Jump to content

Aşk ya da sevgi adını siz koyun

Recommended Posts

2 minutes ago, Türk Ateist said:

Yok yok, ben o "bulamıyorsan kendin yap" tipi kadın değilim, tam da tersi olarak hazır yapılmışını isterim ille de. Yani öyle idim, hala öyleyim. Üşenirim, uğraşamam zaten ama ondan da çok olmamış adama saygı duyamam, erkeğim gibi göremem, teslim olamam vs vs... Çok yorucu iş o.

Ama yapılmalı. Yapanlar doğrusunu yapıyor, bunun için okumuş etmiş olmak gerekmiyor, dediğin gibi eğitim almamış kadınlar da bunu gayet iyi yapıyor, hatta bana sorarsan okumuştan daha başarılı şekilde yapıyor. 

Ama mümkün gerçekten. Daha önce de söylediğim gibi olmuş erkek çok az ve onlardan birine denk gelmek piyangodan büyük ikramiye çıkması gibi bir şey. Ben o piyango çıkmış şanslı azınlıktanım ve tuzum kuru bu anlamda, o yüzden gerçek erkek nedir, kadın aslında neye ihtiyaç duyar konusunda yalnız profesyonelliğime dayanarak değil, kadın güdülerime dayanarak da konuşabiliyorum. Hatta en çok onlara dayanarak...

Türkiye'de kadınların durumunun nedeni iki yüzlü ahlak anlayışı. Seks vb sorunlar, kadınların kimden ne alsam, ne koparsam kar mantığı sadece buradan gelir. Kabaca aynı düşünüyoruz.

Aslında sorunların nedeni, insan benliğin, hakikatini gereçğini inkar edip, gökten zembille indiğimizi falan sanmaktan kaynaklanıyor. Bu sadece kadın erkek ilişkileri değil, her aladan, ticaret, sanat, bilim vs. hepsinde de başımızın bir numaralı belası. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 440
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 1 year later...

Kenarda köşede iki kutu biraya elletmedikleri yerleri kalmıyor kızların. Sonra bilmem kaçıncı manitasi olarak siz evlenmek isterseniz 50 bin TL masraftan kapı açıyorlar.

Yani sizden öncekilere bedava duygusal ve cinsi anlar yasarlarken siz evlenmek istediğinizde para istiyorlar.

Başka zamanlarda da sürekli olarak cinsel teshir ile hem kendi cinslerini hem de erkekleri taciz ediyorlar.

Bu durumda kibar olmak neye karşılık oluyor?

Olası Cevaplar

1- Çok fenayım kız bulamıyorum nolur beni anla

2-daha önceki flortlerimde aradığımı bulamadım belki sende bulurum...

3- çevrede adım çıkmasın millet gay sanacak bir tane manita da benim olsun...

Sitelerde Paylaş

aşkı anlamak için önce aşkı yaşamak gerek, acı çekmek gerek, delicesine sevmek gerek, aşkı hiç yaşamamış insanlar var bu forumda,

onlar ne anlar aşktan? aşk konusunda  yorum yapmak için, aşkı tanımak gerek, özelliklerini bilmek kavramak, hissetmek 

gerek,  aşk yok diyenlerin % 100 ü hayatında hiç aşık olmamış, insanlardır, bu tarz insanlardan aşkı dinlemek, mantıksız olucaktır.. 

Image result for soulmate love angelImage result for soulmate love angel

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

aşkı anlamak için önce aşkı yaşamak gerek, acı çekmek gerek, delicesine sevmek gerek, aşkı hiç yaşamamış insanlar var bu forumda,

onlar ne anlar aşktan? aşk konusunda  yorum yapmak için, aşkı tanımak gerek, özelliklerini bilmek kavramak, hissetmek 

gerek,  aşk yok diyenlerin % 100 ü hayatında hiç aşık olmamış, insanlardır, bu tarz insanlardan aşkı dinlemek, mantıksız olucaktır.. 

Image result for soulmate love angelImage result for soulmate love angel

Niye aci cekilecekmis? Mazoşist miyiz biz.  Severken aci ceken biri ya ruh hastasidir yada aptaldır.

