Jump to content

Forumun terbiyesiz yöneticileri

Recommended Posts

Keyfî olarak forumdan adam atar, forum kurallarında yazılı olmayan madde uydurup üye yasaklar; kendi ayrılan üyeyi bile hızını alamayıp ayrıca atar, arkasından bir sürü laf eder. Bunun adı yönetici...

En çok küfür ve hakaret eden bazı üyelere dokunulmaz. Ama hiç hakaret etmeyen üyeler eğer muhalif düşünceleri savunuyorsa forumdan atmak için üzerine gidilir, kendi isteğiyle gitmesi telkin edilir, olmazsa sudan bahanelerle üye atılır. Bunu yapan yönetici...

Forumda insanların değerlerine laflar edilir. O değerler ayaklar altına alınıp pislik muamelesi yapılır. Bunu da ateistlik namına yaparlar. Böyle ucube bir ateistlik ancak bizim fikir fukarası ülkemize özgüdür. Bunu dayatan da forumun bu zihniyetteki yöneticileri...

Rezil rüsva bir forum burası. İnsanların iyi niyetini suistimal eden, farklı düşüncelere tahammül gösteremeyen, insanlara saygı duymayan, kendine de saygı duymayan, seviyesiz yöneticilerin hakimiyetindeki bir forum. İçinde bulunduğu şu pespaye durumu fazlasıyla hakkediyor. Buna sebep olanlar da bu forumun terbiyesiz yöneticileri ve onların korumasındaki seviyesiz üyeleri...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Burada bazı kişiler kendi ideoloji ve sığ düşüncele sınırları dışına çıkılınca küfürler yağdırıp üyeleri tehdit edebiliyorlar.

Sonrada forumdan attırabiliyorlar.

Buranın derin devleti olmuş tipler var.

Şikayet konusuna bende yazayım, belki forumu yöneten kişiler kankilik ilişkilerini askıya alırlar.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Phaselis yazdı:

İyi de sizi davetiye ile çağırmadılar ya, nasıl geldiyseniz öyle çekip gidersiniz. Baktını, beğenmediniz kendinizi attırmadan, paşa paşa kendiniz gidin. Niye atıldıktan sonra bir daha gelip ağıt yakıyorsunuz ki? İki dakika delikanlı olun...

Tam da anlatmak istediğim buydu işte

Sitelerde Paylaş

Şu başlığı açan kişiye "benimle polemiğe girip, beni tartışmanın içine çekme, aksi takdirde forumdan atarım dedim", dinletemedim. Eh akıbeti forumdan atılmak oldu. Şimdi gelmiş aklınca forum yönetimine giydiriyor. Vız gelir-tırıs gider... Biz bu forumu 17 yıldır, sen ve senin gibilere rağmen aynı çizgide götürüyoruz. Bundan sonra da senin gibileri temizleye temizleye çigimizi aynı şekilde sürdüreceğiz. Bilmem anlatabildim mi?

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, administrator yazdı:

Şu başlığı açan kişiye "benimle polemiğe girip, beni tartışmanın içine çekme, aksi takdirde forumdan atarım dedim", dinletemedim. Eh akıbeti forumdan atılmak oldu. Şimdi gelmiş aklınca forum yönetimine giydiriyor. Vız gelir-tırıs gider... Biz bu forumu 17 yıldır, sen ve senin gibilere rağmen aynı çizgide götürüyoruz. Bundan sonra da senin gibileri temizleye temizleye çigimizi aynı şekilde sürdüreceğiz. Bilmem anlatabildim mi?

Bu patavatsız tavrın bende tereddüt oluşturuyor. Sadece laf çakıp gideyim diyordum ama acaba şu püsküllü şımarıkla uğraşsam mı diye düşünmeden edemiyorum.  İşim gücüm var, aklımı çelme. Zamanım değerli. Onu hakketmiyorsun. 17 yıldır hiç bir adamlık öğrenemeyen birine zaman ayırıp onu adam etmeye çalışmak doğru bir karar olur mu?

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, hz. nuh yazdı:

Bu patavatsız tavrın bende tereddüt oluşturuyor. Sadece laf çakıp gideyim diyordum ama acaba şu püsküllü şımarıkla uğraşsam mı diye düşünmeden edemiyorum.  İşim gücüm var, aklımı çelme. Zamanım değerli. Onu hakketmiyorsun. 17 yıldır hiç bir adamlık öğrenemeyen birine zaman ayırıp onu adam etmeye çalışmak doğru bir karar olur mu?

