör adam olacak, onu öyle göremeyecektin. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...