Jump to content

Aşk ya da sevgi adını siz koyun

Recommended Posts

1 dakika önce, anibal yazdı:

Çünkü sen hem ahmak, hemde embesil olduğun için, bunun yanlış ve ters bir şey olmadığını anlamıyorsun. Benim ahmak olup olammam değil meselemiz, senin hem ahmak, hemde embesil olman.

Ben kisilikten, karakteristik ozelliklerden bahsediyorum ayrica. Sen ise sac, tirnak diyorsun.

Bunaldim gercekten. Seninle medenice tartisilamaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 440
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, investor said:

Ben kisilikten, karakteristik ozelliklerden bahsediyorum ayrica. Sen ise sac, tirnak diyorsun.

Farkeder mi, embesil, onlar senin kişilik özelliğin değil mi, onlar pandaların özelliği mi?

Nesini tartışacağız ki, embesilin tekiyle ne tartışılabilir ki?

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, investor said:

Bak geri zekalı.... Senin amanda kokmasın diye sürdüğün deodorant, kesip attığın o tırnak, taradığın o saç, kız için senin öteki özelliklerinden bin kere daha önemli.

Kız, senin ter kokundan, sağlıklı olup olmadığını anlayacak.

Kız senin saçlarından, tırnaklarından, mineral eksikliği var mı yok mu, kendini besleyebiliyor musun onu anlayacak, kendini besleyemeyen, karıyı ve bebeği nasıl beslesin.

Gördüğün gibi, eğer bir sahtekarlık, üçkaattan falan bahsediyorsan, tırnak kesmenden, saç taramandan ve banyo yapıp bir de "utanmadan" ter kokunu bastıran deodorant sürmenden daha büyük üçkağıt yok, bu mevzuda.. 

Ama sen bir embesil olarak, bunu anlayacak adam değilsin ki, boyuna laga luga edip duruyorsun.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Tam öyle değil, ona kendini gösterip o illetten kurtulmasına vesile olmak, vicdan borcudur diyorum.

Iyi ama ben bu konu yanilsam bile, bu sana gerizekali deme hakkini mi veriyor?

Herkesin hata yaptigi durumlar oluyor. Hemen gerizekali mi diyoruz?

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, investor said:

Iyi ama ben bu konu yanilsam bile, bu sana gerizekali deme hakkini mi veriyor?

Herkesin hata yaptigi durumlar oluyor. Hemen gerizekali mi diyoruz?

Vermiyor elbette, ama senle ben bir değiliz. 

Ben bir şekilde hocayım, sense öğrenci. Hiç sevmem, bilen bilir, böyle otoriteye başvuırma falan gibi zırvaları. Ama mesela sen gibi ahmakları falan, tanıyacak kadar insanları eğitme, test etme, sınav etme, beklenit koyma ve ötesini getirme tecrübemiz oldu. 

Şunu kaçırıyorsun, sana "gerizekalı demiyoruz". Sana geri zekalı olduğunu gösterip, düzeltmen için bir fırsat veriyoruz. Tabi bunu anlaman pek, ama pek çok çok zor oluyor, ama biz vicdanımızı tatmin etmiş oluyoruz. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Ben bir şekilde hocayım, sense öğrenci. Hiç sevmem, bilen bilir, böyle otoriteye başvuırma falan gibi zırvaları. Ama mesela sen gibi ahmakları falan, tanıyacak kadar insanları eğitme, test etme, sınav etme, beklenit koyma ve ötesini getirme tecrübemiz oldu. 

Şunu kaçırıyorsun, sana "gerizekalı demiyoruz". Sana geri zekalı olduğunu gösterip, düzeltmen için bir fırsat veriyoruz. Tabi bunu anlaman pek, ama pek çok çok zor oluyor, ama biz vicdanımızı tatmin etmiş oluyoruz. 

aynı durumda kendimi gördüm,

teist arkadaşlara içinde bulundukları saçma durumu,

ihtiyaç duydukları hayat motivasyonunu aldıkları kaynağın, kendi içinde tutarsız oluşunu anlatırken

bazıları "hımmmmm burayı bi düşüniyim" derken 

bazıları "inanç bu, mantık aranmaz, sanane" diyor..

