Jump to content

Aşk ya da sevgi adını siz koyun

Recommended Posts

• İleti 440
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minutes ago, Zarava ehmel said:

Sen bilirsin ama yarın gelip benim kızı apaçi berkecan kaptı, diye başlık açarsan elimizden yalnızca üzülmek gelir. Kavak'a katılıyorum. Acele etmelisin.

Eğer buradaki tantanayı takmaz, söylediklerimizi yaparsa, şansı %95 üzerinde... Gerisi ona kalmış...

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, anibal yazdı:

Eğer buradaki tantanayı takmaz, söylediklerimizi yaparsa, şansı %95 üzerinde... Gerisi ona kalmış...

95% ve üzeri evet konu çiftleşmeye geldiğinde.

9 dakika önce, investor yazdı:

Hahaha. Aynen, aslanlar gibi yasa. :D

Senin üslubun çok iğrenç ya keşke evrim bu pürüzlü düşünce yapını silip süpürebilse...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Furkean yazdı:

95% ve üzeri evet konu çiftleşmeye geldiğinde.

Senin üslubun çok iğrenç ya keşke evrim bu pürüzlü düşünce yapını silip süpürebilse...

Senin sandigin gibi biri degilim. Escinseller var ve evlenmek istiyorlarsa, birbirlerini becermek istiyorlarsa evlensinler/becersinler. Ama erkek erkege olan aktivitenizi lutfen gizli bir yerde yapin.

Lezbiyenler ise hic igrenc gelmiyor bana. Seviyorum hatta.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, investor yazdı:

Senin sandigin gibi biri degilim. Escinseller var ve evlenmek istiyorlarsa, birbirlerini becermek istiyorlarsa evlensinler/becersinler. Ama erkek erkege olan aktivitenizi lutfen gizli bir yerde yapin.

Lezbiyenler ise hic igrenc gelmiyor bana. Seviyorum hatta.

Sandığım gibi değil bildiğim biri gibisin zaten. “Sokakta öpüşmeyin iğrenç, lezbiyenleri severim, geyler iğrenç...” daha ne kadar ‘sanılası’ biri olabilirdin bilmiyorum. 

Sokak ortasında kimse durup dururken öpüşüp sevişmez zaten, ne hetero ne homo. “Tasvip etmiyorum ama saygı duyuyorum” fasa fisocuları gibisin işte bırak bu ‘adımı biliyorsun hikayemi değil’ tavrını. 

Sitelerde Paylaş

Kadın ve erkeğin modern ekonomik sistemin gerekliliği ve dünyada bireyleşme, erkeklerde "kadın=erkek" gibi saçma sapan bir algı oluşturdu.

Sanıyorlar ki , kadın ile erkek sadece farklı bedenlerde iki aynı ruh. Aynı şeylerden etkilenirler, yeter ki muhabbet etsinler. Müzik zevkleri falan aynı olsun yürür gider, önemli olan sevgi gibi laflar :)

Bu düşünceler kişinin kendini tanımasını da engelliyor. Etrafı gözlemlemesini de engelliyor. Aslında anibal tarifi çok iyi yapıyor ama o tarife doğuştan sahip olan erkek çok az. Genelde "yumuşak" kalıp tekme yedikçe akıllanılıyor. 

Elbette ortak zevkler önemli, ancak bu aslında senin o kişiyle geçirdiğin vakti ve tanışma ihtimalini arttırabilir. Bu arkadaşlık için de geçerli ve genel bir kuraldır. Anibal'ın dediği gibi "bu bana benziyor" düşüncesi yaratmakta yardımcı olabilir.

İlla ilgi alanlarıyla ilgili bir şey arıyorsan, kızlar ustalık denen şeye bayılır. Sanıyorum onlarda "seçkin" bir imaj yaratıyor. Örneğin yanında ustası olduğun bir işi 10 dk yaptığın bir kız(kahve yapmak, kod yazmak, bir şey tamir etmek)   1.5 saat konuştuğuna göre seni daha fazla arzulayabilir. 

Sitelerde Paylaş

Bu forum mutlaka beni şaşırtacak bir şey buluyor...

Bazı gerçekleri öne sürelim.

