Jump to content

Kuran'da Özgür İrade

Recommended Posts

2 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

bakara 121'e muhattap olmak istemem.

muhattap olmak isteyenler zamanında o gafilliğe düşmüşler.

Sana çok basit bir soru soruyorum bana verdiğin cevaba bak sen kitabını değiştirmeye kimsenin gücü yetemeyeceğini iddia ediyorsun. Bu durumda sana göre tevrat ve incil bugün varolan son haliyle değiştirilebilir mi ? Değiştirilemez mi ? Buna müslümler olarak gücünüz yeter mi ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 315
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, ahmet1405 yazdı:

soruyu doğru sorarsan cevabını alırsın.

Senden cevap alıp almamam çokta önemli değil senin gibi diğer onlarcasından cevap aldım zaten. Bunu düşün idrak et diye söylüyorum. Senin değiştiremezsin dediklerine diğer kitaplara dinlere inananlarda değiştirilemez diyor. Bu durumda iyi düşün hangi dinin ayetleri doğru ? senin kitabında değiştirilemez yazmasını bir mucize olarak görüyorsun bende sana düşünmen için bir soru sordum. Madem senin kitabın değiştirilemez ve buda bir mucize o halde diğer kitaplar değişebilir peki sen değiştirebilir misin ?

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

o zaman niye soruyorsun sürekli kendinle çelişiyorsun.

Bazen gerçekten beynin var mı yok emin olamıyorum. Diğer iletide söyledim kendine sor düşün diye böyle bir soru soruyorum. Zaten vereceğin cevaplar diğer sorulara verdiğin zorlama cevaplar olacağı için yazıp yazmaman çok önemli değil. Zaten sürekli konuyu saptırmandan da belli oluyor. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

Bazen gerçekten beynin var mı yok emin olamıyorum. Diğer iletide söyledim kendine sor düşün diye böyle bir soru soruyorum. Zaten vereceğin cevaplar diğer sorulara verdiğin zorlama cevaplar olacağı için yazıp yazmaman çok önemli değil. Zaten sürekli konuyu saptırmandan da belli oluyor. 

senin kalbinin mühürlendiğinin  her türlü cevaba kılıf uyduracağının farkında olduğum için seninle oyun oynuyorum. :) 

cımbızlama yapıp empati yaptırmaya çalışıyorum da sen onun bile farkında değilsin.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

senin kalbinin mühürlendiğinin  her türlü cevaba kılıf uyduracağının farkında olduğum için seninle oyun oynuyorum. :) 

cımbızlama yapıp empati yaptırmaya çalışıyorum da sen onun bile farkında değilsin.

Sen kimsin ki benimle oyun oynayacaksın. :D açıkca buna cevabım yok diyemiyor ortaya aptalca şeyler atıyor kendince zaman kazanmaya çalışıyorsun. Kopyala yapıştır yaptığın yerlerde cevap bulamayınca böyle ipe sapa gelmez hallere giriyorsun. Senin açmış olduğun konularda mücize diye yırtındığın saçmalıklara defalarca cevap verildi ama sen ille de yok bana ne benim dediğim doğru diye ağlamaya devam ettin. Defalarca dedik ki sana senden öncekilerin dediklerini aynen anlatıyorsun farklı birşey yok boşuna uğraşıyorsun diye ama nafile her gelen müslim aynı heyecanla geliyor. Bi mucizeyi götürüp kapak yapacağını zannediyor elinde patlıyor küfredip sataşıp gidiyor. Ama sen gitme burda böyle saçmalamaya devam et ki aklı başında olan azıcık sorgulama cesareti gösterebilen müslimler senin durumunu görsünlerde ders çıkarsınlar.

tarihinde Dr.AldRe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

açıkca buna cevabım yok diyemiyor

ortada soru mu var ki cevaplıyayım, yeni ahit ve incil yeterince oynanmış. Allah bunu ayetlerinde de belirtiyorlar zaten.

Allah’ın indirdiği kitaptan bir kısmını gizleyip onu az bir bedel ile değişenler (var ya); işte onlar karınlarına ateşten başka bir şey doldurmuyorlar. Kıyamet günü Allah, onlarla ne konuşacak, ne de onları arıtacaktır. Onlar için elem dolu bir azap vardır.

Kitaba inanıyorsan o ayete de inanacaksın. Şu an kim değiştirmeye çalışır ki o incil ve tevratı hükmü kalmamış. Son ilahi kitap eskilerini tasfiye eder.

Tevrat ve incil den son peygamberden bahsetmiş. Mekkeden çıkacağını bile yazmış. Bu kitaba inanmamak için ahmak olmak lazım. :)

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Allah'ın Musa'ya ve İsa'ya indirdiği dinleri inkar ettiğimi söylediğimi hatırlamıyorum. Bu sizin uydurmanız.