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, anibal yazdı:

Hocaya bak, her iletisinde birilerine hakaret ediyor, sovuyor filan. Karakterin bes para etmez.

Sitelerde Paylaş
On 06.11.2017 at 19:08, CinleriGorenAdam yazdı:

Üniversite 1 okuyorum, sınıfımız 300 kişi. Sınıfımızdan bir kızdan çok hoşlanıyorum, ona utangaç bakışlar attım (bu işlerde çok yeniyim daha önce hiç olmadı), onu da bana bakarken gördüğüm oldu, umut olarak algılamamaya çalışıyorum fakat ne bileyim, belki de görmek istediğini görüyordur beynim...

Ona nasıl açılacağımı bilmiyorum, boş muhabbeti hiç sevmem, yapmayı da beceremem, bilim ve din felsefesi oldu mu çok güzel konuşurum, tıp etiği vb derslerde güzel cümleler kurmuşluğum vardır, ama kız konusunu bu yaşıma kadar hiç açmamıştım, nasıl yapabilirim? Fantazi olaylarını hiç düşünmüyorum, canım sevmek, sevilmek istiyor aklıma seks gelmiyor bile, kafam çok karışık çirkin değilim, saçlarım uzun, boyum 1.83, kilom 71 bu arada, bunları neden yazdığıma gelince, şuan canım yazmak istedi, nasıl olsa ateistcafe :):)

Başka kadınlara bakasım gelmiyor, müstehcen veya tahrik edici resim vb görsem bile ilgimi çekmiyor.

Açık açık gidip konuş. Hatun kısmı cesaretli erkekleri sever. Sus pus oturursan başkası gider konuşur. 

yarın ilk işin görür görmez kahve içmeye davet et. 

Kalbin çok hızlı atarsa diye çıkmadan önce 1 duble vodka yapıştır . 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Mega Ateist yazdı:

Açık açık gidip konuş. Hatun kısmı cesaretli erkekleri sever. Sus pus oturursan başkası gider konuşur. 

yarın ilk işin görür görmez kahve içmeye davet et. 

Kalbin çok hızlı atarsa diye çıkmadan önce 1 duble vodka yapıştır . 

öneriniz çok saçma geldi, teşekkürler. :) 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, CinleriGorenAdam yazdı:

öneriniz çok saçma geldi, teşekkürler. :) 

Saçma gelir tabii. İnsan senin gibi karaktersiz, kansız adi olunca elbette saçma gelir.

Sen adam olsan çıkacağın kızı nasıl elde edeceğinin pezevenkliğine başkalarını alet etmez, kendin gibi olmayı yeğlerdin.

Dürüst davranmayı götü yemeyenler hep senin gibi alçakça entrikalar peşinde koşar.

Sanki kadının aklı yok, iradesi yok.

Sizin gibi götlerin ne halt olduklarını görecek zekaları yok.

Ateistforum kadını bu kadar aşağılayan başka bir başlık görmemiştir.

tarihinde ŞüpheciTürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, ŞüpheciTürk yazdı:

Saçma gelir tabii. İnsan senin gibi karaktersiz, kansız adi olunca elbette saçma gelir.

Sen adam olsan çıkacağın kızı nasıl elde edeceğinin pezevenkliğine başkalarını alet etmez, kendin gibi olmayı yeğlerdin.

Dürüst davranmayı götü yemeyenler hep senin gibi alçakça entrikalar peşinde koşar.

sağolun.