►Eşcinsellik doğal bir durum değildir. Hastalık olarak tabir edilebilir. Doğuştan veya sonradan ortaya çıkabilir ayrıca tedavide edilebilir. 

Bu durumu psikolojik olarak açma gereği duyuyorum. Bakın, sağlıklı, eşcinsel olmayan bir erkek için örnek verirsek. (samimi olması için kendimden vereyim) Bu kişiyi yani beni cinsiyet değiştirmeye veya cinsellik açısından esnetmeye kalkarsanız patlarsınız. Çünkü bu fikre şuan tamamiyle düşmanım ve durumu iğrenç buluyorum. Ancak, bedenimdeki testosteron  seviyesini düşürüp östrojen seviyesini hatırı sayılır seviyede arttırırsanız köşelerimi kaybetmeye başlarım. :)  Aynı durumun tersi de geçerli olduğundan bir eşcinsele tedavinin yanlış gelmesi doğaldır ama doğru olan değildir.

►Sevgi soyut olarak kabul edilebilse de, aşk diye bir şey yoktur. Bu ince bir ayrım. Bir kere aşkın bir çizgisi yoktur. -Ben şu soldaki kadına aşığım sağdakine değilim. Çünkü soldakini sağdakine göre 1 sevgi birimi daha az seviyorum ?? gibi bir ölçüm yok. Ayrıca unutulmamalıdır ki, inanç bir şeyleri gerçek yapmanın en basit yolu. Tanrı gerçek mi ? Hayır, ama evet. Neden mi ? Bir dışarı çıkıp gezin şöyle bakalım, tanrı gerçek mi görün... Aşka inanmak, onu gerçekmiş gibi yapar.

►Aşk temelde bir takıntı durumudur ve hastalık boyutuna gelebilir. (Konu sahibi için eğer başka hiç bir kız hiç bir koşul altında ilgini çekmiyorsa bir takıntı oluşturmuşsundur. Şiddetle kaçınmalısın)

Tüm bunların dışında bir kızı elde etmenin yolları kıza göre değişir. Anibalın dedikleri çarpıcı olsa da, biyolojik açıdan haklı. 

Birde burada anibalın bir hatası var sanırsam, oda söylediği şeylerin kızı bir ömür geçirmeye ikna etme yolu gibi durması. Biraz konuya hızlı girmiş. Bir kızla beraber olmakla onunla bir ömür geçirmek ve bunu her iki tarafında istemesi devasa farklılıklar. Bunu istediğinden emin misin ?

Ayrıca eklemeden edemeyeceğim. Evlenme... :lol::lol:

Genelde evli kişilerden duyduğum şeylerin aritmetik ortalaması: Tünelin sonu bombok bir yere çıkıyor gelmeyin ! :lol: 

Bitiremedim  yine bir ekleme yapacağım. Eğer türkiye de bir erkek olarak evlenip boşanırsanız. Kadına donunuza kadar verirsiniz, sürekli de vermeye devam edersiniz. O yüzden cidden 5 kere düşünün sonrada yapmayın. 

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, NotImportant yazdı:

Eşcinsellik doğal bir durum değildir. Hastalık olarak tabir edilebilir. Doğuştan veya sonradan ortaya çıkabilir ayrıca tedavide edilebilir. 

Eşcinselliğin hastalık olmadığı kabul edileli neredeyse yarım asır geçti. Hormonlar cinsel yönelimi etkilemezler, araştır istersen. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Furkean yazdı:

Eşcinselliğin hastalık olmadığı kabul edileli neredeyse yarım asır geçti. Hormonlar cinsel yönelimi etkilemezler, araştır istersen. 

Doğru beyin tanrının hikmetiyle çalışan bir organ. Hormonlar karar mekanizmasına neredeyse etkisiz(!) 

kim nerede kabul etmiş ? Sırf itiraz gelmesin diye açıklama yaptım. 

Ha tedaviye rağmen takıntı yapar bunu biyolojiden çıkarıp psikolojik rahatsızlık halinide getirebilirsin. O mümkün, dedim inanç sıkıntılı bir şey. 

Bana bunun hastalık olmadığını kabul ettiremezsin, eşcinsellik doğanın doğal bir hali değil. 