Aynen böyle devam et böyle akıl yürütmekten yoksun tavırlarını sergilemeye devam et.  Çünkü eminim aklı olan biri orda islam dininin şuan mevcut haliyle olan yahidiliği ve hristiyanlığı reddettiğini kastettiğimi anlar. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

Aynen böyle devam et böyle akıl yürütmekten yoksun tavırlarını sergilemeye devam et.  Çünkü eminim aklı olan biri orda islam dininin şuan mevcut haliyle olan yahidiliği ve hristiyanlığı reddettiğini kastettiğimi anlar. 

tamam da  Müslümanlar hristyanlığı ve musevliği niye reddetsin ki. Allahtan geldiğinden şüphemiz mi var sanıyorsun.

Müslümanların reddettiği şey incilin ve tevratın şu an ki hali. :) kuran gelince bu dinler fesholdu.

bunun nesini anlamıyorsun.

İncil ve tevratın tahrifinden dolayı, Allah katında hak din islam ise diğer kitapların yükümlülüğü biter.

geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

konu özgür irade, senin sorduğun soru Tevrat değiştirildi mi? konuyu kimin saptırdığı ortada :) 

3 saat önce, ahmet1405 yazdı:

cevabını bildiğin soruları neden soruyorsun?

değiştirebildiniz mi? tevratın ve incilin değiştiği aşikar... bir sürü çelişki var ayetlerde

Tevratın incilin değiştiğini ve kuranın değiştirilemez olduğunu iddia eden sensin görüldüğü üzere.

Ben sana ne dedim kuranın değiştiremezsiniz diyorsun peki incili değişbilir misin diyorum laga luga yapıyorsun. Gene aynı ahmaklıkla kurandan ayet getirerek cevap vermeye kalkışıyorsun. Kuranın incili değiştirdiğini iddia etmesi hiç bir anlam ifade etmez sen 2.5 milyar insanın inandığı incili değiştirebilirmisin ondan haber ver.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

tamam da  Müslümanlar hristyanlığı ve musevliği niye reddetsin ki. Allahtan geldiğinden şüphemiz mi var sanıyorsun.

Müslümanların reddettiği şey incilin ve tevratın şu an ki hali. :) kuran gelince bu dinler fesholdu.

bunun nesini anlamıyorsun.

İncil ve tevratın tahrifinden dolayı, Allah katında hak din islam ise diğer kitapların yükümlülüğü biter.

geçmiş olsun.

Ee bende aynı şeyi söylüyorum işte kafan almıyormu sen değiştirilmiş olarak gördüğün hristiyanlığı ve yahidiliği benimsemiyormusun reddediyorsun bende senden fazla olarak islamıda reddediyorum orda anlatmak istediğim bu yani hiçbirinin benim için bir anlam ifade etmediğini söyledim ha bire lafı bir yerlere çekiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Biliyorsunuz apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı Kuran'ı yollayan Allah gök sözcüğünü hem evren,hem dünya göğü,atmosferi anlamında kullanmıştır.Kuranda evren anlamında bir sözcük olmadığı için Kuranda geçen gök sözcüklerine evren anlamı vermek de bize düşüyor.

göklerde ve yerde bulunan her canlı ve melekler, büyüklük taslamaksızın allah'a secde ederler. nahl 49

ver gök sözcüğüne evren anlamı.

evrenlerde ve yerde bulunan her canlı ve melekler, büyüklük taslamaksızın allah'a secde ederler. nahl 49

Göklerin ve yerin mülkünün Allah'a ait olduğunu bilmez misin? Size de Allah'tan başka ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır.Bakara 107 

Evrenlerin ve yerin mülkünün Allah'a ait olduğunu bilmez misin? Size de Allah'tan başka ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır.Bakara 107 

Kuran artık çoklu evrenlerden söz etmektedir.

Gök sözcüğüne evren anlamı veren neleri kabul etmiştir?Ne yapmıştır?Bu kabulün yol açtığı sonuçlar nelerdir?

-Kuranın apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı olmadığını kabul etme.

-Allahın var olmadığını,Kuranın insan yazımı olduğunu kabul etme.

-Kuranı değiştirme.

-Kuranın değiştirilmesinin ve daha çok Kuranın ortaya çıkmasının önünü açma.Çünkü artık herkes işine geldiği gibi Kuranda geçen gök sözcüklerine evren anlamı verebilir.

Şimdi seçimini yap.Ya düz bir dünya,yani yer ve 7 katlı gök modelini savunmaya başla.Ya da Allahın var olmadığını,Kuranın insan yazımı olduğunu onayla Ahmet.

Gök sözcüğüne ilgisiz bir biçimde evren anlamı verip,sonra Allah vardır,Kuran insan yazımı değildir diyemezsin.Bu eylemin sonuçları ortada.