Dürüst davranmama gibi bir şey yapmadım.

kendim olmazsam, sonradan beni bırakacağının farkındayım zaten,

bana söylenilen her şeyi robot gibi yapmıyorum,

pezevenklik falan olduğu yok, sanki adamın elinden alıp götürüyoruz kızı..

bana karşı dolmuş olmanız, bu konuyu doğru düzgün okumayıp bana saydırmayı gerektirmez,

saydırırsanız da bir şey yapmam, sizin düşünceleriniz. Ve düzeni yıkmaya yönelik düşünceler değiller, düşüncelerinizi komik de bulsam, bana karşı dile getirdiğiniz için teşekkür ederim.

kadının aklı olduğunu bildiğimden, taktik almaya geldim,

insan benim gibi karaktersiz, kansız olursa demişsiniz

1. Acıma duygusu olmayan. 2. Korkak. 3. Doymayan, kanmayan.4. mec. Duygusuz 

acıma duygumun bazı konularda olmaması, bazı konularda korkak olmam, bazı konularda duygusuz kalmam kansızlığımı gerektirir, haklısınız.

alçakça entrikalar diyorsunuz falan filan,,,

dürüst davranmayı götüm de yemiyormuşş..

ben, dünyadaki ortalama bir insandan daha fazla rol yapabileceğimi düşünmüyorum, bu yeteneği hiç geliştirmedim,

neysem oyum,

çoğu zaman açık sözlü olup bazen sözlerimi gizlemem götümün yememesi anlamına gelebilir, entrika olarak görebilirsiniz,

sözlerimi seçerek konuşmam, aklımdan o an geçen her şeyi söylememem götümün yememesi midir, herhalde o da odur...

bazı insanları incitmeyi göze almamam karaktersiz veya kansız olmamı gerektiriyorsa, size söyleyeyim, annenize davrandığınız yumuşaklıkla neden bir hasımınıza davranmıyorsunuz, niye insanları ayırt ediyorsunuz? kansız veya karaktersiz misiniz?

ya da ben neden burada özgürce konuşuyorum da gerçek hayatta bu kadar özgür konuşamıyorum, demek ki kansız ve karaktersiz birisiyim

siz, nasıl yaşadığınızın farkında bile olmayan

bana karaktersiz veya kansız diyen, 

belki daha az, belki daha fazla karaktersiz ve kansız bir insansınız,

bazı görüşlerimin saçmalığı ve katılığı, onların değişmeyeceği anlamına gelmez.

umarım kendinize biraz uzaktan bakıp kendinizi daha iyi gözlemler ve görüşlerinizi yenilersiniz.

iyi günler.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, ŞüpheciTürk said:

Eee, berberleri niye alet ediyon o zaman?

Bak bir ekonomi şeycisi ne diyor:

“Asla büyümeden fedakarlık etmeyiz” lafı ekonomi politikası değil, siyasi slogan, “değer odaklı dış politika gibi”, “beni olduğum gibi sevecek bir kız arıyorum” gibi.

http://www.paraanaliz.com/2017/yazarlar/tlnin-harbi-degeri-enflasyon-endemigi-16621/

Şunun bir farkına varın, sizi olduğunuz gibi sevecek bir kız yok, hiç bir ana öyle bir kız doğurmadı, yakın gelecekte de doğurmayacak. Daha acısı, sizi sevecek kız da yok, zira kızlarda sevmek yok. Önce bunu bir iyice anlayın. 

İnsan nesli olarak, bir şekilde, (kendisi tarafından) doğal yaşam alanından koparılmış ve evrimle elde ettiği özelliklerin çok fazla verimli olamadığı bir çevrede yaşıyorsunuz. Bu da pek çok noktada tolere edilebilse bile, en temel mekanizmalar olan üreme mekanizmasında kompanze edilemiyor. Bu çevrede erkek ve kadının doğum sonrası gelişimi, doğumda gelen evrimsel nitelikleri supresse ediyor, onlar verimsiz, abes kalıyor. Bu yüzden de maalesef erkek ve kadınların kafalarındaki gibi bir birliktelik yaşama istekleri hayal oluyor. İşin acı tarafı bizi bu medeniyete getiren hayal gücümüz, bu hayali bizi beslemek için kullanıyor, farkına da varamıyoruz. 