Karsiliksiz sevgi diye birsey yoktur. Askin da bir karsiligi vardir. İşte aşık olanlar aslında o karşılığında alacaklari şeyi severler. Bu bazen cocuk, bazen sex , bazen romantizm, bazen paradir, bazilari da hatıra ve anılarını sever. Aslında cogu insan aşkını degıl kendini sever. (%99.9)

Bazıları da medenı bir toplum oluşturmak için evlenir, çocuk yapar(%0.1). Bunlar seçicidir.

Yani bulutlarin uzerinde pembe fonda olan sey degil. Onun adi ruyadir.

Ah bu erkekler ne zaman uyanacaklar?

Kadınlar bu konuda erkeklerden  daha cok uyaniklar.

Aşkın yada evliliklerin cogu seçimli değil tesadüfendir. Çevresel ortam  yada biolojik hormonal tesadüfler ile gerçekleşir.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Niye aci cekilecekmis? Mazoşist miyiz biz.  Severken aci ceken biri ya ruh hastasidir yada aptaldır.

Karsiliksiz sevgi diye birsey yoktur. Askin da bir karsiligi vardir. İşte aşık olanlar aslında o karşılığında alacaklari şeyi severler. Bu bazen cocuk, bazen sex , bazen romantizm, bazen paradir, bazilari da hatıra ve anılarını sever. Aslında cogu insan aşkını degıl kendini sever. (%99.9)

Bazıları da medenı bir toplum oluşturmak için evlenir, çocuk yapar(%0.1). Bunlar seçicidir.

Yani bulutlarin uzerinde pembe fonda olan sey degil. Onun adi ruyadir.

Ah bu erkekler ne zaman uyanacaklar?

Kadınlar bu konuda erkeklerden  daha cok uyaniklar.

Aşkın yada evliliklerin cogu seçimli değil tesadüfendir. Çevresel ortam  yada biolojik hormonal tesadüfler ile gerçekleşir.

bu konularda hiç yanılmadım, tamda düşndüğüm gibi yazmışsın, aziz dostum, düşünen insan,  bir insan düşün gerçekten çok seviyor,

neden ruh hastası olsunki? mantıklı değil bu önerme..

aşık olduğu kişiyi aşırı sevgiden kaynaklanır, bu durum, biyologlar buna kimyasalk tepkime adın koymuşlar, ben böyle

düşünmüyorum, aşk acısının içnde çok derin gizemler vardır

,bundan eminim.

bir insan aşık olduğu kadını sahiplenir, onu tanrıça gibi görür, onun için hayatını bilre feda edebilir, bumu aptallık sence.

bu aptallık değildir, bu fedakarlıktır, biz buna gerçekten aşk diyoruz, aşkı ne sanıyorsun sen? oyuncakmı?

bir erkek testesteron hormonları azınca, 4 milyar kadınla sex yapma içgüdüsüne  sahiptir.

ama aşık oldugu kadına asla böyle bir sinsilikle yaklaşmaz, aşık oldugu kadına tapar deger verir.

onun içn yaşar ve onun içn ölür, sen iannmıyor olabilrsin ama halaböyle erkekler var nesli tükenmiş bile olsa o erkeklerden biride benim..

karşılıksız sevgi aşk her neyse gerçekten varmış, insan bunu yaşarken çok iyi anlıyor,

bunu sen anlıyamazsın, istesende başaramazsın, önce aşık olmalı, sonrada aşkın için

değişmeli ve aşkın için yaşamalısın, 

şimdiki evliliklerin %90ı mantık evliliği, para evliliğidir, yasonra ne oluyor biliyormusun?

birde çocuk yapıyorlar, sonrada boşanıyorlar, ve sonrada  tazminat ödeniyor nafaka baglanıyor

,ne gerek var bunlara 2 insan bir birini gerçekten seviyorsa , asla boşanmazlar, hatta mezarları

bile yanyana olur ölüm bile onları ayıramaz... 

yanlış anlama dostum,  sen önce aşkı gerçekten yaşamamışsın, hayatında hiçi aşık olmamışsın, seni 

hiç kimse sevmemiş sana hiiç kimse aşık olmamış, sende olmamışsıın olsaydın.