Huuu idin şimdi nuh oldun, yakında ruh olursun, zaten sen ruhları seversin.

Böyle yapmakla eline ne geçiyor, gerçekten boş işlerle uğraşıyorsun, ateist forumda ruhlar-hurafeler estiriyorsun, buna rağmen bir hayli tolerans tanındı ama halen insanları saygısızlıkla suçlayabiliyorsun. Oysa haksız olan ve üste çıkmaya çalışan sensin, bunu bizler görüyoruz ama sen kendini göremiyor veya bilinçli yapıyorsun.

Her ne amaçla olursa olsun bu tür davranış kabul edilmez, ya kendini düzelt ya da sessizce otur bir kenarda...

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bilgivehis yazdı:

Huuu idin şimdi nuh oldun, yakında ruh olursun, zaten sen ruhları seversin.

Böyle yapmakla eline ne geçiyor, gerçekten boş işlerle uğraşıyorsun, ateist forumda ruhlar-hurafeler estiriyorsun, buna rağmen bir hayli tolerans tanındı ama halen insanları saygısızlıkla suçlayabiliyorsun. Oysa haksız olan ve üste çıkmaya çalışan sensin, bunu bizler görüyoruz ama sen kendini göremiyor veya bilinçli yapıyorsun.

Her ne amaçla olursa olsun bu tür davranış kabul edilmez, ya kendini düzelt ya da sessizce otur bir kenarda...

Yahu sen ne kişiliksiz bir adammışsın... Sana öbür forumda da bu forumda da kapak yaptım, forumlara artık uğrayamaz dedim, sen bir süre sonra gelip, hiç bir şey olmamış gibi pişkin pişkin bunları yazabiliyorsun.

Sen önce şuradaki laflarımı bir hazmet, ondan sonra yazarsın:

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, hz. nuh yazdı:

Sana yazma şansı vermez, yazdığını direk silerdim, ama bu şansı verdim. Demek ki vermeyip, senin gibi bir odunu temelden susturmamız gerekiyormuş. Tamam, şimdiden sonra hiç bir şansın kalmadı, bundan sonra cümle yazamayacaksın. Zaten bu niki de akıbetini anladığından ağutosta almışsın, göz yummuşuz, ama artık sana göz yumulmayacak ve bir daha üyelik alırsan onaylanmayacak. Haydi güle güle...

Bazen böyle forumdan atılmış tipler foruma musallat olur, durumunu kabullenmez, ha babam foruma girmek için çaba harcar. Olmadı başka yerlerden girer, sayfalar dolusu küfürler eder, ya da girip yazı yazabileceğini sanır. Bunlarla çok uğraştık, yıllarımız bu ahlaksızlarla mücadele etmekle geçti. Yine ederiz, yine mesai harcarız... Bu kafasız oduna hatırlatayım dedim...

Sitelerde Paylaş
On 11.11.2017 at 20:32, administrator yazdı:

Sana yazma şansı vermez, yazdığını direk silerdim, ama bu şansı verdim. Demek ki vermeyip, senin gibi bir odunu temelden susturmamız gerekiyormuş. Tamam, şimdiden sonra hiç bir şansın kalmadı, bundan sonra cümle yazamayacaksın. Zaten bu niki de akıbetini anladığından ağutosta almışsın, göz yummuşuz, ama artık sana göz yumulmayacak ve bir daha üyelik alırsan onaylanmayacak. Haydi güle güle...

Bazen böyle forumdan atılmış tipler foruma musallat olur, durumunu kabullenmez, ha babam foruma girmek için çaba harcar. Olmadı başka yerlerden girer, sayfalar dolusu küfürler eder, ya da girip yazı yazabileceğini sanır. Bunlarla çok uğraştık, yıllarımız bu ahlaksızlarla mücadele etmekle geçti. Yine ederiz, yine mesai harcarız... Bu kafasız oduna hatırlatayım dedim...

Foruma tekrar üye oldum ve birkaç cümle de yazabildim. Sizler üyeliğimi onayladığınız için...

Hz Nuh mahlasını yıllar önce alıp, kullanmayı unutmuşum. Tesadüfen ortaya çıktı. İşe yaradı.