Sonuçta, asli seçici olan kadın, kendine doğru eşi bulamıyor. Bu da hem kadının hem de erkeğin doğru dürüst yaşamasını engelliyor. Bunun çözümü basit, kadın ve erkek biraz bir şeylerden fedakarlık edecek, karşı tarafa uyumlu olacak. Tıpkı, "Yahu hanımdan izin alabilirsem, gelirim balığa" mevzusu gibi. Bunu zaten bir yere kadar yapabiliyoruz. Çok iyi sebeplerden, kadındaki erkek profili genetik olarak belirlenmiş, onun değişmesi pek olası değil. Ama erkeğin bunu yapması çok zahmetsiz ve ona da faydalı. 

Peki erkek nasıl değişecek? İşte bunu şaşırıyorsunuz. Ne dedik, doğumdan sonra bir gelişim süreci var. Bu süreç, bugün için, erkeği genetik özelliklerinin veremeyeceği çok çok gelişmiş bir canlı haline çeviriyor. Kadınların bu kadar anvale olmasının sebebi de bu, eski basit ilkel seçme mekanizmaları işe yaramıyor, çünkü her erkek o mekanizmaları kolayca aşabiliyor artık. 

Nedir bu özellikler? Basitçe sayalım, örnek olması için.

1. Sağlam, sağlıklı olacaksın, iyi genlerin olacak. Ama o da ne, bir sürü doktor, ilaç, aşı falan, bugünün en sağlıksız olanı bile standart insandan 3 kat daha sağlıklı olabiliyor. Yani artık, sağlıklı erkek seçme olayı anlamsız, hemen her erkek fazlasıyla sağlıklı.

2. Erkek olacaksın, dominant olacaksın. Artık tek bir sürekli toplu yaşayan kabile değiliz, bir veya bir kaç arkadaş gurubumuz, kendi ailmiz, iş çevremiz falan var. Eskiden, tek bir grup vardı, dominant olmak demek sürü liderine meydan okumak demekti. Ama bugün artık sürü değil, küçük küçük bir sürü "sürü" var ve sizin dominant olabileceğiniz bir sahada mutlaka ortada oluyor. Ve erkeğin dominant olması, ona iyi gelen bir şeydir zaten.

3. Kadın gibi olacak, iyi de, artık hepimiz insanız. Belli kültürel öğelerle aynı temelleri, aynı ortak mevzuları paylaşıyoruz. KAdının bu hususta derdi, erkek diye bir goril veya şempanze ile birlikte olmamak, siz öyle bir hominid değilseniz, zaten otomatik olarak bu gereği sağlıyorsunuz aslında, ama gelde kadına nasıl anlatırsan anlat. Fakat, şunu gözden kaçırıyoruz, seçme mekanizması, erkeği gorilden ayıracak şekilde, gorilleri görmüyorsa, o zaman işi erkekler içinde en kadının kendine benzeyenine yönelecektir. Ama onlar kadın, biz erkeğiz, mümkün değil onlara öyle benzer olmamız. 

4. Kadını anlayacak. KAdın için bu aynı şekilde "susadım" dediğinde, ona su bulman olayı aslında. Artık bir kadını anlamayacak erkeğin var olması imkansız. Ama aslen gene aynı sebepten, biz erkeğiz, onlar kadın ve bizim sıradan yaklaşımla onları anlamamız mümkün değilken, aklımızı kullanıp, tıpkı çok uçuk bir mevzu olan matematiği anlayabildiğimiz gibi, onları da anlamamız mümkün.