Sitelerde Paylaş
49 minutes ago, NotImportant said:

Doğru beyin tanrının hikmetiyle çalışan bir organ. Hormonlar karar mekanizmasına neredeyse etkisiz(!) 

Ha tedaviye rağmen takıntı yapar bunu biyolojiden çıkarıp psikolojik rahatsızlık halinide getirebilirsin. O mümkün, dedim inanç sıkıntılı bir şey. 

Bana bunun hastalık olmadığını kabul ettiremezsin, eşcinsellik doğanın doğal bir hali değil. 

Eşcinselliğin bir hastalık olmadığı gerçekten çok çok önce kabul edildi zaten. Bu, "Tedavi gerekmiyor" demek en temel özetle. 

Ayrıca eşcinsellik doğanın doğal bir hali. Pek çok hayvan, özellikle sürü canlıları eşcinsellik yapar. Bunun evrimsel avantajları da vardır.

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, anibal yazdı:

Eşcinselliğin bir hastalık olmadığı gerçekten çok çok önce kabul edildi zaten. Bu, "Tedavi gerekmiyor" demek en temel özetle. 

Ayrıca eşcinsellik doğanın doğal bir hali. Pek çok hayvan, özellikle sürü canlıları eşcinsellik yapar. Bunun evrimsel avantajları da vardır.

Evrimsel avantajlarını merakla bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Konu karmaşık değil. Gider yanına merhaba dersin. Su akar yolunu bulur. Dişilerin kendilerinin bile farkında olmadıkları birtakım mekanizmaları vardır, hemen çalışır. Senin genetiğinin kendisi için uygun olup olmadığını bile bazı yüzeysel verilerden yüzeysel de olsa algılar. Kendini zorlamaz, komik, neşeli biri olduğunu kanıtlamak için kasmaz, rahat olursun. "Kısmetse olur!" :D

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, NotImportant said:

Evrimsel avantajlarını merakla bekliyorum.

Bir sürü varda, uzatmanın gereği yok mevzuyu. Tamam, böyle, saygı falanda duyarım, ayrımcı olmamaya da çalışırım, ama hiçte hazzetmem o tiplerden zira.

Mesela, şurdan başlayabilirsin:

https://link.springer.com/article/10.1007/s10508-014-0436-6

Ya da parayı basıp, daha derli toplu kitabını falan da okuyabilirsin:

https://www.amazon.com/gp/search?index=books&linkCode=qs&keywords=9780521864466

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Duygusal davranıyorsunuz, özellikle anibal. 

Biyoloji ile açıklama yapan adan burada işi batırıyor.

Benim eşcinsellerle bir derdim yok, ama gerçekleri söylemekten çekinmem. İsteyen istediği gibi olabilir. Sağlıkla olmak zorunda değilsiniz. Nasıl mutluysanız öyle olun.

Evrimsel ve biyolojik açıdan karşı cinse duyulan ilgi çoğalma gerekliliği yüzünden ortaya çıkmıştır. Yani benim bir erkeğe duyduğum ilgisizliği bir kadına da duysaydım ve bu tüm insanlıkta olsaydı, zaten ortaya çıkamadan yok olurduk. Haliyle bu işin "doğal" olanı eşcinsellik ve türevleri değildir. Bu arada zaten doğal olmayan durumada hastalık diyoruz.

Sitelerde Paylaş
Just now, NotImportant said:

Duygusal davranıyorsunuz, özellikle anibal. 

Biyoloji ile açıklama yapan adan burada işi batırıyor.

Benim eşcinsellerle bir derdim yok, ama gerçekleri söylemekten çekinmem. İsteyen istediği gibi olabilir. Sağlıkla olmak zorunda değilsiniz. Nasıl mutluysanız öyle olun.

Evrimsel ve biyolojik açıdan karşı cinse duyulan ilgi çoğalma gerekliliği yüzünden ortaya çıkmıştır. Yani benim bir erkeğe duyduğum ilgisizliği bir kadına da duysaydım ve bu tüm insanlıkta olsaydı, zaten ortaya çıkamadan yok olurduk. Haliyle bu işin "doğal" olanı eşcinsellik ve türevleri değildir. Bu arada zaten doğal olmayan durumada hastalık diyoruz.