savunuların ve algın farklı olucaktı.... 

aşkın onurunu kutsallığını anlamayan, algılıyamayan, bireyler, için aşk bir tesadüftür.

diyebilriz.

hayatımda asla anlamıyacagım bazı , olgulara bende ciddi olarak yanaşmazdım,

aslında sen çok şaslısın biliyormusun?

keşke bende hiç aşık olmasaydım, ne güzel yaşıyordum bir zamanlar, çok mutluydum, takiii

bir kadını görünceye dek,o an herşey değişti benım için tanrılar bile anlamsız hale geldi.

sana bir sır verım bir kadına duyulan aşkı asla hafife alma , çünkü kadınlar aşk için yaratılmıştır. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben aşkta kaybetmiş bir adamım,  bu yüzden  hayatımın geri kalanında bir değerimin olmadıgını düşünüyorum, artık yaşamak bile

anlamsız benim için..

bir kadın benıim herşeyimi çaldı, önce tanrılarımı sonra, aşkımı sonrada, hayatımı, ve sonundada, umutlarımı... bu kadar acıya rağmen ve karşılıksız olmasına rağmen belkide karşılıgı olmasına ragmen hala o kadını delicesine seviyorum. işte gerçek aşk bu kadar zordur..  :(????

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

bu konularda hiç yanılmadım, tamda düşndüğüm gibi yazmışsın, aziz dostum, düşünen insan,  bir insan düşün gerçekten çok seviyor,

neden ruh hastası olsunki? mantıklı değil bu önerme..

aşık olduğu kişiyi aşırı sevgiden kaynaklanır, bu durum, biyologlar buna kimyasalk tepkime adın koymuşlar, ben böyle

düşünmüyorum, aşk acısının içnde çok derin gizemler vardır

,bundan eminim.

bir insan aşık olduğu kadını sahiplenir, onu tanrıça gibi görür, onun için hayatını bilre feda edebilir, bumu aptallık sence.

bu aptallık değildir, bu fedakarlıktır, biz buna gerçekten aşk diyoruz, aşkı ne sanıyorsun sen? oyuncakmı?

bir erkek testesteron hormonları azınca, 4 milyar kadınla sex yapma içgüdüsüne  sahiptir.

ama aşık oldugu kadına asla böyle bir sinsilikle yaklaşmaz, aşık oldugu kadına tapar deger verir.

onun içn yaşar ve onun içn ölür, sen iannmıyor olabilrsin ama halaböyle erkekler var nesli tükenmiş bile olsa o erkeklerden biride benim..

karşılıksız sevgi aşk her neyse gerçekten varmış, insan bunu yaşarken çok iyi anlıyor,

bunu sen anlıyamazsın, istesende başaramazsın, önce aşık olmalı, sonrada aşkın için

değişmeli ve aşkın için yaşamalısın, 

şimdiki evliliklerin %90ı mantık evliliği, para evliliğidir, yasonra ne oluyor biliyormusun?

birde çocuk yapıyorlar, sonrada boşanıyorlar, ve sonrada  tazminat ödeniyor nafaka baglanıyor

,ne gerek var bunlara 2 insan bir birini gerçekten seviyorsa , asla boşanmazlar, hatta mezarları

bile yanyana olur ölüm bile onları ayıramaz... 

yanlış anlama dostum,  sen önce aşkı gerçekten yaşamamışsın, hayatında hiçi aşık olmamışsın, seni 

hiç kimse sevmemiş sana hiiç kimse aşık olmamış, sende olmamışsıın olsaydın.

savunuların ve algın farklı olucaktı.... 

aşkın onurunu kutsallığını anlamayan, algılıyamayan, bireyler, için aşk bir tesadüftür.

diyebilriz.

hayatımda asla anlamıyacagım bazı , olgulara bende ciddi olarak yanaşmazdım,

aslında sen çok şaslısın biliyormusun?

keşke bende hiç aşık olmasaydım, ne güzel yaşıyordum bir zamanlar, çok mutluydum, takiii

bir kadını görünceye dek,o an herşey değişti benım için tanrılar bile anlamsız hale geldi.

sana bir sır verım bir kadına duyulan aşkı asla hafife alma , çünkü kadınlar aşk için yaratılmıştır. 