Bu basit çıkarımlardan, her erkeğin aslında kadın için kendini geliştirmek veya değiştirmek zorunda olduğunu kabul etmeniz gerekiyor. Etmeyip, "amanda cennet var" diye kendini kandıranlardan farklı bir şey yapmış olmazsınız. 

Sizi kendiniz gibi sevecek kadın? Geçin bu hayali. Kadınların erkekler hakkında söylediği sözlere bakarsanız, listenin başında:

1. Amaaan, erkek milleti işte, salla geç.

2. İyi erkek yok, kötünün iyisi var.

3. Erkek değil mi, ne bekliyorsun daha...

Size karşı "amanda çok seviyorum, aşkitom benim, sensiz olamam" falan diyen kadının içinde olan biten bu. Herhangi bir erkekten gerçek anlamda memnun olabilen kadınlar, %5'i, pek geçmez. O kadar sevip, o kadar sevip, o kadar malı mülkü bırakıp, anasının arabasını yürütüp taa sivastan istanbula kaçan, 2 ay geçmeden, düğününe bir hafta kalan da karnında bebeği ile onu terketmeye çıkıp, zar zor kalmaya ikna ettiğimiz kızlar oldu. Şimdi bebek 5 aylık, ama kız kocadan memnun mu, zerre değil. Eee, niye duruyor? Bu kızın 3 gün erkeksiz kaldığı olmadı hiç hayatında. Kaç erkek geldi geçti o da hatırlamıyor hatta, sildi çünkü pek çoğunu, hatırlamıyor. Ve farkında ki, doğru erkeği bulamayacak. Ve kız arkadaşımı dehşet rahatsız etse de, açıkca, kocasının yanında bile "bu dünyada adam gibi erkek bir anibal var" diyor açık açık.

Şimdi kararı kendiniz verip, size amanda iyice değişeceksiniz de, saçınızı boyatacanız, tişört değil gömlek giyeceniz, saçı sakalı şöyle keseceksiniz falan diyen yok. Sadece içinizdeki erkeğin ona en çok benzeyen yanını, onun anlayacağı şekilde göstereceksiniz. Bu da onu mutlu edecek, sizi de mutlu edecek. Bunun nesi kötü?

Peki nasıl? Basit bir örnek verelim. Kızın güzel olduğunu söyleyeceksiniz, her kıza aynı şekilde söylememelisiniz. Farklı kızlar için iki farklı yolu var.

1. Sen çok güzelsin.

2. Ben senin güzel olarak görüyorum.

Peki güzel olarak görmüyorsanız? Ne işiniz var o zaman o kızla ki? Başa dönün, sizden erkek olmanızı bekliyoruz en başta. Erkek adam kendine güzel gelmeyen kızla neden uğraşsın ki, abaza ve ezik misiniz siz?

Ve bir kızı elde etmenin yollarında, hiç bir zaman, kıza yalan söylemek yok, olamaz da. Yatsıya kadar sürecek ilişkiler erkeğe iyi gelmez. Hele şöyle seviyorum, böyle aşığım falan demek hiç yok. Bu laflarla onu elde edemez, ancak "hadi idare edecek, kötünün iyisini bulduk, seviyormuş bi de, elde oynatması kolay olur hem" dedirtirsiniz sadece.

Kendi kafanızda, kendi hayalinizde, amanda başkası gibi görünmek falan gibi bir sürü terane uydurup, olayı anlamadan, bilmeden sayıklıyorsunuz sadece. 

Sitelerde Paylaş

@anibal sana abi diyeceğim benden büyük oldugunu düsünüyorum. Ben bir kaç defa foruma konu açtım kişisel sorunlarımla ilgili. Ben asosyal birisiyim hiç arkadaşım yok hiç kız arkadaşımda olmadı. Fazla detaya girmicem. Ben yakışıklı birisiyim ama yüzümde sivilce lekeleri, burnumda siyah noktalar ve gözenekli bir cildim var. Pürüzsüz bir cilt bir erkeğe de kadina da çekici gelir bunu biliyoruz. Ama ben bu sıkıntım yüzünden bir kızla konuşmayı kendime yasak mı etmeliyim. Bence şu halimde bana hiçbir kız bakmaz gibi geliyor. Belkide bakar, şansımı denemelimiyim?