Seni tutarlı olmaya çağrıyorum.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

2.5 milyar insanın inandığı incili değiştirebilirmisin ondan haber ver.

ben değiştiremem öyle bir amacım olmaz, öyle bir imkanım olsa da böyle bir fiiliyatta bulunmam. değiştirildiğini söyleyen inandığım kitap.

burada da kanıtları var.

http://www.islamustundur.com/A-dan_Z-ye_celiskiler/_index.htm

peşinen sen şimdi diyeceksin k, kuran çelişkilerle dolu. benim de cevabım hahahahahaha olur :) 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Buzul yazdı:

Biliyorsunuz apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı Kuran'ı yollayan Allah gök sözcüğünü hem evren,hem dünya göğü,atmosferi anlamında kullanmıştır.Kuranda evren anlamında bir sözcük olmadığı için Kuranda geçen gök sözcüklerine evren anlamı vermek de bize düşüyor.

göklerde ve yerde bulunan her canlı ve melekler, büyüklük taslamaksızın allah'a secde ederler. nahl 49

ver gök sözcüğüne evren anlamı.

evrenlerde ve yerde bulunan her canlı ve melekler, büyüklük taslamaksızın allah'a secde ederler. nahl 49

Göklerin ve yerin mülkünün Allah'a ait olduğunu bilmez misin? Size de Allah'tan başka ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır.Bakara 107 

Evrenlerin ve yerin mülkünün Allah'a ait olduğunu bilmez misin? Size de Allah'tan başka ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır.Bakara 107 

Kuran artık çoklu evrenlerden söz etmektedir.

Gök sözcüğüne evren anlamı veren neleri kabul etmiştir?Ne yapmıştır?Bu kabulün yol açtığı sonuçlar nelerdir?

-Kuranın apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı olmadığını kabul etme.

-Allahın var olmadığını,Kuranın insan yazımı olduğunu kabul etme.

-Kuranı değiştirmiştir.

-Kuranın değiştirilmesinin ve daha çok Kuranın ortaya çıkmasının önünü açmıştır.Çünkü artık herkes işine geldiği gibi Kuranda geçen gök sözcüklerine evren anlamı verebilir.

Şimdi seçimini yap.Ya düz bir dünya,yani yer ve 7 katlı gök modelini savunmaya başla.Ya da Allahın var olmadığını,Kuranın insan yazımı olduğunu onayla Ahmet.

Gök sözcüğüne ilgisiz bir biçimde evren anlamı verip,sonra Allah vardır,Kuran insan yazımı değildir diyemezsin.Bu eylemin sonuçları ortada.

kardeş bu evren gök kelimesi senin sonun olacak öyle gözüküyor.

sırf o ayet için seni arapça öğrenmeye davet ediyorum.

sonuçta sonsuz bir hayat sözkonusu.

buna değer gerçekten.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

ben değiştiremem öyle bir amacım olmaz, öyle bir imkanım olsa da böyle bir fiiliyatta bulunmam. değiştirildiğini söyleyen inandığım kitap.

burada da kanıtları var.

Ee o zaman ne diye bize kendi kitabının değiştirilemez ve bununda bir mucize olduğunu servis ediyorsun. Sen inandığın için orda yazılanlara bizim inanmamızı neden bekliyorsun ki ? Senin kitabın kendisine değiştirilemez dedi diye değiştirilemez incil tevrat değiştirilmiştir dedi diye kesin değişmiştir demen ne anlam ifade edecek ki bizim için. 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

kardeş bu evren gök kelimesi senin sonun olacak öyle gözüküyor.

sırf o ayet için seni arapça öğrenmeye davet ediyorum.

sonuçta sonsuz bir hayat sözkonusu.

buna değer gerçekten.

Bu gök,evren konusu oldukça önemli bir konu.İslam'ı tek başına yerle bir edecek bir konu.Gök sözcüğüne evren anlamı verince Kuranı değiştiriyorsun,Kuranın değiştirilmesinin ve daha çok Kuranın ortaya çıkmasına neden oluyorsun.Bu yaptığın nedeniyle dinden çıkıyorsun.Ama kendini müslüman sanıyorsun.Sonra da Kuran değiştirilmemiştir goygoyu yapıyorsun,Kuranı değiştirdiğin halde.İşte bunu görebilmek bir farkındalık ister.Ben bunu kabul edersem,buna bu anlamı verirsem,bu hangi sonuçlara yol açar sorusunu sorabilmek,çıkarımlar yapıp,bu sonuçlara ulaşmak bir farkındalık ister.Ben senin şu anda kabullerinin bir sonucu olarak,müslüman olmadığını görebiliyorum.Sen duygusal nedenlerden dolayı inanabileceğin,bağımlılık ve kafa yapan bir din istiyorsun Ahmet.Sen mutluluk veren yalanlar istiyorsun.İslamı inanabileceğin,benimseyebileceğin bir biçime getiriyorsun,sen kendi dinini yaratıyorsun ve bu yaptığınla da İslamdan çıkıyorsun,her ne kadar bunun bilincinde olmasanda.Sen müslüman değilsin Ahmet.Bağımlılığını yitirme korkusu yaşayan,duygusal yaklaşım sergileyen beynin bağımlılığını yitirmemenin yollarını arıyor.Sana dinden çıkarsan boşluğa düşersin,sudan çıkmış balığa dönersin diyor.Seni yönlendiren korkuların.

Evet Ahmet.Çağrımı yineleyip,seni tutarlılığa çağrıyorum.Ya Allahın var olmadığını,Kuranın insan yazımı olduğunu kabul et,ya da yer ve yedi katlı gök modelini savun.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...