Gen bencildir... Çoğalacak olanlar genlerdir, bireyler değil. Bunu bir anlaman gerekiyor. Sürüdeki herkeste genler aynı, teorik olarak. Yani, senin üremekten fedakarlık yaparak sürünün bekasına katkıda bulunman, öteki üreyen bireyler tarafından sende de aynısı olan genlerin devamı demektir. İşte bu yüzden mesela, gider vatan, din filan için ölürüz falan. 

Eşcinsellik, sağlıksız olmak demek değildir, bunu da bir anlaman önemli. Ve normal cinsellik kadar, doğal bir meseledir, bunu da anlaman lazım. 

Sitelerde Paylaş

Doğadaki eşcinsellik konusuna da değineyim. Bunu irdelemek için sürü davranışına inmemiz gerekiyor. Sürü lideri erginleşen erkek bireyleri sürüden kovar. Bu ensesti engeller. Peki sürüde kalan dişiler? Onun da mekanizması basit. Dişiler arasında mutlak bir hiyerarşi vardır. Yetişkin dişiler asla genç dişilerin hiyerarşiyi atlayıp lidere yaklaşmasına izin vermezler. Genç dişiler lidere biraz mesafeli bir grup oluştururlar. Liderin haremi etrafında olur.

Şimdi gelelim sürülerden kovulan erkek erginlere. Bunlar da bir sürü oluştururlar. Cinsellik, baskınlık ve liderlik ile özdeşleştiği için bir sürü lideri öne çıkar ve diğer erkekler üzerinde cinsel davranışlar gösterir. Diğerleri de lider otoritesini tanıdıklarının işareti olarak kavga etmez, itiraz etmezler. Böylece bir erkekler sürüsü hiyerarşisi oluşur. Sürü hiyerarşisi bir çok memeli türü için hayatidir.

Fakat bu gerçek cinsel davranış değildir. Sürüsündeki erkekler asla lideri tatmin etmez. Bu sürü lideri, sürekli normal dişili sürüleri gözler ve o sürülerdeki liderlerden birinin zayıf düşmesini kollar. Bunu hissettiği anda erkekler sürüsünü bırakıp o zayıf gördüğü lideri alt edip sürüsünü ele geçirmeye koşar. Bunu başarırsa liderlikten düşen erkek, çok yaşayamaz.  

Bir erkek bireyin kovulduğu sürüye lider olması pek olası değildir. Çünkü onu kovacak güçte olan babası öyle yakın bir zamanda güçten düşmez. O esnada o henüz doğmadan yaşı ilerlemiş ve doğduğunda gücü azalmış bir başka lider olacak ve ona saldıracaktır. Doğada ensest etkin biçimde önlenmiştir. Aksi halde genetik yozlaşma kaçınılmaz olur ve tür ortadan kalkar. Günümüzde varlığını sürdüren türler, ensesti etkin biçimde önleyen davranışların evrildiği türlerdir.

Bu liderlikten düşürme ve liderlikte tutunma savaşı göz yaşartıcıdır. İnsan bunu izlerken ağlar böyle, göz yaşlarını tutamaz. Doğadaki dramatik sahnelerdendir. Düşman bir tür saldırmış olsa neyse, saldıran kendi türünden! Bir ölüm kalım savaşıdır. Genelde liderlikten düşene acınır, çünkü diğeri kazanamazsa kaçar. Ama lider sürüsünü elinden kaçırırsa yaşayamaz. Yaşlı ve yalnız bir ihtiyar olarak bir köşede ölür. Bazen ender de olsa kazanan onu orada öldürebilir. Bu pek gerçekleşmez.

Dişiler yeni lideri saniyesinde benimserler. Hiç bir şey olmamış gibidir!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, NotImportant yazdı:

Tanrıyı inkar edip devrik cümle kurunca felsefi ya da bilimsel konuşmuş olmuyorsun bunu bi anlayalım önce. Kimsenin sana bir şey kabul ettirmek istediği yok sadece kanıtlanmış bulguları çarpıtmana izin vermem. Bilmiyorsan araştırıp öğreneceksin :118:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...