Sitelerde Paylaş
Just now, ateistfikir said:

@anibal sana abi diyeceğim benden büyük oldugunu düsünüyorum. Ben bir kaç defa foruma konu açtım kişisel sorunlarımla ilgili. Ben asosyal birisiyim hiç arkadaşım yok hiç kız arkadaşımda olmadı. Fazla detaya girmicem. Ben yakışıklı birisiyim ama yüzümde sivilce lekeleri, burnumda siyah noktalar ve gözenekli bir cildim var. Pürüzsüz bir cilt bir erkeğe de kadina da çekici gelir bunu biliyoruz. Ama ben bu sıkıntım yüzünden bir kızla konuşmayı kendime yasak mı etmeliyim. Bence şu halimde bana hiçbir kız bakmaz gibi geliyor. Belkide bakar, şansımı denemelimiyim?

İyi de kadınlar erkeğin yakışıklı olması ile ilgilenmez ki?

Tanıdığın, erkek arkadaşından ayrılmış, bir erkeğin teklifini reddetmiş falan istediğin kız sor, neydi mesele diye. Alacağın cevaplar

1. Benimle ilgilenmiyordu / Hiç arayıp sormuyordu (Yeterince dominant değildi)

2. Beni aldatıyordu (Beni anlamıyordu)

3. Çok kabaydı (Bana benzemiyordu)

Böyle gider... Hiç "ama çok çirkindi" yada "çok sivilceliydi, nesini beğeneyim" falan dediği olmamıştır kızların. En azından ben duymadım, görmedim. 

Kendinle barışık ol. Bakımlı ol, bu önemli. Sivilcen varsa da, var, mühim değil. Özgüvenli olman lazım. Kendini geliştir, ama spor, ama kitap, ama gezi, gözlem, bir şekilde, sürekli kendini geliştirmeye odaklan. Bir takım standartların, prensiplerin olsun.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, anibal yazdı:

Size karşı "amanda çok seviyorum, aşkitom benim, sensiz olamam" falan diyen kadının içinde olan biten bu. Herhangi bir erkekten gerçek anlamda memnun olabilen kadınlar, %5'i, pek geçmez. O kadar sevip, o kadar sevip, o kadar malı mülkü bırakıp, anasının arabasını yürütüp taa sivastan istanbula kaçan, 2 ay geçmeden, düğününe bir hafta kalan da karnında bebeği ile onu terketmeye çıkıp, zar zor kalmaya ikna ettiğimiz kızlar oldu. Şimdi bebek 5 aylık, ama kız kocadan memnun mu, zerre değil. Eee, niye duruyor? Bu kızın 3 gün erkeksiz kaldığı olmadı hiç hayatında. Kaç erkek geldi geçti o da hatırlamıyor hatta, sildi çünkü pek çoğunu, hatırlamıyor. Ve farkında ki, doğru erkeği bulamayacak. Ve kız arkadaşımı dehşet rahatsız etse de, açıkca, kocasının yanında bile "bu dünyada adam gibi erkek bir anibal var" diyor açık açık.

Henüz genç de ondan. Bir süre sonra bunları diğer kadınlardan duyuyor olmak onu acayip mutlu edecek ve "Evet, o adam gibi bir erkek ve benim. Bana ait. Ben de özel bir kadın olduğum için o da beni seçti" diyecek ve dışarıdaki kadınların seni böylesi beğenmesinden inanılmaz haz alacak. Çok garip ve derin bir güvendir bu. Eşsiz bir doyum.