Benim olsun istiyorsun, sahiplenmek istiyorsun. İşte burada bir benlik var. Sendeki seni seviyorsun aslinda.

Bir de şöyle düşün.

Sevdigin kisi baskasiyla fingirderse ,sen acı çekmeden mutlu olabilecekmisin?

Burada sana acı çektiren şey de yine içindeki sahiplenme duygusu olacaktır.

Hiç acı çekmiyorsan sana başka lakap takabilirler. Ama ven öyle düşünmem.  Aşk sadece onu gördüğünde içindeki bir kıpırtı degildir. Davranislarina aşık olmalisin.

Ben şahsen ilk görüşte beğenirim ama aşık olmam. Onu serbestçe gözlemlerim, davranışsal olarak bana uymayacaksa bosuna da umit vermem. Benim yuzumden o da sıkıntıya düşsün istemem. Başkasıyla fingirdemesine de hiç aldirmam.

Ama verilen söz bozulmuşsa ben de bozarım,  Uzatmam ve hayatıma devam ederim.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Kenarda köşede iki kutu biraya elletmedikleri yerleri kalmıyor kızların. Sonra bilmem kaçıncı manitasi olarak siz evlenmek isterseniz 50 bin TL masraftan kapı açıyorlar.

Yani sizden öncekilere bedava duygusal ve cinsi anlar yasarlarken siz evlenmek istediğinizde para istiyorlar.

Başka zamanlarda da sürekli olarak cinsel teshir ile hem kendi cinslerini hem de erkekleri taciz ediyorlar.

Bu durumda kibar olmak neye karşılık oluyor?

Olası Cevaplar

1- Çok fenayım kız bulamıyorum nolur beni anla

2-daha önceki flortlerimde aradığımı bulamadım belki sende bulurum...

3- çevrede adım çıkmasın millet gay sanacak bir tane manita da benim olsun...

Oğlum sen neden böyle pis şeyler yazıyorsun? Ne olmuş ellettiyse? Onlar elletiyorlar, çünkü biz de ellemek istiyoruz. N'apalım yani, kadınlar elletmesin de birbirimizi mi elleyelim? 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, karamsarhuman said:

ben aşkta kaybetmiş bir adamım,  bu yüzden  hayatımın geri kalanında bir değerimin olmadıgını düşünüyorum, artık yaşamak bile

anlamsız benim için..

bir kadın benıim herşeyimi çaldı, önce tanrılarımı sonra, aşkımı sonrada, hayatımı, ve sonundada, umutlarımı... bu kadar acıya rağmen ve karşılıksız olmasına rağmen belkide karşılıgı olmasına ragmen hala o kadını delicesine seviyorum. işte gerçek aşk bu kadar zordur..  :(????

Her zaman daha iyisi vardır. Sen kendini o köşeye sıkıştırdıkça da maalesef bu ruh halinden kurtulamazsın. Dışarı çık, sosyalleş, bol bol seviş. O zaman hiç birşeyinin kalmadığını göreceksin. Hatta mümkünse bu yaptıklarını da kalbini kıran hatunun gözüne soka soka yap.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, malta erigi yazdı:

Oğlum sen neden böyle pis şeyler yazıyorsun? Ne olmuş ellettiyse? Onlar elletiyorlar, çünkü biz de ellemek istiyoruz. N'apalım yani, kadınlar elletmesin de birbirimizi mi elleyelim? 

??

Elletmesinden rahatsiz degilim , evlilige gelince ayni seyleri yapmak icin neden bir sürü şart koşuyorlar. Buna karşıyım.

Yani burada bir takim mesajlar mı verilmek isteniyor erkeklere? 

Bunun adı aşk olamaz. Önceki manitalara aşık değildim ama sana aşığım derse nasıl inanacagim?

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, Düşünen Hayvan said:

??