Sizin sefil yöneticiliğinizdeki bu foruma üye olup yazmaya niyetim yoktu. Ama sen kaşındın. Yanlış kararların sana geri döner. Yaptıklarının sonucuna mutlaka katlanırsın. Hayat böyledir.

Şimdi de öyle olacak. Ama küfürle benim işim olmaz. Küfür sizin gibiler tarafından bolca başvurulan bir acizlik yöntemi. Benim yöntemim biraz daha karmaşık ve senin gibiler için biraz zor kavranacak türdendir.

Asıl ahlaksız sizlersiniz. Farklı düşünen ve fikrini ifade etmekten başka hiç bir kusur işlememiş olan üyeleri atmak ahlaksızlıktır. Kimi ahlaksız yöneticiler gerekçe  bulmaya çalışır. Sense bu konudaki  o aptalca "parti propagandası" denemesinden sonra bunu bile bir tarafa bırakacak kadar saf bir ahlaksızsın. Saf, yâni katıksız...

Forum yönetmeyi sidik yarıştırmak sanıyorsunuz. Yıllarınız boşa geçmiş. Forumu sidik yarıştırma yerine çevirmişsiniz. Düzeninize çomak sokan herkesi keyfî olarak atıyorsunuz. 

Terbiyesizsiniz ve bu sizin zayıf noktanız. Ahlaksızsınız, bu da bir başka zayıf noktanız. Aptalsınız, bu ise en zayıf noktanız. :)

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Azerbaycan maralı yazdı:

Foruma tekrar üye oldum ve birkaç cümle de yazabildim. Sizler üyeliğimi onayladığınız için...

Hz Nuh mahlasını yıllar önce alıp, kullanmayı unutmuşum. Tesadüfen ortaya çıktı. İşe yaradı.

Sizin sefil yöneticiliğinizdeki bu foruma üye olup yazmaya niyetim yoktu. Ama sen kaşındın. Yanlış kararların sana geri döner. Yaptıklarının sonucuna mutlaka katlanırsın. Hayat böyledir.

Şimdi de öyle olacak. Ama küfürle benim işim olmaz. Küfür sizin gibiler tarafından bolca başvurulan bir acizlik yöntemi. Benim yöntemim biraz daha karmaşık ve senin gibiler için biraz zor kavranacak türdendir.

Asıl ahlaksız sizlersiniz. Farklı düşünen ve fikrini ifade etmekten başka hiç bir kusur işlememiş olan üyeleri atmak ahlaksızlıktır. Kimi ahlaksız yöneticiler gerekçe  bulmaya çalışır. Sense bu konudaki  o aptalca "parti propagandası" denemesinden sonra bunu bile bir tarafa bırakacak kadar saf bir ahlaksızsın. Saf, yâni katıksız...

Forum yönetmeyi sidik yarıştırmak sanıyorsunuz. Yıllarınız boşa geçmiş. Forumu sidik yarıştırma yerine çevirmişsiniz. Düzeninize çomak sokan herkesi keyfî olarak atıyorsunuz. 

Terbiyesizsiniz ve bu sizin zayıf noktanız. Ahlaksızsınız, bu da bir başka zayıf noktanız. Aptalsınız, bu ise en zayıf noktanız. :)

- Bunları kafanıza takmayınız.

Benim sorunum şu: Düzeyli siyaset + Felsefe tartışılan bir forum arıyorum ama bir türlü de bulamıyorum.

Hatta 17 sene diyorsunuz ya. 17 senedir bulamıyorum.

Sanal ortamda fazla ciddi yaklaşıma sahip olup da sinirlenmemek lazım.

Buraya gelince: Bunlar burada Ateizm üzerinden bir çizgi takip etmeyi tercih etmişler. Bende yeni far ettim. Arada bazı başıbozuklar da var, Hatta genel kültür seviyeleri öyle yüksek de değil. Ama hedef olarak Ateizm ağırlıklı bir forum kurma hedefi belirlemişler, bu yaklaşımı da, dedikleri gibi, sürdürmüşler.

Bu da şöyle iyi bir şey: Batı'da olsak oldukça demode bir yaklaşım. Ama İslam dünyasının en çok ihtiyaç duyduğu şey bence dinle bol bol dalga geçilmesi, dinin eleştirilmesi, hatta burada yapıldığı gibi, belki haksız eleştiri yapılması.