Erkeğin kadını anlaması ve ona doğru hitap etmesi, erkeği de daha çok ve daha sağlam bir erkek yapar aslında. Yani kadını anlamaya çalışmak ve onun aslen ihtiyaç duyduğu erkek olabilmek, erkeğin kişiliğinden veya kendinden ödün vermesi demek değildir. Tam tersi, iyi bir kadınla, veya kumaşı iyi bir kadınla beraber olmak akıllı erkeğin işidir, öyle olmalıdır. Hani gidip çok da sana göre olmayan, laf olsun diye bir kadının peşine düşüp de onca zaman ve mesai harcamak zaten aptal işi. Ama bir kadını gerçekten istiyorsan ve onun doğru kadın olduğunu hissediyorsan, çare yok, onu anlamak için çaba gösterecek, bazen de yorulacaksın.

Burada yazılanlara bakınca sanıyorlar ki belki de, yalnız erkekler kadınları anlamaya çıksın, onların istediği gibi erkekler olsun deniyor. Oysa akıllı kadınlar da aynını yapıyor, yani erkeği tanımak ve anlamak istiyor. Çünkü bu kadın biliyor ki esas seçen kadındır ama tek seçen değildir. İyi erkek, ya da erkek gibi erkek, peşinde bir sürü kadın olan erkektir ve o erkek de onca kadın içinde onu seçmiş, onu istemiştir. Bu kaçıyor hep. İşte bu erkek olabilmek iyi bir şey. İstenen, pekçok kadının içgüdüleriyle (her şeyiyle diyelim) istediği ve aradığı erkek olabilmek. Hiç zor değil, yolu gerçekten kadını anlamaktan ve doğru davranmaktan geçiyor. Bu, kadın için maymuna dönün demek değil, zira kadınlar kendileri için maymuna dönen erkeği de erkekten saymaz ve onunla gerçekten maymun gibi oynar. Acımasızdır kadın, eğer biraz eğlence istiyorsa.

İslam toplumlarına saydırır dururuz hani. Kadınlar baskı altında, sosyal hayata karışamıyor, özgür değil, erkeğini kendisi seçemiyor öncelikle, yanlış seçim yaptığını anladığında arkasını dönüp gidemiyor, erkeğe köle vs vs... Hepsi de dibine dek doğrudur ve hepimiz biliriz.

Oralarda neden erkekler hödüktür, çirkindir, kadına hitap eden hemen hiçbir şeyleri yoktur ve biz bu tarafın kadınları onları inanılmaz itici buluruz?

Çünkü ortalıkta kadın yoktur. Bunlar kadına kolayca sahip olabildiği için kadını anlama, onu sevme, onu mutlu etmeye çalışma gibi güdülerini çoktan baskılamış ve birer öküze dönüşmüşlerdir. Erkek olmaya ihtiyacı yok çünkü. Biyolojik olarak erkek özellikli doğmak tek başına yetiyor, ortalıkta kadın olmayınca rekabet etme ihtiyacı doğmuyor (ki bu onların kabusudur) ve öküzleşmek onları gayet mutlu ediyor.

Yani, erkek, erkek olabilmek için kadının istediği gibi olmak zorunda. Kadının istekleri ise zaten erkeği kendiliğinden erkek yapan şeyler. Ama işte ortam artık o kadar kirli ki, kadınlar erkekleri doğru yönlendiremiyor çünkü onlar da ne istediklerini bilmiyor. Sorunun ana kaynağı bu.

O halde yapılması gereken, kadın ve erkeğin doğasını iyi bilen ve onları kullanma kullanma beceresine sahip birilerini okumak, evrime bir daha bakmak ve özellikle kadını anlamaya çalışmak. Seksüel seçilime yön veren kadın gibi duruyor çünkü... Hani işi çözen birkaç erkek olsa bile kâr. İşi gerçekten çözen erkeğin ulaşamayacağı kadın yok. Çok iddialı gibi görünebilir ama gerçekten böyledir. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...