Elletmesinden rahatsiz degilim , evlilige gelince ayni seyleri yapmak icin neden bir sürü şart koşuyorlar. Buna karşıyım.

Yani burada bir takim mesajlar mı verilmek isteniyor erkeklere? 

O maalesef yetiştirilme şekillerinden, bu toplumun ve genel olarak islam geleneklerinden oluyor. 

Bunun yanında tabii diğer kadınlara hava atma, altta kalmama güdüsü de var. Bu ise evrensel. Amerikalı kadın da yapar aynı şeyi. "Düğünüm, elbisem, zartım, zurtum en guzeli ve en pahalısı olmalı. Clara'yı, Mary'yi çatır çatır çatlatmalıyım". 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, malta erigi yazdı:

O maalesef yetiştirilme şekillerinden, bu toplumun ve genel olarak islam geleneklerinden oluyor. 

Bunun yanında tabii diğer kadınlara hava atma, altta kalmama güdüsü de var. Bu ise evrensel. Amerikalı kadın da yapar aynı şeyi. "Düğünüm, elbisem, zartım, zurtum en guzeli ve en pahalısı olmalı. Clara'yı, Mary'yi çatır çatır çatlatmalıyım". 

Evet bu durumda erkek sadece beygir yerine konmus oluyor.

Ailelerin de birbirlerine hava atmasi kasıntı yapması da bunu tetikliyor. Kizini bedavaya verdi dedirtmemek icin..

Ama artik bazi kızlar boyle seyler istemiyorlar. Nadiren de olsa umut verici. Sadece masrafi bölüşüp bir nikah ile evleniyorlar. Nişan düğün olmuyor. Lan zaten bir yıl flört etmişsin ne nişanı?

Aklima ilyas salmanin dolap begiri ve şaşkın ördek filmi geldi??

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...

Konuyu son kez up'layayım. Şimdi nick falan değişti tabi.

Son sayfalar iyice bok olmuş, ilk sayfalar hepten boktan.

Ama tek mesele bir şeyler öğrendiğim oldu. İnsanları biraz daha umursamak, ardından onları kollamak gibi şeyler. Yazarken tuhaf falan ama, insan geçmişine bakınca farkediyor "neler yapmışım lan ben" diye.

Neyse, hikayenin sonunda cadının kıçına tekmeyi vurdum.

Merak edenler için, inci'de böyle konular bol, doğru anahtar kelimelerle bunun gibi onlarcasını bulursunuz, abartılı ya da değil, benzer bir şey çıkar ortaya.

Öbür hesabı da silemedim, kaldı öyle.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ApollonTheGod yazdı:

Konuyu son kez up'layayım. Şimdi nick falan değişti tabi.

Son sayfalar iyice bok olmuş, ilk sayfalar hepten boktan.

Ama tek mesele bir şeyler öğrendiğim oldu. İnsanları biraz daha umursamak, ardından onları kollamak gibi şeyler. Yazarken tuhaf falan ama, insan geçmişine bakınca farkediyor "neler yapmışım lan ben" diye.

Neyse, hikayenin sonunda cadının kıçına tekmeyi vurdum.

Merak edenler için, inci'de böyle konular bol, doğru anahtar kelimelerle bunun gibi onlarcasını bulursunuz, abartılı ya da değil, benzer bir şey çıkar ortaya.

Öbür hesabı da silemedim, kaldı öyle.

Kullandığın kelimeler tarzın falan iyice anibal'a benzemişsin ???

tarihinde ateistik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, ateistik yazdı:

Kullandığın kelimeler tarzın falan iyice anibal'a benzemişsin ???

Çekirge taşı kapar oldum da dermiş. Neyse.

Senin sorunun yanıtına gelirsem, @anibal bir akademisyen, yani bir öğretmen nihayetinde.

Ben olucam doktor, o da örnek alınası bulduğum birisi, neden olmasın yani. Hayatımıza kimler giriyor sesini taklit ediyoruz, kimisinin farkında olmadan içerliyoruz, konuşurken sahip olduğun larynx pozisyonu bile değişiyor vs vs.

Son formumuz olmaması dileğiyle diyeyim, adaptasyona devam..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...