Sebep: İslam aşırı otoriter bir din haline gelmiştir. Bütün dünya islami terör ile uğraşmaktadır + İslam dünyasında insanların seçim özgürlüğü kısıtlanmıştır. Yurt dışındaysan "sen ırkçı mısın?" diyorlar, Yurt içindeysen "Sen Allah'a karşı mı geliyorsun?" diyorlar.

/ Tabi ben "Müslümanlar böyledir" demiyorum. Da bunlar ateist. Ateist ateist takılıyorlar işte. o Yüzden sinirlenmeyiniz. :) 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Raphael17 yazdı:

- Bunları kafanıza takmayınız.

Benim sorunum şu: Düzeyli siyaset + Felsefe tartışılan bir forum arıyorum ama bir türlü de bulamıyorum.

Hatta 17 sene diyorsunuz ya. 17 senedir bulamıyorum.

Sanal ortamda fazla ciddi yaklaşıma sahip olup da sinirlenmemek lazım.

Buraya gelince: Bunlar burada Ateizm üzerinden bir çizgi takip etmeyi tercih etmişler. Bende yeni far ettim. Arada bazı başıbozuklar da var, Hatta genel kültür seviyeleri öyle yüksek de değil. Ama hedef olarak Ateizm ağırlıklı bir forum kurma hedefi belirlemişler, bu yaklaşımı da, dedikleri gibi, sürdürmüşler.

Bu da şöyle iyi bir şey: Batı'da olsak oldukça demode bir yaklaşım. Ama İslam dünyasının en çok ihtiyaç duyduğu şey bence dinle bol bol dalga geçilmesi, dinin eleştirilmesi, hatta burada yapıldığı gibi, belki haksız eleştiri yapılması.

Sebep: İslam aşırı otoriter bir din haline gelmiştir. Bütün dünya islami terör ile uğraşmaktadır + İslam dünyasında insanların seçim özgürlüğü kısıtlanmıştır. Yurt dışındaysan "sen ırkçı mısın?" diyorlar, Yurt içindeysen "Sen Allah'a karşı mı geliyorsun?" diyorlar.

/ Tabi ben "Müslümanlar böyledir" demiyorum. Da bunlar ateist. Ateist ateist takılıyorlar işte. o Yüzden sinirlenmeyiniz. :) 

• İsmi ateistforum.org olan bir sitede budizm üzerinden mi bir çizgi takip edilmesini istiyorsunuz?
  • Ateistler için her türlü hakareti barındıran elllerinden gelse ölümlerini istedikleri islam sayfaları ateistlere haklı eleştiri yapıyorlar öyle mi ?
  • Ateist birinin nasıl takılmasını bekliyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş

- Tamam.

Bir şey demedim.

Ama Huu da benim gibi daha felsefi, daha entelektüel hatta tarafsız bir ortam aramış olabilir.

"Ateizm" de bende ilk başlarda daha sol çizgide bir forum çağrışımı yapmıştı. Harbi "Ateist" bir forum olduğunu (olabileceğini) yeni fark ettim.

Özür.

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, Azerbaycan maralı yazdı:

Amma takıntılı, kompleksli bir adammışsın ki öyle olduğunu zaten biliyorduk.

Manyak mısın arkadaşım, gelip gelip laf yetiştiriyorsun? Atıldın, sonra yedeklediğin eski nickle çıkıp geldin bir daha atıldın, şimdi yine atılacaksın. Hani gelip yaptığın bir şey de yok, bolca çiş yarışı ve dedikodudan başka...

Niyeti doğru olan insan yöneticiye, şuna buna bakmaz, oturup sapasağlam yazar. Yönetici kim ki beni kontrol etsin, tepeme çöküp bana laf etsin, karışsın? Amacı doğru olan ve adam gibi yazan insana, düşünceleri ne denli farklı olursa olsun yönetici karışmaz. Üstelik ona bir de teşekkür eder.

Yöneticiler ahlaksızsa, aptalsa, ahmaksa, kötüyse, cahilse, ben o foruma uğramam, o adamları muhatap olarak kabul edip de didişmem zaten. O forumu tıklamam bile. 

Ee? Siz ne tür insanlarsınız ki bu kadar beğenmeyip aşağıladığınız adamlara gelip gelip ayar vermeye çalışıyor, forumla uğraşıyorsunuz?

Başka forum mu yok? 

Ergenikten çıkamıyor bizim toplum. Kendini bi önemli, özel, herkesten çok farklı hissetme ve bunu gösterme çabası... Yöntem de bu işte. Bolca polemik, bıdı bıdı, dikkat çekip şak şak alma arzusu, ben daha akıllıyım savaşı, dedikodu vs...

Allah akıl fikir versin. 

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçekten hasta bu adam, üstelik onursuz da... Ulan atılmışsın, seni kaale almıyorlar, daha ha babam yöneticilere laf sokmaya uğraşıyorsun. Kovuyorlar, bacadan geri giriyorsun. Pencereden öteki öteki kadınlara laf yetiştirmeye çalışan cırtlak mahalle karıları gibisin... Biraz onurlu ol, ne kendisini ne de yöneticilerini beğenmediğin forumdan artık ilişkini kes, defol git...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Azerbaycan maralı yazdı:

bizim ne olup, ne olmadığımız seni zerre alakadar etmez. 

Nasıl yaşadğımız ve yaşayacağımız tamamen kendi seçimimizdir.

1.  İçinde ki gizli Ateist seni bu foruma yönlendirmiş ve benim seni ikna etmem için burada bulunuyorsun.

2. İdeolojimizi anlamak istiyorsan öncelikle Yaratıcının neden olamayacağını anlamalısın, Cevabı Bilimde bulacaksın. Yaşayan Bilim insanlarının bir çoğu Ateisttir ve sebebi de Bilimden Öğrendikleri gerçeklerdir. 

3. Ateist olmak  her hangi bir kuruma veya bir kuruluşa üye olmanı gerektirmez. Buraya üye olma sebebin kendin gibi insanlarla bilgi paylaşıp belki bilimden konuşmak bazen hayattan konuşmak. Dinlerin sempatizanları üye olup Ateistlere hakaret edip laf sokmak için üye olduklarından pek fazla Bilimden , Hayattan veya kendimizden konuşmak için fırsat bulamıyoruz.

Umarım Yaratıcının varlığını en kısa sürede reddedip Felsefi veya Bilimsel çalışmalar gerçekleştirip biz Ateistleri gururlandırırsın.

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

- Hayır da.

Neyse.

Sonuç: Benim muhatabım adam yine yok. 15 sene diyip duruyorsunuz da. İlk geldiğimde bu derecede berbat değildi. "Ateistim" diyen geçiyor. Hatta yönetici oluyor. Tartışma düzeyi 0.

Bana yanıtlayabileceğim 1 tane başlık gösterin. Yok.

BU da çok düşündürücü. Meyda gibi, sosyal medyayı da bırakmıyor adamlar. Siz de Tayyipçi/muhafazakar ateist forum olmuşsunuz.

Türkçede bir laf vardır: "Akıllara ziyan" mı öyle bir şey.

Anladık 15 senedir varsınız. Tam olarak ne için varsınız. Güncel bir başlık gösterin. "Biz bunun için varız" diyin.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, Raphael17 yazdı:

- Hayır da.

Neyse.

Sonuç: Benim muhatabım adam yine yok. 15 sene diyip duruyorsunuz da. İlk geldiğimde bu derecede berbat değildi. "Ateistim" diyen geçiyor. Hatta yönetici oluyor. Tartışma düzeyi 0.

Bana yanıtlayabileceğim 1 tane başlık gösterin. Yok.

BU da çok düşündürücü. Meyda gibi, sosyal medyayı da bırakmıyor adamlar. Siz de Tayyipçi/muhafazakar ateist forum olmuşsunuz.

Türkçede bir laf vardır: "Akıllara ziyan" mı öyle bir şey.

Anladık 15 senedir varsınız. Tam olarak ne için varsınız. Güncel bir başlık gösterin. "Biz bunun için varız" diyin.

Ne günceli kardeşim? Bizim mevzumuz din, ilahiyat, teoloji ve bunlara karşı oluşmuş fikirler... Bu mevzular da insanlık tarihi kadar eski mevzular. Sen konusu belli olan bu forumda güncel olarak ne arıyorsun? Bizimle dalga mı geçiyorsun, yoksa kendini dedikodu forumuna mı geldim sanıyorsun? Nereye geldiğinin bile farkında olmayan şahıs, bir de minik beyniyle eleştiri getiriyor ya...

Neyse, hadi işine efendi, beğenmediysen kapı orada... 

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...